dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 703 z 755
Pokaż wyniki od 14.041 do 14.060 z 15099
  1. #14041
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Darek czaja

    Zarejestrowany
    Apr 2022
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-017
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dziękuję! A na czym polega realna różnica w użytkowniu pomiędzy złożem lewatit S a złożem z technika wody? Technicznie wiem o co chodzi, ale jakie ma to przełożenie w praktyce?

  2. #14042
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darek czaja Zobacz post
    Dziękuję! A na czym polega realna różnica w użytkowniu pomiędzy złożem lewatit S a złożem z technika wody? Technicznie wiem o co chodzi, ale jakie ma to przełożenie w praktyce?
    Dla użytkownika - żadnej różnicy nie ma w użytkowaniu (efekt będzie dla użytkownika podobny czyli miękka woda). Ale głowica powinna być zaprogramowana przez producenta odpowiednio do danego typu złoża (np. regeneracja upflow nie powinna być stosowana przy złożach o standardowym uziarnieniu) i dla jego pojemności vs dawka soli.

  3. #14043

    Domyślnie

    W końcu dojrzałem do montażu zmiękczacza. W badaniach woda ma twardość 340 mg, w domu 5 osób, woda średnio na poziomie 10 m3.
    Zainteresowałem się zmiękczaczami firmy erie z serii iqsoft a przede wszystkim tańszymi Maxima.
    Planuje dobrać model z serii 26. Co Wy na ten temat. Maximę z allegro można wyrwać za nieco poniżej 3 koła.
    Dom z poddaszem 220 m2 po podłogach, ok. 550m3 w tym garaż 30m2 nieogrzewany. Thermopor 30 cm + styro 15 cm 0,031, podłoga styro 12 cm 0,037, skosy żelbetowe - styro25 cm 0,037, sufit styro 25 cm 0,037. OZC 8,2 kW dla -20/22. 100% podłogówki, PC Samsung EHS 12 kW monoblok, reku Izzifast 300 ERV.
    PV 8.97 kWp na dachu z orientacją południową z Sofar Solar 8.8 ktl-x

  4. #14044
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał cristoteles Zobacz post
    W końcu dojrzałem do montażu zmiękczacza.
    Brawo Ty
    W badaniach woda ma twardość 340 mg, w domu 5 osób, woda średnio na poziomie 10 m3.
    Szukaj modelu z max 30 litrami złoża.

    Zainteresowałem się zmiękczaczami firmy erie z serii iqsoft a przede wszystkim tańszymi Maxima.
    Planuje dobrać model z serii 26. Co Wy na ten temat. Maximę z allegro można wyrwać za nieco poniżej 3 koła.
    Wyrywaj

  5. #14045

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Brawo Ty

    Szukaj modelu z max 30 litrami złoża.


    Wyrywaj
    Pytanie jeszcze czy warto byłoby dołożyć to tych droższych modeli Erie z serii IQ soft? Czy to tylko zbędna fanaberia?
    Dom z poddaszem 220 m2 po podłogach, ok. 550m3 w tym garaż 30m2 nieogrzewany. Thermopor 30 cm + styro 15 cm 0,031, podłoga styro 12 cm 0,037, skosy żelbetowe - styro25 cm 0,037, sufit styro 25 cm 0,037. OZC 8,2 kW dla -20/22. 100% podłogówki, PC Samsung EHS 12 kW monoblok, reku Izzifast 300 ERV.
    PV 8.97 kWp na dachu z orientacją południową z Sofar Solar 8.8 ktl-x

  6. #14046
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał cristoteles Zobacz post
    Pytanie jeszcze czy warto byłoby dołożyć to tych droższych modeli Erie z serii IQ soft? Czy to tylko zbędna fanaberia?
    IQsoft ma dłuższą gwarancję producenta, bardziej staranne i lepsze wykonanie samego kabinetu. Dodatkowo w głowicę wbudowany jest moduł Wifi, który pozwala na zdalną kontrolę pracy urządzenia.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  7. #14047

    Domyślnie

    Witam,
    W grudniu 2021 zamontowałem w końcu zmiękczacz wody. Przed zmiękczeniem miałem twardość na poziomie 15 stopni (test kropelkowy), a w związku z tym, że mam instalację miedzianą, ustawiłem bezpiecznie twardość na poziomie 4-5. Przed zmiękczaczem filtr sznurowy, za zmiękczaczem filtr węglowy i ponownie sznurowy.
    I mam problem Kamienia oczywiście mniej (widać poprawę na armaturze, na kabinie prysznicowej i w czajniku, nie jest idealnie, ale lepiej). Jednak po około tygodniu zauważyłem w czajniku niewielki osad z kamienia (normalne przy 4-5 stopniach twardości), ale z czarnymi kropeczkami. Po jakimś czasie te kropeczki (mniejsze od ziarenek piasku) pojawiły się w rodzie z czajnika. Odkamieniłem czajnik, poczekałem tydzień i ponownie. Ustawiłem zmiękczanie na poziomie 7-8 i ponownie ten sam problem, ale po około 2 tygodniach. Miałem nadzieję, że to może filtr węglowy coś puszcza (filtr sznurowy powinien to wychwycić). Usunąłem go, jednak problem pozostał. Jak zwiększyłem twardość do około 11, problem zniknął.
    Czy ten czarny osad to tlenki miedzi? Fachowiec od zmiękczacza twierdzi, że przez 20 lat montuje i nie miał takich problemów, a ludzie z miedzią często zmiękczali do zera. Czy można gdzieś przebadać wodę na obecność tlenków miedzi? (są dwa rodzaje tlenków miedzi, jeden z nich może mieć kolor czarny)
    Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem? Czy może to mieć negatywny wpływ na zdrowie domowników? (na pewno nie pomaga)
    Z góry serdecznie dziękuję za pomoc.

  8. #14048
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Max-78 Zobacz post
    Czy można gdzieś przebadać wodę na obecność tlenków miedzi? (są dwa rodzaje tlenków miedzi, jeden z nich może mieć kolor czarny)
    Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem? Czy może to mieć negatywny wpływ na zdrowie domowników? (na pewno nie pomaga)
    Jak nazbierasz tych "kropeczek" to możesz próbować je zidentyfikować. Możesz też sprawdzić czy w wodzie jest (i ile) rozpuszczona miedź.
    Też się nie spotkałem z takimi objawami, ale brzmi to realnie. Możesz sprawdzić czy da się to odfiltrować, np zakładając dokładny filtr tuż przed kranem. Może uda się to zatrzymać, a może wypłucze się z czasem i problem zniknie...

  9. #14049
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    eroico

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Kod pocztowy
    33-303
    Posty
    3

    Domyślnie

    cześć,
    chcę zrezygnować z wody butelkowanej, w temacie jestem jeszcze zielony, zacząłem szukać informacji o parametrach wody, o uzdatnianiu wody itp.

    parametry wody na stronie wodociągu:
    https://swns.pl/Parametry-wody

    moje zużycie to okolo 8m3, 5 osób...

    Zmiekczanie wody itp dla calej instalacji mnie nie interesuje. Interesuje mnie uzyskanie zdrowej wody spożywczej, przymierzam się do filtra odwróconej osmozy, ale co dalej? Jedni twierdza ze takie czyste h2o jest ok bo minerały dostarczamy w jedzeniu, inni twierdzą że jest bardzo szkodliwa wiec potrzebny mineralizator. Ale znów pojawiają się opinie że to małoskuteczna metoda, że lepiej wkład rewitalizujący...

    a jeszcze na końcu pozostaje kwestia producenta...więc proszę o podpowiedź w która stronę iść, co zastosować żeby było bardziej zdrowo niż z butelki...

  10. #14050
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał eroico Zobacz post
    cześć,
    chcę zrezygnować z wody butelkowanej, w temacie jestem jeszcze zielony, zacząłem szukać informacji o parametrach wody, o uzdatnianiu wody itp.

    parametry wody na stronie wodociągu:
    https://swns.pl/Parametry-wody

    moje zużycie to okolo 8m3, 5 osób...

    Zmiekczanie wody itp dla calej instalacji mnie nie interesuje. Interesuje mnie uzyskanie zdrowej wody spożywczej, przymierzam się do filtra odwróconej osmozy, ale co dalej? Jedni twierdza ze takie czyste h2o jest ok bo minerały dostarczamy w jedzeniu, inni twierdzą że jest bardzo szkodliwa wiec potrzebny mineralizator. Ale znów pojawiają się opinie że to małoskuteczna metoda, że lepiej wkład rewitalizujący...

    a jeszcze na końcu pozostaje kwestia producenta...więc proszę o podpowiedź w która stronę iść, co zastosować żeby było bardziej zdrowo niż z butelki...
    Najwięcej w tej kwestii zależy od Twojego nastawienia. Nie ma jednego uniwersalnego sposobu dla każdego. Zdrowa woda (czyli nadająca się do picia) leci z kranu bo wodociągi muszą tego pilnować. A jak chcesz "zdrowszą" wodę to zależy co konkretnie to znaczy dla Ciebie... jeden uzna to za wodę zupełnie czystą, a drugi wręcz przeciwnie - jak najbardziej zmineralizowaną.

  11. #14051

    Domyślnie

    Witam
    muszę uzdatnić wodę ze studni. Urządzenie jakie posiadam to uzdatniacza z głowicą Fleck 5000 SE. Instalacja w kolejności pompa głębinowa, hydrofor 500l, inżektor napowietrzający, stacja uzdatniania wody z głowicą Fleck 5000 SE. Stacja pracowała około 14 lat. Od trzech lat jest nieużywana. Postanowiłem zrobić jej przegląd oraz przy okazji wymienić złoże ( może niekoniecznie potrzebnie wymiana złoża ale chce . Proszę o poradę jakie złoże mam zastosować. Dla podpowiedzi powiem że najprawdopodobniej złoże które jest zasypane składa się z 3 rodzai ( żwir na spód, czarne i jedno koloru siwo białego). Kompletnienie wiem co to jest wiec prosze o poradę jakie złoże będzie odpowiednie.
    Wyniki
    metność 35
    barwa 5
    zapach : siarkowodór
    przewodność elektryczna : 431
    ph : 7,5
    twardość : 208
    utlenialność z kmno4: 1,7
    jon amonowy : 0,43
    azotyny : poniżej 0,004
    azotany : poniżej 0,4
    zelazo : 3,370
    mangan : 0,318
    Wartości w mg/l
    Ostatnio edytowane przez rydz0807 ; 25-04-2022 o 19:23

  12. #14052
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Spinek2

    Zarejestrowany
    Apr 2022
    Skąd
    Krępa
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam wszystkich Forumowiczów,
    przeczytałem większość tego wątku i wiele się dowiedziałem odnośnie doboru odżelaziacza - za co wszystkim dziękuję
    Zauważyłem, że inni zainteresowani doborem odpowiedniego sprzętu dysponują prawilnymi testami wody, takimi z prawdziwego zdarzenia. A czy wystarczą wyniki testów akwarystycznych? Mam dość dużą walizkę a w niej testy pozwalające zmierzyć pH, twardość ogólną, żelazo, mangan, azotyny, azotany, amoniak i może coś jeszcze. Oczywiście nie mogę wielu parametrów określić tak dokładnie jakbym testował wodę w labie. Wodę ze studni od około 2 lat pijemy z żoną prosto z kranu, rybki są w dobrej kondycji, koty również, także smak i zapach myślę, że jest akceptowalny

    Myślę o odżelaziaczu Erie Oxydizer PRO 28 ze złożem Birm. Tak wyszło, że posiadam 300l ocynkowany zbiornik hydroforowy, ale i tak chciałbym odżelaziacz z głowicą napowietrzającą ze względu na uproszczoną instalację w kotłowni w której brakuje miejsca. Dodatkowo posiadam oczyszczalnię przydomową, także złoże raczej chciałbym płukać tylko wodą, bez chemii.

    Czy sprawdzają się odżelaziacze z tego typu głowicą? O złożu Birm myślę ciepło ze względu na pompę, która raczej nie jest wielką bestią i mogłaby sobie nie dać rady z ciężkimi złożami.

    Wyniki testów akwarystycznych wkleję jak tylko dotrę do domu. Oczywiście jeśli tego typu testowanie jest pozbawione sensu, to z bólem serca zainwestuję w test z prawdziwego zdarzenia

    oto moje wyniki, tam gdzie jest zero było po prostu bardzo daleko do najbliższej wartości. Przypuszczam, że jeśli rybkom szkodzi dopiero któraś z wartości na skali, to podonbnie jest z nami ludźmi

    ph 7,2
    twardość 19
    amoniak 0
    azotany i azotyny 0
    żelazo 0,7
    mangan jutro mi przyjedzie, ale jeśli jego nadmiar można dostrzec w postaci czarnego nalotu, to u mnie tego nie widzę
    Ostatnio edytowane przez Spinek2 ; 27-04-2022 o 15:27 Powód: uzupełnienie

  13. #14053
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Spinek2 Zobacz post
    przeczytałem większość tego wątku i wiele się dowiedziałem odnośnie doboru odżelaziacza - za co wszystkim dziękuję
    Zauważyłem, że inni zainteresowani doborem odpowiedniego sprzętu dysponują prawilnymi testami wody, takimi z prawdziwego zdarzenia. A czy wystarczą wyniki testów akwarystycznych? Mam dość dużą walizkę a w niej testy pozwalające zmierzyć pH, twardość ogólną, żelazo, mangan, azotyny, azotany, amoniak i może coś jeszcze. Oczywiście nie mogę wielu parametrów określić tak dokładnie jakbym testował wodę w labie. Wodę ze studni od około 2 lat pijemy z żoną prosto z kranu, rybki są w dobrej kondycji, koty również, także smak i zapach myślę, że jest akceptowalny
    Moim zdaniem spokojnie wystarczą takie testy. Do doboru filtrów wystarczy w miarę orientacyjny poziom, nie musi to być dokładność do 0,01...

    Myślę o odżelaziaczu Erie Oxydizer PRO 28 ze złożem Birm. Tak wyszło, że posiadam 300l ocynkowany zbiornik hydroforowy, ale i tak chciałbym odżelaziacz z głowicą napowietrzającą ze względu na uproszczoną instalację w kotłowni w której brakuje miejsca. Dodatkowo posiadam oczyszczalnię przydomową, także złoże raczej chciałbym płukać tylko wodą, bez chemii.

    Czy sprawdzają się odżelaziacze z tego typu głowicą? O złożu Birm myślę ciepło ze względu na pompę, która raczej nie jest wielką bestią i mogłaby sobie nie dać rady z ciężkimi złożami.
    Złoże BIRM jest dość podstawowym złożem i działa na żelazo przy solidnym napowietrzeniu wody. Jeśli nie masz wyboru (ze względu na pompę) to nie masz wyboru


    oto moje wyniki, tam gdzie jest zero było po prostu bardzo daleko do najbliższej wartości. Przypuszczam, że jeśli rybkom szkodzi dopiero któraś z wartości na skali, to podonbnie jest z nami ludźmi

    ph 7,2
    twardość 19
    amoniak 0
    azotany i azotyny 0
    żelazo 0,7
    mangan jutro mi przyjedzie, ale jeśli jego nadmiar można dostrzec w postaci czarnego nalotu, to u mnie tego nie widzę
    Jeszcze jakbyś dla pewności podał jednostki to byłoby idealnie Ale tak "na domysły" wygląda, że nie będzie problemu.

  14. #14054
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    daro_83

    Zarejestrowany
    Apr 2022
    Kod pocztowy
    13-113
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam wszystkich,

    Przyznam, że lektura wątku jest bardzo pouczająca i w zasadzie wiem czego potrzebuję
    Ale im bliżej faktycznego wyboru i zakupu tym gorzej. Proszę o radę.

    Studnia: 30m, pompa ~65l/min (zmierzone)
    Hydrofor 300l z poduszką
    Zużycie ciężko określić - dom jeszcze niezamieszkały.

    Wyniki badania:
    żelazo 4660 (200)
    mangan 376 (50)
    pH 7,5
    jon amonowy 0,86 (0,5)
    twardość ogólna 205


    Żelaza jest sporo, ale chciałbym się go pozbyć bez chemii.
    Plan zakłada butlę 13x54 - czy to wystarczy? (dobrze by było jeszcze zbić mangan)
    Pytanie, które złoże będzie do tego najlepsze?

    Wodę z płukania złoża mogę wpuścić bezpośrednio do studni chłonnej.

    Odnośnie głowicy sterującej wiem, że żadnej chińszczyzny. Natomiast mnogość oznaczeń i typów nie ułatwia wybrania konkretnego modelu.
    Co polecacie?

  15. #14055
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał daro_83 Zobacz post
    Witam wszystkich,

    Przyznam, że lektura wątku jest bardzo pouczająca i w zasadzie wiem czego potrzebuję
    Ale im bliżej faktycznego wyboru i zakupu tym gorzej. Proszę o radę.

    Studnia: 30m, pompa ~65l/min (zmierzone)
    Hydrofor 300l z poduszką
    Zużycie ciężko określić - dom jeszcze niezamieszkały.

    Wyniki badania:
    żelazo 4660 (200)
    mangan 376 (50)
    pH 7,5
    jon amonowy 0,86 (0,5)
    twardość ogólna 205


    Żelaza jest sporo, ale chciałbym się go pozbyć bez chemii.
    Plan zakłada butlę 13x54 - czy to wystarczy? (dobrze by było jeszcze zbić mangan)
    Pytanie, które złoże będzie do tego najlepsze?

    Wodę z płukania złoża mogę wpuścić bezpośrednio do studni chłonnej.

    Odnośnie głowicy sterującej wiem, że żadnej chińszczyzny. Natomiast mnogość oznaczeń i typów nie ułatwia wybrania konkretnego modelu.
    Co polecacie?
    Cześć,

    obawiam się, że do takich wyników analizy wody jeden odżelaziacz wody nie wystarczy. W dodatku niestety pompa jest za słaba.

    Proponuję zastosować dwa odżelaziacze wody ze wstępnym napowietrzaniem Ecoperla Sanitower L i Ecoperla Sanitower S.

    Jeśli byłbyś zainteresowany, zapraszamy do kontaktu na [email protected]
    Sugerujemy przebadać wodę jeszcze raz w naszym laboratorium i wykonać testy obciążeniowe,
    Ostatnio edytowane przez KLARSAN ; 28-04-2022 o 10:38
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  16. #14056
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Spinek2

    Zarejestrowany
    Apr 2022
    Skąd
    Krępa
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Moim zdaniem spokojnie wystarczą takie testy. Do doboru filtrów wystarczy w miarę orientacyjny poziom, nie musi to być dokładność do 0,01...

    Mangan mam na poziomie 0,1mg/l


    Złoże BIRM jest dość podstawowym złożem i działa na żelazo przy solidnym napowietrzeniu wody. Jeśli nie masz wyboru (ze względu na pompę) to nie masz wyboru

    Doczytałem, że ten odżelaziacz Erie Oxydizer PRO 28 na złożu BIRM płucze się co 4 dni. Czy to nie jest za często jak na 2 osoby korzystające tylko z prysznica? Wyszłoby wtedy mniej więcej 300 litrów płukania na 1000 litrów filtrowania, tak słabo trochę Zastanawiam się czy tak częste płukanie może mieć związek z uzupełnieniem powietrza, które jest sprężane w zbiorniku? Co ile dni lub co jaką objętość płuczą się inne odżelaziacze na złożu BIRM?



    Jeszcze jakbyś dla pewności podał jednostki to byłoby idealnie Ale tak "na domysły" wygląda, że nie będzie problemu.
    żelazo i mangan w mg/l, a twardość podałem w stopniach niemieckich

  17. #14057
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Spinek2

    Zarejestrowany
    Apr 2022
    Skąd
    Krępa
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    4

    Domyślnie

    Doczytałem, że ten odżelaziacz Erie Oxydizer PRO 28 na złożu BIRM płucze się co 4 dni. Czy to nie jest za często jak na 2 osoby korzystające tylko z prysznica? Wyszłoby wtedy mniej więcej 300 litrów płukania na 1000 litrów filtrowania, tak słabo trochę Zastanawiam się czy tak częste płukanie może mieć związek z uzupełnieniem powietrza, które jest sprężane w zbiorniku? Co ile dni lub co jaką objętość płuczą się inne odżelaziacze na złożu BIRM?

  18. #14058
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał Spinek2 Zobacz post
    Doczytałem, że ten odżelaziacz Erie Oxydizer PRO 28 na złożu BIRM płucze się co 4 dni. Czy to nie jest za często jak na 2 osoby korzystające tylko z prysznica? Wyszłoby wtedy mniej więcej 300 litrów płukania na 1000 litrów filtrowania, tak słabo trochę Zastanawiam się czy tak częste płukanie może mieć związek z uzupełnieniem powietrza, które jest sprężane w zbiorniku? Co ile dni lub co jaką objętość płuczą się inne odżelaziacze na złożu BIRM?
    Regeneracja odżelaziaczy odbywa się zazwyczaj w takiej częstotliwości, co 3-5 dni w zależności od parametrów wody surowej.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  19. #14059
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    piootle

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    87-800
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam wszystkich,
    Dziś odebrałem wyniki badania wody:
    - ogólna liczba mikroorganizmów w 22 stopniach – 111 jtk/1ml
    - jon amonowy – 0,5mg/l
    - żelazo – 44ug/l
    - mangan – 44ug/l
    - twardość ogólna – 305mg/l CaCO3.
    Woda z wodociągu gminnego, dom z przydomową oczyszczalnią ścieków, 2 osoby dorosłe + 2 dzieci, zużycie wody 8-12m3.
    Mieszkamy 3 lata, a już ze wszystkich baterii woda leci jak z prysznica.
    Proszę o wskazówki żeby poprawić parametry wody.
    Będę też wdzięczny za podpowiedzi odnośnie całej instalacji, czyli jakie filtry i gdzie.

  20. #14060

    Domyślnie

    Witam, czy jest sens i czy się opłaca montować zmiękczacz wody do kwoty 1700zł? Czy taka podstawowa jednostka będzie dawała rade?
    pozdrawiam

Strona 703 z 755

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony