dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 694 z 755
Pokaż wyniki od 13.861 do 13.880 z 15100
  1. #13861

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek1902 Zobacz post
    Jeszcze raz wielkie dzięki Louis_muniek za pomoc i odpowiedzi!

    Mam jeszcze jedno małe pytanie.
    Czy dla max 4 osobowej rodziny nie wystarczy LOGIX 20?
    https://allegro.pl/oferta/zmiekczacz...ryk-9389283934

    Myślę również o późniejszym użytkowaniu - zużyciu wody na regeneracje, zużyciu soli na regeneracje (3,5kg vs 4,5kg).
    Różnice w kosztach użytkowania na pierwszy rzut oka wydają się znikome, ale może czegoś nie biorę pod uwagę?
    Przy Pana twardości i 4 osobach proponuję mimo wszystko model z 30 litrami złoża. Dokładnie ten co Pan wskazuje tyle że z butlą 30 litrów. Zużycia wody będą podobne i soli będą poodobne.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Louis_muniek ; 11-02-2022 o 09:31

  2. #13862
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek1902 Zobacz post
    Mam jeszcze jedno małe pytanie.
    Czy dla max 4 osobowej rodziny nie wystarczy LOGIX 20?
    Myślę również o późniejszym użytkowaniu - zużyciu wody na regeneracje, zużyciu soli na regeneracje (3,5kg vs 4,5kg).
    Różnice w kosztach użytkowania na pierwszy rzut oka wydają się znikome, ale może czegoś nie biorę pod uwagę?
    Przy mniejszym złożu będziesz miał częstsze regeneracje co przełoży się na więcej ścieków - ale nadal jest to niewielka różnica. Za to zużycie soli będzie proporcjonalne do ilości zużytej wody (więcej soli rzadziej lub mniej soli ale częściej) więc nie powinno to mieć wpływu na ten koszt.

    W tym konkretnym przypadku ja bym nie szedł w zmiękczacz mniejszy niż 25 litrów, a optymalnie byłoby raczej zastosować te 30 litrów złoża.

  3. #13863

    Domyślnie

    Cześć wszystkim!
    Poszukuję dobrego zmiękczacza do domu. Rodzina 6-osobowa, miesięczne zużycie ok 18 m3, twardość wody 19 st niemieckich. Budżet max 4000 zł. Czy złoże 30 l wystarczy? Możecie coś sensownego polecić?

  4. #13864
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Szym3001

    Zarejestrowany
    Feb 2022
    Skąd
    Łoniów
    Kod pocztowy
    27-670
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cześć. Posiedziałem trochę poczytałem, ale stwierdziłem, że bez pomocy się nie obędzie.
    Twardość wody 19.5 niemieckich.
    Zuzycie wody Ok 19 m3 na miesiąc.
    Mam 3 typy :
    1.Aqua soft basic 30
    2. Aqua tech 40
    3. Supreme soft.
    Ewentualnie czy polecacie coś innego do 3 tys.
    Planowane zejście z twardością nie musi wynosić 0. Wydaje mi się że przy 4- 5 stopniach już odczuje diametralna różnice. Czy raczej już schodzić do 0 ?

    Dzięki!

  5. #13865

    Domyślnie

    Mam 34 stopnie niemieckie i zmiękczam do 5, regeneracja złoża co ok 2m3 zmiękczacz 25, albo 30 nie pamiętam.
    Różnica kolosalna!

    PS Szukaj najtańszego z prostą głowicą, to wszystko jeden pies, mimo opinii sprzedawców marketingowców. Ja raz go ustawiłem, teraz tylko sypię sól i to wszystko.
    Nawet jak będziesz miał czasowe różnice w twardości (u siebie nie zauważyłem) z przedziału 4-6 to co z tego ? NIC
    Zaraz pewnie się odezwą eksperci którzy polecą zmiękczacze które mniej soli zużywają, ale cena będzie tak wysoka, że tej soli starczy Ci do końca życia zmiękczacza tańszego, a potem kupisz nowy
    Bierz cały wątek z dużym przymrużeniem oka to jest jeden z nielicznych w którym sprzedawcy/marketingowcy "jada po całości"
    Pewnie, zaraz mnie tutaj "zjedzą"

    Sól kupuję po 2-4 worki, wtedy gratis dostawa na znanym portalu, taniej niż w lokalnych sklepach.
    Ostatnio edytowane przez gregos11 ; 13-02-2022 o 20:28

  6. #13866

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jaraja Zobacz post
    Cześć wszystkim!
    Poszukuję dobrego zmiękczacza do domu. Rodzina 6-osobowa, miesięczne zużycie ok 18 m3, twardość wody 19 st niemieckich. Budżet max 4000 zł. Czy złoże 30 l wystarczy? Możecie coś sensownego polecić?
    W twoim przypadku skłaniał bym się bardziej do urządzeń dwuelementowych 40 / 50 litrów. Największy kompakt jaki widziałem na rynku jest 35 litrowy i myślę że w ostateczności też mógłby być, twardość nie dość duża, więc 35 litrów to moim zdaniem takie minimum. Przy budżecie 4000,00 zł powinno Ci jeszcze starczyć na montaż.
    Ostatnio edytowane przez Louis_muniek ; 14-02-2022 o 08:39

  7. #13867

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szym3001 Zobacz post
    Cześć. Posiedziałem trochę poczytałem, ale stwierdziłem, że bez pomocy się nie obędzie.
    Twardość wody 19.5 niemieckich.
    Zuzycie wody Ok 19 m3 na miesiąc.
    Mam 3 typy :
    1.Aqua soft basic 30
    2. Aqua tech 40
    3. Supreme soft.
    Ewentualnie czy polecacie coś innego do 3 tys.
    Planowane zejście z twardością nie musi wynosić 0. Wydaje mi się że przy 4- 5 stopniach już odczuje diametralna różnice. Czy raczej już schodzić do 0 ?

    Dzięki!
    Cześć

    Przy takiej twardości i takim zużyciu proponuję zmiękczacz 40/50 litrów dwuelementowy.
    Wszystkie przez Ciebie wskazane modele są wysokiej klasy, bardzo porządne głowice , jeśli chodzi o modele AQUA SOFT to nie doczytałem jakie tam jest złoże.

    Ustawa mówi że minimalna twardość powinna wynosić 60 mg/l około 3,5 st niemieckiego. Jeśli masz instalację miedzianą lub elementy takiej instalacji to woda po zmiękczaczu powinna być utwardzona do około 6 st niemieckich.

    Serdecznie pozdrawiam

  8. #13868

    Domyślnie

    Cytat Napisał gregos11 Zobacz post
    Mam 34 stopnie niemieckie i zmiękczam do 5, regeneracja złoża co ok 2m3 zmiękczacz 25, albo 30 nie pamiętam.
    Różnica kolosalna!

    PS Szukaj najtańszego z prostą głowicą, to wszystko jeden pies, mimo opinii sprzedawców marketingowców. Ja raz go ustawiłem, teraz tylko sypię sól i to wszystko.
    Nawet jak będziesz miał czasowe różnice w twardości (u siebie nie zauważyłem) z przedziału 4-6 to co z tego ? NIC
    Zaraz pewnie się odezwą eksperci którzy polecą zmiękczacze które mniej soli zużywają, ale cena będzie tak wysoka, że tej soli starczy Ci do końca życia zmiękczacza tańszego, a potem kupisz nowy
    Bierz cały wątek z dużym przymrużeniem oka to jest jeden z nielicznych w którym sprzedawcy/marketingowcy "jada po całości"
    Pewnie, zaraz mnie tutaj "zjedzą"

    Sól kupuję po 2-4 worki, wtedy gratis dostawa na znanym portalu, taniej niż w lokalnych sklepach.
    Tylko przy 34 stopniach taki interwał wypada na urządzeniu 25 litrów, to jeśli ktoś zużywa 19 m3 wody to w miesiącu wypada mu około 8 regeneracji. Moim zdaniem jest to bez sensu. Straty wody na regeneracje będą dość duże, ja na takim miejscu założył bym większą jednostkę, tak aby było około 3 regeneracji. Do tego miał bym pewność że sam mam wpływ na twardość wody wyjściowej, ponieważ większość (jak nie wszystkie) głowice na rynku mają zawory mieszające. Ale ja bym tak zrobił.

    Pozdrawiam

  9. #13869
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jaraja Zobacz post
    Cześć wszystkim!
    Poszukuję dobrego zmiękczacza do domu. Rodzina 6-osobowa, miesięczne zużycie ok 18 m3, twardość wody 19 st niemieckich. Budżet max 4000 zł. Czy złoże 30 l wystarczy? Możecie coś sensownego polecić?
    Cześć,

    rzeczywiście do takiego zużycia wody mógłbyś spokojnie zamontować większy zmiękczacz wody - nawet 60 l, jeśli chciałbyś maksymalnie wydajny model. Jednak 35-litrowy kompakt również sobie poradzi, z tym że będzie się częściej regenerował.

    W mniejszym rozmiarze możemy zaproponować Ecoperla Toro 35.

    https://www.ecoperla.pl/filtry-na-caly-dom/toro/

    https://youtu.be/qTo239BmY8U
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  10. #13870

    Domyślnie

    Dzień dobry,

    Proszę o pomoc. Czy przy takich wynikach jest sens montowania stacji uzdatniania wody? Jeśli tak proszę o pomoc w doborze. Aktualnie w gospodarstwie domowym dwie osoby, w planach +1,2. Zależy mi na kompaktowości rozwiązania z jednoczesną odpowiednią wydajnością. Woda z wodociągów. Z góry dzięki za odpowiedź.
    Ostatnio edytowane przez damian07046 ; 14-02-2022 o 09:47

  11. #13871

    Domyślnie

    Cytat Napisał damian07046 Zobacz post
    Dzień dobry,

    Proszę o pomoc. Czy przy takich wynikach jest sens montowania stacji uzdatniania wody? Jeśli tak proszę o pomoc w doborze. Aktualnie w gospodarstwie domowym dwie osoby, w planach +1,2. Zależy mi na kompaktowości rozwiązania z jednoczesną odpowiednią wydajnością. Woda z wodociągów. Z góry dzięki za odpowiedź.
    Do wody wodociągowej to na 100% kompakt się wyrobi a zużycie będziesz mieć na poziomie 10 m3.
    Moim zdaniem warto jest zmiekczyć wodę, woda wodociągowa może mieć zakres od 60 - 500 mg/l, sprawdź w wodociągach jaki jest jej poziom, wówczas napiszę czy jest sens oraz jakiej wielkości urządzenie zastosować.
    Serdecznie pozdrawiam

  12. #13872
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał damian07046 Zobacz post
    Dzień dobry,

    Proszę o pomoc. Czy przy takich wynikach jest sens montowania stacji uzdatniania wody? Jeśli tak proszę o pomoc w doborze. Aktualnie w gospodarstwie domowym dwie osoby, w planach +1,2. Zależy mi na kompaktowości rozwiązania z jednoczesną odpowiednią wydajnością. Woda z wodociągów. Z góry dzięki za odpowiedź.
    Damian, rozumiem, że mówisz o łódzkiej wodzie wodociągowej?
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  13. #13873

    Domyślnie

    Niestety nie załączyło się zdjęcie. Poniżej wyniki badań wody (Sanepid):

    PH 7,3=0,2 norma 6,5-9,5
    Przewodność elektryczna 449=36 (21,6 st C) norma 2500
    Twardość ogólna metoda miareczkowa - 241 =15 norma 60-500
    Wapń 82=5
    Magnez 9=1 norma 7-125

    łódzka woda wodociągowa

  14. #13874

    Domyślnie

    Cytat Napisał damian07046 Zobacz post
    Niestety nie załączyło się zdjęcie. Poniżej wyniki badań wody (Sanepid):

    PH 7,3=0,2 norma 6,5-9,5
    Przewodność elektryczna 449=36 (21,6 st C) norma 2500
    Twardość ogólna metoda miareczkowa - 241 =15 norma 60-500
    Wapń 82=5
    Magnez 9=1 norma 7-125

    łódzka woda wodociągowa
    Masz wodę średnio twardą, więc kamień będzie zauważalny i będzie dokuczliwy. W twoim przypadku poszukaj urządzenia z butlą 20 - 25 litrów.
    Pozdrawiam

  15. #13875
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał damian07046 Zobacz post
    Niestety nie załączyło się zdjęcie. Poniżej wyniki badań wody (Sanepid):

    PH 7,3=0,2 norma 6,5-9,5
    Przewodność elektryczna 449=36 (21,6 st C) norma 2500
    Twardość ogólna metoda miareczkowa - 241 =15 norma 60-500
    Wapń 82=5
    Magnez 9=1 norma 7-125

    łódzka woda wodociągowa
    Zapraszamy do odwiedzenia naszego łódzkiego biura - chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i pokażemy Ci dobre urządzenia
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  16. #13876

    Domyślnie

    Panowie, jeszcze małe pytanie.

    Zauważyłem, że zmiękczacz WATERLIFE HYDRO TECHNIC LOGIX 30 dostępny jest w wersji z chloratorem.
    Czy uważacie, że warto dopłacić 270zł do wersji z chloratorem?

    https://hydrolife.pl/pl/p/ZMIEKCZACZ...PENTERUSA-/871

  17. #13877

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek1902 Zobacz post
    Panowie, jeszcze małe pytanie.

    Zauważyłem, że zmiękczacz WATERLIFE HYDRO TECHNIC LOGIX 30 dostępny jest w wersji z chloratorem.
    Czy uważacie, że warto dopłacić 270zł do wersji z chloratorem?

    https://hydrolife.pl/pl/p/ZMIEKCZACZ...PENTERUSA-/871
    Jeśli u Ciebie jest woda wodociągowa to nie ma sensu, ponieważ minimalną dawkę chloru zawsze masz w wodzie. Natomiast samo w sobie urządzenie jest bardzo dobre i godne polecenia.

    możesz poszukać takiego modelu z tą głowicą i z tym złożem ale bez chloratora.
    Pozdrawiam

  18. #13878
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek1902 Zobacz post
    Panowie, jeszcze małe pytanie.

    Zauważyłem, że zmiękczacz WATERLIFE HYDRO TECHNIC LOGIX 30 dostępny jest w wersji z chloratorem.
    Czy uważacie, że warto dopłacić 270zł do wersji z chloratorem?

    https://hydrolife.pl/pl/p/ZMIEKCZACZ...PENTERUSA-/871
    Nie mieliśmy do czynienia z cela chlorującą dla głowicy Logix, ale możesz sobie poczytać jak to działa w przypadku Clacka - https://www.filtry-do-wody.info/gene...i-uzdatniania/
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  19. #13879

    Domyślnie

    Cytat Napisał KLARSAN Zobacz post
    Nie mieliśmy do czynienia z cela chlorującą dla głowicy Logix, ale możesz sobie poczytać jak to działa w przypadku Clacka/[/url]

    Każda celka działa dokładnie w taki sam sposób . W wyniku elektrolizy z roztworu solanki wytrącany jest chlor, który delikatnie chloruje złoże. jego steżenie jest niewielkie i bezpieczne dla żywicy (która jest wrażliwa na chlor), oraz samego użytkownika. Celka chlorująca wskazana (ale nie jest konieczna) w przypadku montażu urządzenia do wody z ujęcia własnego.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Louis_muniek ; 15-02-2022 o 08:29

  20. #13880

    Domyślnie

    Cytat Napisał Louis_muniek Zobacz post
    Jeśli u Ciebie jest woda wodociągowa to nie ma sensu, ponieważ minimalną dawkę chloru zawsze masz w wodzie [...]
    Nie jest to prawda. Generalizujesz.

    Cytat Napisał Louis_muniek Zobacz post
    [...] wytrącany jest chlor, który delikatnie chloruje złoże. jego stężenie jest niewielkie i bezpieczne dla żywicy (która jest wrażliwa na chlor), [...]
    Co to jest "niewielkie" stężenie? Jesli jest niewielkie to może nieskuteczne do przeprowadzenia dezynfekcji? Czy to niewielkie stężenie wystarcza aby zabepieczyć żywicę na okres np. 7 dni pomiędzy regeneracjami?

    Ty masz jakieś konkretne dane w tym zakresie czy tylko zdaje Ci się?

    Zgodnie z informacjami podawanymi przez producnetów żywic, działnie chloru powoduje stopniową degradację struktury żywicy. Oznacza to nic innego jak skrócenie jej żwytoności.

    Rozumiem, że handlowcy wymyslili "nowość" przy zmiękczaczach w postaci chloratora, ale klient powinien wiedzieć z czym sie ta nowość wiąże.
    Ostatnio edytowane przez czystesrodowsko ; 16-02-2022 o 09:01

Strona 694 z 755

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony