dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 457 z 755
Pokaż wyniki od 9.121 do 9.140 z 15099
  1. #9121

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Mnie strasznie nurtuje jeden problem. Te 100% złożone w fabryce producenta. Rozumiem że jak kupie takie urządzenie, to przyjedzie na palecie z europejskiej fabryki, z już zamontowanym wężykiem między głowicą a zbiornikiem solanki, rurką do ścieków i rzecz jasna z zasypanym złożem.
    Nic tylko postawić, wsypać sól, włączyć do gniazdka i bangla??

    Pytan bo ja mało wiem. RAz tylko jeden widziałem produkcje "składaka" w moim garażu. Cała filozofia polegała na wsypaniu złoża przez lejek (widzisz jakie dokładnie!!), ręcznego zakręcenia głowicy i wsadzeniu paru szybkozłączek. Tak się zastanawiam czemu wykonanie tych paru banalnych operacji w garazu zamiast w "europejskiej" fabryce producenta" ma skutkować jakimś dramatycznym spadkiem jakości. Zakładam, że komponent są identyczne bo to przecież nie problem.
    Rozumie, ze składaki posiadają odpowiednią certyfikację. Nie obraź się ale zadam Ci pytanie. Samochód kupił byś z salonu czy też składany w garażu. Nie kwestionuję jakości składaka, ale na miejscu klienta mając do dyspozycji 3000,00 zł przeznaczył bym te pieniądze na system złożony od podstaw u producenta.

    Każdy może mieć swoje zdanie na ten temat, ja mam właśnie takie. Dodatkowo taki system stanowi integralną część instalacji, osoba składająca taki system powinna okazać deklarację zdolności, zgodną z polską normą. Aby ją wystawić potrzeba do tego wewnętrznych badań, potwierdzających zgodność produktu z normą - innymi słowy czy system jest bezpieczny. Dodatkowo taka osoba/firma staje się producentem takiego składaka, więc powinien być również dołączony Atest PZH na urządzenie.

    Powtórzę raz jeszcze: Cena to rzecz względna, jakość bezwzględna.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Louis_muniek ; 28-04-2017 o 13:46

  2. #9122

    Domyślnie

    Witam, niestety też potrzebuję pomocy w doborze urządzeń, własne ujęcie, hydrofor przeponowy 100 l pompa aspri 25 5M, moje wyniki badań :Załącznik 387691.
    ph 7,5
    przewodność elektryczna 690
    Jon amonowy poniżej 0,07
    Azotany 20
    Azotyny 0,049
    Mangan 1256
    Żelazo 760
    Twardiść 292
    Mętność 8
    Smak - nieaceptowalny
    Zapach- nieakceptowalny
    Jednym z moich problemów jest fak, że w garażu gdzie ma znajdować się stacja nie mam odprowadzenia do szamba. Dostałem ofertę na odżelaziacz z odmanganianiem ( własne napowietrzanie) z którego można zwykłym wężem odprowadzić wodę np. Na trawę bo nie zawiera chemi, problem w tym że jest strasznie drogi ponad 6 netto, ale podobno nie wymaga wymiany złoża Filtr 011 ODŻELAZIACZ I ODMANGANIACZ f-my z podkowy leśnej. Z tego co czytałem na forum i w necie to gorzej będzie ze zmiękczaczem bo ten raczej potrzebuje sam zrzucić wodę po przepłukaniu złoża. Nie wiem też czemu wyniki badań robionych przez prywatne firmy tak się różnią od tych zrobinych przez Zwik Łomianki, chodzi o mangan i żelazo pierwszy wyni prywatny drugi Zwik: mangan 560; 1256, żelazo 330; 760, twardość 292; 343. Tak że proszę o pomoc znawców tematu
    Ostatnio edytowane przez kaczmar1 ; 28-04-2017 o 17:38

  3. #9123
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Pytan bo ja mało wiem. RAz tylko jeden widziałem produkcje "składaka" w moim garażu. Cała filozofia polegała na wsypaniu złoża przez lejek (widzisz jakie dokładnie!!), ręcznego zakręcenia głowicy i wsadzeniu paru szybkozłączek. Tak się zastanawiam czemu wykonanie tych paru banalnych operacji w garazu zamiast w "europejskiej" fabryce producenta" ma skutkować jakimś dramatycznym spadkiem jakości. Zakładam, że komponent są identyczne bo to przecież nie problem.
    Jakbyś jeszcze po tym wszystkim zebrał ogólnodostępne dokumenty od poszczególnych komponentów (np. atesty PZH) i zapłacił ok 800 PLN to PZH za dwa miesiące by Ci przysłało twój własny osobisty atest higieniczny do tego konkretnego urządzenia Aha - i jako składający (czyli producent) możesz wystawić sam sobie deklarację zgodności (w której to "deklarujesz", że urządzenie jest wykonane zgodnie z obowiązującymi przepisami).

  4. #9124
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaczmar1 Zobacz post
    Nie wiem też czemu wyniki badań robionych przez prywatne firmy tak się różnią od tych zrobinych przez Zwik Łomianki, chodzi o mangan i żelazo pierwszy wyni prywatny drugi Zwik: mangan 560; 1256, żelazo 330; 760, twardość 292; 343. Tak że proszę o pomoc znawców tematu
    Zacznij od ustalenia faktycznych wartości bo przy tak znacznych różnicach to i odpowiednie rozwiązanie może być zupełnie inne.

  5. #9125

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Jakbyś jeszcze po tym wszystkim zebrał ogólnodostępne dokumenty od poszczególnych komponentów (np. atesty PZH) i zapłacił ok 800 PLN to PZH za dwa miesiące by Ci przysłało twój własny osobisty atest higieniczny do tego konkretnego urządzenia Aha - i jako składający (czyli producent) możesz wystawić sam sobie deklarację zgodności (w której to "deklarujesz", że urządzenie jest wykonane zgodnie z obowiązującymi przepisami).
    Nie można od tak sobie jak napisałeś wystawić deklaracji zgodności. To bardzo odpowiedzialne pismo a nie zwykła kartka papieru. Sorry ale z twojej wypowiedzi odczytałem jak by to był ton lekceważący. Każdy kto postępuje niezgodnie z zasadami gry popełnia przestępstwo administracyjne.

    Poniżej info które mówi kto może taką deklarację wystawić.

    Cytat:

    Kto wystawia deklarację zgodności?

    Deklarację zgodności wystawia producent wyrobu lub jego upoważniony przedstawiciel. Żadna inna jednostka, w tym jednostka przeprowadzająca badania wyrobu, nie jest uprawniona do podpisana deklaracji. Laboratorium, które wykonuje badania może przekazać producentowi certyfikat zgodności, który zwykle jest równoważny stwierdzeniu, że wyrób spełnia wymagania norm związanych z daną dyrektywą europejską. Jednak taki certyfikat zgodności nie jest deklaracją zgodności. Deklaracja zgodności świadczy nie tylko o przeprowadzeniu badań wyrobu, ale też o dopełnieniu obowiązków związanych z dokumentacją, czyli przeprowadzeniem oceny ryzyka dla wyrobu, przygotowaniem instrukcji obsługi lub użytkowania, właściwym oznaczeniem wyrobu. Te wymagania może spełnić tylko producent, a więc tylko on będzie w stanie wystawić i podpisać deklarację zgodności.


    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Louis_muniek ; 28-04-2017 o 20:08

  6. #9126
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jamel23

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Posty
    48
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post

    Zacznij od badań wody. Potem sprawdź parametry pompy. Powiedz co możesz zrobić ze ściekami.
    Ok, są badania.
    Bakterie - brak
    W nawiasie stawiane wymagania wg Sanepidu, który badanie przeprowadzał.
    Mętność 26 (1.0)
    Barwa 4 (-)
    Zapach Akceptowalny
    Przewodność właściwa 781 (2500)
    Stężenie jonów wodoru 7,4 (6.5-9.5)
    Amonowy jon 0,24 (0,5)
    Azotyny 0,07 (0,5)
    Azotany 0,3 (50)
    Żelazo 1920 (200)
    Mangan 150 (50)

    Pompa obecnie zamontowana Omnigena 3,5 SC 3/21.
    Odprowadzenie ścieków - oczyszczalnia drenażowa.
    W domu na stałe 2+2 osoby.
    Cel: woda 'przyjemna' do picia z kranu, brak nalotu na sprzęcie AGD.
    Pompa oddalona o 25 m od docelowego miejsca usytuowania hydroforu/uzdatniacza.

    Pytania:
    1. Jakieś propozycje uzdatnienia wody - niezawodny i jak najmniej obsługowy
    2. Jak miałby wyglądać zespół hydroforowy bo ile osób pytałem to każdy ma swoją wizję - wymagań chyba nie mam innych niż niezawodność i komfort (braku)obsługi, przy jednoczesnym ekonomicznym korzystaniu z pompy.
    3. Przy pompie zamontowany jest mały zbiornik 24 l z zaworem ciśnieniowym - czy ma to zostać czy bezpośrednio z pompy te 25 m do domu/hydroforu (zakładając ze z pompy omijając dom i hydrofor będzie zrealizowane podlewanie ogrodu
    3. Ścieki do drenażówki, więc i tu poproszę o jakieś sprawdzone typy - póki co polecano mi Wobet - Hydret

    Dziękuję za wszystkie rady i sugestie.
    Pozdrawiam,
    Krzysiek

  7. #9127
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Louis_muniek Zobacz post
    Nie można od tak sobie jak napisałeś wystawić deklaracji zgodności. To bardzo odpowiedzialne pismo a nie zwykła kartka papieru. Sorry ale z twojej wypowiedzi odczytałem jak by to był ton lekceważący.
    To nie bylo lekceważące - mowilem powaznie. W twoim cytacie jest jasno napisane ze deklaracje zgodnosci wystawia producent. A w przypadku opisanym przez Jastrzębia, jesli to on zlozyl zmiekczacz to zostal jego producentem.
    Wymagane oznakowanie czy badania sa zalezne od tego "z czym sie deklaruje zgodnosc" - np zgodnosc z dyrektywa cisnieniową (zbiornik ma deklaracje producenta) lub niskonapieciową (glowica jako jedyna czesc elektryczna tez ma deklaracje na zgodnosc z ta dyrektywa). A jesli wszystkie komponenty maja odpowiednie deklaracje to i caly zestaw je zawierajacy moze miec deklaracje bez dodatkowych badan.

    Troche podziwiam Twoją wiarę w ideały o jakich piszesz, ale osobiscie widzialem juz zbyt wiele sytuacji które pozbawily mnie zludzen ze wszyscy sie do tego stosują.

  8. #9128

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    To nie bylo lekceważące - mowilem powaznie. W twoim cytacie jest jasno napisane ze deklaracje zgodnosci wystawia producent. A w przypadku opisanym przez Jastrzębia, jesli to on zlozyl zmiekczacz to zostal jego producentem.
    Wymagane oznakowanie czy badania sa zalezne od tego "z czym sie deklaruje zgodnosc" - np zgodnosc z dyrektywa cisnieniową (zbiornik ma deklaracje producenta) lub niskonapieciową (glowica jako jedyna czesc elektryczna tez ma deklaracje na zgodnosc z ta dyrektywa). A jesli wszystkie komponenty maja odpowiednie deklaracje to i caly zestaw je zawierajacy moze miec deklaracje bez dodatkowych badan.

    Troche podziwiam Twoją wiarę w ideały o jakich piszesz, ale osobiscie widzialem juz zbyt wiele sytuacji które pozbawily mnie zludzen ze wszyscy sie do tego stosują.
    Dokładnie, nie wszyscy się do tego stosują. Jeśli prześledziłeś moją korespondencję z Jastrzębiem to wiesz że nie mam nic przeciwko systemom składanym, pod warunkiem że jest to robione zgodnie z zachowaniem wszystkich niezbędnych wymagań oraz w warunkach higienicznych.

    Osobiście, takie jest moje zdanie (ty i kolega Jastrząb) możecie mieć inne, szanuje to. Nie wszyscy musimy się zgadzać. Ja mając do zakupienia zmiękczacz i mając do wydania około 2500 - 3000 zł, kupił bym gotowy produkt a nie składak.

    Nie pisze o ideałach, ale odpowiedzialni producenci mają takie dokumenty oraz przeprowadzają badania wewnętrzne, które pozwalają im na wystawienie odpowiednich certyfikatów.

    Pytanie retoryczne, a co w momencie kiedy butle na których składane są zmiękczacze, przyszły uszkodzone (taka seria). Jak wiadomo każdy popełnia błędy. Nawet Toyota wzywa do akcji serwisowych jak coś schrzanią. Różnica natomiast jest taka, że laboratorium producenta, testy hydrostatyczne i ciśnieniowe oraz wewnętrzna kontrola jakości, wyłapie taką wadę i wycofa wadliwą partię. Mała firma nie koniecznie jest w stanie dokładnie sprawdzić jakości komponentów na których składa produkty.

    Niestety pozostaniemy przy różnicy zdań w tym temacie.

    Jestem realistą i wiem że jest dużo firm uczciwie podchodzących do tematu (nawet te które oferują składaki), ale jest też masa firm, która to po prostu olewa.

    Pozdrawiam

  9. #9129

    Domyślnie

    Sugerujesz, żeby zrobić jeszcze jedno badanie wody? Znowu koszty? Dodam może że przed tym pierwszym badaniem woda nie była systematycznie używana, a pan pobierając wodę do badania spuścił zawartość jednego hydrofora. Do drugiego pobierałem sam wcześniej spuszczając wodę przez około 15 min. Więc wydaje mi się, że to zrobione przez ZWIK, jest bardziej miarodajne.

  10. #9130

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Zacznij od ustalenia faktycznych wartości bo przy tak znacznych różnicach to i odpowiednie rozwiązanie może być zupełnie inne.
    Sugerujesz, żeby zrobić jeszcze jedno badanie wody? Znowu koszty? Dodam może że przed tym pierwszym badaniem woda nie była systematycznie używana, a pan pobierając wodę do badania spuścił zawartość jednego hydrofora. Do drugiego pobierałem sam wcześniej spuszczając wodę przez około 15 min. Więc wydaje mi się, że to zrobione przez ZWIK, jest bardziej miarodajne.

  11. #9131
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaczmar1 Zobacz post
    Sugerujesz, żeby zrobić jeszcze jedno badanie wody? Znowu koszty? Dodam może że przed tym pierwszym badaniem woda nie była systematycznie używana, a pan pobierając wodę do badania spuścił zawartość jednego hydrofora. Do drugiego pobierałem sam wcześniej spuszczając wodę przez około 15 min. Więc wydaje mi się, że to zrobione przez ZWIK, jest bardziej miarodajne.
    Twój wybór... ale jak masz tak różne wyniki to na które z nich chcesz dobrać filtry?
    Możesz zrobić tylko ograniczony zakres badań (np. te które wyszły przekroczone w dotychczasowych próbach) żeby ograniczyć koszty... możesz skorzystać z jeszcze innej firmy (np. wysyłając próbkę)...

  12. #9132

    Domyślnie

    Mam problem z samodzielną konfiguracją WS1CI ze złożem 25 l. Nie wiem jak obliczyć ilość soli potrzebną do regeneracji oraz "Pojemność jonowymienną systemu" (jeden z etapów konfiguracji - kroki 6S i 7S w instrukcji).
    Mam twardość wody na poziomie 292 CaCO3 mg/l, a dobowe zużycie wody to ok. 290 l.
    Czy może ktoś z Was ma tabele/wykresy/wzory, z których mógłbym te dane policzyć? Dzięki z góry za pomoc.

  13. #9133

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Twój wybór... ale jak masz tak różne wyniki to na które z nich chcesz dobrać filtry?
    Możesz zrobić tylko ograniczony zakres badań (np. te które wyszły przekroczone w dotychczasowych próbach) żeby ograniczyć koszty... możesz skorzystać z jeszcze innej firmy (np. wysyłając próbkę)...
    Ok, tak zrobię skontaktuje się jeszcze z dwoma firmami z okolicy niech badają i sam też oddam do zwik na te przekroczone zobaczymy co wyjdzie. Podpowiedz tylko czy przed pobraniem dużo tej wody spuszczać?

  14. #9134
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaceck Zobacz post
    Mam problem z samodzielną konfiguracją WS1CI ze złożem 25 l. Nie wiem jak obliczyć ilość soli potrzebną do regeneracji oraz "Pojemność jonowymienną systemu" (jeden z etapów konfiguracji - kroki 6S i 7S w instrukcji).
    Mam twardość wody na poziomie 292 CaCO3 mg/l, a dobowe zużycie wody to ok. 290 l.
    Czy może ktoś z Was ma tabele/wykresy/wzory, z których mógłbym te dane policzyć? Dzięki z góry za pomoc.
    To zalezy od typu regeneracji i tego jakie jednostki wybrales, ale jesli stopnie niemieckie (dH) to pojemność mozesz wpisac 75, a soli 3 kg.

  15. #9135
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaczmar1 Zobacz post
    Ok, tak zrobię skontaktuje się jeszcze z dwoma firmami z okolicy niech badają i sam też oddam do zwik na te przekroczone zobaczymy co wyjdzie. Podpowiedz tylko czy przed pobraniem dużo tej wody spuszczać?
    Jak juz masz studnie przeplukaną to samo spuszczenie wody przed poborem probki moze byc symboliczne - w koncu z takiej wody bedziesz korzystac (bez spuszczania ilustam litrow za kazdym razem)

  16. #9136
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    slaw2006

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-796
    Posty
    42

    Domyślnie

    Cytat Napisał Louis_muniek Zobacz post
    Ja mając do zakupienia zmiękczacz i mając do wydania około 2500 - 3000 zł, kupił bym gotowy produkt a nie składak.
    Więc mogę prosić o jakieś podlinkowanie "gotowego produktu a nie składaka" z dobrą głowicą, dobrym złożem 30l, który nie będzie zamykał dopływu wody na mieszkanie w czasie regeneracji, oszczędny itd... nie znam się - doradźcie.
    Jeśli nie można podlinkować bezpośrednio to piszcie na pw.
    dziękuje

  17. #9137

    Domyślnie

    Cytat Napisał slaw2006 Zobacz post
    Więc mogę prosić o jakieś podlinkowanie "gotowego produktu a nie składaka" z dobrą głowicą, dobrym złożem 30l, który nie będzie zamykał dopływu wody na mieszkanie w czasie regeneracji, oszczędny itd... nie znam się - doradźcie.
    Jeśli nie można podlinkować bezpośrednio to piszcie na pw.
    dziękuje
    Cześć

    Przesłałem Ci ciekaw propozycje na PRV, niestety ale wklejeni linka jest traktowane jako reklama i został by taki post usunięty.

    Pozdrawiam

  18. #9138
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Louis_muniek Zobacz post
    Cześć

    Przesłałem Ci ciekaw propozycje na PRV, niestety ale wklejeni linka jest traktowane jako reklama i został by taki post usunięty.

    Pozdrawiam
    Nie są traktowane jak reklama, pod warunkiem, że zgodnie z tym co tu uprawiasz założysz, sobie płatny profil.

  19. #9139

    Domyślnie

    witajcie,
    otrzymałam od wodociagów składniki wody i ocene twardości dla wody w mojej miejscowości. zastanawiam się jakie dobrać filtry i czy bedzie mi potrzebny zmiękczacz wody?
    a może robić własne badania w sanepidzie?
    z góry dzięki za pomoc.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	woda.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	8,3 KB
ID:	388270

  20. #9140

    Domyślnie

    Cytat Napisał crazybuilder Zobacz post
    witajcie,
    otrzymałam od wodociagów składniki wody i ocene twardości dla wody w mojej miejscowości. zastanawiam się jakie dobrać filtry i czy bedzie mi potrzebny zmiękczacz wody?
    a może robić własne badania w sanepidzie?
    z góry dzięki za pomoc.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	woda.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	8,3 KB
ID:	388270
    Jeśli masz badanie od stacji dystrybucyjnej, to nie musisz robić badań. Niestety jakość pliku jest taka że nie mogę nic odczytać (albo ja tego poprawnie nie potrafię zrobić). Jeśli nie sprawi to problemu to napisz proszę na forum.

    Pozdrawiam

Strona 457 z 755

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony