dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 72 z 756
Pokaż wyniki od 1.421 do 1.440 z 15115
  1. #1421
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    cocoma

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    wawa
    Kod pocztowy
    01-999
    Posty
    17

    Domyślnie

    Czy sami damy radę zrobić takiego 'pilota' i przede wszystkim jak i jakiego złoza użyc ? Czy w ogole gdzieś kupie takie złoże?

  2. #1422
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.093

    Domyślnie

    Samemu nie radzę - ale nikt ci nie zabroni. Z kupnem samego złoża możesz mieć problem bo to złoże jest zazwyczaj na zamówienie. Rozejrzę się i dam ci znać.

  3. #1423
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Radeo

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    1

    Domyślnie Mam badanie wody

    MAM pytanie do forumowiczów?????

    W badaniu bakteriologicznym wody wyszło -
    1 Liczba bakterii grupu coli w 100ml wody -2 najwyższa dopuszczalna zawartość-0 ,tylko pod wynikiem tzn.2 w nawiasie(0-7) * z gwiazdeczką ,*oznacza-przedział ufności zgodny ze stosowanymi normami
    2 Liczba bakterii Escherichia coli w 100 ml wody -0

    Mętność-14
    Barwa-30
    Ph-7,4
    Zapach w temp.23 stopni - nieakceptowalny
    Twardość-278
    Utlenialność-4,8
    Amoniak-1,4
    Azotyny-0,0006
    Azotany-poniżej 0,50
    Chlorki-11
    Żelazo ogólne-2,93/L
    Mangan-0,89/L

    PYTANIE czy w tej wodzie są w końcu bakterie grupy coli czy nie ma -co oznacza ten nawias (0-7)
    Co zastosować żeby pozbyć się żelaza i manganu w jakiś rozsądnych pieniądzach
    Będę wdzięczny za pomoc

  4. #1424
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.093

    Domyślnie

    Ten wynik oznacza właśnie tyle, że nie wiadomo czy masz bakterie czy nie Przeprowadzone badanie miało taką dokładność, że ten wynik może oznaczać wynik od 0 do 7.
    Jeśli chcesz mieć pewność - powtórz badanie.

    Co do pozostałych parametrów to podchodzi to pod CR100 (żelazo, mangan, twardość, amoniak), ale jest też spora utlenialność...

  5. #1425
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Hytryulik

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Warszawa i okolice
    Posty
    444

    Domyślnie

    Cytat Napisał cocoma Zobacz post
    Czy sami damy radę zrobić takiego 'pilota' i przede wszystkim jak i jakiego złoza użyc ? Czy w ogole gdzieś kupie takie złoże?
    Zrób proste doświadczenie: Nalej do słoika wodę ze zbiornika z pominięciem wszelkich filtrów. Dodaj kilka kropel podchlorynu i zostaw otwarty słoik na kilka dni w ciemnym miejscu. Jeżeli woda się sklaruje i osad opadnie na dno to uzyskasz odpowiedź na to co cię czeka. W jakiej miejscowości masz takie problemy?

  6. #1426
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Hytryulik

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Warszawa i okolice
    Posty
    444

    Domyślnie

    Cytat Napisał Radeo Zobacz post
    MAM pytanie do forumowiczów?????

    W badaniu bakteriologicznym wody wyszło -
    1 Liczba bakterii grupu coli w 100ml wody -2 najwyższa dopuszczalna zawartość-0 ,tylko pod wynikiem tzn.2 w nawiasie(0-7) * z gwiazdeczką ,*oznacza-przedział ufności zgodny ze stosowanymi normami
    2 Liczba bakterii Escherichia coli w 100 ml wody -0

    Mętność-14
    Barwa-30
    Ph-7,4
    Zapach w temp.23 stopni - nieakceptowalny
    Twardość-278
    Utlenialność-4,8
    Amoniak-1,4
    Azotyny-0,0006
    Azotany-poniżej 0,50
    Chlorki-11
    Żelazo ogólne-2,93/L
    Mangan-0,89/L

    PYTANIE czy w tej wodzie są w końcu bakterie grupy coli czy nie ma -co oznacza ten nawias (0-7)
    Co zastosować żeby pozbyć się żelaza i manganu w jakiś rozsądnych pieniądzach
    Będę wdzięczny za pomoc
    Masz żelaza powyżej 2mg/l czyli nie wierz w skuteczność na dłuższą metę złóż na wszystko. Musisz zamontować odżelaziacz wykorzystujący napowietrzanie i za nim albo odmanganiacz lub zmiękczacz. Takie rozwiązanie będzie dla Ciebie zdrowsze i bardziej prawdopodobna skuteczność ( mniej sodu w wodzie po uzdatnieniu).

  7. #1427
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    cocoma

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    wawa
    Kod pocztowy
    01-999
    Posty
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hytryulik Zobacz post
    Zrób proste doświadczenie: Nalej do słoika wodę ze zbiornika z pominięciem wszelkich filtrów. Dodaj kilka kropel podchlorynu i zostaw otwarty słoik na kilka dni w ciemnym miejscu. Jeżeli woda się sklaruje i osad opadnie na dno to uzyskasz odpowiedź na to co cię czeka. W jakiej miejscowości masz takie problemy?
    Mieszkam w Dębe Wielkie. Ok, zrobie taką próbę, czyli co, jak osad opadnie będzie mnie czekało dozowanie chloru? A jeśli nie opadnie? Jakie jest prawdopodobieństwo że chlor pomoże? Pozdr.

  8. #1428
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.093

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hytryulik Zobacz post
    Masz żelaza powyżej 2mg/l czyli nie wierz w skuteczność na dłuższą metę złóż na wszystko. Musisz zamontować odżelaziacz wykorzystujący napowietrzanie i za nim albo odmanganiacz lub zmiękczacz. Takie rozwiązanie będzie dla Ciebie zdrowsze i bardziej prawdopodobna skuteczność ( mniej sodu w wodzie po uzdatnieniu).
    Ciekawe skąd się wzięła magiczna granica 2 mg/l przy której jedne złoże zadziała a inne już nie?? (pytanie retoryczne - wiem że "z doświadczenia") A bzdura o ilości sodu pewnie "z praktyki"... już mi się nie chce po raz kolejny prostować tych bajek.

  9. #1429
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.093

    Domyślnie

    Cytat Napisał cocoma Zobacz post
    Mieszkam w Dębe Wielkie. Ok, zrobie taką próbę, czyli co, jak osad opadnie będzie mnie czekało dozowanie chloru? A jeśli nie opadnie? Jakie jest prawdopodobieństwo że chlor pomoże? Pozdr.
    Dozowanie chloru, zbieranie wody w wannie, czekanie kilka dni, odcedzenie przez gazę i wreszcie będzie czystsza woda?

    Bądźmy poważni - czego ma dowieźć fakt że utlenią się związki organiczne? Przecież masz już badania, z których wynika nawet ile potrzebujesz tego podchlorynu żeby zaszła reakcja.

  10. #1430
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    cocoma

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    wawa
    Kod pocztowy
    01-999
    Posty
    17

    Domyślnie

    W takim razie co mam zrobić, bo juz mam taki mętlik że głowa mała. Zależy mi na jak najszybszej poprawie jakości wody poniewaz mam małe dzieci. Dzwoniłam do różnych firm, ale jak tylko przedstawiałam badania to następowała cisza, nikt nie chciał się podjąć uzdatnienia tej wody.

  11. #1431
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Hytryulik

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Warszawa i okolice
    Posty
    444

    Domyślnie

    Cytat Napisał cocoma Zobacz post
    Mieszkam w Dębe Wielkie. Ok, zrobie taką próbę, czyli co, jak osad opadnie będzie mnie czekało dozowanie chloru? A jeśli nie opadnie? Jakie jest prawdopodobieństwo że chlor pomoże? Pozdr.
    Jeżeli to Dębe Wielkie to masz problem. Prawdopodobnie masz studnię kręgową na max 6 m i nie udało Ci się przejść gliny głębiej. Jeżeli nie próbowałaś radzę poszukać studniarza który zaryzykuje. Niektórym się udaje. Czerpanie wody z takiej studni w to samobójstwo bo nigdy nie będziesz wiedzieć co pijesz. Każdy deszcz to inna woda. Co do chloru spróbuj zrobić to doświadczenie, zobaczysz że nie masz innego wyjścia tylko dozowanie chloru i sama się w ten sposób przekonasz. Proste doświadczenie nie znaczy złe.Jedno jest pewne tu wychwalany pod niebiosa Crystal Right tu nie pomoże.

  12. #1432
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.093

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hytryulik Zobacz post
    Jedno jest pewne tu wychwalany pod niebiosa Crystal Right tu nie pomoże.
    Nikt nie twierdzi, że CR w tym przypadku pomoże. To że nie znasz innych możliwości poza chlorem nie znaczy, że one nie istnieją

  13. #1433
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Hytryulik

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Warszawa i okolice
    Posty
    444

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Dozowanie chloru, zbieranie wody w wannie, czekanie kilka dni, odcedzenie przez gazę i wreszcie będzie czystsza woda?

    Bądźmy poważni - czego ma dowieźć fakt że utlenią się związki organiczne? Przecież masz już badania, z których wynika nawet ile potrzebujesz tego podchlorynu żeby zaszła reakcja.
    Może i jest to nie poważne doświadczenie ale obrazowe i człowiek który się na tym nie zna ma obraz jak to zadziała.
    Krytykowanie takich działań przez ze strony człowieka który na każdym kroku próbuje wcisnąć Crystal Right to uważam za niepoważne.

  14. #1434
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.093

    Domyślnie

    Bo to "doświadczenie" jak z reklamy płynu do zmywania naczyń - nagle za sprawą kropelki talerze same robią się czyste. Też obrazowe ale nijak się ma do rzeczywistości.
    Przyznaje, że tym razem przynajmniej podałeś jakieś rozwiązanie, ale jego zastosowanie w praktyce nie jest tak proste i piękne, jak dodanie paru kropelek podchlorynu.

    Uczepiłeś się tego CR - nikt nawet nie sugerował, że to akurat złoże w tym przypadku na cokolwiek się przyda.

  15. #1435
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    cocoma

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    wawa
    Kod pocztowy
    01-999
    Posty
    17

    Domyślnie

    Faktycznie studnie mamy na 5 metrach bo głębiej zejść się nie udało. Kiedyś doradzono nam by do studni wlać pdchlorynu i wtedy faktycznie przez pewien czas woda była lepsza, można powiedzieć nawet dużo lepsza. Czy mozna zrobic tak? Za filtrem mamy zamontowaną taką zwężkę którą zaciągalismy na próbę węglan sodu (po nim woda robiła się jeszcze ciemniejsza) i zaciągać nią podchloryn (nie wiem, chyba rozcięczony?) Kombinuje trochę
    Zastanawialismy się nad filtem z CR ale nie zawsze to co drogie musi być dobre, poza tym nikt konkretnie nie potrafił nam doradzić a przeciez to niemała kasa. Pozdr.

  16. #1436
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Hytryulik

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Warszawa i okolice
    Posty
    444

    Domyślnie

    Cytat Napisał cocoma Zobacz post
    Faktycznie studnie mamy na 5 metrach bo głębiej zejść się nie udało. Kiedyś doradzono nam by do studni wlać pdchlorynu i wtedy faktycznie przez pewien czas woda była lepsza, można powiedzieć nawet dużo lepsza. Czy mozna zrobic tak? Za filtrem mamy zamontowaną taką zwężkę którą zaciągalismy na próbę węglan sodu (po nim woda robiła się jeszcze ciemniejsza) i zaciągać nią podchloryn (nie wiem, chyba rozcięczony?) Kombinuje trochę
    Zastanawialismy się nad filtem z CR ale nie zawsze to co drogie musi być dobre, poza tym nikt konkretnie nie potrafił nam doradzić a przeciez to niemała kasa. Pozdr.
    Można wykorzystać do zwężkę do dozowania rozcięczonego (dla bezpieczeństwa) podchlorynu ( tania metoda tylko wymagająca rozważnego nadzoru ) tyko niestety musisz podać go najczęściej więcej niż norma przewiduje aby zadziałało. Efektem tego jest konieczność zastosowania za odżelaziaczem kolumny węglowej w której będziesz wymieniać węgiel przynajmniej raz na rok i tu są spore koszty.
    Moja prośba aby właściwie doradzić podawajcie miejscowość gdzie problem wystąpił.

  17. #1437
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    cocoma

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    wawa
    Kod pocztowy
    01-999
    Posty
    17

    Domyślnie

    OK, to spróbujemy tak z tym podchlorynem, mam nadzieje że pomoże. Jakie są szanse? Jakiej wielkości ma być kolumna węglowa? Sterowanie manualne czy automatyczne? Ile kosztuje taka kolumna? Mjejscowosc: Dębe Wielkie. Bardzo Dziekuje za Pomoc

  18. #1438
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.093

    Domyślnie

    Jeśli będziesz dozować podchloryn to odłącz filtr z BIRMem, bo jedno drugiego nie toleruje.

  19. #1439
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    cocoma

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    wawa
    Kod pocztowy
    01-999
    Posty
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Jeśli będziesz dozować podchloryn to odłącz filtr z BIRMem, bo jedno drugiego nie toleruje.
    Filtr chyba nie przeszkadza skoro zwężka zamontowana jest za filtrem. Mam cichą nadzieje ze chlor pomoże.

  20. #1440
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Hytryulik

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Warszawa i okolice
    Posty
    444

    Domyślnie

    Cytat Napisał cocoma Zobacz post
    OK, to spróbujemy tak z tym podchlorynem, mam nadzieje że pomoże. Jakie są szanse? Jakiej wielkości ma być kolumna węglowa? Sterowanie manualne czy automatyczne? Ile kosztuje taka kolumna? Mjejscowosc: Dębe Wielkie. Bardzo Dziekuje za Pomoc
    Zrób próbę jak będzie działać to wtedy będziesz decydować. Uprzedzam ja nie jestem zwolennikiem takiego rozwiązania jak najmniej "chemii" do wody Dalej twierdzę abyś poszukała studniarza w dłuższej perspektywie będzie tańsze. A z wymianą złoża nie śpiesz się sądzę że to co masz wystarczy - nie musi pisać Made in USA

Strona 72 z 756

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony