dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 325 z 755
Pokaż wyniki od 6.481 do 6.500 z 15099
  1. #6481
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Casuall
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    535

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Ile wody na raz (w litrach / s) bedziesz potrzebowal. Im wiecej, tym wiekszy filtr potrzebny.
    Moze masz 6 lazienek, w kazdym deszczownice robiaca wodospad wody.
    Potrzebował- a
    A jaki jest sposób na obliczenie tego przepływu? Rodzina 6-osobowa, 2 łazienki, pralka, zmywarka itp. myślę, że równocześnie może być używany prysznic, wanna, zmywarka, możliwe, że też umywalka i zlew.

  2. #6482
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Casuall Zobacz post
    Potrzebował- a
    A jaki jest sposób na obliczenie tego przepływu? Rodzina 6-osobowa, 2 łazienki, pralka, zmywarka itp. myślę, że równocześnie może być używany prysznic, wanna, zmywarka, możliwe, że też umywalka i zlew.
    Miarka, stoper..... i mierzysz. Zmywarka sie raczej nie przejmuj. Bierze wode chwilowo i w malych ilosciach.

  3. #6483
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Casuall
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    535

    Domyślnie

    Rozumiem to tak, że odkręcam kilka kranów, wlewam wodę do miski z miarką i liczę czas?Tylko proszę się nie śmiać ze mnie jakby co

    Jak bardzo byłyby u nas miarodajne te pomiary skoro mamy już założone dwa filtry, które chcemy zamienić na inne? Czy jest w ogóle sens?
    Problem też w tym, że jeszcze nie użytkujemy np. drugiej łazienki. A filtr chcielibyśmy założyć już. Nie można przyjąć jakiejś średniej?

  4. #6484
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Casuall Zobacz post
    Nie można przyjąć jakiejś średniej?
    Można przyjąć ok 6-7 litrów na minutę z jednego punktu. Czy możesz określić ile punktów może pracować jednocześnie?

  5. #6485
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Casuall Zobacz post
    ph 8,15 norma(6,5-9,5)
    utlenialność 3,2 mg/dm3 (dopuszczalne 5)
    Przy tak wysokim pH może być większy problem z usunięciem żelaza niż manganu.
    Stosując filtr wielofunkcyjny w teorii powinno to wszystko zejść do normatywnych poziomów. Polecam do tego złoże AquaMulti. Rozmiar można dobrać jak będzie znany przepływ...

  6. #6486
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał sqleszcz Zobacz post
    Mam problem z wodą - ciepłą z zasobnika - strasznie śmierdzi - siarkowodór ???

    Wykonałem badania wody:
    1. Utlenialność z KMno4: 4,9 mg/l
    2. Twardość: 256 mg/l
    3. Amoniak: 0.12 mg/l
    4. Azotyny: 0,073 mg/l
    5. Azotany: 11 mg/l
    6. Chlorki: 22 mg/l
    7. Żelazo: 71 mg/l
    8. Mangan: 33,4 mg/l

    Mętność: 0,54 NTU
    Barwa(Pt): 15 mg/l ( metoda D)
    Zapach w 23stC: nieakceptowalny:
    pH: 6,9

    Uwagi: zapach gnilny

    Przegrzewanie wody, dezynfekcja instalacji, wymiana anody magnezowej na tytanową, napowiertzanie, filtr węglowy - troche czytam o tym i nie wiem jakie kroki poczynić najpierw. Od czego zacząć. Okolice Warszawy
    Masz płytkie ujęcie, a to może powodować częste zmiany składu i jakości wody. Jeśli w badaniach wyszedł zapach gnilny to prawdopodobnie robienie czegokolwiek z instalacją pomoże tylko na chwilę.
    Możesz próbować przegrzać instalację i sprawdzić czy pomoże - to najtańszy i najszybszy sposób. Później możesz inwestować w filtry (wielofunkcyjne albo węglowe), albo od razu zainteresować się nową, głębszą studnią.

  7. #6487
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Casuall
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    535

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Można przyjąć ok 6-7 litrów na minutę z jednego punktu. Czy możesz określić ile punktów może pracować jednocześnie?
    Myślę, że max. 5. Policzyłam wannę, prysznic, umywalkę, zlew, i ewentualnie pralka, nie wiem czy dobrze? Bo wiadomo, że np. z umywalki korzysta się krócej niż z prysznica. Nie chciałabym aby były jakieś spadki ciśnienia lub zmiany temperatury wody w czasie np. korzystania z deszczownicy

  8. #6488

    Domyślnie

    Jestem nowym czytelnikiem tego forum. Mam zamiar zakupić zmiękczacz do wody. Wodę mam z ujęcia gminnego, więc na pewno spełnia podstawowe normy PZH niemniej woda jest bardzo twarda z mnóstwem o sadów na armaturze.
    zastanawiam się nad takimi urządzeniami:
    -Denver Plus 30
    -CosmoWATER HOME 22
    -WaterMark 30
    doradźcie proszę który z tych urządzeń mogę wybrać aby potem eksploatacja nie przyprawiała mnie o ból głowy
    wojtacho

  9. #6489
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał sqleszcz Zobacz post
    Witam wszystkich.
    Bardzo proszę o radę i ew sugestie na poniższe
    Mam problem z wodą - ciepłą z zasobnika - strasznie śmierdzi - siarkowodór ???
    Ujęcie własne ok10m, zbiornik przeponowy ok 100l, piec jednofunkcyjny współpracujący zasobnikiem 120l w zbiorniku buforowym Elktromet multi duo ( zbiornik w zbiorniku.)
    Na moje oko to zimna woda ma zółtawy kolor ( ale zacieków na misce WC ( ok 2 miesięcy ) nie ma )

    Wykonałem badania wody:
    1. Utlenialność z KMno4: 4,9 mg/l
    2. Twardość: 256 mg/l
    3. Amoniak: 0.12 mg/l
    4. Azotyny: 0,073 mg/l
    5. Azotany: 11 mg/l
    6. Chlorki: 22 mg/l
    7. Żelazo: 71 mg/l
    8. Mangan: 33,4 mg/l

    Mętność: 0,54 NTU
    Barwa(Pt): 15 mg/l ( metoda D)
    Zapach w 23stC: nieakceptowalny:
    pH: 6,9

    Uwagi: zapach gnilny

    Przegrzewanie wody, dezynfekcja instalacji, wymiana anody magnezowej na tytanową, napowiertzanie, filtr węglowy - troche czytam o tym i nie wiem jakie kroki poczynić najpierw. Od czego zacząć. Okolice Warszawy

    Z góry dzięki za pomoc
    Ze względu na wysoką utlenialność zaproponowałbym analizę wody na mikroorganizmy i chlorowanie studni.

    Dopiero po tej analizie możemy dalej zaproponować rozwiązania. Zapach może być spowodowany obecnością mikroorganizmów w wodzie.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  10. #6490
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał Casuall Zobacz post
    Hejka, mam wyniki badań i prośbę

    żelazo 800 (norma 200)

    mangan 164 (norma 50)

    jon amonowy 0,48 (norma 0,50)

    twardość ogólna mval/dm3 7,92

    twardość węglanowa mg/dm3 396 (norma 60-500)

    reszta parametrów w normie

    Czy jest możliwe zastosowanie jakiegoś filtra wielofunkcyjnego? Coś co usunie nadmiar żelaza, manganu i jednocześnie zmiękczy wodę?
    Filtr Atlas Filtri BX 20 ‘’ z wkładem sznurkowym o dokładności filtracji 25 mikron - filtr Atlas Filtri montowany za hydroforem w celu zabezpieczenia stacji uzdatniania wody przed zanieczyszczeniami mechanicznymi.

    Jonowymiennik 13x54 AM CLACK CI - Urządzenie ma za zadanie usunięcie z wody nadmiaru żelaza, manganu, jonu amonowego oraz twardości wody.
    Jonowymiennik 1354 AM CI złożony jest z dwóch elementów, kolumny zasypanej złożem i zbiornikiem na solankę. Dwuczęściowa budowa ułatwia ustawienie urządzenia w dogodnym miejscu.

    Głowica sterująca Clack CI z funkcjami diagnostycznymi i historią pracy przeprowadza regenerację kolumny z żywicą po przepływie określonej ilości wody. Regeneracja polega na przepłukiwaniu złoża jonowymiennego roztworem soli.
    Ostatnio edytowane przez KLARSAN ; 27-03-2015 o 10:00
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  11. #6491
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtacho Zobacz post
    Jestem nowym czytelnikiem tego forum. Mam zamiar zakupić zmiękczacz do wody. Wodę mam z ujęcia gminnego, więc na pewno spełnia podstawowe normy PZH niemniej woda jest bardzo twarda z mnóstwem o sadów na armaturze.
    zastanawiam się nad takimi urządzeniami:
    -Denver Plus 30
    -CosmoWATER HOME 22
    -WaterMark 30
    doradźcie proszę który z tych urządzeń mogę wybrać aby potem eksploatacja nie przyprawiała mnie o ból głowy
    Jak masz POŚ lub zależy Ci na głowicy UPFLOW to WaterMark 30, a jak nie to Denver Plus 30.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  12. #6492
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Casuall Zobacz post
    Myślę, że max. 5. Policzyłam wannę, prysznic, umywalkę, zlew, i ewentualnie pralka, nie wiem czy dobrze? Bo wiadomo, że np. z umywalki korzysta się krócej niż z prysznica. Nie chciałabym aby były jakieś spadki ciśnienia lub zmiany temperatury wody w czasie np. korzystania z deszczownicy
    Do tego ktoś użyje spłuczki w WC... wychodzi jakieś 2 m3/h.
    Myślę, że minimum to filtr 10x54" (38 litrów złoża).

  13. #6493
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtacho Zobacz post
    Jestem nowym czytelnikiem tego forum. Mam zamiar zakupić zmiękczacz do wody. Wodę mam z ujęcia gminnego, więc na pewno spełnia podstawowe normy PZH niemniej woda jest bardzo twarda z mnóstwem o sadów na armaturze.
    zastanawiam się nad takimi urządzeniami:
    -Denver Plus 30
    -CosmoWATER HOME 22
    -WaterMark 30
    doradźcie proszę który z tych urządzeń mogę wybrać aby potem eksploatacja nie przyprawiała mnie o ból głowy
    Z tych trzech Denver i Watermark to produkty tej samej firmy - chińskie głowice (co nie znaczy, że nie będą działać)...
    Cosmowater to też marka robiona dla hurtowni, więc nie liczyłbym na fajerwerki...

  14. #6494

    Domyślnie

    Potrzebuje zestaw odwróconej osmozy by w mieszkaniu móc używać wody do spożywania, gotowania?
    Tak myślę do 500 zł i żeby wkłady były w miarę tanie !

    Dziękuję

  15. #6495

    Domyślnie laik

    Cytat Napisał KLARSAN Zobacz post
    Jak masz POŚ lub zależy Ci na głowicy UPFLOW to WaterMark 30, a jak nie to Denver Plus 30.
    Możesz rozszerzyć znaczenie skrótu POŚ ? Dziękuję za odpowiedź

  16. #6496

    Domyślnie

    POŚ = Przydomowa Oczyszczalnia Ścieków

    A teraz pytanie (bo mam POŚ i planuję zmiękczacz) - dlaczego głowica UPFLOW do POŚ'a? A szerzej - jaki zmiękczacz przy POŚu? Na co zwrócić uwagę?

  17. #6497
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukaszja Zobacz post
    A teraz pytanie (bo mam POŚ i planuję zmiękczacz) - dlaczego głowica UPFLOW do POŚ'a? A szerzej - jaki zmiękczacz przy POŚu? Na co zwrócić uwagę?
    Głowica z regeneracją przeciwprądową (upflow) pozwala na stosowanie niższych dawek soli do regeneracji zmiękczacza. Dzięki temu mniej chlorków trafia do POŚa i powoduje mniejsze zakłócenie w jej pracy.
    Nie tylko przy POŚu należy dobrać wielkość zmiękczacza do potrzeb a nie stawiać coś "na zapas".

  18. #6498
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    sqleszcz

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    05-075
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam,
    chodzi o badania mikrobiologiczne to były wykonane:

    Liczba bakterii z grupy coli w 100ml <1
    Liczba bakterii z grupy Escherichia coli w 100ml <1

    Jak wykonać chlorowanie studni ?

  19. #6499
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    sqleszcz

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    05-075
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał KLARSAN Zobacz post
    Ze względu na wysoką utlenialność zaproponowałbym analizę wody na mikroorganizmy i chlorowanie studni.

    Dopiero po tej analizie możemy dalej zaproponować rozwiązania. Zapach może być spowodowany obecnością mikroorganizmów w wodzie.
    Witam,
    chodzi o badania mikrobiologiczne to były wykonane:

    Liczba bakterii z grupy coli w 100ml <1
    Liczba bakterii z grupy Escherichia coli w 100ml <1

    Jak wykonać chlorowanie studni ?

  20. #6500
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał sqleszcz Zobacz post
    Jak wykonać chlorowanie studni ?
    Wlewasz podchloryn do studni, czkasz kilka minut, pompujesz, odkręcasz każdy kran/punk tak aby leciała z niego woda z chlorem (wyczuwalny zapach), zakręcasz krany, czekasz kilka/kilkanaście godzin, płuczesz aż do zaniku zapachu i jeszcze trochę.

Strona 325 z 755

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony