dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 70 z 757
Pokaż wyniki od 1.381 do 1.400 z 15138
  1. #1381
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.102

    Domyślnie

    Na pierwszy rzut oka widać, że "ktoś" kto to montował na pierwszym miejscu dał głowicę EI zamiast CI. Efekt jest taki, że nie da się ustawić odpowiedniego czasu regeneracji. A jak złoże nie zregenerowane to działać nie będzie. A wystarczyło zmienić płytkę....

  2. #1382
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Hytryulik

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Warszawa i okolice
    Posty
    444

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Na pierwszy rzut oka widać, że "ktoś" kto to montował na pierwszym miejscu dał głowicę EI zamiast CI. Efekt jest taki, że nie da się ustawić odpowiedniego czasu regeneracji. A jak złoże nie zregenerowane to działać nie będzie. A wystarczyło zmienić płytkę....
    No tak za częsta regeneracja to też źle. Temu " ktoś" doradził i przykleił orginalna naklejkę My możemy spierać się i mieć odmienne zdanie. Lecz niech te zdjęcie będzie ostrzeżeniem ludzi którzy ufają zgubnym reklamą. Wydacie kupę kasy na urządzenia i środki regeneracyjne a i tak nic z tego…
    Ostatnio edytowane przez Hytryulik ; 25-08-2010 o 20:03

  3. #1383

    Domyślnie

    Cytat Napisał magor1 Zobacz post
    Jak to sprawdzić jeśli miejscowy Sanepid nie robi tego testu ( wyniki które podałem to wg. nich pełna fizyko-chemia)
    może są jakieś testy czy wskaźniki które można wykonać samemu i byłyby miarodajne???
    Idź do pierwszego lepszego sklepu z rybkami. Tam dostaniesz tester na twardość ogólną wody (jeżeli firma będzie niemiecka, to będzie się to nazywało "test GH"). Kosztuje to jakieś 30 zł, wystarcza na kilkanaście pomiarów. Wychodzi taniej niż Sanepid, a dokładłość pomiaru jest wystarczająca.

  4. #1384
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał PliP Zobacz post
    No to teraz pora na mnie i moją wodę, która ma następujące parametry:
    - Odczyn (pH) - 7,46
    - Przewodność elektryczna właściwa (PEW) - 478
    - Mangan - 290 μg/l
    - Żelazo - 829 μg/l
    - twardość ogólna - 194 mg CaCO3/l
    - Mętność - 2,96 NTU
    - Barwa - 15 mgPT/l
    - Zapach - 1 TON
    - Smak - 2 TFN
    - Amonowy jon - < 0,05 mg/l
    - Azotany - < 4,50 mg/l
    - Azotyny - < 0,03 mg/l
    - Bakterie grupy coli - 0 jkt/100ml
    - Escherichia coli - 0 jkt/100ml
    - Enterokoki kałowe - 0 jkt/100ml

    W jaki sposób mogę poprawić - zmniejszyć zawartość żelaza oraz manganu.
    Proszę o konkretne urządzenia dla potrzeb domu jednorodzinnego.
    Może ktoś podesłać fotkę jak ma wyglądać takie urządzenie, które oczyści wodę z żelaza oraz manganu.
    Wydajność studni to około 1500l/h.
    Lub jakąś ofertę na konkretne urządzenie.
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  5. #1385
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hytryulik Zobacz post
    „ ktoś” zamontował Orginal CR bynajmniej naklejka nie działało i jest Clack. Drugi oszołom przed nim zamontował „ odżelaziaczo-mydelniczkę” za nim – dalej źle. I co ma zrobić klient?
    a wystarczylo napowietrzyć wodę ...
    Piana.
    To nie zaden przyklad, to bicie piany jaki to CR jest beee.
    Zadnych wartosci zanieczyszczen w tym "przykladzie" nie ma. Nic. Czyli zwykla piana.

    A tak swoja droga, to czy moglbys to napisac jeszcze raz, tylko dla odmiany po polsku?? Wiesz, z przecinkami, poprawnie zbudowanymi zdaniami, zeby sie przeczytac dało?

    marcin

  6. #1386

    Domyślnie

    Hytryulik,
    ja też jestem "techniczny" (w domyśle nie humanistyczny, bo nigdy nie przeczytałem do końca " Nad Niemnem" Tiereszkowej), ale aż oczy bolą od czytania Twoich postów. Może wstawiłbyś kilka przecinków. Jeżeli masz problemy z gramatyką, to jest prosty sposób (ja go stosuję i się sprawdza): stawiaj przecinki tam, gdzie bierzesz odddech.
    Oczywiście, nie bierz tej uwagi na serio, bo bez Ciebie forum byłoby nudne, wszyscy (czyli qbek i szopen) polecaliby głowice Clack. Klienci nie wiedzieliby, że są też inne głowice (Fleck).
    PS. Moim zdaniem, głowice Fleck są świetne do zastosowań przemysłowych, głowica domowa 5600, to pomyłka.
    Ostatnio edytowane przez free_shop ; 25-08-2010 o 22:13

  7. #1387
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hytryulik Zobacz post
    Lecz niech te zdjęcie będzie ostrzeżeniem ludzi którzy ufają zgubnym reklamą.
    Czyli wedlug Ciebie czlowiek ktory szuka firmy uzdatniajacej wode, ktory nie ma pojecia o temacie, powinien sam z siebie wiedziec, ze rekalma CR to smiec, a reklama Dolmiksu to 8-smy cud swiata??

    marcin

  8. #1388
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.102

    Domyślnie

    Cytat Napisał free_shop Zobacz post
    Klienci nie wiedzieliby, że są też inne głowice (Fleck).
    Żeby nie było, że oszukuję biednych, nieświadomych ludzi: "przedstawiam klientowi wszystkie dostępne na rynku głowice..." i tylko dorzucam swoją opinię na ich temat

  9. #1389
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Pytanie:
    Gdzie moge bez wychodzenia z domu kupic on-line, maila itp, czesci do glowicy Clack. Wraz z wysylka paczka do domu.

    Duze hurtownie uzytkownika koncowego maja w dupci.

    Sklepom/firmom wodziarskim sie chyba od tego kryzysu w glowach poprzewracalo, bo jak nie chce kupic calego filtra z montazem itp, to tez im sie nie chce.

    Potrzebuje 2 zestawy odplywowe 1" + restryktory przeplywu 11gal.

    dzieki
    marcin

  10. #1390

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hytryulik Zobacz post
    Jeżeli zadbasz o wstępna dezynfekcję studni i instalacji stosowanie lampy UV mija się z celem. Chyba ze jesteś na jakimś terenie silnie zagrożonym. Najczęściej bakterie pojawiają się z powodu nieczystych narzędzi studniarza i wtedy trzeba zachlorować studnię.
    Moja rada: zachloruj studnię w tym czasie( za te pieniądze) pojedź na wakacje po powrocie rozpompuj studnię i będzie Ok – koszt taki sam a i odpoczniesz.
    Problem w tym, że już to robiłem, niestety bez skutku.
    Przed chlorowaniem wyniki były takie:
    ogólna liczba bakterii w 36st. C: 40jtk
    e. coli: nie wykryto
    bakterie gr. coli: 2jtk
    paciorkowce: nie wykryto.

    Zachlorowałem środkiem Chemochlor CH: http://allegro.pl/chemochlor-ch-gran...170134795.html
    Do wiadra z woda wsypałem około 0.5kg, porządnie zamieszałem i wlałem do rury studziennej od góry. Potem puściłem na moment pompę i zostawiłem tak do następnego dnia. Na następny dzień rozpocząłem pompowanie. Pompowałem gdzieś około tygodnia po 10h dziennie. Przepływ powinien być powyżej 1m3/h (koło 1.5 bardziej), więc trochę kubików poszło. Potem normalne użytkowanie (czyli sporadyczne) i przed samym pobraniem wody kilka godzin pompowania.
    Próbkę pobierałem zgodnie z opisem sanepidu.

    Wyniki po chlorowaniu:
    ogólna liczba bakterii w 22st. C po 72h: >300
    e. coli: nie wykryto
    bakterie gr. coli: 3jtk
    paciorkowce: nie wykryto

    Czyli generalnie jest podobnie, a nawet gorzej. Zwraca uwagę podobieństwo wyników. Albo to chlorowanie i płukanie nic nie dało, albo studnia zasilana jest na bieżąco. A może ja coś źle zrobiłem (chlorowanie, pobieranie próbki)? Nie wiem.
    Na razie nie bardzo wiem co z tym zrobić. Wynik nie jest chyba jakiś tragiczny, ale mimo wszystko te bakterie tam są.

    Studnia wiercona 30m, rura osłonowa stalowa 18m wbita w piaskowiec, w środku rura studzienna 125.
    Co o tym myślicie?
    Ostatnio edytowane przez kolorado ; 26-08-2010 o 11:56
    Dziennik w blaszaku.
    Komentarze można wieszać na tablicy obok.

  11. #1391
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.102

    Domyślnie

    Ja myślę, że zamiast wydawać pieniądze na wakacje (jak radzą eksperci) to trzeba zainstalować lampę UV i mieć bezpieczną wodę ;P

  12. #1392

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Ja myślę, że zamiast wydawać pieniądze na wakacje (jak radzą eksperci) to trzeba zainstalować lampę UV i mieć bezpieczną wodę ;P
    Oglądałem te sterylizatory TMA, ale jakoś nie wiem jak dobrać dla mojego przypadku odpowiedni model.
    Np. TMA V20 ma przepływ 2,1m3/h przy transmisji 95% i dawce 300J/m2 a 1,6m3/h przy dawce 400J/m2.
    Nie bardzo rozumiem czy da się te parametry ustawiać i jakie parametry potrzebne są dla mojego przypadku.
    Wydaje mi się że ten model będzie odpowiedni, ale pewności nie mam.
    Może ktoś coś doradzi?
    Dziennik w blaszaku.
    Komentarze można wieszać na tablicy obok.

  13. #1393
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    PONAWIAM MOJE PYTANIE.

    Cytat Napisał PliP Zobacz post
    No to teraz pora na mnie i moją wodę, która ma następujące parametry:
    - Odczyn (pH) - 7,46
    - Przewodność elektryczna właściwa (PEW) - 478
    - Mangan - 290 μg/l
    - Żelazo - 829 μg/l
    - twardość ogólna - 194 mg CaCO3/l
    - Mętność - 2,96 NTU
    - Barwa - 15 mgPT/l
    - Zapach - 1 TON
    - Smak - 2 TFN
    - Amonowy jon - < 0,05 mg/l
    - Azotany - < 4,50 mg/l
    - Azotyny - < 0,03 mg/l
    - Bakterie grupy coli - 0 jkt/100ml
    - Escherichia coli - 0 jkt/100ml
    - Enterokoki kałowe - 0 jkt/100ml

    W jaki sposób mogę poprawić - zmniejszyć zawartość żelaza oraz manganu.
    Proszę o konkretne urządzenia dla potrzeb domu jednorodzinnego..
    Może ktoś podesłać fotkę jak ma wyglądać takie urządzenie, które oczyści wodę z żelaza oraz manganu.
    Wydajność studni to około 1500l/h.
    Lub jakąś ofertę na konkretne urządzenie.
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  14. #1394
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.102

    Domyślnie

    Cytat Napisał PliP Zobacz post
    Może ktoś podesłać fotkę jak ma wyglądać takie urządzenie, które oczyści wodę z żelaza oraz manganu.
    Zdjęcia możesz zobaczyć tutaj:
    http://www.google.pl/images?q=od%C5%BCelaziacz&oe=utf-8&rls=org.mozillalfficial&client=firefox-a&um=1&ie=UTF-8&source=og&sa=N&hl=pl&tab=wi&biw=1440&bih=716
    http://www.aqua-soft.com.pl/katalog.html
    http://www.odzelaziacze.ekomech.pl/
    http://allegro.pl/listing.php/search...%C5%BCelaziacz
    http://www.instal-plus.pl/galeria_li...ferencyjne.php

    Co do oferty to przy takiej wydajności studni nie masz dużego wyboru. Myślę, że jakiś zbiornik typu 9x48 i złoże BIRM może być OK.
    Ostatnio edytowane przez qbek17 ; 26-08-2010 o 14:58

  15. #1395
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolorado Zobacz post
    Oglądałem te sterylizatory TMA, ale jakoś nie wiem jak dobrać dla mojego przypadku odpowiedni model.
    Np. TMA V20 ma przepływ 2,1m3/h przy transmisji 95% i dawce 300J/m2 a 1,6m3/h przy dawce 400J/m2.
    Nie bardzo rozumiem czy da się te parametry ustawiać i jakie parametry potrzebne są dla mojego przypadku.
    Wydaje mi się że ten model będzie odpowiedni, ale pewności nie mam.
    Może ktoś coś doradzi?
    Im masz mniejszy pobor wody, czyli woda plynie w sterylizatorze wolniej, tym dostanie wieksza dawke UV. Wiec nic sie tam nie reguluje. Odkrecisz 3 krany i bedziesz pobieral 1.6m/h wody, to woda dostanie dawke 400J/m^2 Jak odkrecisz wiecej kranow i woda bedzie plynela szybciej 2,1m/h - to woda dostanie mniejsza dawke 300J Sama lampa zawsze swieci tak samo.

    Ja dla domu mam zainstalowana wlasnie V20.

    marcin
    Ostatnio edytowane przez Jastrząb ; 26-08-2010 o 15:00 Powód: .

  16. #1396

    Domyślnie

    Dzięki za wyjaśnienia - teraz wszystko jasne.
    A jakie musi być minimalne ciśnienie (bo w karcie piszą 10bar, ale to chyba jest maks.?) i gdzie kupowałeś to ustrojstwo?
    Dziennik w blaszaku.
    Komentarze można wieszać na tablicy obok.

  17. #1397
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolorado Zobacz post
    Dzięki za wyjaśnienia - teraz wszystko jasne.
    A jakie musi być minimalne ciśnienie (bo w karcie piszą 10bar, ale to chyba jest maks.?) i gdzie kupowałeś to ustrojstwo?
    10bar to raczej cisnienie maxymalne. Miminalnego raczej nie ma. Takie jakie bedziesz mial w instalacji bedzie dobre

    Sprzedala mi to firma razem z fitlrami. Firmy nie moge polecic, bo jest nierzetelna i olewa klienta kiedy zaczynaja sie problemy.


    marcin

  18. #1398
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Hytryulik

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Warszawa i okolice
    Posty
    444

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolorado Zobacz post
    Problem w tym, że już to robiłem, niestety bez skutku.
    Przed chlorowaniem wyniki były takie:
    ogólna liczba bakterii w 36st. C: 40jtk
    e. coli: nie wykryto
    bakterie gr. coli: 2jtk
    paciorkowce: nie wykryto.

    Zachlorowałem środkiem Chemochlor CH: http://allegro.pl/chemochlor-ch-gran...170134795.html
    Do wiadra z woda wsypałem około 0.5kg, porządnie zamieszałem i wlałem do rury studziennej od góry. Potem puściłem na moment pompę i zostawiłem tak do następnego dnia. Na następny dzień rozpocząłem pompowanie. Pompowałem gdzieś około tygodnia po 10h dziennie. Przepływ powinien być powyżej 1m3/h (koło 1.5 bardziej), więc trochę kubików poszło. Potem normalne użytkowanie (czyli sporadyczne) i przed samym pobraniem wody kilka godzin pompowania.
    Próbkę pobierałem zgodnie z opisem sanepidu.

    Wyniki po chlorowaniu:
    ogólna liczba bakterii w 22st. C po 72h: >300
    e. coli: nie wykryto
    bakterie gr. coli: 3jtk
    paciorkowce: nie wykryto

    Czyli generalnie jest podobnie, a nawet gorzej. Zwraca uwagę podobieństwo wyników. Albo to chlorowanie i płukanie nic nie dało, albo studnia zasilana jest na bieżąco. A może ja coś źle zrobiłem (chlorowanie, pobieranie próbki)? Nie wiem.
    Na razie nie bardzo wiem co z tym zrobić. Wynik nie jest chyba jakiś tragiczny, ale mimo wszystko te bakterie tam są.

    Studnia wiercona 30m, rura osłonowa stalowa 18m wbita w piaskowiec, w środku rura studzienna 125.
    Co o tym myślicie?
    Co do chorowania: musisz obliczyć pojemność rury osłonowej swojej studni i tyle musisz zrobić roztworu chloru plus około 30% naddatku. Wlewasz całość powoli do studni tak aby roztwór wyparł znajdującą się w rurze wodę do źródła. Naddatek jest po to aby chlor wszedł również do źródła- im więcej tym lepiej, nie żałuj chloru. Nie włączaj pompy przez około trzy dni. Po trzech dniach włącz pompę i wypompowuj wodę aż przestanie śmierdzieć. Takie chlorowanie powinno dać efekt. Ja używam podchlorynu do dezynfekcji.
    Ostatnio edytowane przez Hytryulik ; 26-08-2010 o 19:41

  19. #1399
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Myślę, że jakiś zbiornik typu 9x48 i złoże BIRM może być OK.
    A jaki to jest ten zbiornik 9x48 bo chyba nie znalazłem takiego oznaczenia.


    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  20. #1400
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.102

    Domyślnie

    Z wyglądu dokładnie taki jak na zdjęciu. Dość wąski i wysoki. Wymiary masz tutaj: http://www.alamowaterpoland.com/ftp/...195-001_PL.pdf

Strona 70 z 757

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony