dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 339 z 755
Pokaż wyniki od 6.761 do 6.780 z 15099
  1. #6761

    Domyślnie

    wydajnosc złoza standart na butle 10x54 czyli około 1m3/h...złoze..hmmm jeszcze nie kupiłem wiec nie wiem...
    Chodzi mi o to ze nie jestem pewien czy pompa o własciwej wydajnosci dla płukania ....nie bedzie jednoczesnie za mocna do mojej studni.Dlatego najpierw chciałem kupic docelowa pompe do studni i jednoczesnie by dała rade płukac. Teraz mam pompe o wydajnosci 34l/minute..docelowo chciałem miec 50l/minute...i wiem ze taka sobie spokojnie radzi z moją studnią(wody nie brakuje)..tylko czy da rade odzelaziaczowi..?
    Nie pytam o dokładna wydajnosc pompy ..raczej chodzi mi o te minimalna wydajnosc do przecietnego złoża i butli 10x54.
    Bo jesli teraz kupie odzelaziacz..i do niego wydajna pompe(zalecana)...a po podłaczeniu okaze sie ze mi ,,wypiło,, wode ze studni to trochę kasy pójdzie w błoto,a tego bym chciał uniknąć
    dzięki i pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Kasia242 ; 22-06-2015 o 10:34

  2. #6762
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał front247 Zobacz post
    wydajnosc złoza standart na butle 10x54 czyli około 1m3/h..
    W zbiorniku 10":
    Lekkei zloze (birm, greensand) ma zalecane plukanie 25-30m/s, to daje 21 - 25l/min. Faktycznej wydajnosci.
    Zloze ciezkie, pyrolox ma zalecana predkosc plukania 60-70m/s, to daje jakies 50-60l/min.

    I chodzi tu o faktyczna wydajnosc, czyli tyle ile Ci wpada do hydrofora. To co jest napisane na opakowaniu pompy, w folderze to najczesciej wydajnosc maksymalna, bez zadnych oporow, bez podnoszenia cisniena w hydroforze. Faktyczna wydajnosc moze byc o polowe mniejsza.

  3. #6763

    Domyślnie

    Dzięki Jastrząb, jak kupiłem hydrofor na budowę to mierzyłem po prostu lejac wodę do wiaderka...wydajność samej pompy i była około 20 % mniejsza od deklarowanej maksymalnej ,ale ja mam dość daleko do ujęcia . Dzięki bo mam juz poglad jaka ma być ta wydajność.
    pozdrawiam i dziekuje za informacje.

  4. #6764
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał front247 Zobacz post
    Dzięki Jastrząb, jak kupiłem hydrofor na budowę to mierzyłem po prostu lejac wodę do wiaderka...wydajność samej pompy i była około 20 % mniejsza od deklarowanej maksymalnej ,ale ja mam dość daleko do ujęcia . Dzięki bo mam juz poglad jaka ma być ta wydajność.
    pozdrawiam i dziekuje za informacje.
    Daleko do ujecia do pikus. Jak pompujesz hydrofor do powiedzmy 4atm, to tak jakbys mial 40m w pionie od ujecia. Tak spadnie wydajnosc pompy. W skrajnym wypadku moze byc naprawde niska. Jak znasz model pompy to mozna to orientacyjnie odczytac z odpowiedniego wykresu wydajnosci.

  5. #6765

    Domyślnie

    ale ja to sprawdzałem bez napełnionego hydroforu tylko sama pompa .JAk naładuje hydrofor to wiadomo ze cisnienie zwieksza wydajność. No to w takim układzie mysle ze spokojnie starczy pompa 1,1kW 50l/m wydajnosci ..tak podaje producent.

    Jastrząb a jeszcze chciałem dopytac.Na allegroo sa takie odzelaziacze w zbiornikach ocynkowanych Wimest..sterowane recznie. Co o nich sądzisz ,bo jak widze tam jest dość duża powierzchnia wymiany,rozbryzg wody,napowietrzanie....da sie taki uzdatniacz zautomatyzowac? Chodzi mi o płukanie itd.
    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Kasia242 ; 23-06-2015 o 08:06

  6. #6766
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał front247 Zobacz post
    ale ja to sprawdzałem bez napełnionego hydroforu tylko sama pompa .JAk naładuje hydrofor to wiadomo ze cisnienie zwieksza wydajność. No to w takim układzie mysle ze spokojnie starczy pompa 1,1kW 50l/m wydajnosci ..tak podaje producent.
    Zle myslisz. Praca pompy pod cisnieniem hydroforu zmniejszy jej wydajnosc. Woda nie jest scisliwa. Jak jest pod cisnieniem 5atm to jest jej praktycznie tyle samo, ale duzo trudniej ja napompowac.



    Cytat Napisał front247 Zobacz post
    Jastrząb a jeszcze chciałem dopytac.Na allegroo sa takie odzelaziacze w zbiornikach ocynkowanych Wimest..sterowane recznie. Co o nich sądzisz ,bo jak widze tam jest dość duża powierzchnia wymiany,rozbryzg wody,napowietrzanie....da sie taki uzdatniacz zautomatyzowac? Chodzi mi o płukanie itd.
    pozdrawiam
    W zasadzie da sie zautomatyzowac. Wysylasz np SMS do zony, zeby poszla do filtra i poswiecila te 15minut do krecenia zaworami
    A tak na serio. Jak nie masz mega duzo zelaza, to po pierwsze taki wimest jest za duzy. I tak ze wzgledow bakteryjno-higenicznych nie powiniene odzelaziacza plukac rzadziej niz powiedzmy co 2 tygodnie.1 tydzien bylby pewnie najlepszy. A ten wimest teoretycznie moglby filtrowac bardzo dlugo. Do jego plukania bedziesz potrzebowal bardzo mocnej pompy. Wygenerujesz duzo sciekow (nie wiem gdzie lejesz scieki a to moze byc koszt).

    marcin

  7. #6767
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar chemical
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Brzeźnica k. Dębicy
    Kod pocztowy
    39-207
    Posty
    399

    Domyślnie

    Witam

    Jaki zmiękczacz wybrać ?
    Twardość wody / 240max mg CaCO₃ / dm ³
    Zużycie ok. 5m3 / m-c

    Oddzwodziłem hurtownie i hydraulików, każdy chwali swoje, nie swoje krytykuje...
    Flamingo C25 - producent wycofuje się z rynku europejskiego, ponoć awaryjne
    VIESSMANN AQUAHOME 20-N - renomowany producent, duża żywotność
    MAXIMA 20 - produkt o małej awaryjności, długo na rynku
    STRATOS 25 - drogi, super hiper, ale nowy niesprawdzony jeszcze produkt
    Adoptowana parterówka z241, EAh=15kWh/(m2rok), Pu=97m2.
    Dziennik/nocnik:http://forum.muratordom.pl/showthrea...84#post7346184
    Komentarze: http://forum.muratordom.pl/showthrea...80#post7346180

  8. #6768
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał chemical Zobacz post
    VIESSMANN [....] renomowany producent
    A od kiedy to naklejenie na obudowe naklejki ze swoim logo to juz produkcja
    Kto to fizycznie wyprodukowal sie pewnie nie dowiesz.
    Ostatnio edytowane przez Jastrząb ; 24-06-2015 o 11:01

  9. #6769
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał chemical Zobacz post
    Witam

    Jaki zmiękczacz wybrać ?
    Twardość wody / 240max mg CaCO₃ / dm ³
    Zużycie ok. 5m3 / m-c
    Przy takim zużyciu te zmiękczacze będą się regenerowały raz w miesiącu - to trochę za rzadko. Powinny nie rzadziej niż co 2 tygodnie ze względów higienicznych.

    Oddzwodziłem hurtownie i hydraulików, każdy chwali swoje, nie swoje krytykuje...
    Normalna sytuacja - pytanie czy wiedzą co mówią czy tylko powtarzają plotki...

    Flamingo C25 - producent wycofuje się z rynku europejskiego, ponoć awaryjne
    Nie wiem kto rozpuszcza takie plotki (chociaż można się domyślać, bo ostatnio zmienił się dystyrbutor w PL). Ich producent jest w Belgii więc ciężko mu się wycofać z Europy... A o awaryjności to już śmieszne, jeśli siedzi w nich głowica Clack (bo są też chyba wersje z głowicami Autotrola, ale one też są OK).

    VIESSMANN AQUAHOME 20-N - renomowany producent, duża żywotność
    Żywotność jest taka sama jak innych, bo ma takie same komponenty. Do tego naklejka Viessmana.

    MAXIMA 20 - produkt o małej awaryjności, długo na rynku
    Maximy są na rynku chyba ok roku czy dwóch... Awaryjność jest raczej na tym samym poziomie co każdego innego sprzętu (poza chińskim) czyli niska.

    STRATOS 25 - drogi, super hiper, ale nowy niesprawdzony jeszcze produkt
    Że drogi to się zgadzam. Producent jest znany (Puricom - z Tajwanu), głowica też (BNT - z Chin kontynentalnych). Akurat ten model jest nowy, ale to nic szczególnego... ta firma ma w ofercie kilkadziesiąt modeli, które w zasadzie różnią się tylko wyglądem obudowy.

  10. #6770
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pratchawiec

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-037
    Posty
    1.058

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    A od kiedy to naklejenie na obudowe naklejki ze swoim logo to juz produkcja
    Kto to fizycznie wyprodukowal sie pewnie nie dowiesz.
    Witam

    I tu się mylisz.
    Mój model AQUAHOME 10 N, to nic innego jak stary dobrze znany i sprawdzony Tapworks 15 z produkcji ECOWATER. Poza naklejeniem własnego menu żadnych prób "zatarcia" pochodzenia. Nie ma się zresztą w tym wypadku czego wstydzić.
    20N to też ECOWATER ale z produkcji USA.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0088.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	82,2 KB
ID:	322052Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0087.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	77,4 KB
ID:	322053

    10N Idealnie pasuje dla miesięcznego zużycia rzędu 5-7 m3 wody.

    Pozdrawiam
    Pratchawiec

  11. #6771
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał chemical Zobacz post
    Witam

    Jaki zmiękczacz wybrać ?
    Twardość wody / 240max mg CaCO₃ / dm ³
    Zużycie ok. 5m3 / m-c

    Oddzwodziłem hurtownie i hydraulików, każdy chwali swoje, nie swoje krytykuje...
    Flamingo C25 - producent wycofuje się z rynku europejskiego, ponoć awaryjne
    VIESSMANN AQUAHOME 20-N - renomowany producent, duża żywotność
    MAXIMA 20 - produkt o małej awaryjności, długo na rynku
    STRATOS 25 - drogi, super hiper, ale nowy niesprawdzony jeszcze produkt
    Bardzo niskie zużycie wody. W takim wypadku powinien się sprawdzić zmiękczacz z ~15 litrami złoża.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  12. #6772
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Sebastain
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Łódź
    Posty
    184

    Domyślnie

    Czy ktoś kojarzy czy w województwie łódzkim jest jakaś firma oferująca Flamingo?
    Sporo pozytywnych opinii w tym wątku na temat tego zmiękczacza i chętnie bym się na niego zdecydował
    "Gwiezdny szlak" po przeróbkach, parterowy.
    Powierzchnia podłóg: 122,3 m2, Ytong Energo 24 + 20cm styro, podłoga 20cm styro, strop drewniany 36 cm wełny, okna i drzwi ~ U 0,8-0,9
    Pompa Ciepła NIBE 1245 6kW odwierty 2x70m
    Rekuperator Aeris Next 350

  13. #6773
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    T0MEK77

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Kożuchów
    Kod pocztowy
    67-120
    Posty
    34

    Domyślnie

    Witam, temat powraca.

    Proszę o poradę odnośnie doboru stacji uzdatniania wody.
    Poniżej parametry wody.

    mętność 1,2 NTU
    barwa 3,7 mg/l Pt
    pH 7,4 pH
    przewodność elektryczna 425 uS/cm
    stężenie azotu amonowego 0,46 mg/l
    stężenie azotu azotynowego 0,024 mg/l
    stężenie azotu azotanowego <0,9 mg/l
    stężenie żelaza 1400 ug/l
    stężenie manganu 132 ug/l
    sumaryczna zawartość wapnia i magnezu 221 mg/l
    index nadmanganianowy 0,9 mg/l

    liczba bakterii grupy coli 0
    liczba escherichia coli 0
    liczba enterokoków kałowych 0

    Posiadam
    Studnie głębinowa 18m. pompę Omnigena 3,5SC3-19 wydajność mierzona na wylocie z 300l zbiornika hydroforowego tradycyjnego ocynkowanego 4,2-4,5 m3/h przy stałym ciśnieniu 4,2bara na zbiorniku.
    Zbiornik posiada dysze napowietrzającą oraz kompresor bezolejowy 20l/min.
    Zapotrzebowanie na wodę ok 40 l/min: rodzina 5 osobowa, 2 lazienki (wanna, prysznic), 2 wc, pralka, zmywarka, zlewozmywak. Zużycie wody ok 20m3/miesiac.
    Obecnie są zamontowane 3 filtry BB10" 20u, 10u, 5u. Po miesiącu są całkowicie zamulone żelazem.

  14. #6774
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Jeśli nie masz problemu z ilością ścieków to odżelaziacz na złożu katalitycznym (Pyrolox, G1, Defeman, itp) w rozmiarze 10x54" powinien wystarczyć na żelazo i mangan.
    ...
    Ewentualnie można rozważyć filtr wielofunkcyjny - usunie też organikę i amoniak, ale zmiękczy wodę. Do tego ma wyższe koszty utrzymania (sól).
    Ostatnio edytowane przez qbek17 ; 30-06-2015 o 09:55 Powód: pomyłka

  15. #6775
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał T0MEK77 Zobacz post
    Witam, temat powraca.

    Proszę o poradę odnośnie doboru stacji uzdatniania wody.
    Zadeklaruj sie tylko, co chcesz usunac. Tylko zelazo (i mangan) czy tez twardosc.

    marcin

  16. #6776
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Problematyczne może być w tym przypadku podwyższona organika (indeks nadmanganianowy)
    Podwyzszony? 0.9mg/l

  17. #6777
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    T0MEK77

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Kożuchów
    Kod pocztowy
    67-120
    Posty
    34

    Domyślnie

    Utlenialność 0,9 mg/l to wysoka? norma jest do 5 mg/l

    Usunąć chce najlepiej wszystko i żelazo mangan, oraz twardość ale tez jon amonowy jest chyba wysoki.

    Skłonny bym był do złoża multifunkcyjnego, Co prawda posiadam biologiczna oczyszczalnię ale mogę popłuczyny tez odprowadzić do studni chłonnej co zbiera mi deszczówkę.

  18. #6778
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Wybaczcie - jestem na wakacjach i z pamięci poleciałem
    Oczywiście macie rację - norma dopuszcza 5 mg/l.

  19. #6779
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał T0MEK77 Zobacz post
    Usunąć chce najlepiej wszystko i żelazo mangan, oraz twardość ale tez jon amonowy jest chyba wysoki.
    Przy napowietrzeniu powinien się zmniejszyć.

    Skłonny bym był do złoża multifunkcyjnego, Co prawda posiadam biologiczna oczyszczalnię ale mogę popłuczyny tez odprowadzić do studni chłonnej co zbiera mi deszczówkę.
    Weź pod uwagę, że chlorków będzie sporo i wokół tej studni może to wpływać na roślinność. Z drugiej strony przy dużym zużyciu wody ilość chlorków z regeneracji byłaby w oczyszczalni mocno rozcieńczona.

    Jakbyś się decydował na złoże wielofunkcyjne to musisz mieć dużo złoża - minimum rozmiar 10x54" ale raczej coś większego.

  20. #6780
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    T0MEK77

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Kożuchów
    Kod pocztowy
    67-120
    Posty
    34

    Domyślnie

    Mam propozycje 12x52" na ecomixie i na Crystal Right głowica clack WS1 CI
    Czy złoża wyrobią mi się z uzdatnianiem?
    Czy jak wodę mam napowietrzoną to żelazo nie zaklei mi złoża. Wiadomo przed złożem filtr mechaniczny ale jaki. Teraz BB10" 20um zakleja mi sie co 3 tygodnie.

Strona 339 z 755

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony