dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 455 z 755
Pokaż wyniki od 9.081 do 9.100 z 15099
  1. #9081
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Zobaczcie prosze moje wyniki....
    Da się coś z tym zrobić i mogę w domu korzystać ze studni czy musze podpiąć się do wodociągu??
    Studnia 51m - wolałbym studnie bo jednak kase się w to zainwestowało tylko czy przy takiej ilości zelaza jest sens? Mętność wynika z żelaza.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ww1.jpg
Wyświetleń:	71
Rozmiar:	93,4 KB
ID:	386935
    Ostatnio edytowane przez uciu ; 19-04-2017 o 13:44
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  2. #9082
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wrona83

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Sosnowica
    Kod pocztowy
    26-652
    Posty
    11

    Domyślnie

    Ok. Dzięki Jastrząb za "uświadomienie" mi nowoczesnych działań marketingowych...
    To zużycie wody to tak między 12 a 15 m3 więc 20 czy 25,26?
    Przeglądając poprzednie wpisy wybrałem (ale tylko wstępnie) kilka zmiękczaczy:
    Clack:
    1. Clack C25 - http://www.clack.pl/index.php?p=1_11_Clack-EI-C25 - 2460 zł
    2. Flamingo C25 - http://bluewater24.pl/oszczedny-zmie...c25-p-613.html - 3015 zł
    Erie:
    1. Supreme soft 26 - http://bluewater24.pl/profesjonalny-...-26-p-494.html - 2819 zł
    2. Erie Iqsoft eco 18 - http://www.filtry-do-wody.info/produ...iqsoft-eco-18/ - 3700 zł
    Pan z Blue... twierdzi, że na 5 szt. sprzedanych Flamingo C25, sprzedają 100 szt. Supreme soft 26 (ich marka własna składana na głowicy Erie, zero chińczyka itd. Twierdzi, że jest tańsza w eksploatacji i ewentualnym serwisie-ponoć przez 6 lat nie mieli żadnej awarii głowicy a i części w razie czego tańsze.
    Tylko ta różnica 900 zł do org. Erie skąś się bierze...
    No i jest jeszcze clack z poz. 1.
    Coś możecie podpowiedzieć i podsunąć coś porządnego w dobrej cenie, warto płacić 3700 za org. Erie?

  3. #9083
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał uciu Zobacz post
    Zobaczcie prosze moje wyniki....
    Da się coś z tym zrobić i mogę w domu korzystać ze studni czy musze podpiąć się do wodociągu??
    Studnia 51m - wolałbym studnie bo jednak kase się w to zainwestowało tylko czy przy takiej ilości zelaza jest sens? Mętność wynika z żelaza.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ww1.jpg
Wyświetleń:	71
Rozmiar:	93,4 KB
ID:	386935
    No to masz "farta". 20mg Fe tu na forum nie pamiętam.
    Do tego 1.3mg Manganu i niskie pH 6.6 (wyższe sprzyja usuwaniu Fe i Mn).

    Da się wszystko zrobić kwestia $$$.

    Dla pewności to ja bym powtórzył badania samego Fe i Mn po solidnym przepompowaniu studni tak ze 2-3 godziny żeby cała stojąca wodę ze studni wymienić parę razy. Chyba ze tak były próbki pobrane.

    Ale jeśli wartości są prawidłowe to czekają Cię wydatki >10.000 PLN na kilka bardzo duzych filtrów, które też wygenerują bardzo dużo wody z plukania tych filtrów (szambo może) ?
    I bedze to wymagało pewnie kombinowania, przestawiania, regulowania i ciągłego nadzorowania. Ja używając wody 5 lat z Fe 3.5mg, miałem prawie zatkane rury osadem z żelaza. W 1" rurze doprowadzającej napowietrzono wodę do filtra, została 10mm dziurka w środku rury. Wiec po paru latach także instalacja do wymiany badz jakiegoś płukania.

    Wot darmowa woda z własnej studni

  4. #9084
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Jastrząb ale, żeś mnie pocieszył....

    Nim woda było pobrana leciała około 40min

    Studnia za 18kzł bo problem z wodociągiem i takie szit...

    Pięknie:-/ drogie będzie to podlewanie ogródka bo nawet dziecku do basenu tego nie wleje bo zaraz bedzie rudo na dnie
    Ostatnio edytowane przez uciu ; 19-04-2017 o 14:43
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  5. #9085
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał uciu Zobacz post
    Jastrząb ale, żeś mnie pocieszył....

    Nim woda było pobrana leciała około 40min

    Studnia za 18kzł bo problem z wodociągiem i takie szit...

    Pięknie:-/ drogie będzie to podlewanie ogródka bo nawet dziecku do basenu tego nie wleje bo zaraz bedzie rudo na dnie
    No przykro mi bardzo

    Skoro masz wydać worek pieniedzy to ja bym przepompował solidnie. 40min, zalezy czym pompowałes, bo to mogłes wypompować jedną objętość rury studziennej.
    Pusciłbym na noc i wtedy pobrał.

    I nie wierz firmom żę się może uda jednym filtrem. Może się udać 1 filtrem to przy 5mg.
    Potrzebujesz podnieść ph(specjalne złoża) a za tym postawić jakieś potężne odżelaziacze, 2 równoległe, jeden za drugim? Ja teoretyk jestem co to walczył z własną woda tylko.

    Może filtr zrobiony z hydroforu ze złożem dolomitowym? (podniesie pH i bedzie duzy)
    Moze chemiczne dawkowanie utleniacza?

  6. #9086
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Rozmawialem z goscmi co wiercili mi studnie. Mowili ze takiego wyniku jeszcze nie mieli... Potem zadzwonil od nich facet co zaklada stacje uzdatniania do ich studni i mowil by porzadnie przeplukac ta studnie - mam zalaczyc by pompowala kilka dni i potem dac wode do badania. Zobaczymy. Woda sie leje a ja cisniene 200 na 100 i bede czekal.
    Gosc od badania wody mowil ze mial juz przypadek ze bylo 1700 i wtedy na dnie butelki po jakims czasie bylo z 5cm osadu. U mnie woda jest krysztal ale po kilku godzinach robi sie co raz bardziej metna, herbaciana i na dnie osadza sie osad ale jest go moze z 1mm. Mam w butelce wode 2tygodniowa - plywaja tam male kawalki zelaza...cos ala fusy:-/
    Moze w laboratorium sprzet mieli zepsuty?

    Nic, pompujemy i powtarzamy badanie w przyszłym tygodniu....


    A tak się złożyło, że przed świętami miałem telefon od goscia, co kupił działke dalej - pytał, czy dorzuce się do wodociągu....15kzł na dom:-/ (w sumie trzeba ciągnąć 500m rury na 5 domów) powiedziałem, że zainwestowałem w studnie wiec chyba nie.....ale teraz...
    Ostatnio edytowane przez uciu ; 19-04-2017 o 19:31
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  7. #9087
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał uciu Zobacz post
    Rozmawialem z goscmi co wiercili mi studnie. Mowili ze takiego wyniku jeszcze nie mieli... Potem zadzwonil od nich facet co zaklada stacje uzdatniania do ich studni i mowil by porzadnie przeplukac ta studnie - mam zalaczyc by pompowala kilka dni i potem dac wode do badania. Zobaczymy. Woda sie leje a ja cisniene 200 na 100 i bede czekal.
    Gosc od badania wody mowil ze mial juz przypadek ze bylo 1700 i wtedy na dnie butelki po jakims czasie bylo z 5cm osadu. U mnie woda jest krysztal ale po kilku godzinach robi sie co raz bardziej metna, herbaciana i na dnie osadza sie osad ale jest go moze z 1mm. Mam w butelce wode 2tygodniowa - plywaja tam male kawalki zelaza...cos ala fusy:-/
    Moze w laboratorium sprzet mieli zepsuty?

    Nic, pompujemy i powtarzamy badanie w przyszłym tygodniu....


    A tak się złożyło, że przed świętami miałem telefon od goscia, co kupił działke dalej - pytał, czy dorzuce się do wodociągu....15kzł na dom:-/ (w sumie trzeba ciągnąć 500m rury na 5 domów) powiedziałem, że zainwestowałem w studnie wiec chyba nie.....ale teraz...
    Pare mg Fe to w wiekszości wód głębinowych jest. 5-6mg rzadko. Z raz czy dwa widziałem tu na forum ludzi walczącymi z 8 - 10mg. 20mg to faktycznie hardcore.

    Akurat to że robi się osad to jest dobry znak zwłaszcza przy niskim pH. Ten osad (utlenione przez co niezorpuszczalne żelazo) to w zasadzie na filtrze do kawy a w wiekszej skali na piasku odfiltrujesz. Zreszta klasyczne odżelaziacze to piasek właśnie.

    Mi się wydaje że kilka dni płukania to za dużo. Skład wody w warstwie wodonośnej się nie zmiani od długiego pompowania. Niestety. Bardziej chodzi o co innego. Taki osad co Ci się robi w butelce. Jak Ci się zrobił na dnie studni, i stamtąd zaciągnołeś wodę do badania to mógł CI taki kosmos wyjść.

    Przy mojej 600m ulicy jest około 10 domów. Każdy ma studnie na około 60m, i przynajmniej jeden filtr. Koszt u nas był 10-15kPLN na dom. Oczywiście nie budowali się wszyscy w tym samym czasie, ale na studnie wydali razem ze 100.000 PLN. 5x wodociąg by powstał. Marnotrastwo. Ale gminne. W końcu te urzędniki są dla nas. Teraz zrobili nam wodociąg, jak jest 10 domów. Ale 100tys na studnie poszło.

  8. #9088

    Domyślnie

    qbek17, sprawdź skrzynkę...
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

  9. #9089
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał hektor80 Zobacz post
    qbek17, sprawdź skrzynkę...
    Sprawdziłem

  10. #9090

    Domyślnie

    Cytat Napisał okobar Zobacz post
    powiedz gdzie? poniżej 1,8k nie znalazłem
    Zobacz we firmie [moderowano]mają wystawiona 30 z Logixem w cenie około 1950,00. Moim zdaniem możesz jeszcze tą cenę negocjować.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 20-04-2017 o 11:34 Powód: Link reklamowy

  11. #9091
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał wrona83 Zobacz post
    To zużycie wody to tak między 12 a 15 m3 więc 20 czy 25,26?
    Ja bym celował w rozmiar 25, lub nawet 30 litrów.

    Przeglądając poprzednie wpisy wybrałem (ale tylko wstępnie) kilka zmiękczaczy:
    Clack:
    1. Clack C25 - http://www.clack.pl/index.php?p=1_11_Clack-EI-C25 - 2460 zł
    2. Flamingo C25 - http://bluewater24.pl/oszczedny-zmiekczacz-do-wody-clack-usa-flamingo-c25-p-613.html - 3015 zł
    Erie:
    1. Supreme soft 26 - http://bluewater24.pl/profesjonalny-zmiekczacz-do-wody-supreme-soft-26-p-494.html - 2819 zł
    2. Erie Iqsoft eco 18 - http://www.filtry-do-wody.info/produkt/zmiekczacz-erie-iqsoft-eco-18/ - 3700 zł
    Pan z Blue... twierdzi, że na 5 szt. sprzedanych Flamingo C25, sprzedają 100 szt. Supreme soft 26 (ich marka własna składana na głowicy Erie, zero chińczyka itd. Twierdzi, że jest tańsza w eksploatacji i ewentualnym serwisie-ponoć przez 6 lat nie mieli żadnej awarii głowicy a i części w razie czego tańsze.
    Tylko ta różnica 900 zł do org. Erie skąś się bierze...
    No i jest jeszcze clack z poz. 1.
    Coś możecie podpowiedzieć i podsunąć coś porządnego w dobrej cenie, warto płacić 3700 za org. Erie?
    Z tych wybranych to ja bym celował we Flamingo - ma dobre złoże i dobrą głowicę... a cenowo nie jest najgorzej. Ewentualnie tylko większy rozmiar.
    Co do przekonań pana sprzedawcy to cóż... jak pchają sprzedaż marki własnej to nie ma co się dziwić tym proporcjom. Serwisowanie Clacka jest proste i każdy może je wykonać, a przy marce własnej jesteś przywiązany do nich. Co do głowic to Clack jest chyba najdłużej działającą firmą w branży i głowice ma już maksymalnie dopracowane... części do nich są tanie (ciekawe ile kosztuje wymiana elektrozaworu w Erie?). A wyższa cena Erie to chyba tylko marketingowa zagrywka...
    Ostatnio edytowane przez qbek17 ; 20-04-2017 o 10:56

  12. #9092
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał kadi81 Zobacz post
    Witam,
    wracając do mojego pytania, co wybrać, zastosować, żeby ta woda nadawała się do picia oraz żeby sama instalacja się nie zatykała, bo czytałem że mangan też się odkłada, chyba, że coś pomyliłem. Nie mam ciśnienia na budżet, aczkolwiek wszystko w granicach rozsądku. Załóżmy, że mam do wydania ok. 4000 PLN. Bardzo Was proszę o pomoc, bo rozmawiając ze sprzedawcami, technologami, każdy chwali swoje i trudno wyłapać złoty środek.
    Mangan też się odkłada (jak wszystko inne), ale nie są to wielkie ilości. Jak chcesz mieć wodę do picia bez manganu to taniej chyba wyszłoby wstawienie osmozy podzlewowej albo tylko wkładu na mangan pod jeden kran, a wodę na cały dom tylko zmiękczać...

  13. #9093

    Domyślnie

    Kupilem uzywany zmiekczacz, ale cos "słabo" dziala. Musze puszczac regenerecje juz po 1m^3 (z moich wyliczen powinno obrobic 5x tyle) Przed wymiana jonitu chciałbym go przeplukac (moze poprzedni wlasciciel mial duzo żelaza w wodzie) , jaki preparat polecacie do takiego zaniegu?

  14. #9094
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    okobar

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Karczów k. Opola
    Posty
    936

    Domyślnie

    Cytat Napisał Louis_muniek Zobacz post
    Zobacz we firmie [moderowano]mają wystawiona 30 z Logixem w cenie około 1950,00. Moim zdaniem możesz jeszcze tą cenę negocjować.
    nie zdążyłem przeczytać zanim ocenzurowano nazwę

    ale znalazłem nawet ofertę na ZM 30 na logixie za 1820 brutto


    jednakże dla przypomnienia
    4 osoby, 10-12m3 miesięcznie, dwie łazienki, 28 stopni w skali niemieckiej

    zdecydowałem się na.... uwaga:
    Ocean 30 na BNT, czasami nazywany Maxi Plus za niecałe 1450 (mniej więcej) (siła perswazji żony, bo ja wolałbym Logixa - jednak jej stwierdzenie - ważne żeby pochodził kilka lat, potem można kupić lepszy )

    coś w ten deseń :
    http://allegro.pl/zmiekczacz-wody-oc...373765234.html
    http://allegro.pl/zmiekczacz-wody-oc...784341471.html
    http://bluewater24.pl/zmiekczacz-wod...lus-p-268.html

    lub ewentualnie ten Eco:
    http://allegro.pl/zmiekczacz-wody-ec...137008955.html

    zalety - cena
    wady? zobaczymy w używaniu
    najwyżej będę kląć pod nosem


    ps, ktoś coś może mi na priv PM powiedzieć o sprzedawcach wymienionych powyżej przeze mnie?
    u kogo brać, kogo można polecić, a kogo unikać?
    Dom pod fikusem - jest: solbet 36+20cm grafitowego 0,031, czarno-brąz ROBEN, 30 cm wełny 0,040, 19 cm 0,031 styro na podłogę na gruncie, PC SmartHeat Bravour 008i, 190m odwiertów, pow.zabudowy 118,16m2, powierzchnia podłóg 173,71m2, powierzchnia całkowita 230,3m2, kubatura 761,06m3, MistralSmart 300, ECO Ocean BNT 30...
    zamieszkane od 16.06.2015

  15. #9095

    Domyślnie

    Cytat Napisał okobar Zobacz post
    nie zdążyłem przeczytać zanim ocenzurowano nazwę

    ale znalazłem nawet ofertę na ZM 30 na logixie za 1820 brutto


    jednakże dla przypomnienia
    4 osoby, 10-12m3 miesięcznie, dwie łazienki, 28 stopni w skali niemieckiej.


    zdecydowałem się na.... uwaga:
    Ocean 30 na BNT, czasami nazywany Maxi Plus za niecałe 1450 (mniej więcej) (siła perswazji żony, bo ja wolałbym Logixa - jednak jej stwierdzenie - ważne żeby pochodził kilka lat, potem można kupić lepszy )

    coś w ten deseń :
    http://allegro.pl/zmiekczacz-wody-oc...373765234.html
    http://allegro.pl/zmiekczacz-wody-oc...784341471.html
    http://bluewater24.pl/zmiekczacz-wod...lus-p-268.html

    lub ewentualnie ten Eco:
    http://allegro.pl/zmiekczacz-wody-ec...137008955.html

    zalety - cena
    wady? zobaczymy w używaniu
    najwyżej będę kląć pod nosem


    ps, ktoś coś może mi na priv PM powiedzieć o sprzedawcach wymienionych powyżej przeze mnie?
    u kogo brać, kogo można polecić, a kogo unikać?
    30 ka powinna być ok. Co do BNT uważam że jest to porządna głowica. Zmiękczacz na pewno posłuży kilka lat. Na PRV podpowiem Ci u którego dystrybutora kupić system.

    Pozdrawiam

  16. #9096
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał uciu Zobacz post
    Zobaczcie prosze moje wyniki....
    Da się coś z tym zrobić i mogę w domu korzystać ze studni czy musze podpiąć się do wodociągu??
    Studnia 51m - wolałbym studnie bo jednak kase się w to zainwestowało tylko czy przy takiej ilości zelaza jest sens? Mętność wynika z żelaza.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ww1.jpg
Wyświetleń:	71
Rozmiar:	93,4 KB
ID:	386935
    Proponowałbym powtórzyć badanie wody. Taka ilość żelaza może wskazywać na niewystarczająco wypłukaną studnie. Dodatkowo bardzo duże stęzenie manganu.
    Jednak jeśli te wyniki są prawidłowe to koszty stacji uzdatniania wody to na pewno kilkanaście tysięcy złotych.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  17. #9097
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Powiedzcie, czy mam racje bo coś mnie oświeciło
    Jutro chce jechać do laboratorium z reklamacją ale czy mam racje:

    Wode do badani pobralem o 7rano 3kwietnia - miała być biochemia i fizykocoś tam (metale, mangan itp)
    O godz 7.10 woda była już w laboratorium...
    Po tygodniu nie było wyników i dzwoniłem - powiedzieli ze biochemie maja ale jest problem z metalami (fizykocośtam).
    Miną kolejny tydzień wyników brak. Dzwonie i kobita mówi, że skąd ta woda bo mętna strasznie.... mówie, ze zawoziłem wode kryształ...
    Po świętach, we wtorek 18go kwietnia dzwoni co z tymi badaniami i nagle ktoś z laboratorium powiedział, że oni by chcieli sami jeszcze raz tą wode pobrać do badania... Przyjechali w tym samym dniu i pobrali.
    Na drugi dzień są wyniki z żelazem z kosmosu i datą pobrania próbek 3 kwiecień. W dodatku mętność 10....

    Czy mglo być tak, że dałem im wode 3go i ona lezała przez tydzień/ może dwa i potem badanie na zelazo robili?
    Czy w takich okolicznościach poziom Fe może podnieść się np z 5 na 21???
    W dodatku woda na poczatku zawsze jest idealnie krystaliczna dopiero jak postoi kilka dni robi się co raz bardziej mętna i wytrąca się żelazo...

    Mam racje w tym co pisze?
    Tylko jak im to udowodnić??? o ile mam
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  18. #9098
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Byłem dziś w laboratorium, które robiło badania. Wszystko mi wyjaśnili i powiedzieli, że bez problemu powtórzą mi te badania na zelazo i Mn.
    Twierdzą, że na pewno wynik bedzie podobny. Ja im dałem wode 3go, oni pobrali sami po 2 tygodiach - jak sie okazało do dwóch butelek - jedna była z jakimś utrwalaczem i jedna bez i w tedy tez im podobne wyniki wyszły.
    By rozwiać moje wątpliwości mam pobierac wode w poniedziałek, wtorek i środe i od razu po pobraniu jechać do badania.
    Dali mi 3 buteleczki z utrwalaczem - jakiś płyn na dnie i prócz tego mam im przywozi również dodatkowo w butelkach po wodzie mineralnej.

    Wode mam przywozić koło 7 rano bo sprzęt bedzie gotowy do badania na ok 7.30 - jakieś kalibracje czy coś.
    Podejście kierowniczki laboratorium super. Zobaczymy co wyjdzie

    Na razie wode spuszczam 2 dobe....100kW już nabiło i wylało około 70m3 wody...

    Kupiłem dziś w markecie jakiś test na Fe.... i było to stracone 13zł... bo skala tam jest super - 10, 20 ,50 a listek zabarwił się na kolor, którego nie było na skali

    W między czasie dostałem oferte na to co jest a wiec 21mg Fe...
    W załączniku zamieszczam ofertę.
    Woda standard dla Państwa rejonu. Żelaza dużo ale nie jest to tragedia.
    Szacunkowe koszty eksploatacji to 1 kg nadmanganianu/miesiąc-ok 27 zł,
    wymiana żarnika w lampie + serwis zestawu raz na rok ok 250 zł.
    Zestaw musi pracować ze zbiornikiem ocynkowanym i z Państwa strony
    będzie eto wymagało uzupełniania powietrza.
    Poza ty wszystko bezobsługowo ,podczas płukania powstaje ok 200 l
    popłuczyn filtr, lampa pobiera ok 33 W/h.
    Ocenę ekonomiczna pozostawiam Panu, u większości Klientów taki zestaw
    zwraca się po ok 2-3 latach na samym koszcie wody.
    1) Napowietrzanie – przed hydroforem bez przepony
    2. Filtr wstępny Econet FTu 10/2
    3. Filtr odżelaziającyEconet FGr 13
    4. Lampa UV Econet V 20

    8000netto + 23% lub 8% Vatu
    Ostatnio edytowane przez uciu ; 22-04-2017 o 07:00
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  19. #9099
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał uciu Zobacz post
    Podejście kierowniczki laboratorium super. Zobaczymy co wyjdzie
    Ile płacisz za te badania??? Bo to aż dziwne żeby tak się starali

    Na razie wode spuszczam 2 dobe....100kW już nabiło i wylało około 70m3 wody...
    Jak już ktoś pisał - na pewno taka ilość wystarczy aby pobrać wodę z warstwy wodonośnej a nie stojącą w studni...

    Kupiłem dziś w markecie jakiś test na Fe.... i było to stracone 13zł... bo skala tam jest super - 10, 20 ,50 a listek zabarwił się na kolor, którego nie było na skali
    Testy paskowe są słabiutkie, raczej trzeba szukać kropelkowych... ale i tak warto sprawdzić zakres bo większość ma tak średnio do 2 mg/l...

    W między czasie dostałem oferte na to co jest a wiec 21mg Fe...
    W załączniku zamieszczam ofertę.
    Woda standard dla Państwa rejonu. Żelaza dużo ale nie jest to tragedia.
    Szacunkowe koszty eksploatacji to 1 kg nadmanganianu/miesiąc-ok 27 zł,
    wymiana żarnika w lampie + serwis zestawu raz na rok ok 250 zł.
    Zestaw musi pracować ze zbiornikiem ocynkowanym i z Państwa strony
    będzie eto wymagało uzupełniania powietrza.
    Poza ty wszystko bezobsługowo ,podczas płukania powstaje ok 200 l
    popłuczyn filtr, lampa pobiera ok 33 W/h.
    Ocenę ekonomiczna pozostawiam Panu, u większości Klientów taki zestaw
    zwraca się po ok 2-3 latach na samym koszcie wody.
    1) Napowietrzanie – przed hydroforem bez przepony
    2. Filtr wstępny Econet FTu 10/2
    3. Filtr odżelaziającyEconet FGr 13
    4. Lampa UV Econet V 20

    8000netto + 23% lub 8% Vatu
    Jak to jest woda standard to "mi tu kaktus wyrośnie..."
    Filtr wstępny to kolumna 10" ze złożem zeolitowym... ale z tego wynika, że jej wydajność musi być wystarczająca do płukania drugiego filtra (odżelaziacza) na butli 13"... trochę niestandardowe, ale może zadziała.
    Zużycie wody na płukanie filtra 13" na Greensandzie to jakieś 400 litrów a nie 200. A częstotliwość płukania będzie duża (obstawiam 2-3 dni) bo przy takim ładunku żelaza dłużej się nie da).
    Lampa UV zabija bakterie - masz z nimi problem (nic o nich nie było w badaniach)?

  20. #9100
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    qbek - tak dla picu wysłałem otrzymane wynika badań do dwóch pierwszych firm które google zapodało.
    To jedna z firm napisała zapodałem wyżej, drudzy powiedzieli, że badanie trzeba powtórzyć z powodu znacznego przekroczenia FE, pytali czy to nowa studnia itp.

    Co do laboratorium - podejście mają super. Za pierwsze badanie zapłaciłem 220zł brutto (to wszystko co zapodałem wyżej - fizykochemia + Mn + bakteriologia).
    Dziś czy jutro wody do badania i tak nie zawiozę wiec niech sobie woda leci i rano w poniedziałek wykonam badanie. Wyłącze pompe i potem drugie i trzecie zrobie bez spuszczania wody.Na pewno Fe jest dużo bo ziemia w którą wsiąka woda zrobiła się ruda Zaskakuje mnie chłonność gruntu - woda leje się już ponad 60 godzin a mokry obszar to około 2m2.

    Miłego weekendu
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

Strona 455 z 755

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony