dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 425 z 755
Pokaż wyniki od 8.481 do 8.500 z 15096
  1. #8481

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Jak masz podłączony odpływ popłuczyn do kanalizacji? Może przy małym ciśnieniu wody w sieci coś się "zassało" z kanalizy?

    Nie sądzę aby była potrzeba wyrzucania soli... łatwiej i chyba sensowniej będzie ją wykorzystać do regeneracji złoża. Zrób sobie kolejną regenerację (albo i dwie pod rząd) tak aby woda w zbiorniku się wymieniła i zobacz czy zapach nadal się utrzymuje... A nowej soli na razie nie dosypuj - jak zużyjesz tą co już masz wsypaną to nie zaszkodzi umyć (i ewentualnie zdezynfekować) zbiornik soli.
    Po wymuszonej regeneracji tak jakby mniej było czuć. Przynajmniej jak otworzę pokrywę, to tak nie capi. Jak się zaciągnę z głową w środku to jest jeszcze ten zapach. Może po następnych regeneracjach jeszcze bardziej się "wywietrzy". W instrukcji pisze, że minimalne ciśnienie wody musi być 1.4 bara, a wtedy było poniżej 1 więc mogło coś pójść nie tak podczas regeneracji.

  2. #8482

    Domyślnie

    Witam! Proszę o pomoc w wyborze urządzenia zmiękczającego wodę. Po przegrzebaniu tematu odrzuciłem chińczyków typu Watermark 30 i wybór padł na Erie Maxima 20 lub 26 (muszę sprawdzić zużycie wody miesięczne) ale zauważyłem że Buderus ma w swojej ofercie również zmiękczacze. Czy ktoś może mi powiedzieć coś o zmiękczaczach buderusa- wiem że piece mają bardzo dobre bo sam użytkuję a jak z tymi urządzeniami do zmiękczania wody? Jakie głowice są tam montowane i jak ogólnie wypadają z porównaniem Erie Maxima?

  3. #8483
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Radek.s69 Zobacz post
    Dzięki Ci wielki Qbek
    No właśnie, o to chodzi. Możesz zaproponować, jak taki zestaw miałby wyglądać? Czyli z czego i jakiej wielkości powinien się składać? I jak go należy ustawić?
    Już tłumaczę dlaczego. Jak wspomniałem zajmuję się rzeczami, które umożliwiają mi obserwację instalacji różnych urządzeń w różnych obiektach - najczęściej domach. Jeśli chodzi o uszlachetniacze i zmiękczacze wody, to sprawa ma się tak: przychodzi gość, włącza urządzenie, leje do próbki kropelki i mówi: "proszę, jest niebieskie? Działa. Do widzenia." Na pytania inwestorów najczęstszą odpowiedzią jest: "ja to tylko uruchamiam, a wszystko ustawił sprzedawca (ustawili w firmie)".
    Ja natomiast wolę być świadomy tego, co mam i co się tam w środku dzieje, i wiedzieć, że ten, co mi sprzedał i montował urządzenie też wie.
    Będę więc wdzięczny, jeśli sklecisz mi wirtualny zestawik.
    Pozdrawiam.
    Mogę Ci sklecić taki zestaw... ale jak chcesz wiedzieć co i jak to jest parę opcji do wybrania... i szkoda chyba pisania na forum

    Sprawdź skrzynkę i może w ten sposób będzie łatwiej się dogadać

  4. #8484
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał ppluto Zobacz post
    Po wymuszonej regeneracji tak jakby mniej było czuć. Przynajmniej jak otworzę pokrywę, to tak nie capi. Jak się zaciągnę z głową w środku to jest jeszcze ten zapach. Może po następnych regeneracjach jeszcze bardziej się "wywietrzy". W instrukcji pisze, że minimalne ciśnienie wody musi być 1.4 bara, a wtedy było poniżej 1 więc mogło coś pójść nie tak podczas regeneracji.
    Powinno być OK.
    Te 1.4 bar wynika z tego żeby wytworzyć ciśnienie dla inżektora i zassać solankę. Jak nie było tego ciśnienia to możliwe, że regeneracja nie była prawidłowa...

  5. #8485
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Radziu797 Zobacz post
    Witam! Proszę o pomoc w wyborze urządzenia zmiękczającego wodę. Po przegrzebaniu tematu odrzuciłem chińczyków typu Watermark 30 i wybór padł na Erie Maxima 20 lub 26 (muszę sprawdzić zużycie wody miesięczne) ale zauważyłem że Buderus ma w swojej ofercie również zmiękczacze. Czy ktoś może mi powiedzieć coś o zmiękczaczach buderusa- wiem że piece mają bardzo dobre bo sam użytkuję a jak z tymi urządzeniami do zmiękczania wody? Jakie głowice są tam montowane i jak ogólnie wypadają z porównaniem Erie Maxima?
    Buderus (jak każdy inny producent pieców) nie robi zmiękczaczy tylko daje swoje logo dla jakiegoś podwykonawcy. Z tego co widziałem to Buderusy są chyba na głowicach Autotrol. Jak chcesz mieć ich logo to będzie OK. Ale nie jest to jakiś szczyt możliwości technicznych - raczej środek stawki.

  6. #8486

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Buderus (jak każdy inny producent pieców) nie robi zmiękczaczy tylko daje swoje logo dla jakiegoś podwykonawcy. Z tego co widziałem to Buderusy są chyba na głowicach Autotrol. Jak chcesz mieć ich logo to będzie OK. Ale nie jest to jakiś szczyt możliwości technicznych - raczej środek stawki.
    Dzięki za odpowiedź, czyli dałeś mi do zrozumienia że lepszym wyborem będzie erie maxima. Tylko jak z serwisem tego ustrojstwa w razie zepsucia? Ewentualnie może coś innego byście polecili, mam do wydania 2500 tyś brutto.

  7. #8487
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Radziu797 Zobacz post
    Dzięki za odpowiedź, czyli dałeś mi do zrozumienia że lepszym wyborem będzie erie maxima.
    Tego nie powiedziałem Nie miałem za dużo do czynienia z Erie więc mogę mówić tylko teoretycznie. Ja bym wybrał model z głowicą Clack.

    Tylko jak z serwisem tego ustrojstwa w razie zepsucia?
    To już pytanie do tego kto to sprzedaje. Im mniej dystrybutorów danej głowicy tym trudniej o wybór serwisu i dostępność części. To też powód żeby wybrać Clacka - nie jest to towar sprzedawany na wyłączność przez jedną firmę i właściwie każdy może dostać części.

    Ewentualnie może coś innego byście polecili, mam do wydania 2500 tyś brutto.
    2500 tyś = 2500 * 1000 = 2500000 za taką kasę to już możesz kupić zmiękczacz ze złota
    A poważnie to jest to realna kwota za przyzwoity sprzęt. Dowiedz się na jakie zużycie miesięczne i twardość ma on pasować i coś się dobierze.

  8. #8488
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar stibdom
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    124

    Domyślnie

    Zainstalowałem zmiękczacz wody ze sterownikiem Logix 762 c i złożem 30l. Woda jest miękka w 100% bo trudno zmyć mydło, powiedziałbym nawet ze woda jest śliska, ale co gorsza woda po przegotowaniu ma dziwny smak jest po prostu gorzka. Często dzieciaki piją odstana wodę przegotowaną, a od czasu zainstalowania zmiękczacza coś im woda nie smakuje, mówią że jest "wstrętna" Czy możecie powiedzieć dlaczego smak wody się zmienił?.

  9. #8489
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał stibdom Zobacz post
    Czy możecie powiedzieć dlaczego smak wody się zmienił?.
    Zmiekczanie wody to nie jakies czary mary, tylko usunięcie z niej jednej zawartosci (wapn i magnez) a dodanie innej (sód). Zmieniles sklad wody to sie chyba mogl jej smak zmienic. Bardzo duza twardosc skutkuje duza zawartoscia sodu, co moze nadac wodzie wlasnie gorzkawy smak.

  10. #8490
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar stibdom
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    124

    Domyślnie

    czyli w moim przypadku albo twarda albo mało smaczna. Tak jest zawsze?

  11. #8491
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał stibdom Zobacz post
    czyli w moim przypadku albo twarda albo mało smaczna. Tak jest zawsze?
    Smaczna to rzecz indywidualna. Twardość to rzecz fizycznie mierzalna. Ja pije zmiekczona do 0 i nie mam z tym problemu. Zmiekczona z poziomu 200mg, wiec nie duzo. Ale faktycznie ma inny smak.

  12. #8492
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar forscher
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    631

    Domyślnie

    Hej


    ktoś z Was ma zainstalowane Cosmowater Home 221?

    Jeżeli tak jakie macie opinie o tym urządzeniu?
    Przymierzam się do instalacji tego cuda w domu jednorodzinnym - 3 osoby, dwie łazienki (korzystać będziemy głownie z prysznica), zmywarka, podłogówka na 120 metrach.
    Da radę ?

    Pozdrav
    Nasze cudo: 120 m2 + garaż 35 m2, Poroterm 24 cm + 20 cm styropian grafit LAMBDA MAX fasada. Dach: Strop: 20 cm wełny λ = 0,035, sufit podwieszany na podwójnym ruszcie + 5 cm wełny λ 0,035. Po skosach 14 cm wełny między krokwiami λ = 0,035, sufit podwieszany na podwójnym ruszcie + 10 cm wełny λ 0,035. Na płycie 22 cm EPS 035 anhydryt Posadzka piętra 10 cm EPS +anhydryt, AirPack 300V
    Armatura - VALVEX,
    AGD - Bosch
    Podłogówka po całości

  13. #8493
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ciupapac

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Piwoda
    Kod pocztowy
    37-522
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam. Chce postawic w piwnicy stace uzdatniania wody i moje tytanie jakie urządzenia itp. Twardość wody przy teście met francuską 210mg/dm3 żużycie wody dla 7 osobowej rodziny w domu jednorodzinnym i małym gospodarstwie na przełomie lipiec sierpien wrzesien to 21 kubików miesięcznie czyli ok 0,7 dziennie kubika dziennie(trzy łazienki zmywarka dwie pralki lodówka z filtrem i napełniałem basen 10 kubików). koszt jaki chce przeznaczyc to około 3 tys zł.dodam że mam dostep do produktów veissmana w dobrych cenach pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez ciupapac ; 19-10-2016 o 13:45

  14. #8494
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciupapac Zobacz post
    Witam. Chce postawic w piwnicy stace uzdatniania wody i moje tytanie jakie urządzenia itp. Twardość wody przy teście met francuską 210mg/dm3 żużycie wody dla 7 osobowej rodziny w domu jednorodzinnym i małym gospodarstwie na przełomie lipiec sierpien wrzesien to 21 kubików miesięcznie czyli ok 0,7 dziennie kubika dziennie(trzy łazienki zmywarka dwie pralki lodówka z filtrem i napełniałem basen 10 kubików). koszt jaki chce przeznaczyc to około 3 tys zł.dodam że mam dostep do produktów veissmana w dobrych cenach pozdrawiam
    Dziękujemy za informację, że masz dostęp do produktów Viessmann w dobrych cenach - to na pewno wszystkim pomoże w odpowiedzi na Twoje zapytanie... Czy tylko jest problem z twardością w tej wodzie? Pozostałe parametry są w normie? Jak z miejscem w tej piwnicy? Jest odpływ do kanalizacji?
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  15. #8495
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    KrisOPoranku

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dzień dobry wszystkim,

    Chciałem zapytać fachowców o zdanie.
    Muszę zakupić zmiękczacz, przeglądam to forum od kilku dni i im więcej czytam tym mniej wiem
    W oko wpadły mi dwa urządzenia: Viessmann 20-N i USTM Futura. Jak na temat Viessmann'a można sporo poczytać tak o Futurze niewiele.
    Cena w zasadzie taka sama.
    Bardzo proszę o poradę.
    Teraz kilka informacji:
    - dom jednorodzinny,
    - 2 osoby na stałe, w porywach do 4 + suka,
    - zużycie miesięczne ok 8m3
    - woda zbadana testerem z Biedronki (ups, z Leroy Merlin) d>20 (ale niewiele), pH 8, chloru brak.

  16. #8496
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ciupapac

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Piwoda
    Kod pocztowy
    37-522
    Posty
    5

    Domyślnie

    Sorki nie chciałem żeby tak wyszło . W piwnicy mam kratke ściekową . miejsca mam pod ścianą pod rurą główną wody 1,5m x 60cm (jakby trzeba było więcej i pokombinowaniu to jeszcze jedno takie samo pole też bym ogarnąl) . Nie mam żadnych wiadomości ani badan co do dokładnego składu wody . Gdzie w jakim czasie i za ile moge ją zbadać ??? I czy w tych pieniądzach jest cos realnego. W sklepie jak kolega wyżej napisał też polecali 20 z wyzej wym firmy (może na tym ich wiedza sie kończy nie wiem) Byłem dzisiaj w Sanepidzie i podglądołem badania jak sprawdzano wode we wiosce w czasie wakacji i twardość 221mg/dm3, zawartośc żelaza 23 , podwyższony jon amonowy 1,51, mangan 37. tyle mi sie udało podglądnąć.Powiedzieli mi że za zbyt miękka woda też nie jest dobrze bo szampon pod prysznicem bede zmywał pół godziny wiec nie wiem kogo sie słuchać
    Ostatnio edytowane przez ciupapac ; 20-10-2016 o 11:31

  17. #8497
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciupapac Zobacz post
    Sorki nie chciałem żeby tak wyszło . W piwnicy mam kratke ściekową . miejsca mam pod ścianą pod rurą główną wody 1,5m x 0.6cm (jakby trzeba było więcej i pokombinowaniu to jeszcze jedno takie samo pole też bym ogarnąl) . Nie mam żadnych wiadomości ani badan co do dokładnego składu wody . Gdzie w jakim czasie i za ile moge ją zbadać ??? I czy w tych pieniądzach jest cos realnego. W sklepie jak kolega wyżej napisał też polecali 20 z wyzej wym firmy (może na tym ich wiedza sie kończy nie wiem)
    Przy takim zużyciu powinno wystarczyć 25 litrów złoża... chociaż przy 7 osobach w domu to podejrzewam, że chwilowe zużycie może przekraczać możliwości domowych zmiękczaczy...
    W takim budżecie powinieneś kupić coś porządnego i nie koniecznie Viessmana.

  18. #8498
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał KrisOPoranku Zobacz post
    Dzień dobry wszystkim,

    Chciałem zapytać fachowców o zdanie.
    Muszę zakupić zmiękczacz, przeglądam to forum od kilku dni i im więcej czytam tym mniej wiem
    W oko wpadły mi dwa urządzenia: Viessmann 20-N i USTM Futura. Jak na temat Viessmann'a można sporo poczytać tak o Futurze niewiele.
    Cena w zasadzie taka sama.
    Bardzo proszę o poradę.
    Teraz kilka informacji:
    - dom jednorodzinny,
    - 2 osoby na stałe, w porywach do 4 + suka,
    - zużycie miesięczne ok 8m3
    - woda zbadana testerem z Biedronki (ups, z Leroy Merlin) d>20 (ale niewiele), pH 8, chloru brak.
    Na takie parametry 20 litrów złoża będzie OK.
    Co do Futury to nic innego jak kolejny gotowiec z Chin. Jakby miał coś porządnego to by o tym pisali, a skoro nie piszą to nic tam nie ma... Po wyglądzie menu obstawiam, że to głowica BNT. Jak masz w podobnej cenie Viessmana to się nie ma co zastanawiać nad Futurą...

  19. #8499
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    KrisOPoranku

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Na takie parametry 20 litrów złoża będzie OK.
    Co do Futury to nic innego jak kolejny gotowiec z Chin. Jakby miał coś porządnego to by o tym pisali, a skoro nie piszą to nic tam nie ma... Po wyglądzie menu obstawiam, że to głowica BNT. Jak masz w podobnej cenie Viessmana to się nie ma co zastanawiać nad Futurą...
    I wszystko jasne!!! Do dzieła!!!
    Bardzo dziękuję za poradę i rozwianie wątpliwości!

  20. #8500
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ciupapac

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Piwoda
    Kod pocztowy
    37-522
    Posty
    5

    Domyślnie

    [QUOTE=qbek17;7311819]Przy takim zużyciu powinno wystarczyć 25 litrów złoża... chociaż przy 7 osobach w domu to podejrzewam, że chwilowe zużycie może przekraczać możliwości domowych zmiękczaczy...
    W takim budżecie powinieneś kupić coś porządnego i nie koniecznie Viessmana.[/QUOT

    a jest coś alternatywnego z innych firm niż viessmann jakis komplet czy tylko zmiekczacz???

Strona 425 z 755

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony