dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 357 z 755
Pokaż wyniki od 7.121 do 7.140 z 15099
  1. #7121

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Pralkę czy zmywarkę można próbować odczyścić jakimiś środkami do tego przeznaczonymi... ale z drugiej strony używając wody miękkiej stare osady będą się powoli rozpuszczały.
    czyli jak mam np zakamieniona instalacje i armature to uzycie zmiekczacza nie tylko da mi lepsza wode ale i tez powoli odkamieni 'system' ?
    prawda to czy falsz ?
    Ostatnio edytowane przez Magnolia18 ; 23-09-2015 o 13:55
    PCi P-W Atlantic Alfea Excelia TRi 16kW

    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.

  2. #7122
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magnolia18 Zobacz post
    czyli jak mam np zakamienion instalacje i armature to uzycie zmiekczacza nie tylko dami lepsza wode ale i tez powoli odkamieni 'system' ?
    prawda to czy falsz ?
    Puszczajac zmiekczona wode przez zakamieniona instalacje, jakos sie ten kamien bedzie wyplukiwał. Tyle ze nie zniknie w miesiac czasu. Latami sie odkladal i latami sie pewnie wyplukiwał. Na cuda nie licz.

    Starosc instalacji nie ma tu nic do rzeczy. Zmiekczacz da Ci miekka wode. Tyle ze link który zapodałes powyzej to urzadzenie ze zlozem multifukncyjnym uwuwa tweardosc, zelazo i inne zanieczyszczenia ktore moga byc w wodzie studziennej. Jesli woda jest wodociagowa to wystarczy zwykly zmiekczacz, bedzie tanszy, ze wzgledu na tansze zloze filtracyjne.

  3. #7123
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Zakup tego ustrojstwa da tyle, że usuniesz z wody kamień. Czy usuniesz stare osady? - Tego nie wiem... kiedyś wałkowaliśmy tutaj temat rozpuszczania. osadów i to zależy od konkretnego składu wody. Jest szansa, że powoli będą się rozpuszczać, ale nie dostaniesz gwarancji na błyskawiczne oczyszczanie.

    W opisie mówią o mieszance węgla i złoża wielofunkcyjnego więc pewnie też usuniesz żelazo, mangan czy chlor. Pytanie czy masz w wodzie chlor? Jeśli to woda studzienna to chloru w niej nie ma, a stosowanie węgla z taką wodą może się skończyć szybką wymianą złoża. Skąd bierzesz wodę i co robisz ze ściekami? Z drugiej strony strasznie mało tego złoża (tylko 20 litrów), więc wydajność urządzenia niewielka. Wiesz jakie masz zużycie? Z trzeciej strony cena tego ustrojstwa jest porażająca

  4. #7124

    Domyślnie

    Dzieki za szybkie odpowiedzi
    Nie, nie ja na cuda nie licze po prostu pytam czy to COS da w sensie, ze i wode bede mial w koncu 'ludzka' i szanse, ze kamien sie wypluka KIEDYS TAM ...
    Cena za urzadzenie faktycznie masakryczna - Pani Gadzet - zerkam teraz na inne ale sam juz nie wiem co kupic. Zuzycie wody, zerkne w rachunki i podam ile tego nam idzie - 5 doroslych osob. Woda dostarczana przez miasto, scieki ida do kanalizacji. Twardosc wody wg oficjalnych danych PWiK na poziomie 347 mg/l CaCO3 ( ? ) czyli ok 19.5 w skali niemieckiej. Przy czym expresy do kawy 'wolaja' o odkamienianie po 3x w roku ( a moze i 4 ? ). Zelazo 0,0201 mg/l, Mangan 0,01 mg/l - tez oficjalne dane z wodociagow.

    Jakie urzadzenie byscie polecali ? Zeby nie z tymi chinskimi glowicami etc. Moze ktos dostarczylby urzadzenie i je zamontowal ? Jesli tak poprosze o oferte na priv.

    Btw. stary dom ale np zainstalowalem Pompe Ciepla powietrze-woda i dziala nie ma moze efektow jak w nowkach domach ale ekonomicznie nie wychodzi mnie wiecej niz eko-psudo-groszek a mam czysto w koncu w piwnicy i zero 'roboty' przy kotle.
    Ostatnio edytowane przez Magnolia18 ; 24-09-2015 o 11:07 Powód: Wartosci Fe, Mn
    PCi P-W Atlantic Alfea Excelia TRi 16kW

    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.

  5. #7125
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magnolia18 Zobacz post
    Dzieki za szybkie odpowiedzi
    Nie, nie ja na cuda nie licze po prostu pytam czy to COS da w sensie, ze i wode bede mial w koncu 'ludzka' i szanse, ze kamien sie wypluka KIEDYS TAM ...
    Cena za urzadzenie faktycznie masakryczna - Pani Gadzet - zerkam teraz na inne ale sam juz nie wiem co kupic. Zuzycie wody, zerkne w rachunki i podam ile tego nam idzie - 5 doroslych osob. Woda dostarczana przez miasto, scieki ida do kanalizacji. Twardosc wody wg oficjalnych danych PWiK na poziomie 347 mg/l CaCO3 ( ? ) czyli ok 19.5 w skali niemieckiej. Przy czym expresy do kawy 'wolaja' o odkamienianie po 3x w roku ( a moze i 4 ? ). Zelazo 0,0201 mg/l, Mangan 0,01 mg/l - tez oficjalne dane z wodociagow.

    Jakie urzadzenie byscie polecali ? Zeby nie z tymi chinskimi glowicami etc. Moze ktos dostarczylby urzadzenie i je zamontowal ? Jesli tak poprosze o oferte na priv.

    Btw. stary dom ale np zainstalowalem Pompe Ciepla powietrze-woda i dziala nie ma moze efektow jak w nowkach domach ale ekonomicznie nie wychodzi mnie wiecej niz eko-psudo-groszek a mam czysto w koncu w piwnicy i zero 'roboty' przy kotle.
    Zmiękczacz 1044 CI, 30 litrów złoża (Purolite c100)
    Głowica CLACK z przepływomierzem. Amerykański producent regeneracja w cyklu objętościowym.
    Ostatnio edytowane przez KLARSAN ; 24-09-2015 o 14:15
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  6. #7126

    Domyślnie

    Cytat Napisał KLARSAN Zobacz post
    Zmiękczacz 1044 CI, 30 litrów złoża (Purolite c100)
    Głowica CLACK z przepływomierzem. Amerykański producent regeneracja w cyklu objętościowym.
    moge prosic jakas oferte na priv ?
    PCi P-W Atlantic Alfea Excelia TRi 16kW

    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.

  7. #7127
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    DjDario

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    141

    Domyślnie

    Witam i o szybką poradę od razu pytam Jak w ustawieniach głowicy Clack CI można usunąć drugi cykl backwash i rinse? Jak klikam na strzałki to mam tylko wybór minutowy od 1 do 120 min, a co jeśli chcę drugi cykl płukania poprostu wyłączyć? Którymi przyciskami się wtedy operuje? Dziękuję.

  8. #7128

    Domyślnie

    Edit wartosci :
    Twardosc wody wg oficjalnych danych PWiK na poziomie 347 mg/l CaCO3 ( ? ) czyli ok 19.5 w skali niemieckiej.
    Zelazo 0,0201 mg/l, Mangan 0,01 mg/l - tez oficjalne dane z wodociagow.
    Zuzycie wg faktury srednia z tego roku 19m3

    a takie CUS ?
    http://www.krainawody.pl/428-zmiekcz...ermark-30.html
    Ostatnio edytowane przez Magnolia18 ; 24-09-2015 o 20:51 Powód: link
    PCi P-W Atlantic Alfea Excelia TRi 16kW

    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.

  9. #7129
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał DjDario Zobacz post
    Witam i o szybką poradę od razu pytam Jak w ustawieniach głowicy Clack CI można usunąć drugi cykl backwash i rinse? Jak klikam na strzałki to mam tylko wybór minutowy od 1 do 120 min, a co jeśli chcę drugi cykl płukania poprostu wyłączyć? Którymi przyciskami się wtedy operuje? Dziękuję.
    Zadzwoń do mnie jak będziesz przy głowicy to cię pokieruję... (tel na priv).
    musisz wejść głębiej w programowanie i zmienić kolejność cykli regeneracji.

  10. #7130
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magnolia18 Zobacz post
    Edit wartosci :
    Twardosc wody wg oficjalnych danych PWiK na poziomie 347 mg/l CaCO3 ( ? ) czyli ok 19.5 w skali niemieckiej.
    Zelazo 0,0201 mg/l, Mangan 0,01 mg/l - tez oficjalne dane z wodociagow.
    Zuzycie wg faktury srednia z tego roku 19m3

    a takie CUS ?
    http://www.krainawody.pl/428-zmiekczacz-watermark-30.html
    Watermark to właśnie ta chińska głowica, której nie chciałeś
    Tak jak pisał Klarsan - zmiękczacz z 30 litrami złoża, z głowicą Clack będzie OK.

  11. #7131

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Watermark to właśnie ta chińska głowica, której nie chciałeś
    Tak jak pisał Klarsan - zmiękczacz z 30 litrami złoża, z głowicą Clack będzie OK.
    Hmm, WaterMark to chinczyk jednak ? Tam nie chcialem czy chcialem, sugeruje sie Waszymi opiniami i podobno te chinczyki sa be
    ehhh i skad Ci biedni ludzie ( brawo Ja ) maja wiedziec co zrobic teraz ... Najlepiej posluchac Pani Gadzet i wybecalowac 5 klockow na TiWi Produkt ...
    PCi P-W Atlantic Alfea Excelia TRi 16kW

    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.

  12. #7132
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magnolia18 Zobacz post
    moge prosic jakas oferte na priv ?
    Jak sobie życzysz
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  13. #7133

    Domyślnie

    Jak wiele osób wcześniej chciałbym prosić o pomoc w doborze najodpowiedniejszego rozwiązania dla potrzeb 4 osobowej rodziny w kwestii uzdatniania wody w domu jednorodzinnym. Wyniki badań wody z własnego ujęcia:

    pH - 7,1 +/- 0,2
    przewodność el. - 487 +/- 24
    Jon amonowy - poniżej 0,1
    Azotany - poniżej 2
    Mangan - 432 +/- 60
    Żelazo - 3926
    Twardość - 228 +/- 37
    Chlorki - 16
    Barwa - 9
    Utlenialność - 5

    Zbiornik hydroforowy przeponowy, pompa Aspri 25 / 5M, filtr wstępny mechaniczny sznurkowy 10 mikronów.

    PS. Czy spotkaliście się może z regeneracją złoża ozonem? Jedna firma ze Śląska oferuje coś takiego...

  14. #7134
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał pszczur Zobacz post
    Jak wiele osób wcześniej chciałbym prosić o pomoc w doborze najodpowiedniejszego rozwiązania dla potrzeb 4 osobowej rodziny w kwestii uzdatniania wody w domu jednorodzinnym. Wyniki badań wody z własnego ujęcia:

    pH - 7,1 +/- 0,2
    przewodność el. - 487 +/- 24
    Jon amonowy - poniżej 0,1
    Azotany - poniżej 2
    Mangan - 432 +/- 60
    Żelazo - 3926
    Twardość - 228 +/- 37
    Chlorki - 16
    Barwa - 9
    Utlenialność - 5

    Zbiornik hydroforowy przeponowy, pompa Aspri 25 / 5M, filtr wstępny mechaniczny sznurkowy 10 mikronów.

    PS. Czy spotkaliście się może z regeneracją złoża ozonem? Jedna firma ze Śląska oferuje coś takiego...
    Na pewno potrzebujesz odżelaziacza do usunięcia żelaza i manganu. Pompa wygląda nieźle, więc powinno być dobrze z płukaniem nawet cięższych złóż. Pytanie co robisz ze ściekami bo w tym przypadku trochę ich będzie (ale za to są bez chemii więc można je puścić w ziemię).
    Jeśli chcesz też zmiękczyć wodę to albo dostawiasz zmiękczacz za odżelaziaczem, albo (co bym sugerował ze względu na utlenialność) dajesz filtr wielofunkcyjny i możesz wtedy dać trochę mniejszy odżelaziacz.

    Filtr wstępny (10 um) trzeba albo przenieść za odżelaziacz (żeby nie tłumił przepływu w czasie regeneracji) albo wymienić na taki o dużym przepływie.

    Co do regeneracji ozonem - sama regeneracja jest taka sama, tylko zamiast chloru czy nadmanganianu dajesz inny utleniacz.

  15. #7135
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał pszczur Zobacz post
    Jak wiele osób wcześniej chciałbym prosić o pomoc w doborze najodpowiedniejszego rozwiązania dla potrzeb 4 osobowej rodziny w kwestii uzdatniania wody w domu jednorodzinnym. Wyniki badań wody z własnego ujęcia:

    pH - 7,1 +/- 0,2
    przewodność el. - 487 +/- 24
    Jon amonowy - poniżej 0,1
    Azotany - poniżej 2
    Mangan - 432 +/- 60
    Żelazo - 3926
    Twardość - 228 +/- 37
    Chlorki - 16
    Barwa - 9
    Utlenialność - 5

    Zbiornik hydroforowy przeponowy, pompa Aspri 25 / 5M, filtr wstępny mechaniczny sznurkowy 10 mikronów.

    PS. Czy spotkaliście się może z regeneracją złoża ozonem? Jedna firma ze Śląska oferuje coś takiego...
    Jest jesdno zloze odzelaziajace (greensand) ktore wymaga okresowej regeneracji utleniaczem, gdy zloze utraci czy raczej wyczerpie swoje wlasciwosci utleniajace. Najczesciej je sie wtedy regeneruje nadmanganiem potasu. Pewnie mozna i ozonem, tylko obawiam sie ze to bedzie po prostu drozsze. Zgaduje ze bedzie drozsze w zakupie niz wymiana hydrofora na ocynkowany, bezprzeponowy. A wtedy dobre zloze powinno sobie poradzic z taka iloscia zelaza wylacznie po napowietrzeniu wody.
    Zgaduje ze masz ta pompe z malym hydroforem. Przy napowietrzaniu wody im wiekszy hydrofor (zazwyczaj 300L) tym skuteczniejsze to jest.

    Czy chcesz wode tez zmiekczac? Gdzie odprowadzasz scieki? BO jak do oczyszczalni to nie mozesz uzyc zloza regenerowanego utleniaczem nadmanganiem, ozonem, chlorem.

  16. #7136

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Na pewno potrzebujesz odżelaziacza do usunięcia żelaza i manganu. Pompa wygląda nieźle, więc powinno być dobrze z płukaniem nawet cięższych złóż. Pytanie co robisz ze ściekami bo w tym przypadku trochę ich będzie (ale za to są bez chemii więc można je puścić w ziemię).
    Jeśli chcesz też zmiękczyć wodę to albo dostawiasz zmiękczacz za odżelaziaczem, albo (co bym sugerował ze względu na utlenialność) dajesz filtr wielofunkcyjny i możesz wtedy dać trochę mniejszy odżelaziacz.

    Filtr wstępny (10 um) trzeba albo przenieść za odżelaziacz (żeby nie tłumił przepływu w czasie regeneracji) albo wymienić na taki o dużym przepływie.

    Co do regeneracji ozonem - sama regeneracja jest taka sama, tylko zamiast chloru czy nadmanganianu dajesz inny utleniacz.
    qbek, dzięki za szybką odpowiedź. Ścieki idą do szamba, ale mam też na działce studzienki odwadniające więc będę kombinował, żeby wodę po regeneracji puścić tam.

    A może mógłbyś coś powiedzieć na temat tego urządzenia:

    http://sklep.osmoza.pl/profesjonalny...54-p-1093.html

    Niestety nigdzie (poza tą stroną) nie mogę znaleźć informacji na temat tego złoża - Aqua Luxe. Czy może wiesz co to za wynalazek? Może jest to jakieś "klasyczne" złoże tylko ma taką nazwę handlową?

    Jastrząb - zmiękczanie nie jest moim głównym celem, ale jeżeli (jako skutek uboczny przy okazji się zmiękczy to nie będę narzekał.
    Ostatnio edytowane przez pszczur ; 25-09-2015 o 10:37 Powód: dopisek

  17. #7137
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    To nie zadne zloze tylko mieszanka.

    Złoże kwarcowe = piasek
    Turbidex = bardzo porowate zloze sedymentacyjne, czyli do wylapywania malych czastek stalych
    hydroatracyt - wegiel, tez działa jak filtr mechaniczny

    Cala idea tego filtra polega na chemicznym utelnieniu zelaza w wodzie wygenerowany ozonem i przepuszczeniu przez kilkuwarstwowy filtr mechaniczny.
    Utlenione zelazo jest nierozpusczalne w wodzie, i po prostu zatrzyma sie na zlozu filtracyjnym.

    Zadnej wielkiej filozofii w tym nie ma. Takie rozwiazanie z dozowaniem utleniacza sie jednak stosuje przy bardzo wysokiej zawartosci zelaza. Twoja jest taka srednia.Nie wiem czy ma to sens. Ja mam 3.5mg zelaza i po napowietrzeniu cale zelazo zatrzymuje sie na filtrze z najtanszym zlozem.

  18. #7138
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał pszczur Zobacz post
    qbek, dzięki za szybką odpowiedź. Ścieki idą do szamba, ale mam też na działce studzienki odwadniające więc będę kombinował, żeby wodę po regeneracji puścić tam.

    A może mógłbyś coś powiedzieć na temat tego urządzenia:

    http://sklep.osmoza.pl/profesjonalny-odzelaziacz-wody-regenerowany-ozonem-clack-p1354-p-1093.html

    Niestety nigdzie (poza tą stroną) nie mogę znaleźć informacji na temat tego złoża - Aqua Luxe. Czy może wiesz co to za wynalazek? Może jest to jakieś "klasyczne" złoże tylko ma taką nazwę handlową?

    Jastrząb - zmiękczanie nie jest moim głównym celem, ale jeżeli (jako skutek uboczny przy okazji się zmiękczy to nie będę narzekał.
    Jak masz możliwość wyprowadzenia ścieków z odżelaziacza do studzienek to spokojnie możesz postawić odżelaziacz bez regeneracji chemicznej.
    Na dobrą sprawę to mógłbyś też zastosować tylko jeden filtr wielofunkcyjny tylko trochę przewymiarowany... Nie wiem czy nie wyjdzie to taniej/prościej, niż dwa osobne filtry. Wadą takiego rozwiązania są ścieki do szamba (ale w mniejszej ilości niż przy samym odżelaziaczu).

    Co do tego wynalazku - nie słyszałem o takim złożu. Możliwe, że to jakaś nowa nazwa czegoś już wcześniej znanego, ale może też coś zmodyfikowali... Generalnie nie widzę zbyt wielu zalet takiego złoża - efektywność "klasycznych" złóż jest dobra, a cena za nowość jest dużo wyższa.
    Poza tym ozon jest bardzo silnym utleniaczem (silniejszym niż chlor) i z tego powodu dawno temu uczyli mnie, że jak się ozon do instalacji dodaje to trzeba też dodać jakieś zabezpieczenie na wypadek awarii, tak żeby się ten ozon nie dostał do wody pitnej.

    A samo urządzenie jest standardowe z dobrą głowica Clack Pallas. Jakby tam wsypać inne złoże to cena spadłaby pewnie o połowę...

  19. #7139

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    To nie zadne zloze tylko mieszanka.

    Złoże kwarcowe = piasek
    Turbidex = bardzo porowate zloze sedymentacyjne, czyli do wylapywania malych czastek stalych
    hydroatracyt - wegiel, tez działa jak filtr mechaniczny

    Cala idea tego filtra polega na chemicznym utelnieniu zelaza w wodzie wygenerowany ozonem i przepuszczeniu przez kilkuwarstwowy filtr mechaniczny.
    Utlenione zelazo jest nierozpusczalne w wodzie, i po prostu zatrzyma sie na zlozu filtracyjnym.

    Zadnej wielkiej filozofii w tym nie ma. Takie rozwiazanie z dozowaniem utleniacza sie jednak stosuje przy bardzo wysokiej zawartosci zelaza. Twoja jest taka srednia.Nie wiem czy ma to sens. Ja mam 3.5mg zelaza i po napowietrzeniu cale zelazo zatrzymuje sie na filtrze z najtanszym zlozem.
    Jastrząb, ja to rozumiem trochę inaczej. Oprócz tych trzech rzeczy które opisałeś jest jeszcze jeden, główny składnik - złoże Aqua Luxe i właśnie na jego temat nie mogę znaleźć jakichś konkretniejszych informacji (np. kto to w ogóle robi i z czego). Z tego co się dowiedziałem od sprzedawcy, to ozon bierze udział tylko w procesie regeneracji tej mieszanki złóż.

    Co do napowietrzania - mam zbiornik hydroforowy 150 L i szczerze mówiąc wolałbym uniknąć wymiany (nie mam za dużo miejsca w kotłowni). A jaki jest wpływ napowietrzania na mangan? Jego zawartość też spadnie?

  20. #7140

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Jak masz możliwość wyprowadzenia ścieków z odżelaziacza do studzienek to spokojnie możesz postawić odżelaziacz bez regeneracji chemicznej.
    Na dobrą sprawę to mógłbyś też zastosować tylko jeden filtr wielofunkcyjny tylko trochę przewymiarowany... Nie wiem czy nie wyjdzie to taniej/prościej, niż dwa osobne filtry. Wadą takiego rozwiązania są ścieki do szamba (ale w mniejszej ilości niż przy samym odżelaziaczu).
    qbek, a czy mógłbym prosić o trochę więcej konkretów (filtr wielofunkcyjny - np. jaki, (coś na ecomixie)?

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    A samo urządzenie jest standardowe z dobrą głowica Clack Pallas. Jakby tam wsypać inne złoże to cena spadłaby pewnie o połowę...
    Jakieś sugestie co do złoża?

Strona 357 z 755

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony