dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 684 z 755
Pokaż wyniki od 13.661 do 13.680 z 15099
  1. #13661

    Domyślnie

    Chodzi o to, że chcę mieć je otwarte troszeczkę aby ustawić słynne 4 dH.

  2. #13662

    Domyślnie

    Witam,

    Mam pewien problem z głowicą clark ws1 CI (stacja z greensandem). Niezależnie od długości płukania wstecznego, regeneracji i płukania, w kranie pojawia się fioletowa woda.
    Testowo wyłączyłem etap zasysania kmno4, aby "regeneracja" składała się tylko z płukania wstecznego i płukania końcowego. Pomimo tego w układzie nadal pojawia się fioletowa woda. Zauważyłem, że prawdopodobnie głowica zasysa regenerat ze zbiornika podczas zakończenia całego procesu regeneracji, przechodząc w tryb filtracji. Myślę tak, ponieważ podczas płukania do kanału wypływa czysta woda, a na sam koniec procesu, kiedy słychać, że mechanizm w głowicy przełącza się na pozycję filtrowania wody, do kanału na chwilę wypływa mocno fioletowa woda. Prawdopodobnie wtedy właśnie podlewa mi też nieco złoże.

    Dlatego niezależnie od tego jak długie czasy płukania są ustawione, zawsze mam fioletową wodę w układzie i muszę lać kilka minut wodę z kranu, aż układ się oczyści.

    Czy ktoś spotkał się z tym problemem?

  3. #13663
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał xiz Zobacz post
    Chodzi o to, że chcę mieć je otwarte troszeczkę aby ustawić słynne 4 dH.
    To masz problem bo jest to zawór odcinający, a nie regulacyjny. Dodawanie "funkcji" mieszacza do bypassu tak się właśnie kończy.

  4. #13664
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał srutututu Zobacz post
    Witam,

    Mam pewien problem z głowicą clark ws1 CI (stacja z greensandem). Niezależnie od długości płukania wstecznego, regeneracji i płukania, w kranie pojawia się fioletowa woda.
    Testowo wyłączyłem etap zasysania kmno4, aby "regeneracja" składała się tylko z płukania wstecznego i płukania końcowego. Pomimo tego w układzie nadal pojawia się fioletowa woda. Zauważyłem, że prawdopodobnie głowica zasysa regenerat ze zbiornika podczas zakończenia całego procesu regeneracji, przechodząc w tryb filtracji. Myślę tak, ponieważ podczas płukania do kanału wypływa czysta woda, a na sam koniec procesu, kiedy słychać, że mechanizm w głowicy przełącza się na pozycję filtrowania wody, do kanału na chwilę wypływa mocno fioletowa woda. Prawdopodobnie wtedy właśnie podlewa mi też nieco złoże.

    Dlatego niezależnie od tego jak długie czasy płukania są ustawione, zawsze mam fioletową wodę w układzie i muszę lać kilka minut wodę z kranu, aż układ się oczyści.

    Czy ktoś spotkał się z tym problemem?
    Prawdopodobnie uszczelki są już zużyte/uszkodzone. Robiłeś jakiś przegląd czy kontrolę tej głowicy?

  5. #13665

    Domyślnie

    Dzień dobry. Czy stacja SUPREME MULTI 24 nada sie do poprawy wody o parametrach:
    - twardość 270 mgCaCoO3,
    - jon amonowy 0,65 mgNH4/l,
    - mangan 0,06 mgMn/l,
    - żelazo 0,14 mgFe/l,
    - ph 7,5
    w domu 4 osoby, zużycie wody standardowe, studnia głebinowa 26 m, lustro wody 1,5m, szambo

  6. #13666
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacku6 Zobacz post
    Dzień dobry. Czy stacja SUPREME MULTI 24 nada sie do poprawy wody o parametrach:
    - twardość 270 mgCaCoO3,
    - jon amonowy 0,65 mgNH4/l,
    - mangan 0,06 mgMn/l,
    - żelazo 0,14 mgFe/l,
    - ph 7,5
    w domu 4 osoby, zużycie wody standardowe, studnia głebinowa 26 m, lustro wody 1,5m, szambo
    Jest dość mała ale w teorii powinna być odpowiednia.

  7. #13667

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Prawdopodobnie uszczelki są już zużyte/uszkodzone. Robiłeś jakiś przegląd czy kontrolę tej głowicy?
    Nie, na razie dopiero to zaobserwowałem. Wcześniej byłem przekonany że po prostu nie dopłukuję złoża, ale teraz zauważyłem że jest ono podlewane na zakończenie całej regeneracji.
    Czy taki przegląd robić samemu, czy myślisz raczej o serwisie?

  8. #13668
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał srutututu Zobacz post
    Nie, na razie dopiero to zaobserwowałem. Wcześniej byłem przekonany że po prostu nie dopłukuję złoża, ale teraz zauważyłem że jest ono podlewane na zakończenie całej regeneracji.
    Czy taki przegląd robić samemu, czy myślisz raczej o serwisie?
    Skoro masz już takie objawy to raczej myślałem o serwisie.
    Teoretycznie możesz to zrobić samemu ale proponowałbym chociaż pierwszy raz zlecić to komuś kto ma o tym pojęcie i podpatrzeć jak to wygląda...

  9. #13669

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Skoro masz już takie objawy to raczej myślałem o serwisie.
    Teoretycznie możesz to zrobić samemu ale proponowałbym chociaż pierwszy raz zlecić to komuś kto ma o tym pojęcie i podpatrzeć jak to wygląda...
    jasne, a jesteś w stanie polecić jakiś serwis z podkarpackiego, lub obsługujący ten region?

  10. #13670

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    To masz problem bo jest to zawór odcinający, a nie regulacyjny. Dodawanie "funkcji" mieszacza do bypassu tak się właśnie kończy.
    To znaczy jak się kończy? Przez ostatnie 5 lat miałem tak otwarte. Postąpiłem zgodnie z instrukcją od osoby sprzedającej zmiękczacz bo innej możliwości ustawienia nie znalazłem. Ostatnio sprawdziłem, i woda ma między 0 a 1 dH więc chcę ustawić na nowo bo pewnie po kilku latach mogło się zrobić trochę kamienia i jest np mniejszy przepływ stąd już nie ma 4 dH ale ponieważ ręcznie jest trudno, udaje mi się albo właśnie gdzieś ok. 1 dH albo 7-8 dH to szukam jakiegoś narzędzia do przekręcenia, przecież nic się nie popsuło.

  11. #13671
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał xiz Zobacz post
    To znaczy jak się kończy? Przez ostatnie 5 lat miałem tak otwarte. Postąpiłem zgodnie z instrukcją od osoby sprzedającej zmiękczacz bo innej możliwości ustawienia nie znalazłem. Ostatnio sprawdziłem, i woda ma między 0 a 1 dH więc chcę ustawić na nowo bo pewnie po kilku latach mogło się zrobić trochę kamienia i jest np mniejszy przepływ stąd już nie ma 4 dH ale ponieważ ręcznie jest trudno, udaje mi się albo właśnie gdzieś ok. 1 dH albo 7-8 dH to szukam jakiegoś narzędzia do przekręcenia, przecież nic się nie popsuło.
    Myślę, że to nie kwestia kamienia, który dławi przepływ.
    Kończy się tak, że ciężko ustawić precyzyjną wartość na zaworze, który nie jest zaworem przeznaczonym do regulacji.

  12. #13672

    Domyślnie

    A to ja wiem, że ciężko dlatego szukam narzędzia żeby było łatwiej. Oczywiście zakładam, że pewnie czasem będzie leciała ok. 2 dH a czasem pewnie 6 dH ale średnia powinna wyjść ok.

  13. #13673

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Jest dość mała ale w teorii powinna być odpowiednia.
    Co znaczy „jest dość mała” w jakim sensie?

  14. #13674

    Domyślnie

    Witam, założono u mnie około tydzień temu urządzenie firmy klarwod ecomulti z linku poniżej. Miałem twardą wodę około 400. Po założeniu urządzenia dalej mam twardą wodę. Czy ktoś się orientuje jak ustawić to urządzenie aby ustawić twardość na zero ?

    https://www.klarwod.pl/Ecomulti.html

  15. #13675
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacku6 Zobacz post
    Co znaczy „jest dość mała” w jakim sensie?
    Ma tylko 24 litry złoża. Przy tym typie złoża (wielofunkcyjne) jest to mała ilość.
    Dodatkowo w niektórych opisach jest wzmianka o regeneracji upflow - a przypadku tego typu złóż ta regeneracja nie ma sensu. Pytanie czy to tylko popis handlowca czy faktycznie ten egzemplarz będzie miał ten rodzaj regneracji.

  16. #13676
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał ultralegera Zobacz post
    Witam, założono u mnie około tydzień temu urządzenie firmy klarwod ecomulti z linku poniżej. Miałem twardą wodę około 400. Po założeniu urządzenia dalej mam twardą wodę. Czy ktoś się orientuje jak ustawić to urządzenie aby ustawić twardość na zero ?
    Jeśli twardość się nie zmieniła to raczej kwestia zamkniętego zaworu obejścia.

  17. #13677

    Domyślnie

    [QUOTE=qbek17;8106559]Jeśli twardość się nie zmieniła to raczej kwestia zamkniętego zaworu obejścia.[/QUOT

    Źle napisałem. Zmieniła się na plus ale nadal jest kamień w czajniku i na szybach prysznica. Woda czuć, że jest delikatniejsza i nie wysusza tak skóry. Pytanie jak zrobić twardość na zero bo takiej opcji nie widzę w tym programatorze.

  18. #13678

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Skoro masz już takie objawy to raczej myślałem o serwisie.
    Teoretycznie możesz to zrobić samemu ale proponowałbym chociaż pierwszy raz zlecić to komuś kto ma o tym pojęcie i podpatrzeć jak to wygląda...
    Pokusiłem się o sprawdzenie jeszcze jednej rzeczy - czy i kiedy zasysa płyn. Wypiąłem wężyk ze zbiornika i trzymając na nim palec obserwowałem zasysanie.
    Wygląda to tak, że gdy głowica przechodzi w tryb backwash, czyli tłok przesuwany jest głęboko - do końca głowicy, wężyk wypluwa trochę wody. Ale przy każdym kolejnym etapie, ponieważ tłok jest cofnięty na maxa i przechodząc do kolejnego etapu wraca od końca do przodu, jednocześnie zasysa co nieco wężykiem. W efekcie faktycznie podczas cofania się w pozycję filtracji, na koniec wrzuca mi roztwór na złoże... Sprawdziłem kosz i tłoki, wyglądają raczej na sprawne - tłoki dość ciasno poruszają się wewnątrz kosza.

    Czy takie lekkie wypluwanie i zasysanie podczas pracy tłoka jest czymś normalnym w głowicach Clack, czy jednak coś tu nie gra?

  19. #13679

    Domyślnie

    Korzystam z wody miejskiej, jej twardość to 20 st niemieckich, zużycie wody to 6-7m3 / msc
    Czy zmiekczacz Viessmana Aquastilla 12 byłby wystarczający? Chciałabym wydać max 2 tys, czytając wpisy chciałabym uniknąć zakupu chińczyka w podobnych pieniądzach...

  20. #13680

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Ma tylko 24 litry złoża. Przy tym typie złoża (wielofunkcyjne) jest to mała ilość.
    Dodatkowo w niektórych opisach jest wzmianka o regeneracji upflow - a przypadku tego typu złóż ta regeneracja nie ma sensu. Pytanie czy to tylko popis handlowca czy faktycznie ten egzemplarz będzie miał ten rodzaj regneracji.
    co by pan polecil konkretnie do takich wyników

Strona 684 z 755

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony