dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 402 z 756
Pokaż wyniki od 8.021 do 8.040 z 15117
  1. #8021
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.093

    Domyślnie

    Cytat Napisał zlp Zobacz post
    Czy przy mojej studni warto zrobić napowietrzenie wody z instalacji pneumatycznej?
    Doprowadzenie wody jest rurą PE40 o długości ok. 100m. więc trochę tego kontaktu z powietrzem może być. Instalacja pneumatyczna jest obok studni.
    Przed złożem (aktualnie mam polecone AquaMulti) będzie filtr Filtr Atlas Filtri Hydra M 100 mikronów z okresowym upuszczaniem osadu.
    Po filtrze złoże, ewentualnie odpowietrznik, jeśli byłby potrzebny.
    Masz wysokie pH i niezbyt wysokie przekroczenia. Nie potrzebujesz dodatkowego napowietrzania.

  2. #8022

    Domyślnie

    Potrzebuję głowicy pod płukanie czystą wodą.
    Polecasz głowice Clark, jestem za. Źródło AquaMulti, jesteś fachowcem i kieruję się Twoimi radami.
    Tylko jak wielkie to źródło powinno być w moim przypadku?
    Przepływ przez źródło może być do 1m3/h, na upartego nawet 0,5m3h. Tylko czy jest jakikolwiek sens tak nisko schodzić?
    Płukanie poda pompa Grunfos MQ3-35 z przepływem maksymalnym dla tej pompy.
    No i gdzie takiego składaka będę mógł kupić?
    Ostatnio edytowane przez zlp ; 02-06-2016 o 12:04

  3. #8023
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.093

    Domyślnie

    Cytat Napisał zlp Zobacz post
    Potrzebuję głowicy pod płukanie czystą wodą.
    Polecasz głowice Clark, jestem za. Źródło AquaMulti, jesteś fachowcem i kieruję się Twoimi radami.
    Tylko jak wielkie to źródło powinno być w moim przypadku?
    Przepływ przez źródło może być do 1m3/h, na upartego nawet 0,5m3h. Tylko czy jest jakikolwiek sens tak nisko schodzić?
    Płukanie poda pompa Grunfos MQ3-35 z przepływem maksymalnym dla tej pompy.
    No i gdzie takiego składaka będę mógł kupić?
    Złoże AquaMulti - nie ma sensu mniej niż 25 litrów. Przepływ do płukania będzie dobrany w głowicy.

  4. #8024

    Domyślnie

    Też, tak myślę, że mniejszego nie ma co kupować.
    Tylko gdzie kupić z głowicą pod moje wymagania?

  5. #8025
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kamila1212

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Koszalin
    Kod pocztowy
    74-105
    Posty
    19

    Domyślnie

    Mam wodę ze studni głębinowej 35m. Mam badanie wody,wykonane przez sanepid, wszystko jest ok, poza żelazem. Co mam wstawić do kotłowni, żeby było tanio i dobrze,
    żelazo 0,4
    mangan 0,038
    pH 7,7
    twardość średnia 199
    Do tego jeszcze POŚ biologiczna, więc solanka odpada.

  6. #8026
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.093

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamila1212 Zobacz post
    Co mam wstawić do kotłowni, żeby było tanio i dobrze,
    Takie rzeczy to tylko w... tak się nie da

    żelazo 0,4
    mangan 0,038
    pH 7,7
    twardość średnia 199
    Do tego jeszcze POŚ biologiczna, więc solanka odpada.
    nie ma tragedii. Jak ma być tanio to wstaw mały filterek z piaskiem, lub BIRMem, ale nie gwarantuję, że będzie dobrze.

  7. #8027
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.093

    Domyślnie

    Cytat Napisał kathlen22 Zobacz post
    Prosze mi napisac, dlaczego aqua multi jest najlepszy, i co sadzi pan o tym cosmowater plus??
    Nie twierdzę, że jest najlepszy... po prostu do takiej wody pasuje jego zakres działania. Ten sam (albo lepszy) efekt uzyskasz stawiając osobne filtry na każdy parametr, ale to będzie drogie i skomplikowane rozwiązanie. AquaMulti zmiękczy Ci wodę do zera. Jeśli tego nie chcesz to możesz pójść w stronę samego odżelaziacza.
    Zmiękczacz (nieważne czy Cosmowater, czy jakiś inny) nie służy do usuwania żelaza i manganu. Owszem - do pewnego stopnia będzie to robił jako "efekt uboczny" ale nie kosztem swojej wydajności i trwałości (no i nie wiadomo do końca ile tego żelaza czy manganu usunie).

  8. #8028
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kamila1212

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Koszalin
    Kod pocztowy
    74-105
    Posty
    19

    Domyślnie

    ok,dzięki za ekspresową odpowiedź, ale jestem zielona w tym temacie o jaki konkretnie filtr chodzi z piaskiem kwarcowym? Studniarz ,który mi to robił, twierdził,że to nie duży koszt,ale razie oferty sklepów to ok 3000zl, wiec nie wiem czy tyle wydawac na cos co tak naprawde nie jest mi potrzebne , czy ten wydatek to koniecznosc,ale zastanawiam sie czy nie ma prostszej metody, niż wstawiac 2 wielkie baniaki do kotlowni ,co zajmuje duzo miejsca. Myslalam o stacji uzdatniania , niby pisze na caly dom- HHBB20B, ale nie wiem czy to zda egzamin, Kosztuje ok 900zl + trzeba wymieniać filtry ,ale lepsze to niz 2 baniaki . Może ktoś ma coś takiego i napisze ,czy takie urządzenue daje radę.

  9. #8029
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kamila1212

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Koszalin
    Kod pocztowy
    74-105
    Posty
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Takie rzeczy to tylko w... tak się nie da


    nie ma tragedii. Jak ma być tanio to wstaw mały filterek z piaskiem, lub BIRMem, ale nie gwarantuję, że będzie dobrze.
    ok,dzięki za ekspresową odpowiedź, ale jestem zielona w tym temacie o jaki konkretnie filtr chodzi z piaskiem kwarcowym? Studniarz ,który mi to robił, twierdził,że to nie duży koszt,ale razie oferty sklepów to ok 3000zl, wiec nie wiem czy tyle wydawac na cos co tak naprawde nie jest mi potrzebne , czy ten wydatek to koniecznosc,ale zastanawiam sie czy nie ma prostszej metody, niż wstawiac 2 wielkie baniaki do kotlowni ,co zajmuje duzo miejsca. Myslalam o stacji uzdatniania , niby pisze na caly dom- HHBB20B, ale nie wiem czy to zda egzamin, Kosztuje ok 900zl + trzeba wymieniać filtry ,ale lepsze to niz 2 baniaki . Może ktoś ma coś takiego i napisze ,czy takie urządzenue daje radę.

  10. #8030
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar kathlen22
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Lubin
    Kod pocztowy
    59-300
    Posty
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Nie twierdzę, że jest najlepszy... po prostu do takiej wody pasuje jego zakres działania. Ten sam (albo lepszy) efekt uzyskasz stawiając osobne filtry na każdy parametr, ale to będzie drogie i skomplikowane rozwiązanie. AquaMulti zmiękczy Ci wodę do zera. Jeśli tego nie chcesz to możesz pójść w stronę samego odżelaziacza.
    Zmiękczacz (nieważne czy Cosmowater, czy jakiś inny) nie służy do usuwania żelaza i manganu. Owszem - do pewnego stopnia będzie to robił jako "efekt uboczny" ale nie kosztem swojej wydajności i trwałości (no i nie wiadomo do końca ile tego żelaza czy manganu usunie).
    Dziekuje za odpowiedz. Z tego co czytalam, cosmowater plus ma usuwac przede wszystkim zelazo i mangan, chyba ze w opisie kłamią, bo jest cosmowater home i to jest zmiekczacz. A ten odzelaziacz to tez moze byc aqua multi czy jakis inny??

  11. #8031
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.093

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamila1212 Zobacz post
    ok,dzięki za ekspresową odpowiedź, ale jestem zielona w tym temacie o jaki konkretnie filtr chodzi z piaskiem kwarcowym? Studniarz ,który mi to robił, twierdził,że to nie duży koszt,ale razie oferty sklepów to ok 3000zl, wiec nie wiem czy tyle wydawac na cos co tak naprawde nie jest mi potrzebne , czy ten wydatek to koniecznosc,ale zastanawiam sie czy nie ma prostszej metody, niż wstawiac 2 wielkie baniaki do kotlowni ,co zajmuje duzo miejsca. Myslalam o stacji uzdatniania , niby pisze na caly dom- HHBB20B, ale nie wiem czy to zda egzamin, Kosztuje ok 900zl + trzeba wymieniać filtry ,ale lepsze to niz 2 baniaki . Może ktoś ma coś takiego i napisze ,czy takie urządzenue daje radę.
    Ja rozumiem, że ktoś jest zielony w temacie, ale ile razy to już było wałkowane na forum...?
    Chcesz zainwestować prawie 1000 PLN w 3 korpusy BB20. Jedna wymiana wkładów w takim zestawie to minimum 250-300 PLN, a żywotność wkładów to max pół roku. Czyli za jakieś 3 lata wydasz na te "tanie" filtry więcej niż na solidny filtr automatyczny, a w zamian dostaniesz dużo mniejszą wydajność i konieczność babrania się z wymianą wkładów.
    Nie wiem jakie "wielkie baniaki" chcesz wstawiać... Prosty odżelaziacz na małą wydajność (nie wiem jakiej potrzebujesz bo nie podałaś nic na ten temat) to np. butla o wymiarach 9x48" (czyli jakieś 25 cm średnicy i 140 wysokości już z głowicą). Nie pisałaś też o pompie jaką masz zainstalowaną więc nie wiem jaki filtr będzie w stanie ta pompa wypłukać.
    Podsumowując - podaj trochę informacji i nastaw się na wydatek rzędu 2-3 tyś PLN. Z drugiej strony takie ilości żelaza jeszcze nikogo nie zabiły więc może po prostu daj sobie spokój z filtrowaniem tej wody?

  12. #8032
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.093

    Domyślnie

    Cytat Napisał kathlen22 Zobacz post
    Dziekuje za odpowiedz. Z tego co czytalam, cosmowater plus ma usuwac przede wszystkim zelazo i mangan, chyba ze w opisie kłamią, bo jest cosmowater home i to jest zmiekczacz. A ten odzelaziacz to tez moze byc aqua multi czy jakis inny??
    W tym cosmo plus będzie takie samo złoże jak AquaMulti (ale pewnie innego producenta). Za to cena będzie Cosmicznie wysoka...
    Odżelaziacz to inne złoże - ten o którym pisałaś jest regenerowany nadmanganianem potasu... moim zdaniem to przerost formy na taką wodę...

  13. #8033
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar kathlen22
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Lubin
    Kod pocztowy
    59-300
    Posty
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    W tym cosmo plus będzie takie samo złoże jak AquaMulti (ale pewnie innego producenta). Za to cena będzie Cosmicznie wysoka...
    Odżelaziacz to inne złoże - ten o którym pisałaś jest regenerowany nadmanganianem potasu... moim zdaniem to przerost formy na taką wodę...
    Dziekuje, cosmowater plus wycenili mi na 3900, i jest serwisant ktory mi to zalozy i bedzie serwisowal, aqua multi 38 wycenili na 3400 ale nie wiem jak z serwisem. Roznica 500 zl i sama nie wiem co bedzie lepsze

  14. #8034
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.093

    Domyślnie

    Cytat Napisał kathlen22 Zobacz post
    Dziekuje, cosmowater plus wycenili mi na 3900, i jest serwisant ktory mi to zalozy i bedzie serwisowal, aqua multi 38 wycenili na 3400 ale nie wiem jak z serwisem. Roznica 500 zl i sama nie wiem co bedzie lepsze
    W obu masz praktycznie identyczne złoże. Dowiedz się o gwarancję i model głowicy w tym AquaMulti bo to jest ta część, która robi różnicę.

  15. #8035
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kamila1212

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Koszalin
    Kod pocztowy
    74-105
    Posty
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Ja rozumiem, że ktoś jest zielony w temacie, ale ile razy to już było wałkowane na forum...?
    Chcesz zainwestować prawie 1000 PLN w 3 korpusy BB20. Jedna wymiana wkładów w takim zestawie to minimum 250-300 PLN, a żywotność wkładów to max pół roku. Czyli za jakieś 3 lata wydasz na te "tanie" filtry więcej niż na solidny filtr automatyczny, a w zamian dostaniesz dużo mniejszą wydajność i konieczność babrania się z wymianą wkładów.
    Nie wiem jakie "wielkie baniaki" chcesz wstawiać... Prosty odżelaziacz na małą wydajność (nie wiem jakiej potrzebujesz bo nie podałaś nic na ten temat) to np. butla o wymiarach 9x48" (czyli jakieś 25 cm średnicy i 140 wysokości już z głowicą). Nie pisałaś też o pompie jaką masz zainstalowaną więc nie wiem jaki filtr będzie w stanie ta pompa wypłukać.
    Podsumowując - podaj trochę informacji i nastaw się na wydatek rzędu 2-3 tyś PLN. Z drugiej strony takie ilości żelaza jeszcze nikogo nie zabiły więc może po prostu daj sobie spokój z filtrowaniem tej wody?
    ok.dzięki za info. Coś chcę założyć na pewno, jeszcze tam nie mieszkamy i woda czasem śmierdzi, jak stoi,ale nie wiem czy to dlatego ,że studnia narazie jest mało używana, bo w badaniu wody nic poza żelazem się nie pojawiło. Pompę mam w studni grundfos kosztowała 6000zl , ze sterownikiem i nie ma tam już hydroforu bo to bardzo dobra pompa i daję radę pompować na bieżąco . To chyba zainwestuje w odżelaziacz z napowietrzaniem baniaki po 150l. koszt ok 2500zl.
    Czy ktoś może coś polecić.
    4 osoby w domu, 1 łazienka,pralka i zmywarka.

  16. #8036
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    small7

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    271

    Domyślnie

    "Masz rację... tak powinno być. Ale praktyka jest taka, że nie zawsze wszystko jest idealnie szczelne, czyste i zabezpieczone. I nie chodzi o to żeby robić instalację w standardzie farmaceutycznym z możliwością sanityzacji, tylko o rozsądne podejście do tematu. O ograniczenie niepotrzebnego ryzyka."

    Dlatego zawsze powinno zależeć na starannym wykonaniu instalacji, nawet jakbym miał lampę UV nie chciałbym pić wody ze studni wiedząc, że leje się do niej breja bo ktoś źle wykonał i źle zabezpieczył studnię. Nikt tu nie pisze, że ma być super sterylnie, ale badanie bakteriologiczne wody, wiedząc, że studnia jest źle zabezpieczona, jest wrzucaniem kasy w błoto. Jeśli instalacja zostanie wykonana i zdezynfekowana prawidłowo, wykonane badanie pozwoli ocenić zagrożenie bakteriologiczne.
    Napisałeś bardzo słuszne stwierdzenie "Samo przetrzymanie nie spowoduje (wywoła) skażenia. Ale jeśli w zbiorniku będą bakterie to po kilku dniach przetrzymania wody będzie ona niezdatna do picia" cały czas do tego dążę jeśli tych bakterii nie wprowadzimy sami i nie będziemy mieć ich w studni to ryzyko skażenia jest takie samo jak w układzie hydroforowym.
    Jeśli chodzi o stacje wodociągowe to tak mam pewne doświadczenie i jeśli odwołujesz się do rozporządzenia to ustawowy obowiązek to 4 próby w roku, a to czy wodociąg jest zamykany też zależy od ilości i rodzaju bakterii.

  17. #8037
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.066
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamila1212 Zobacz post
    Mam wodę ze studni głębinowej 35m. Mam badanie wody,wykonane przez sanepid, wszystko jest ok, poza żelazem. Co mam wstawić do kotłowni, żeby było tanio i dobrze,
    żelazo 0,4
    mangan 0,038
    pH 7,7
    twardość średnia 199
    Do tego jeszcze POŚ biologiczna, więc solanka odpada.
    Jeżeli jest zbiornik hydroforowy ocynkowany to zwężka napowietrzająca i mały odżelaziać na złożach żwirkowych. Jeżeli woda nie jest bardzo mętna to można nawet na zmiękczaczu spróbować.
    Ostatnio edytowane przez KLARSAN ; 03-06-2016 o 08:33
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  18. #8038
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.066
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał kathlen22 Zobacz post
    Dziekuje za odpowiedz. A moglby Pan mi bardziej wyjasnic co to znaczy ze w surowej wodzie sie wytraca te zelazo?? bo tak na oko to nic nie widac, dopiero w badaniach wyszlo potrojne przekroczenie wartosci zelaza. Zaproponowano nam tez zmiekczacz cosmowater tylko nie wiem jaki model, ale ma usuwac mangan i zelazo. I prosze mi wyjasnic czemu sklanial by sie pan do tego aqua multi?
    Czasami w wodzie prosto ze studni już widać żelaza, są przypadki gdzie żelaza widać dopiero jak woda odstoi trochę czasu. Złoże multifunkcyjne pozwala skutecznie usuwać żelazo i mangan jak nie są wytrącone z wody(woda jest klarowana). Zaletą tego złoża jest fakt, że nie wymaga silnego płukania.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  19. #8039
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar kathlen22
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Lubin
    Kod pocztowy
    59-300
    Posty
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał KLARSAN Zobacz post
    Czasami w wodzie prosto ze studni już widać żelaza, są przypadki gdzie żelaza widać dopiero jak woda odstoi trochę czasu. Złoże multifunkcyjne pozwala skutecznie usuwać żelazo i mangan jak nie są wytrącone z wody(woda jest klarowana). Zaletą tego złoża jest fakt, że nie wymaga silnego płukania.
    Witam, dzis dostalam propozycje Odżelaziacz i odmanganiacz Erie Oxydizer PRO 56, czy jest on dobry i odpowiedni do mojej wody??

  20. #8040

    Domyślnie

    @kathlen22 Widziałem Twoje wyniki dwie strony wcześniej w tym wątku i moim zdaniem przy pH 7,7 Erie Oxydizer PRO 56 to jak najbardziej trafione rozwiązanie.

Strona 402 z 756

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony