dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 303 z 755
Pokaż wyniki od 6.041 do 6.060 z 15099
  1. #6041

    Domyślnie

    Dostałem ofertę na uzdatnienie mojej wody,złoże Ecomix a,dostaję też gwarancję 100% uzdatnienia do wymaganch parametrów,sterowanie Autotrol Logix ,jest to wielofunkcyjna stacja uzdatniania.Butla 13x44 i zbiornik na sól.
    dzięki za porady i pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Kasia242 ; 01-10-2014 o 12:16

  2. #6042
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał front247 Zobacz post
    Dostałem ofertę na uzdatnienie mojej wody,złoże Ecomix a,dostaję też gwarancję 100% uzdatnienia do wymaganch parametrów,sterowanie Autotrol Logix ,jest to wielofunkcyjna stacja uzdatniania.Butla 13x44 i zbiornik na sól.
    dzięki za porady i pozdrawiam
    Zastanawiałem się nad zastosowaniem jonowymiennika ze złożem tego typu, ale przed jonowymiennikiem należy zamontować filtr mechaniczny. Przy takiej barwie wody istnieje duże ryzyko, że będzie Pan musiał wymieniać wkłady do filtra bardzo często. Automat w filtrze narurowym (np. Atlas Filtri Hydra Auto) kosztuje sporo. Dlatego wg. mnie lepiej zaproponować indywidualne przebadanie tej wody.

    Ja bym uważał z dawaniem gwarancji 100% bez przebadania próbki, ponieważ wielokrotnie dostawaliśmy wody, których nie dało się w prosty sposób uzdatnić.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  3. #6043

    Domyślnie

    Cytat Napisał KLARSAN Zobacz post

    Ja bym uważał z dawaniem gwarancji 100% bez przebadania próbki, ponieważ wielokrotnie dostawaliśmy wody, których nie dało się w prosty sposób uzdatnić.
    To dopiero pierwsza oferta jaką dostałem,jutro wyślę tę próbkę do Was i będę być może wiedział coś więcej w temacie.Na pewno postaram się wybrać optymalnie. Dziękuję za zwrócenie uwagi,gdzies czytałem ze za tym złożem Ecomix będe miał wodę całkowicie zmiękczoną co też chyba nie jest idealne,no ale ideałów nie ma
    pozdrawiam

  4. #6044
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał front247 Zobacz post
    To dopiero pierwsza oferta jaką dostałem,jutro wyślę tę próbkę do Was i będę być może wiedział coś więcej w temacie.Na pewno postaram się wybrać optymalnie. Dziękuję za zwrócenie uwagi,gdzies czytałem ze za tym złożem Ecomix będe miał wodę całkowicie zmiękczoną co też chyba nie jest idealne,no ale ideałów nie ma
    pozdrawiam
    Złoża mieszane najpierw zmiękczają, a później dopiero zabierają się za żelazo, mangan, amoniak. Poza tym przy tak dużej butli będziesz sypał sporo soli na regenerację, co (poza większymi kosztami) nie jest najlepsze dla oczyszczalni biologicznej. Stosując złoża regenerowane chemicznie najlepiej byłoby dążyć do jak najmniejszego rozmiaru filtra, a nie przewymiarowywać na zapas. Jeśli masz możliwość zrobienia testów tej wody na różnych złożach to na pewno da Ci to więcej informacji czego szukać.

  5. #6045

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Złoża mieszane najpierw zmiękczają, a później dopiero zabierają się za żelazo, mangan, amoniak. Poza tym przy tak dużej butli będziesz sypał sporo soli na regenerację, co (poza większymi kosztami) nie jest najlepsze dla oczyszczalni biologicznej. Stosując złoża regenerowane chemicznie najlepiej byłoby dążyć do jak najmniejszego rozmiaru filtra, a nie przewymiarowywać na zapas. Jeśli masz możliwość zrobienia testów tej wody na różnych złożach to na pewno da Ci to więcej informacji czego szukać.
    Też mi się zdaje że mi przewymiarowali ten zbiornik,tam jest podane 2,3m3/dobę to 2x więcj niz potrzebuję,tym bardziej ze na ogród mam zrobione obejście ,przed filtrami.

  6. #6046

    Domyślnie

    Koledzy drodzy.. Zgodnie z wcześniejszą dyskusją wracam do was po odwiedzinach instalatora.

    Dla potwierdzenia dodam na wstępie że moja butla to 13x44 w której pływają 2 worki CR plus jakiś żwirek.
    Jak wszyscy domniemali słabe ciśnienie wody podczas regeneracji było skutkiem dramatu który miał miejsce w butli. Mianowicie w środku wyglądało to jak by cała rodzina swe potrzeby fizjologiczne załatwiała właśnie do środka butli.. Instalator stwierdził że czegoś takiego jeszcze nie widział. Złoże zostało wywalone z butli, dokładnie przepłukane w dużej wannie pod ciśnieniem po czym wróciło na swoje miejsce. Dodam jeszcze że "sitko" pod głowicą które ma na celu nie przedostania się żywicy do kanalizy podczas płukania było totalnie zarośnięte. Sitko zostało wstawione nowe. Przypomnę że filtr mechaniczny u mnie jest bez wkładu czyli jak by go nie było, jego wymiana musiała następować co dwa dni ze względu na mętność.. Po ponownym uruchomieniu stacji wykonana została regeneracja i jak się okazało przepływ wody powrócił do ok 25l na min a przypomne że był na poziomie 10l/m. Instalator zalecił również bym na noc powtórzył regeneracje i na etapie zaczerpnięcia solanki wyłączył głowice a rano dopiero włączył ją ponownie. Problem oczywiście pozostaje ten sam bo nie ma się co oszukiwać że za pewien czas sytuacja się powtórzy i nie wiadomo ile CR wytrzyma o ile wogóle będzie chciał jeszcze służyć..- W poniedziałek będę wode badał ponownie.
    Instalator sugeruje przed CR postawić butle z Birm aby w ten sposób pozbyć się mętności. Zasugerował również aby zastosować ręcznę regenerowanie z tytułu braku sitka które w głowicy automatycznej może sprawiać ten sam kłopot..
    Przypomne również że regeneracja odbywa się co 4m3 a pobór soli na wyświetlaczu to 110mg/l.

    Koledzy co robić??

    przypominam wyniki wody
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	woda surowa.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	81,1 KB
ID:	282481Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	uzdatniona.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	87,3 KB
ID:	282482

  7. #6047
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał jimmy871 Zobacz post
    Koledzy drodzy.. Zgodnie z wcześniejszą dyskusją wracam do was po odwiedzinach instalatora.

    Dla potwierdzenia dodam na wstępie że moja butla to 13x44 w której pływają 2 worki CR plus jakiś żwirek.
    Jak wszyscy domniemali słabe ciśnienie wody podczas regeneracji było skutkiem dramatu który miał miejsce w butli. Mianowicie w środku wyglądało to jak by cała rodzina swe potrzeby fizjologiczne załatwiała właśnie do środka butli.. Instalator stwierdził że czegoś takiego jeszcze nie widział. Złoże zostało wywalone z butli, dokładnie przepłukane w dużej wannie pod ciśnieniem po czym wróciło na swoje miejsce. Dodam jeszcze że "sitko" pod głowicą które ma na celu nie przedostania się żywicy do kanalizy podczas płukania było totalnie zarośnięte. Sitko zostało wstawione nowe. Przypomnę że filtr mechaniczny u mnie jest bez wkładu czyli jak by go nie było, jego wymiana musiała następować co dwa dni ze względu na mętność.. Po ponownym uruchomieniu stacji wykonana została regeneracja i jak się okazało przepływ wody powrócił do ok 25l na min a przypomne że był na poziomie 10l/m. Instalator zalecił również bym na noc powtórzył regeneracje i na etapie zaczerpnięcia solanki wyłączył głowice a rano dopiero włączył ją ponownie. Problem oczywiście pozostaje ten sam bo nie ma się co oszukiwać że za pewien czas sytuacja się powtórzy i nie wiadomo ile CR wytrzyma o ile wogóle będzie chciał jeszcze służyć..- W poniedziałek będę wode badał ponownie.
    Instalator sugeruje przed CR postawić butle z Birm aby w ten sposób pozbyć się mętności. Zasugerował również aby zastosować ręcznę regenerowanie z tytułu braku sitka które w głowicy automatycznej może sprawiać ten sam kłopot..
    Przypomne również że regeneracja odbywa się co 4m3 a pobór soli na wyświetlaczu to 110mg/l.

    Koledzy co robić??

    przypominam wyniki wody
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	woda surowa.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	81,1 KB
ID:	282481Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	uzdatniona.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	87,3 KB
ID:	282482
    Jak niedopluczesz BIRMu to przeciez efekt bedzie taki sam na chlopski rozum.
    Dla Birmu potrzebowalbys (w takim zbiorniku) nie 25 ale ze 40L/min wiec tu pompa musi dac rade.

    Pilnuj predkosci plukania tego co masz. Wstaw restryktor zeby plukal sie z gorna zalecana predkoscia dla tego zloza. Ustaw dluzsze plukanie.



    marcin

  8. #6048

    Domyślnie

    Witam

    Jestem szczęśliwą posiadaczką zmiękczacza do wody i wolnych od kamienia baterii
    Mam jednak takie pytanie do ludzi, którzy "siedzą" w temacie i mają wiedzę. Dotarły do mnie informację, iż woda zmiękczona przez zmiękczacz nie nadaje się do spożywania pod żadną postacią, jest szkodliwa dla zdrowia, a sól używana do zmiękczacza niszczy instalacje. Zresztą wstawię cytat: "Zmiękczacze zmieniają wodę, cel jest osiągnięty ale jest większy problem. Sól jest w wodzie. Jeśli woda dostaje się tylko do plastikowych elementów nie ma problemu, natomiast na metale działa zabójczo. Tzn skraca się żywotność wszelkich metalowych elementów. Wiec jak zakładacie to cudo to poproście aby dali Wam jakąś analizę wody po tym zmiękczaczu i porównajcie to z analizą wody z wodociągów. Aby oczyścić wodę z kamienia do picia czy do jedzenia lepiej kupić dobry dzbanek do oczyszczania , a do pralki, zmywarki itp lepiej kupować co jakiś czas środki do czyszczenia z kamienia. Sól do zmywarek ma inny skład niż ta do zmiękczacza. Do zmiękczacza sypiesz kapsułki technicznego chlorku sodu a on w wodzie rozkłada się na bardzo agresywne jony."
    No i ponoć mogę mieć problemy z żołądkiem od picia zmiękczonej wody.

    i link
    http://wsse.krakow.pl/strona2/index....owie-czlowieka

    Czy mogę prosić o weryfikację powyższych twierdzeń?

    Kupiłam zmiękczacz bo czytam opinie samych zadowolonych użytkowników, bo mam dość kamienia na bateriach i czajniku, i ponadto na stronie naszych wodociągów zalecają montaż takich urządzeń z uwagi na bardzo twardą wodę która szkodzi zwłaszcza piecowi kondensacyjnemu, pralkom, zmywarkom... Aha, zapomniałam wspomnieć o nie domytych naczyniach ze zmywarki Problem zniknął po uruchomieniu maszyny.
    Czy faktycznie zmiękczacz czyni więcej szkód niż pożytku?

    Pozdrawiam

  9. #6049
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał oliwkawawa Zobacz post
    Witam

    Jestem szczęśliwą posiadaczką zmiękczacza do wody i wolnych od kamienia baterii
    Gratulacje

    Mam jednak takie pytanie do ludzi, którzy "siedzą" w temacie i mają wiedzę. Dotarły do mnie informację, iż woda zmiękczona przez zmiękczacz nie nadaje się do spożywania pod żadną postacią, jest szkodliwa dla zdrowia...
    Miękka woda nie spełnia normy wody pitnej - to nie to samo co "nie nadaje się do spożycia". Określenie twardości wody informuje tylko o zawartości związków wapnia i magnezu. Woda miękka zawiera ich mało - mniej niż przewiduje norma. Poza tym zmiękczacz usuwając jony wapnia i magnezu zastępuje je jonami sodu, więc ich ilość może być wyższa niż w wodzie wejściowej, ale poza tym jest to ta sama woda.

    To nie woda miękka jest szkodliwa dla zdrowia. Podwyższona zawartość jonów sodu może być szkodliwa dla osób z chorobami serca, ale zazwyczaj poziom tych jonów nie przekracza wartości podanej w normie wody pitnej. Jeśli ktoś musi uważać na ilość spożywanego sodu to można zastosować filtr RO na wodzie do picia i mieć wodę zupełnie czystą.
    A patrząc z innej perspektywy - sypiąc szczyptę soli kuchennej do zupy dodajesz więcej sodu niż ten zmiękczacz.

    ...a sól używana do zmiękczacza niszczy instalacje.
    Bzdura - ktoś kto to pisał nie ma pojęcia o działaniu zmiękczacza. Sól jest stosowana tylko do regeneracji i nie przedostaje się do instalacji.

    Zresztą wstawię cytat: "Zmiękczacze zmieniają wodę, cel jest osiągnięty ale jest większy problem. Sól jest w wodzie. Jeśli woda dostaje się tylko do plastikowych elementów nie ma problemu, natomiast na metale działa zabójczo. Tzn skraca się żywotność wszelkich metalowych elementów.
    Jak wyżej - sól nie dostaje się do instalacji.
    Wiec jak zakładacie to cudo to poproście aby dali Wam jakąś analizę wody po tym zmiękczaczu i porównajcie to z analizą wody z wodociągów.
    Proszę bardzo - różnica będzie w poziomie wapnia, magnezu (lub sumarycznie - twardości) i poziomie sodu.

    Aby oczyścić wodę z kamienia do picia czy do jedzenia lepiej kupić dobry dzbanek do oczyszczania
    Kolejna bzdura i dowód nieznajomości tematu - w filtrach dzbankowych stosuje się takie same materiały jak w zmiękczaczach. Też są tam żywice jonowymienne, tyle że zamiast je regenerować - wyrzuca się je po jednym cyklu pracy.

    Sól do zmywarek ma inny skład niż ta do zmiękczacza. Do zmiękczacza sypiesz kapsułki technicznego chlorku sodu a on w wodzie rozkłada się na bardzo agresywne jony."
    Sól to sól - nie ma jonów mniej lub bardziej agresywnych... (upraszczając). Może być tak, że jedna sól będzie lepszej jakości niż druga (nie koniecznie na korzyść tej do zmywarek), ale zanieczyszczenia są zazwyczaj mechaniczne (np. piasek). Po prostu sól prosto z kopalni może zawierać śladowe ilości innych materiałów, a sól próżniowa jest obrabiana i czyszczona.
    No i ponoć mogę mieć problemy z żołądkiem od picia zmiękczonej wody.
    Podobno może też powodować trąd i malarię... ktoś sobie nawymyślał głupot.

    Kupiłam zmiękczacz bo czytam opinie samych zadowolonych użytkowników, bo mam dość kamienia na bateriach i czajniku, i ponadto na stronie naszych wodociągów zalecają montaż takich urządzeń z uwagi na bardzo twardą wodę która szkodzi zwłaszcza piecowi kondensacyjnemu, pralkom, zmywarkom... Aha, zapomniałam wspomnieć o nie domytych naczyniach ze zmywarki Problem zniknął po uruchomieniu maszyny.
    Czy faktycznie zmiękczacz czyni więcej szkód niż pożytku?
    Nie przejmuj się takimi głupotami - ciesz się z miękkiej wody i nie stresuj (od stresu możesz mieć więcej dolegliwości niż od tej wody).

  10. #6050

    Domyślnie

    witam
    Dostałem kolejną ofertę tym razem na złożu Crystal-Right,sprzedawca napisał mi że moje wyniki wody idealnie pasują do uzdatniania własnie tym złożem, i to ze 100% pewnością i gwarancją,podobno to złoże podnosi pH wody a potem usuwa żelazo i mangan.No i cena za zestaw z głowicą Clack,butla 10x54, jak dotąd najniższa i to dość znacznie od pozostałych ofert.
    teraz troszkę się zgubiłem bo tu na forum dostałem info że nie tak łatwo z tymi moimi wynikami i problematyczne pH ,a tu mi firmy po kolei ślą oferty i każda z innym systemem.
    Wychodzi mi ze prawie wszystkim można to uzdatnić.
    Czyli co wybrać najtańszą ofertę?

    1.ecomix A,Logix 255 ,butla 13x44 -najdroższa
    2.Ecomix C logix 255 ,butla 10x54 - srednia
    3.Grennsand Clack 10x44 - srednia
    4.Crystal-Right,Clack d40 ,butla 10x44 - najtańsza

    Jeszcze czekam na 2 oferty.

    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Kasia242 ; 02-10-2014 o 13:37

  11. #6051
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Dyrektywa 98/83/WE w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi nie określa twardość wody, która jest zdana do spożycia. Przepisy krajowe są nico bardziej rygorystyczne i Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 29.03.2007r., w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi wyznacza normę 60-500 mg CaCO3 w wodzie do spożycia.

    Dla zdrowej osoby z zbilansowaną dietą twardość wody nie ma właściwie znaczenia. Ostrożność powinny zachować osoby stosujące np dietę bezsolną lub np z niedoborem wapnia w organizmie. Z kolei dla osób chorujących na kamicę moczanową miękka woda będzie korzystna.

    Zmiękczacze nie usuwają twardości w całości, dodatkowo istniej opcja potwardzania wody dzięki zastosowaniu mieszaczy wbudowanych w urządzenie lub bypassu.

    Sól użyta do zmiękczania nie trafia do instalacji wodnej, ponieważ jednym z etapów regeneracji złoża jest wypłukanie soli, która trafia do kanalizacji. Jony sodowe, które trafiają do wody w czasie właściwego procesu zmiękczania nie powodują negatywnych skutków dla instalacji wodnej oraz nie wpływają na smak wody.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  12. #6052
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał front247 Zobacz post
    Dostałem kolejną ofertę tym razem na złożu Crystal-Right,sprzedawca napisał mi że moje wyniki wody idealnie pasują do uzdatniania własnie tym złożem, i to ze 100% pewnością i gwarancją,podobno to złoże podnosi pH wody a potem usuwa żelazo i mangan.
    CR nie podnosi pH. CR100 może pracować przy niskim pH, ale efekt będzie taki jak przy Ecomixie czy AquaMulti czyli woda zmiękczona do zera i sól do regeneracji.

    No i cena za zestaw z głowicą Clack,butla 10x54, jak dotąd najniższa i to dość znacznie od pozostałych ofert.
    Cena niższa bo system najmniejszy. Ale to złoże wymaga dobrego płukania i regeneracji. Inaczej szybko się skończy.

    [QUOTE]teraz troszkę się zgubiłem bo tu na forum dostałem info że nie tak łatwo z tymi moimi wynikami i problematyczne pH ,a tu mi firmy po kolei ślą oferty i każda z innym systemem.[QUOTE]
    Ślą różna oferty bo nie mają (albo nie zwracają uwagi) na wszystkie aspekty. Z punktu widzenia wody to najlepiej dać Greensand - ale przy oczyszczalni to rozwiązanie odpada - i tego chyba nie wzięli pod uwagę (proponuję ich zapytać czy może to pracować przy biologicznej oczyszczalni).
    My tu próbujemy Ci powiedzieć jak to zrobić, żeby układ działał, był jak najbardziej bezobsługowy, pracował z oczyszczalnią i na koniec - nie kosztował Cię za dużo (tak przy zakupie jak i przy eksploatacji).

  13. #6053
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał oliwkawawa Zobacz post
    Witam

    Jestem szczęśliwą posiadaczką zmiękczacza do wody i wolnych od kamienia baterii
    Mialem kiedys podobne obawy do Ciebie.
    Potem sprawdzilem ile mam sodu w wodzie po zmiekczaczu a ile sodu dostajemy w zywnosci.
    2 kromki chleba z plasterkiem szynki/sera dostarcza mi tyle samo sodu co "wiadro" zmiekczonej wody.
    Sa wiec skuteczniejsze metody ograniczenia ilosci przyjmowanego sodu niz rezygnacja ze zniekczacza.
    Jesli nie jestes na 0-sodowej diecie to sie nie ma czym przejmowac. Informacje ktora cytowalas prawdopodobnie wyprodukowal dystrybutr/producent filtrow osmotycznych tudzez tzw magnetyzerow ktore maja magicznie ograniczac osadzanie sie kamienia.

    marcin

  14. #6054

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    My tu próbujemy Ci powiedzieć jak to zrobić, żeby układ działał, był jak najbardziej bezobsługowy, pracował z oczyszczalnią i na koniec - nie kosztował Cię za dużo (tak przy zakupie jak i przy eksploatacji).
    Naprawdę to doceniam,w ogóle pomoc wasza w tym dziale o uzdatnianiu to może być wzorem dla innych działów.
    Tak więc poczekam jeszcze na te dwie oferty i wybiorę.
    Czyli odrzucam od razu Greensand,no i te CR100 chyba także skoro to złoże jak piszesz trzeba dobrze płukać i jest wrażliwe na błędy.
    pozdrawiam

  15. #6055

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Mialem kiedys podobne obawy do Ciebie.
    Potem sprawdzilem ile mam sodu w wodzie po zmiekczaczu a ile sodu dostajemy w zywnosci.
    2 kromki chleba z plasterkiem szynki/sera dostarcza mi tyle samo sodu co "wiadro" zmiekczonej wody.
    Sa wiec skuteczniejsze metody ograniczenia ilosci przyjmowanego sodu niz rezygnacja ze zniekczacza.
    Jesli nie jestes na 0-sodowej diecie to sie nie ma czym przejmowac. Informacje ktora cytowalas prawdopodobnie wyprodukowal dystrybutr/producent filtrow osmotycznych tudzez tzw magnetyzerow ktore maja magicznie ograniczac osadzanie sie kamienia.

    marcin

    Nie nie, nie jest to osoba produkująca coś czy dystrybutor. To znajoma, która w swojej pracy (branża medyczno-chemiczna) ma taki zmiękczacz i tam podobno w ciągu roku narobił szkód w maszynach których używają. Twierdzi że spowodowała to sól ze zmiękczacza.
    Cytuję: " Przewodnictwo wody po zmiękczaczu jest wyższe niż wody surowej dostarczanej przez wodociągi. Dużo wyższe. Zniszczenia w maszynach są widoczne i to mocno po roku. My używamy przy wydajności 1000l na dobę połowę tego. Zmiękczacz mamy ustawiony na 0 stopni niemieckich. Dostarczana woda ma ich 15."

  16. #6056
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał oliwkawawa Zobacz post
    Nie nie, nie jest to osoba produkująca coś czy dystrybutor. To znajoma, która w swojej pracy (branża medyczno-chemiczna) ma taki zmiękczacz i tam podobno w ciągu roku narobił szkód w maszynach których używają. Twierdzi że spowodowała to sól ze zmiękczacza.
    Cytuję: " Przewodnictwo wody po zmiękczaczu jest wyższe niż wody surowej dostarczanej przez wodociągi. Dużo wyższe. Zniszczenia w maszynach są widoczne i to mocno po roku. My używamy przy wydajności 1000l na dobę połowę tego. Zmiękczacz mamy ustawiony na 0 stopni niemieckich. Dostarczana woda ma ich 15."
    Po pierwsze w wodzie uzdtanionej nie ma soli! Sól jest tylko uzywana na etapie regeneracji i nie trafia do sieci. To co trafia do wody uzdatnioenj to jony sodu i to tylko podczas pracy zmiekczacza (filtrowania) Zywica pochlania jony wapnia i magnezu oddajac w zamian do wody jony sodu. W czasie regeneracji zachodzi proces odwrotny.
    Nie znam sie na chemii, ale nie widze powodow dlaczego jony sodu mialyby by dawac wieksza przewodnosc niz usuniete jony wapnia i magnezu Ale fizykiem/chemikiem nie jestem

    Przewodność elektryczna (konduktancja, G) – jest miarą podatności wody na przepływ prądu elektrycznego. Jest wywołana obecnością jonów (kationów i anionów) powstałych w wyniku dysocjacji rozpuszczonych soli oraz amoniaku i dwutlenku węgla. Przewodność elektryczna jest wskaźnikiem informującym o stopniu mineralizacji wody (o stopniu zasolenia). Konduktancja wody wiąże się zatem z jej twardością. Im woda jest bardziej twarda tym jej przewodność elektryczna jest większa.


    Z powyzszego wynika ze przewodnosc powinna spasc po zmiekczaniu a nei wzrosnac. Ale moze sie myle, tu juz sie specjalisci musza wypowiedziec.
    Z tego co sie powtarza woda po zmiekczaczu ma zdecydowanie inne pH, ktore moze byc ciut bardziej korozyjne dla miedzi. Jesli instalacje masz miedziana to warto pewnie pozostawic pewna niezerowa twardosc w wodzie.

    marcin

  17. #6057
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Nie znam sie na chemii, ale nie widze powodow dlaczego jony sodu mialyby by dawac wieksza przewodnosc niz usuniete jony wapnia i magnezu Ale fizykiem/chemikiem nie jestem
    Jony sodu są bardziej ruchliwe od jonów wapnia i dlatego dają większą przewodność. Ale to niewielka różnica w przewodności i nie oznacza od razu podniesienia "agresywności" czy korozyjności wody.

  18. #6058

    Domyślnie

    Koledzy czy jest jakiś ustalony termin minimalnego terminu regeneracji złoża CR? U mnie wychodzi 1m3 na 3-4 dni, regeneracje ustawioną mam na 4 m3 czyli złoże płucze się co 12-16 dni może to również jest powód moich problemów? Może powinienem przyśpieszyć regenerację na 2.5-3 m3 ?

  19. #6059
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Możesz spróbować zwiększyć częstotliwość płukania. Zobacz jak to wpłynie na jakość filtrowanej wody. Na pewno nie będzie to miało negatywnego wpływu na CR.
    Ostatnio edytowane przez KLARSAN ; 07-10-2014 o 08:25
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  20. #6060
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał jimmy871 Zobacz post
    Koledzy czy jest jakiś ustalony termin minimalnego terminu regeneracji złoża CR? U mnie wychodzi 1m3 na 3-4 dni, regeneracje ustawioną mam na 4 m3 czyli złoże płucze się co 12-16 dni może to również jest powód moich problemów? Może powinienem przyśpieszyć regenerację na 2.5-3 m3 ?
    Minimalna długość cyklu pracy wynika z pojemności złoża. Jeśli od początku miałeś ustawione 4 m3 to z czasem złoże może tracić część swojej pojemności i wymagać częstszej regeneracji. Możesz spokojnie skrócić czas pomiędzy regeneracjami - ale o ile to zależy od ciebie bo ograniczeniem jest tylko dostępność soli (jak będziesz uzupełniał sól to możesz regenerować i codziennie)
    Tak jak pisał Klarsan - złożu to nie zaszkodzi (chociaż w perspektywie lat może się trochę skrócić żywotność złoża ze względu na ścieranie).

Strona 303 z 755

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony