dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 734 z 755
Pokaż wyniki od 14.661 do 14.680 z 15099
  1. #14661

    Domyślnie

    Witam wszystkich. Potrzebuję pomocy w doborze zestawu uzdatniania wody. Posiadam przyłącze ze studni głębinowej, odwiert na 25m. Domek 120m, jedna toaleta jedna łazienka. Z wody będą korzystać cztery osoby. Nasze zapotrzebowanie na wodę to ok 10-12m3 miesięcznie.

    Wyniki badania wody:

    Jon amonowy / amoniak mg/l 1,4
    Azotany mg/l 0,89
    Mangan µg/l 140
    Żelazo µg/l 1900
    Twardość ogólna mg/l 240
    Indeks nadmanganianowy mg/l O2 3,0
    pH 7,4
    Przewodność elektryczna właściwa w temp. 25°C µS/cm 467

    Obecnie zamontowany jest zbiornik przeponowy 100l. Pompa ma wydajność 3,6m3/h(zmierzone za pomocą calowego węża podłączonego do pompy). Szukam czegoś pewnego i w miarę bezobsługowego. Dziękuję z góry za porady
    Ostatnio edytowane przez marek2742 ; 23-06-2023 o 18:12 Powód: Błąd

  2. #14662
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacek.xyz Zobacz post
    Zakupiony jakiś czas temu odżelaziacz, wzbudził moje wątpliwości podczas przygladania się procesowi regeneracji.
    Czy ta głowica jest właściwie zaprogramowana ?
    Wyświetla się m.in. program solankowanie przeciwpradowe, a całość zamyka napis zmiękczanie.
    Wygląda na to, że ktoś pomylił głowice?
    Załaczam film https://drive.google.com/file/d/1UHt...ew?usp=sharing
    Sam napis nie jest problemem (chociaż można zaprogramować głowicę aby wyświetlała napis FILTRACJA). Bardziej mnie dziwi zastosowanie "solankowania przeciwprądowego". Czy ty tam zaciągasz jakąś chemię do regeneracji? To nie jest prawidłowy etap regeneracji odżelaziacza.

  3. #14663
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek2742 Zobacz post
    Witam wszystkich. Potrzebuję pomocy w doborze zestawu uzdatniania wody. Posiadam przyłącze ze studni głębinowej, odwiert na 25m. Domek 120m, jedna toaleta jedna łazienka. Z wody będą korzystać cztery osoby. Nasze zapotrzebowanie na wodę to ok 10-12m3 miesięcznie.

    Wyniki badania wody:

    Jon amonowy / amoniak mg/l 1,4
    Azotany mg/l 0,89
    Mangan µg/l 140
    Żelazo µg/l 1900
    Twardość ogólna mg/l 240
    Indeks nadmanganianowy mg/l O2 3,0
    pH 7,4
    Przewodność elektryczna właściwa w temp. 25°C µS/cm 467

    Obecnie zamontowany jest zbiornik przeponowy 100l. Pompa ma wydajność 3,6m3/h(zmierzone za pomocą calowego węża podłączonego do pompy). Szukam czegoś pewnego i w miarę bezobsługowego. Dziękuję z góry za porady
    Ze względu na amoniak radziłbym wymienić zbiornik hydroforowy na bezprzeponowy (i większy) - wtedy da się zrobić napowietrzanie. Potem odżelaziacz i ewentualnie (jeśli chcesz też wodę zmiękczyć) filtr wielofunkcyjny na doczyszczenie.

  4. #14664
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jacek.xyz

    Zarejestrowany
    Apr 2022
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    02-580
    Posty
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Sam napis nie jest problemem (chociaż można zaprogramować głowicę aby wyświetlała napis FILTRACJA). Bardziej mnie dziwi zastosowanie "solankowania przeciwprądowego". Czy ty tam zaciągasz jakąś chemię do regeneracji? To nie jest prawidłowy etap regeneracji odżelaziacza.
    Odpowiadając na pytanie: tam powinno być tylko płukanie wodą nie dodaję żadnej chemii.

    Normalnie w starym odżelaziaczu, który obsługiwałem ręcznie mam cykl :
    1 - płukanie wsteczne (przeciwprąd)
    2- płukanie formujące (ułożenie złoża)
    To co wylatuję mam możliwość obserwacji i widzę, że przy płukaniu formującym początkowo woda leci również lekko brązowa wskazując na obecność żelaza.

    W nowym automatycznym zestawie (odżelaziacz + zmiękczacz) mam następujące etapy pracy odżelaziacza (co widać na filmie):
    1- płukanie wsteczne 7 min.
    2- solankowanie przeciwprąd 15 min.
    3- płukanie wsteczne 3 min.
    Napis końcowy zmiękczanie, a nie odżelazianie.

    Odnosząc to teraz do nowego układu, gdzie mam odżelaziacz i zmiękczacz obserwuję brązowy osad na dnie zmiękczacza, który prawdopodobnie powstaje przez błędne zaprogramowanie głowicy. I teraz powstaje pytanie, czy po roku takiej eksploatacji może dojść do uszkodzenia złoża zmiękczacza? Podczas ostatniego etapu pracy głowicy mam przecież płukanie wsteczne, a nie formujące. Zatem zgodnie z moim doświadczeniem z eksploatacji starego układu brak jest etapu formowania, który czyści wodę po przeciwprądzie, nie mówiąc o tym co tam robi etap solankowania?

  5. #14665

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacek.xyz Zobacz post
    Zakupiony jakiś czas temu odżelaziacz, wzbudził moje wątpliwości podczas przygladania się procesowi regeneracji.
    Czy ta głowica jest właściwie zaprogramowana ?
    Wyświetla się m.in. program solankowanie przeciwpradowe, a całość zamyka napis zmiękczanie.
    Wygląda na to, że ktoś pomylił głowice?
    Załaczam film https://drive.google.com/file/d/1UHt...ew?usp=sharing
    Podaj chociaż model swojego urządzenia i na jakim złożu jest.
    Sądzę, że jest to kwestia złych ustawień, tzn. przestawić na tryb filtracji, tam pozostawić backwash (tryb ten podnosi złoże), płukanie i napełnianie, bez trybu solankowania.
    Masz tylko jedną kolumnę jako odżelaziacz czy również jeszcze jedna zmiękczającą ?

  6. #14666
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jacek.xyz

    Zarejestrowany
    Apr 2022
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    02-580
    Posty
    11

    Domyślnie

    Mój zestaw to hydrofor 300l z napowietrzeniem oraz zmiękczacz wody Kinetico Essential 11 i odżelaziacz wody Clack AM1354.
    Złoże w odżelaziaczu Aqua Mandix. Wg dostawcy złoże Aqua Mandix to wysokiej jakości naturalne złoże filtracyjne. Wykazuje znacznie skuteczniejsze możliwości usuwania żelaza, manganu oraz siarkowodoru niż inne złoża filtracyjne w krótszym czasie (utlenianie następuje w czasie 10-30 sekund). Skuteczność usuwania 95 - 99% w przypadku żelaza, oraz w przypadku manganu do 99%. Aqua Mandix zawiera 75 - 85% dwutlenku manganu w niezwykle wyjątkowych formatach klastra dla zwiększenia wydajności. Aqua Mandix skutecznie zastępuje takie złoża jak Greensand Plus (0,5% dwutlenku manganu) czy Birm (0,01% dwutlenku manganu) ze względu na czystość jego cząsteczek, wyższą zdolność utleniania i filtracji oraz trwałość.

  7. #14667
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacek.xyz Zobacz post
    Odpowiadając na pytanie: tam powinno być tylko płukanie wodą nie dodaję żadnej chemii.

    Normalnie w starym odżelaziaczu, który obsługiwałem ręcznie mam cykl :
    1 - płukanie wsteczne (przeciwprąd)
    2- płukanie formujące (ułożenie złoża)
    To co wylatuję mam możliwość obserwacji i widzę, że przy płukaniu formującym początkowo woda leci również lekko brązowa wskazując na obecność żelaza.

    W nowym automatycznym zestawie (odżelaziacz + zmiękczacz) mam następujące etapy pracy odżelaziacza (co widać na filmie):
    1- płukanie wsteczne 7 min.
    2- solankowanie przeciwprąd 15 min.
    3- płukanie wsteczne 3 min.
    Napis końcowy zmiękczanie, a nie odżelazianie.

    Odnosząc to teraz do nowego układu, gdzie mam odżelaziacz i zmiękczacz obserwuję brązowy osad na dnie zmiękczacza, który prawdopodobnie powstaje przez błędne zaprogramowanie głowicy. I teraz powstaje pytanie, czy po roku takiej eksploatacji może dojść do uszkodzenia złoża zmiękczacza? Podczas ostatniego etapu pracy głowicy mam przecież płukanie wsteczne, a nie formujące. Zatem zgodnie z moim doświadczeniem z eksploatacji starego układu brak jest etapu formowania, który czyści wodę po przeciwprądzie, nie mówiąc o tym co tam robi etap solankowania?
    Z tego co piszesz to faktycznie masz źle ustawioną głowicę...
    Ustaw ją jako Filtering, a regenerację jako Backwash i Rinse (można też powtórzyć tą sekwencję).
    Zmiękczacz powinien działać, ale wypłukałbym go dodatkowo (po uporządkowaniu i wypłukaniu odżelaziacza).

  8. #14668
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek2742 Zobacz post
    Witam wszystkich. Potrzebuję pomocy w doborze zestawu uzdatniania wody. Posiadam przyłącze ze studni głębinowej, odwiert na 25m. Domek 120m, jedna toaleta jedna łazienka. Z wody będą korzystać cztery osoby. Nasze zapotrzebowanie na wodę to ok 10-12m3 miesięcznie.

    Wyniki badania wody:

    Jon amonowy / amoniak mg/l 1,4
    Azotany mg/l 0,89
    Mangan µg/l 140
    Żelazo µg/l 1900
    Twardość ogólna mg/l 240
    Indeks nadmanganianowy mg/l O2 3,0
    pH 7,4
    Przewodność elektryczna właściwa w temp. 25°C µS/cm 467

    Obecnie zamontowany jest zbiornik przeponowy 100l. Pompa ma wydajność 3,6m3/h(zmierzone za pomocą calowego węża podłączonego do pompy). Szukam czegoś pewnego i w miarę bezobsługowego. Dziękuję z góry za porady
    Dzień dobry, cześć

    Do podanych wyników analizy wody i Twoich potrzeb, możemy zaproponować poniższe rozwiązanie:

    - hydrofor bezprzeponowy 300 l + zwężka napowietrzająca
    - odżelaziacz i odmanganiacz wody Ecoperla Sanitower
    - stacja wielofunkcyjna Ecoperla Multitower

    Jeśli woda ma być używana w domu i doprowadzona do norm jakości wody przeznaczonej do spożycia, dwustopniowa filtracja wody będzie odpowiednim rozwiązaniem.

    Po więcej informacji lub alternatywną propozycję zapraszamy do kontaktu na [email protected]
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  9. #14669

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za odpowiedź Panom prohus i qbek17.
    Zasięgnąłem też opinii najbliższego wykonawcy takich rzeczy. On w ofercie ma tylko zmiękkczacze ECOWATER, poleca mi model ECOWATER Comfort 300, z objętością złoża 14,2 L.
    Z analizy wątku tutaj, wnioskuję, że złoże jest minimalnie za małe, jednak co to oznacza w rzeczywistości? Solanka będzie się szybciej zużywać -> częstsza regeneracja -> częstsze dosypywanie soli, ale czy oprócz tego na coś to wpływa? Jest to mniej ekonomiczne? Może mi zabraknąć zmiękczonej bieżącej wody?

  10. #14670
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał pjjetrek Zobacz post
    Zasięgnąłem też opinii najbliższego wykonawcy takich rzeczy. On w ofercie ma tylko zmiękkczacze ECOWATER, poleca mi model ECOWATER Comfort 300, z objętością złoża 14,2 L.
    Z analizy wątku tutaj, wnioskuję, że złoże jest minimalnie za małe, jednak co to oznacza w rzeczywistości? Solanka będzie się szybciej zużywać -> częstsza regeneracja -> częstsze dosypywanie soli, ale czy oprócz tego na coś to wpływa? Jest to mniej ekonomiczne? Może mi zabraknąć zmiękczonej bieżącej wody?
    W praktyce oznacza to, że regeneracja będzie się odbywać co ok 11 dni przy zużyciu 8 m3 miesięcznie. Ale jak w danym miesiącu zużycie będzie nieco niższe to ten czas się wydłuży, a jak wyższe - to skróci. Myślę, że jest to ilość złoża w zupełności wystarczająca na Twoje parametry.
    Co do wydajności chwilowej to taka ilość złoża powinna dać ciągły przepływ całkowicie zmiękczonej wody na poziomie 0,7 m3/h (~12 l/min). Jest to wystarczające do zasilenia 2 kranów jednocześnie. Zakładam, że chwilowe (kilkusekundowe) większe pobory też obsłuży.

    Jeśli cena tego urządzenia jest dla Ciebie akceptowalna to uważam je za całkiem dobry wybór.

  11. #14671

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Jeśli cena tego urządzenia jest dla Ciebie akceptowalna to uważam je za całkiem dobry wybór.
    Ale tak szczerze, to za znacznie niższą cenę można zakupić zmiękczacz na bardzo dobrym złożu i ze sprawdzoną głowicą od firmy Clack.

  12. #14672
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jacek.xyz

    Zarejestrowany
    Apr 2022
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    02-580
    Posty
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacek.xyz Zobacz post
    Odpowiadając na pytanie: tam powinno być tylko płukanie wodą nie dodaję żadnej chemii.

    Normalnie w starym odżelaziaczu, który obsługiwałem ręcznie mam cykl :
    1 - płukanie wsteczne (przeciwprąd)
    2- płukanie formujące (ułożenie złoża)
    To co wylatuję mam możliwość obserwacji i widzę, że przy płukaniu formującym początkowo woda leci również lekko brązowa wskazując na obecność żelaza.

    W nowym automatycznym zestawie (odżelaziacz + zmiękczacz) mam następujące etapy pracy odżelaziacza (co widać na filmie):
    1- płukanie wsteczne 7 min.
    2- solankowanie przeciwprąd 15 min.
    3- płukanie wsteczne 3 min.
    Napis końcowy zmiękczanie, a nie odżelazianie.

    Odnosząc to teraz do nowego układu, gdzie mam odżelaziacz i zmiękczacz obserwuję brązowy osad na dnie zmiękczacza, który prawdopodobnie powstaje przez błędne zaprogramowanie głowicy. I teraz powstaje pytanie, czy po roku takiej eksploatacji może dojść do uszkodzenia złoża zmiękczacza? Podczas ostatniego etapu pracy głowicy mam przecież płukanie wsteczne, a nie formujące. Zatem zgodnie z moim doświadczeniem z eksploatacji starego układu brak jest etapu formowania, który czyści wodę po przeciwprądzie, nie mówiąc o tym co tam robi etap solankowania?
    Dla zaciekawionych moim wątkiem dodaje poniżej odpowiedź dostawcy (dot. zmiękczacz wody Kinetico Essential 11:
    "Głowica jest przeznaczona do różnych rodzajów urządzeń i w zależności od sposobu zaprogramowania, może być używa w odżelaziaczach, zmiękczaczach i urządzeniach multifunkcyjnych. W głowicy Clack nie występuje tryb odżelazianie, ale ustawiony tryb i cykle powodują prawidłową filtrację oraz płukanie złoża. Natomiast etap „Solankowanie przeciwprądowe” jest niezbędny, ponieważ głowica w tym trybie dzięki znajdującemu się w niej inżektorowi i przepływającej wodzie wytwarza podciśnienie, które zasysa regenerant, którym w przypadku Pana urządzenia jest powietrze. Jest ono podczas tego procesu pobierane z pomieszczenia przez zaworek zwrotny znajdujący się w głowicy obok przyłącza kanalizacji.

    Zatem nie ma powodów do obawy. Urządzenie działa zgodnie z fabrycznymi ustawieniami tego modelu."

  13. #14673
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacek.xyz Zobacz post
    Dla zaciekawionych moim wątkiem dodaje poniżej odpowiedź dostawcy (dot. zmiękczacz wody Kinetico Essential 11:
    "Głowica jest przeznaczona do różnych rodzajów urządzeń i w zależności od sposobu zaprogramowania, może być używa w odżelaziaczach, zmiękczaczach i urządzeniach multifunkcyjnych. W głowicy Clack nie występuje tryb odżelazianie, ale ustawiony tryb i cykle powodują prawidłową filtrację oraz płukanie złoża. Natomiast etap „Solankowanie przeciwprądowe” jest niezbędny, ponieważ głowica w tym trybie dzięki znajdującemu się w niej inżektorowi i przepływającej wodzie wytwarza podciśnienie, które zasysa regenerant, którym w przypadku Pana urządzenia jest powietrze. Jest ono podczas tego procesu pobierane z pomieszczenia przez zaworek zwrotny znajdujący się w głowicy obok przyłącza kanalizacji.

    Zatem nie ma powodów do obawy. Urządzenie działa zgodnie z fabrycznymi ustawieniami tego modelu."
    Ja bym jednak miał pewne obawy... po pierwsze głowica ma tryb odżelaziania (Filtering) w którym także jest możliwość ustawienia zasysania. Jest to o tyle istotne, że zasysanie POWIETRZA w trybie "przeciwprądowym" nie ma sensu. W tym trybie zassane powietrze jest podawane od spodu złoża i wypuszczane do kanalizacji górą zbiornika... czyli powietrze będzie uciekało z butli. Co innego gdyby było to zasysanie w trybie "współprądowym" (czyli standardowym, w kierunku od góry do dołu), który to tryb jest domyślny po ustawieniu w głowicy "trybu odżelaziania".

  14. #14674
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jamiro

    Zarejestrowany
    Sep 2022
    Skąd
    Dębica
    Kod pocztowy
    39-200
    Posty
    41

    Domyślnie

    Panowie, przy głowicy Clack z Mixingiem, pokrętło wkręcone daje nam 0dh na wyjściu ? A odkręcone dodaje surową wodę ? Czy odwrotnie ? Przy np 15dh, pokrętło odkręcone na max, jaką da nam twardość wody na wyjściu ?

  15. #14675
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał jamiro Zobacz post
    Panowie, przy głowicy Clack z Mixingiem, pokrętło wkręcone daje nam 0dh na wyjściu ?
    Tak.

    A odkręcone dodaje surową wodę ?
    Nie do końca - przepustowość otwartego mixingu nie jest równa pełnej przepustowości głowicy, w dokumentacji znalazłem gdzieś kiedyś informację, że można przez niego przepuścić max 50% twardości.

    ...Przy np 15dh, pokrętło odkręcone na max, jaką da nam twardość wody na wyjściu ?
    Powinno być ok 7-8 dH.

  16. #14676
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jamiro

    Zarejestrowany
    Sep 2022
    Skąd
    Dębica
    Kod pocztowy
    39-200
    Posty
    41

    Domyślnie

    Już sam się gubię w którą stronę mam kręcić. Kręcąc w prawo, pokrętło się wysuwa, więc teoretycznie powinienem dopuszczać surową wodę, a nie wiem czy tak się dzieje, bo po pomiarach nadal mam 0dh. Albo coś nie tegez albo ja nie potrafię tego wyregulować. Kręcąc w lewo pokrętłem, to się chowa, tak jakby zamykało możliwość mieszania wody. To w którą stronę mam w końcu kręcić ?

  17. #14677
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał jamiro Zobacz post
    Już sam się gubię w którą stronę mam kręcić. Kręcąc w prawo, pokrętło się wysuwa, więc teoretycznie powinienem dopuszczać surową wodę, a nie wiem czy tak się dzieje, bo po pomiarach nadal mam 0dh. Albo coś nie tegez albo ja nie potrafię tego wyregulować. Kręcąc w lewo pokrętłem, to się chowa, tak jakby zamykało możliwość mieszania wody. To w którą stronę mam w końcu kręcić ?
    Jeśli chcesz dodać twardości to pokrętło ma być wysunięte - im więcej wystaje z głowicy tym twardsza woda.

  18. #14678
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jamiro

    Zarejestrowany
    Sep 2022
    Skąd
    Dębica
    Kod pocztowy
    39-200
    Posty
    41

    Domyślnie

    Pokrętło odkręcone na maks. Kiedy woda leci na full, pomiar 3-4dh, a jak leci jak zawsze, tak na pół, to znowu 0dh. Za zmiękczaczem mam założony filtr węglowy, czy może mieć wpływ na pomiar dh ?

  19. #14679
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał jamiro Zobacz post
    Pokrętło odkręcone na maks. Kiedy woda leci na full, pomiar 3-4dh, a jak leci jak zawsze, tak na pół, to znowu 0dh. Za zmiękczaczem mam założony filtr węglowy, czy może mieć wpływ na pomiar dh ?
    Cześć,

    filtr węglowy nie ma wpływu na twardość wody.

    A tutaj znajdziesz filmik pokazujący, jak wyregulować twardość wody: https://www.youtube.com/shorts/7j3OUmA9ZdU

    Dodatkowa informacja o regulowaniu stopnia twardości wody dostępna tutaj: https://www.zmiekczacze.com/pytania/...o-zmiekczaniu/
    Ostatnio edytowane przez KLARSAN ; 03-07-2023 o 10:12
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  20. #14680
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jamiro

    Zarejestrowany
    Sep 2022
    Skąd
    Dębica
    Kod pocztowy
    39-200
    Posty
    41

    Domyślnie

    A czy ciśnienie wody lub ilość przepływu wody w l/min może w jakiś sposób wpłynąć na działania mieszacza ?

Strona 734 z 755

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony