dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 330 z 755
Pokaż wyniki od 6.581 do 6.600 z 15099
  1. #6581
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    beti_kul

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Banie Mazurskie
    Kod pocztowy
    19-520
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał KLARSAN Zobacz post
    Proponowane rozwiązanie:

    1. Napowietrzacz
    Cena - 290 zł

    2. Zbiornik hydroforowy ocynkowany 300 litrów
    Cena - 969 zł

    3. Odżelaziacz - odmanganiacz 13x54 IR-DEF Clack CI
    Cena - 3 100 zł

    4. Filtr mechaniczny NW 25
    Cena - 270 zł

    4. Zmiękczacz wody
    dla potrzeb 5 osób wystarczy zmiękczacz Denver Plus 30
    Cena - 2200 zł

    Obecny zbiornik hydroforowy można zamontować za stacją uzdatniania wody jak bufor wody uzdatnionej.

    Zmiękczacz wody możemy zaproponować większy w sytuacji zwiększenia zapotrzebowania możemy rozbudować system o kolejną kolumnę filtracyjną.

    Zmiękczacz wody 12x48 PUR Clack CI
    Cena - 3 600 zł


    Dziękując za odpowiedź, chciałabym jeszcze zapytać o rozbudowę systemu w przypadku zwiększenia ilości użytkowników, tj. na czym polegałaby ta rozbudowa? - na dokładaniu kolejnych elementów (kolumn filtracyjnych i zmiękczacza) czy zamianie tych zaproponowanych na inne o większym możliwościach?

    Czy system "przewymiarowany", tzn. gdybym od razu kupiła system dla np. 15 użytkowników, będzie źle działał gdy zużycie wody jest mniejsze? Czy wtedy regeneracja złoża nie odbywałaby się rzadziej?

    Kolejne pytanie dotyczy odprowadzenia ścieków po regeneracji - czy mogą być one odprowadzane do biologicznej oczyszczalni ścieków? Czy nie "zabiją' złoża biologicznego?


    Pozdrawiam.


    Beata

  2. #6582

    Domyślnie

    Witam,
    Proszę o pomoc w kwestii mojej trochę śmierdzącej wody...
    Badania wykazały:
    Mangan 0,150 mg/l
    Żelazo 0,66mgl
    pH 7,5
    Twardość 227 mg/l

    Głównym problemem na dzień dzisiejszy (jeszcze nie mieszkam) jest dla mnie zapach siarkowodoru i nie bardzo chciałbym go czuć np. podczas kąpieli czy piciu herbaty.
    Dostałem wycenę na złożu greensand (ale trzeba coś dosypywać). Podobno ma dać radę ale czy na pewno?
    Moje pytania :
    Jak zrobić żeby było dobrze i na lata bez niepotrzebnych kosztów?
    Jaka instalacja hydrofor (ocynk, membrana), napowietrzanie itd.
    Czy zrobić zbiornik na oczyszczoną wodę za odżelaziaczem?

    Pompę mam omnigeny 95l/min
    Proszę o pomoc bo niedługo ruszam z kotłownią i muszę wiedzieć co i jak.
    Pozdrawiam,
    Maciej

  3. #6583
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał beti_kul Zobacz post
    Dziękując za odpowiedź, chciałabym jeszcze zapytać o rozbudowę systemu w przypadku zwiększenia ilości użytkowników, tj. na czym polegałaby ta rozbudowa? - na dokładaniu kolejnych elementów (kolumn filtracyjnych i zmiękczacza) czy zamianie tych zaproponowanych na inne o większym możliwościach?

    Czy system "przewymiarowany", tzn. gdybym od razu kupiła system dla np. 15 użytkowników, będzie źle działał gdy zużycie wody jest mniejsze? Czy wtedy regeneracja złoża nie odbywałaby się rzadziej?

    Kolejne pytanie dotyczy odprowadzenia ścieków po regeneracji - czy mogą być one odprowadzane do biologicznej oczyszczalni ścieków? Czy nie "zabiją' złoża biologicznego?


    Pozdrawiam.


    Beata
    Przy zwiększeniu wydajności stacji na potrzeby ~15 osób należałoby:
    1) napowietrzacz może zostać
    2) zbiornik hydroforowy zalecana wymiana na 500l (zalecam od razu zamontować 500l, żeby nie ponosić 2 raz dużych kosztów)
    3) odżelaziacz z uwagi na niezbędne silne płukanie proponowałbym dostawienie drugiej butli
    4) zmiana filtra nw 25 na nw 32 (zalecam od razu zamontować nw 32)
    5) zmiękczacz proponuję zastosować na początek 10x44 z 30 litrami złoża i później wymienić butlę na 13x54, dosypać złoże i przeprogramować głowicę

    Przewymiarowany system będzie działał prawidłowo. Będą rzadsze płukania i regeneracje.

    Mogą być wyrzucane do oczyszczalni biologicznej, ale trzeba odpowiednio zaprogramować głowicę. Przewymiarowanie zmiękczacza mogłoby skutkować chwilowymi zbyt dużymi stężeniami soli w oczyszczalni, dlatego w podpunkcie 5) proponuję zastosowanie mniejszego zmiękczacza, a później rozbudowę.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  4. #6584
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ahya Zobacz post
    Póki co do zakupu uzdatniacza daleko, ale planuje instalację wodną i stad moje pytanko. Czy uzdatniacz może być na piętrze? Cała kotłownia będzie u mnie nietypowo na piętrze (pc, bojler, wm), dlatego też chciałabym umieścić tam uzdatniacz i rozdzielacze do całej wody. Czy nie jest to błąd projektowy? Na dole nie mam za bardzo miejsca na uzdatniacz i dlatego tak chciałabym to wykonać?
    Da się tak, spadek ciśnienia nie będzie za duży?
    Nie ma problemu jeśli ciśnienie wody zasilającej będzie wystarczające. Na samym zmiękczaczu spadek ciśnienia nie będzie zależał od jego umiejscowienia

  5. #6585
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał puoyui Zobacz post
    Dzieki,
    Zastanawia mnie jednak nadal etap "brine". Solanka znika ze zbiornika w przeciagu max. 40 min. Przez kolejne 50 min urzadzenie zasysa resztki wody i powietrze. Czy to normalne , czy tak ma byc ? W zbiorniku solanki jest okolo 20 moze 30 l wody.

    Piotr
    Nie powinien zasysać powietrza - od tego powinien być zawór solankowy żeby odciąć dopływ powietrza jak skończy się solanka. Reszta "objawów" jest normalna.

  6. #6586
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciej Pero Zobacz post
    Witam,
    Proszę o pomoc w kwestii mojej trochę śmierdzącej wody...
    Badania wykazały:
    Mangan 0,150 mg/l
    Żelazo 0,66mgl
    pH 7,5
    Twardość 227 mg/l

    Głównym problemem na dzień dzisiejszy (jeszcze nie mieszkam) jest dla mnie zapach siarkowodoru i nie bardzo chciałbym go czuć np. podczas kąpieli czy piciu herbaty.
    Dostałem wycenę na złożu greensand (ale trzeba coś dosypywać). Podobno ma dać radę ale czy na pewno?
    Moje pytania :
    Jak zrobić żeby było dobrze i na lata bez niepotrzebnych kosztów?
    Jaka instalacja hydrofor (ocynk, membrana), napowietrzanie itd.
    Czy zrobić zbiornik na oczyszczoną wodę za odżelaziaczem?

    Pompę mam omnigeny 95l/min
    Proszę o pomoc bo niedługo ruszam z kotłownią i muszę wiedzieć co i jak.
    Pozdrawiam,
    Maciej
    Dobrym rozwiązaniem powinno być zastosowanie odżelazoaczo-odmanganiacza na złożu ironit defeman. Zapewni to usunięcie żelaza i manganu, usunie zapach, poprawi smak i kolor wody.

    Złoże to nie wymaga stosowanie dodatkowej chemii, a jedynie należ raz w tygodniu przepłukać je napowietrzoną wodą.

    Zaproponował bym:

    13x54 IRDF (2900zl brutto)
    Zwężka napowietrzająca (260 zł brutto)
    Hydrofor ocynkowany (950 zł brutto)
    Filtry mechaniczny Atlas filtri BX 20'' (240zł brutto)
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  7. #6587
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał zulus25 Zobacz post
    A mogłby mi ktos wycenic taka przydomowa stacje uzdatniania bo widze ze koszty niesamowite.
    Co do moich wynikow to:

    żelazo 1187ug/l
    mangan 756ug/l

    reszta w normie
    Woda na raczej twarda zreszta to chyba norma na południu Polski.Studnia ma ok. 11m.głebokosci. Woda non stop uzywana studnia wielokrotnie oprozniana. Domek i instalacja max pod 5 osob.
    Zasadniczo można dać to co wyżej...

    13x54 IRDF* (2900zl brutto)
    Zwężka napowietrzająca (260 zł brutto)
    Hydrofor ocynkowany (950 zł brutto)
    Filtry mechaniczny Atlas filtri BX 20'' (240zł brutto)
    *zależy od wielkości zużytej wody na miesiąc
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  8. #6588
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    MatixL

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Posty
    269
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    czy przy typowym zbiorniku przeponowym 200l mogę zastosować złoże do uzdatniania ( regenerowane) ? Czy tylko przy tzw baniaku hydroforowym ?
    mam już kupiony zbiornik przeponowy i teraz do niego dobieram pompę i inne akcesoria , następnie badania wody i dobranie uzdatniania.
    Czy sprzedać ten baniak i kupić inny ?
    Rodzina 2+2 210 metrów grzanych podłóg. Roczne zużycie na grzanie 2100kWh ... Piwnica SilkaS podłoga 20cm0,034 +22cm xps na ścianach, wyżej Ytong Energo24cm+25cm0,031, poddasze piana pur 30cm, , 3szyby ciepły montaż, WM z Airpack400V, PC BuderusWPS10K1, DZ pionowe 3x74m, odwiert wody 45m, zero kominów! kilka mostków cieplnych np. wszędzie na roletach, łączenia okien na wykuszu

  9. #6589
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał MatixL Zobacz post
    czy przy typowym zbiorniku przeponowym 200l mogę zastosować złoże do uzdatniania ( regenerowane) ? Czy tylko przy tzw baniaku hydroforowym ?
    mam już kupiony zbiornik przeponowy i teraz do niego dobieram pompę i inne akcesoria , następnie badania wody i dobranie uzdatniania.
    Czy sprzedać ten baniak i kupić inny ?
    To zalezy jakie zloze masz na mysli.
    Te ktore sa regenerowane chemicznie (sól, nadmanganian potasu) mozesz zastosowac zbiornik z workiem.
    Jesli zloze odzelaziajace ktore pluczesz tylko woda, musisz miec ocynkowany zbiornik (bez worka)


    marcin

  10. #6590
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał MatixL Zobacz post
    czy przy typowym zbiorniku przeponowym 200l mogę zastosować złoże do uzdatniania ( regenerowane) ? Czy tylko przy tzw baniaku hydroforowym ?
    mam już kupiony zbiornik przeponowy i teraz do niego dobieram pompę i inne akcesoria , następnie badania wody i dobranie uzdatniania.
    Czy sprzedać ten baniak i kupić inny ?
    W zależności od parametrów wody można stosować technologie, które mogą współpracować ze zbiornikiem przeponowym albo koniecznej est stosowanie technologii z hydroforem bez worka.

    Zapraszamy do kontaktu w celu wykonania analizy wody
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  11. #6591
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zieli
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Nowe Dąbie
    Kod pocztowy
    89-210
    Posty
    946

    Domyślnie

    Mam takie pytanie czy ciśnienie 4bar bo do tylu dobija mi hydrofor nie jest szkodliwe dla instalacji? chodzi mi głownie o spłuczki i zawory kulowe.
    Dom parterowy , całość podłogówka 145 m2(obecnie grzane 115 m2)+ jedna drabinka, ściany BK+20cm styro grafitowego 031, posadzki i strop 15cm styro 038 , okna 3szyby V90+ , kominek "ala" koza, wentylacja mechaniczna Brookvent air cycle 1.2
    Ogrzewanie Pompa Ciepła 7 kW made by Wihajster Dz odwierty 4x50m

  12. #6592
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał zieli Zobacz post
    Mam takie pytanie czy ciśnienie 4bar bo do tylu dobija mi hydrofor nie jest szkodliwe dla instalacji? chodzi mi głownie o spłuczki i zawory kulowe.
    Do 5 bar jest ok
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  13. #6593
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zieli
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Nowe Dąbie
    Kod pocztowy
    89-210
    Posty
    946

    Domyślnie

    Cytat Napisał KLARSAN Zobacz post
    Do 5 bar jest ok
    Dzięki
    Dom parterowy , całość podłogówka 145 m2(obecnie grzane 115 m2)+ jedna drabinka, ściany BK+20cm styro grafitowego 031, posadzki i strop 15cm styro 038 , okna 3szyby V90+ , kominek "ala" koza, wentylacja mechaniczna Brookvent air cycle 1.2
    Ogrzewanie Pompa Ciepła 7 kW made by Wihajster Dz odwierty 4x50m

  14. #6594
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał beti_kul Zobacz post
    Dziękując za odpowiedź, chciałabym jeszcze zapytać o rozbudowę systemu w przypadku zwiększenia ilości użytkowników, tj. na czym polegałaby ta rozbudowa? - na dokładaniu kolejnych elementów (kolumn filtracyjnych i zmiękczacza) czy zamianie tych zaproponowanych na inne o większym możliwościach?

    Czy system "przewymiarowany", tzn. gdybym od razu kupiła system dla np. 15 użytkowników, będzie źle działał gdy zużycie wody jest mniejsze? Czy wtedy regeneracja złoża nie odbywałaby się rzadziej?
    Moim zdaniem lepiej dostawiać kolejne kolumny niż przewymiarowywać system od razu. Oczywiście w kwestii zbiornika czy filtra mechanicznego można od razu dać większy, ale jeśli chodzi o odżelaziacz/zmiękczacz to dałbym osobne kolumny. Takie rozwiązanie jest bardziej elastyczne - jak się przy montażu przygotuje miejsca pod kolejne butle to nie trzeba później nic przerabiać. A w czasie gdy nie ma zapotrzebowania (czyli kompletu gości) używać tylko jednej butli (naprzemiennie).

    Kolejne pytanie dotyczy odprowadzenia ścieków po regeneracji - czy mogą być one odprowadzane do biologicznej oczyszczalni ścieków? Czy nie "zabiją' złoża biologicznego?
    I to jest kolejny argument za osobnymi butlami przy rozbudowie. Dla BOŚ lepszym rozwiązaniem są częstsze ale mniejsze dawki chlorków z regeneracji zmiękczacza niż rzadsza ale większa.

  15. #6595
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał zulus25 Zobacz post
    A mogłby mi ktos wycenic taka przydomowa stacje uzdatniania bo widze ze koszty niesamowite.
    Co do moich wynikow to:

    żelazo 1187ug/l
    mangan 756ug/l

    reszta w normie
    Woda na raczej twarda zreszta to chyba norma na południu Polski.Studnia ma ok. 11m.głebokosci. Woda non stop uzywana studnia wielokrotnie oprozniana. Domek i instalacja max pod 5 osob.
    Co to znaczy, że "studnia wielokrotnie opróżniana"??
    Podaj też resztę wyników i jakieś info o pompie i ściekach.

  16. #6596
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał DENT Zobacz post
    Czołem Listo
    Właśnie mam świeżutkie,jeszcze gorące wyniki badania mojej wody ze studni głębinowej 18 m głębokiej
    W skrócie
    Odczyn pH 5.2 norma 6.5-9.5
    Amoniak 0.20
    Azotany 59 mg norma 50
    azotyny 0.013 norma 0.50
    żelazo poniżej 100 norma 200
    mangan 70 ug/l norma 50
    chlorki 29,2 norma 250
    twardość ogólna 174 norma 60-500
    wapń 51
    magnez 11.7 norma 30-125
    indeks nadmanganianowy 0.62
    fosforany 0.043
    Jakieś porady do uzdatniania wody??
    Myślałem też o lampie UV na wszelki wypadek?
    Z góry dzięki za pomoc
    Dent
    Masz dosyć niskie pH i lekko przekroczony mangan oraz azotany. Ale to nie tragedia
    Lampa UV nie zaszkodzi, ale to raczej dla spokoju sumienia (jeśli woda jest czysta biologicznie (robiłeś badania?) i w okolicy nie ma pól czy sąsiadów z nieszczelnym szambem).
    Alternatywnie do lampy - możesz się zabezpieczyć przez instalację osmozy do wody pitnej. To rozwiązanie zatrzyma też azotany i mangan, a będzie tańsze

  17. #6597
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciej Pero Zobacz post
    Witam,
    Proszę o pomoc w kwestii mojej trochę śmierdzącej wody...
    Badania wykazały:
    Mangan 0,150 mg/l
    Żelazo 0,66mgl
    pH 7,5
    Twardość 227 mg/l

    Głównym problemem na dzień dzisiejszy (jeszcze nie mieszkam) jest dla mnie zapach siarkowodoru i nie bardzo chciałbym go czuć np. podczas kąpieli czy piciu herbaty.
    Dostałem wycenę na złożu greensand (ale trzeba coś dosypywać). Podobno ma dać radę ale czy na pewno?
    Moje pytania :
    Jak zrobić żeby było dobrze i na lata bez niepotrzebnych kosztów?
    Jaka instalacja hydrofor (ocynk, membrana), napowietrzanie itd.
    Czy zrobić zbiornik na oczyszczoną wodę za odżelaziaczem?

    Pompę mam omnigeny 95l/min
    Proszę o pomoc bo niedługo ruszam z kotłownią i muszę wiedzieć co i jak.
    Pozdrawiam,
    Maciej
    Jeśli jesteś na etapie wyboru to nie ma sensu iść w złoża wymagające chemii do regeneracji (tym bardziej, że takie złoża odpada przy oczyszczalni biologicznej).
    Zapach siarkowodoru można zazwyczaj zmniejszyć (czasami do poziomu niewyczuwalnego) przez napowietrzanie wody. Do tego potrzebujesz hydroforu bez membrany i czegoś do napowietrzania (zwężki lub sprężarki).
    Żeby się pozbyć żelaza i manganu potrzebny będzie odżelaziacz. Ze względu na ten siarkowodór odpadają złoża wielofunkcyjne, więc pozostają takie które regenerujesz tylko wodą (i napowietrzasz wodę). Większość złóż tego typu (Pyrolox, G1, Defeman czy jakieś ich mieszanki) jest bardzo ciężkich i wymaga bardzo silnego strumienia wody do płukania. Rozmiar filtra dobiera się do zużycia wody więc dobrze by było jakbyś spróbował to jakoś określić.
    Wydajność pompy w warunkach rzeczywistych często jest znacznie niższa niż ta podawana na karcie katalogowej (teoretyczna) - trzeba to wziąć pod uwagę.

    Za odżelaziaczem nie ma potrzeby robić zbiornika na wodę - sam zbiornik ze złożem jest magazynem na kilkadziesiąt litrów wody.

  18. #6598
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał MatixL Zobacz post
    czy przy typowym zbiorniku przeponowym 200l mogę zastosować złoże do uzdatniania ( regenerowane) ? Czy tylko przy tzw baniaku hydroforowym ?
    mam już kupiony zbiornik przeponowy i teraz do niego dobieram pompę i inne akcesoria , następnie badania wody i dobranie uzdatniania.
    Czy sprzedać ten baniak i kupić inny ?
    Jeśli jeszcze nie kupiłeś pompy to lepiej zacznij od badań wody. O ile zbiornik hydroforowy możesz stosunkowo łatwo/tanio wymienić lub wybrać inną technologię, to przy pompie jest to już większy problem.

  19. #6599

    Domyślnie

    Witam,
    Dzięki za odpowiedź (również dla kolegi z klarsanu).
    A propo klarsanu to jak widziałeś wyżej też była propozycja złoża płukanego tylko wodą (ironit defeman)
    Nie bardzo się na ty znam ale chciałbym to zrobić porządnie żeby nie denerwować się że po pół roku przestało to działać.
    Dlatego założyłem konto i zgłosiłem się do fachowców w tej dziedzinie☺☺
    Każda firma z którą rozmawiałem ja i mój hydraulik zachwalała swoje filtry mówiąc że w zupełności wystarczą (nie pytając o hydrofor) ale jak powiedziałem że chcę mieć gwarancję że siarkowodór zniknie to mówili że "powinno" wystarczyć. Więc proszę o pomoc bo trochę się w tym zgubiłem.
    Zużycie wody jak dla 4 osób w końcowym etapie...na razie są 3. Na ten moment mieszkamy w mieście i rachunki kwartalne przychodzą nam na 20 m3 więc można coś dorzucić.
    Jeśli chodzi o płukanie takich filtrów to ile litrów potrzebują? Mam tam szambo więc ta informacja też mi się przyda.

  20. #6600
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Te filtry wymagają dużej ilości wody do płukania. Np. taki filtr 13x54" wymaga przepływu ok 3,5-4 m3/h przez 10-15 minut, czyli nawet ok 1 m3 na każde płukanie.
    Dobra wiadomość jest taka, że ta woda jest stosunkowo dobrej jakości i nie musi trafiać do szamba. Można ją wykorzystać np. do podlania ogrodu lub wpuścić do studni chłonnej.

    Inna kwestia to to że u Ciebie przekroczenia Fe i Mn są niewielkie więc można dać mniejszy filtr - np. 10x54" (przepływ przy płukaniu ok 2,6-3 m3/h).

    Zastanów się też czy nie chcesz zmiękczyć wody. Jeśli jesteś na etapie instalacji to może warto zostawić sobie od razu miejsce do ewentualnego podłączenia dodatkowego urządzenia w późniejszym terminie, żeby później nie przerabiać instalacji.

Strona 330 z 755

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony