dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 754 z 755
Pokaż wyniki od 15.061 do 15.080 z 15100
  1. #15061

    Domyślnie

    Woda z wodociagów, przypuszczałem że jest bardzo twarda bo zostawia zacieki, smugi po myciu, perlatory bardzo często zachodzą kamieniem.

    Do ilu stopni powinno się zmiękczać wodę? Czy ma to jakiś negatywny wpływ na zdrowie?

  2. #15062

    Domyślnie

    Cytat Napisał franek89 Zobacz post
    Woda z wodociagów, przypuszczałem że jest bardzo twarda bo zostawia zacieki, smugi po myciu, perlatory bardzo często zachodzą kamieniem.

    Do ilu stopni powinno się zmiękczać wodę? Czy ma to jakiś negatywny wpływ na zdrowie?
    Generalnie wodę to i można zmiękczyć do zera. Jeżeli chcą Państwo pić wodę z kranu, to wówczas warto podnieść twardość na wyjściu do min 3dH, a najlepiej przy zmiękczaczu zaopatrzyć się w system RO.
    Podczas zmiękczania, zachodzi proces wymiany jonów wapnia i magnezu na jony sodu. Jeżeli stosuje Pan dietę o niskiej zawartości soli to wiadomo, że lepiej ograniczyć picie takiej wody.

  3. #15063

    Domyślnie

    Cześć, może i mi ktoś doradzi, zrobiłęm badania wody i wydaje mi się że nie jest najgorsza a filtry mi proponują strasznie drogie
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	badania.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	17,7 KB
ID:	468607
    Zależy mi głównie na tym żeby nie było osadu na sanitariach i żeby nie śmierdziała, no i żeby w miare była pitna, bakterii nie ma bo robiłem badanie na coli.
    Póki co jesteśmy we 2 z małym dzieckiem, nie wiem niestety jakie mamy zużycie wody bo to nowy budynek, jeszcze tam nie mieszkamy i też nie ma zrobionej instalacji do końca, mam wykopaną studnię z pompą IBO 3.0 STM 20. więc możemy jeszcze wybrać jakieś dowolny hydrofor.

  4. #15064

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartoszy Zobacz post
    Cześć, może i mi ktoś doradzi, zrobiłęm badania wody i wydaje mi się że nie jest najgorsza a filtry mi proponują strasznie drogie
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	badania.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	17,7 KB
ID:	468607
    Zależy mi głównie na tym żeby nie było osadu na sanitariach i żeby nie śmierdziała, no i żeby w miare była pitna, bakterii nie ma bo robiłem badanie na coli.
    Póki co jesteśmy we 2 z małym dzieckiem, nie wiem niestety jakie mamy zużycie wody bo to nowy budynek, jeszcze tam nie mieszkamy i też nie ma zrobionej instalacji do końca, mam wykopaną studnię z pompą IBO 3.0 STM 20. więc możemy jeszcze wybrać jakieś dowolny hydrofor.
    Wyniki dosyć okrojone. Brakuje azotanów, azotynów, jon amonowy, utlenialność itd. Mają Państwo gdzieś rozszerzone badania ?
    Sugerując się tylko tymi wynikami, można to zrobić na jednej kolumnie ze złożem multifunkcyjnym, które nie tylko usunie żelazo i mangan, ale również zredukuje twardość wody, choć ta jest dość niska.
    Myślę, że zestaw dwuelementowy o pojemności złoża 37L na bazie Ecomixa A z głowicą Clack, będzie wystarczający.
    Ostatnio edytowane przez prohus ; 02-04-2024 o 17:22

  5. #15065
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartoszy Zobacz post
    ... wydaje mi się że nie jest najgorsza a filtry mi proponują strasznie drogie
    Drogie to pojęcie względne... koszt filtra wielofunkcyjnego to ok 5000 pln

  6. #15066

    Domyślnie

    Cytat Napisał prohus Zobacz post
    Wyniki dosyć okrojone. Brakuje azotanów, azotynów, jon amonowy, utlenialność itd. Mają Państwo gdzieś rozszerzone badania ?
    Sugerując się tylko tymi wynikami, można to zrobić na jednej kolumnie ze złożem multifunkcyjnym, które nie tylko usunie żelazo i mangan, ale również zredukuje twardość wody, choć ta jest dość niska.
    Myślę, że zestaw dwuelementowy o pojemności złoża 37L na bazie Ecomixa A z głowicą Clack, będzie wystarczający.
    Te badania zrobiłem w sanepidzie za ok. 480zł za te co piszesz dodatkowo 495zł pytanie czy jak je zrobię to może się udać dobrać dużo tańsze urządzenie?

    Pytanie też jak duże to są koszty przy stacji na sól i czy ma to jakiś inny wpływ.

  7. #15067

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartoszy Zobacz post
    Te badania zrobiłem w sanepidzie za ok. 480zł za te co piszesz dodatkowo 495zł pytanie czy jak je zrobię to może się udać dobrać dużo tańsze urządzenie?

    Pytanie też jak duże to są koszty przy stacji na sól i czy ma to jakiś inny wpływ.
    Można też skorzystać z innych akredytowanych laboratoriów, które wykonają powyższe badania w znacznie lepszej cenie.
    My z jednym współpracujemy, ale nie wykonują badań bakteriologicznych, a fizykochemiczne są o następujących parametrach:

    Odczyn (pH)
    Przewodnictwo elektryczne (EC)
    Wodorowęglany (HCO3-)
    Azot azotanowy (N-NO3-)
    Azot amonowy (N-NH4+)
    Chlorki (Cl)
    Fosfor (P)
    Potas (K)
    Sód (Na)
    Wapń (Ca)
    Magnez (Mg)
    Siarka (S)
    Krzem (Si)
    Żelazo (Fe)
    Mangan (Mn)
    Cynk (Zn)
    Bor (B)
    Miedź (Cu)
    Molibden (Mo)

    Taki pakiet badań to koszt 219 zł bez kosztów dostawy.

    Czy po wykonaniu pełnych badan będzie taniej ? Raczej nie.
    Wysłałem Panu prywatną wiadomość. Proszę zerknąć.

  8. #15068
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Jeśli pytasz o zwykły domowy zmiękczacz na 20-30 litrów złoża to przepływy są rzędu 8-10 l/min.


    To zależy od ciśnienia w sieci, ale można spokojnie popchnąć to o piętro czy dwa do góry. Ale jeśli już planujesz taką instalację to radziłbym to uwzględnić dobierając restryktor (dać o rozmiar większy bo opór będzie już spowodowany wysokością)


    Można zastosować zwykłe pompy do kanalizacji - są gotowe urządzenia. Tylko to raczej nie potrzebne.


    Taka, żeby odebrała wymagany przepływ. To także zależy od długości i wysokości, ale praktycznie potrzebujesz kilka-kilkanaście mm.
    Dziękuję za dotychczasowe informacje
    Zmiękczacza jeszcze nie mam.
    Obecne zużycie to 9 m3 wody z sieci AQUANET i odprowadzenie do kanalizacji.
    Zbadana testerem twardość wody to 25 dh (stopnie niemieckie).
    Instalacja miedziana więc zmiękczenie do ok. 5 dh czyli o ok. 20 dh.
    Jaka powinna być wielkość złoża?
    Do tego najprawdopodobniej pchanie ścieków na I piętro czyli jakieś 3 m w górę.

    "restryktor" - gdzie to się montuje?
    Czy to jest coś takiego https://mojawoda.com/szukaj?controll...h&s=restryktor ?

    Czy na wężyku odprowadzającym ścieki należy zamontować zawór zwrotny albo inne urządzenie?
    Jak powinna być średnica tego wężyka?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  9. #15069
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Jaka powinna być wielkość złoża?
    Ja bym dobrał 25 litrów. Regeneracja wypadałaby co ok 12-13 dni.

    "restryktor" - gdzie to się montuje?
    To jest taka kryza w głowicy sterującej. Dokładne miejsce montażu i typ zależy od wybranej głowicy (jest to jej element).

    To są restryktory do układów odwróconej osmozy - zasada działania ta sama, ale skala i budowa zupełnie inna

    Czy na wężyku odprowadzającym ścieki należy zamontować zawór zwrotny albo inne urządzenie?
    Nie.

    Jak powinna być średnica tego wężyka?
    To zależy od wybranej głowicy, ale nie brałbym "zwykłego" wężyka (tym bardziej jak zamierzasz iść z nim w górę) tylko taki sztywniejszy żeby ścianki się nie załamywały. Np. do głowicy Clack jest wężyk o średnicy 5/8" (około 16 mm) o sztywnych ściankach i na systemowych złączkach.

  10. #15070
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868

    Domyślnie

    Dziękuję za dalsze informacje.
    1. Złoże 25 litrów i lepiej jest wybrać Lewatit S1567 LanXESS niż Purolite C-100E.
    2. "restryktor" - dobór większego czyli trzeba dokupić taki element i wymienić na większy?
    Musi być dostępny jako część zamienna bo chyba da się "zmodyfikować"?
    3. wężyk myślałem o ewentualnym wkuciu i wbudowaniu w ścianę ale w otulinie np z rury PE.
    A może zmienić wężyk elastyczny na rurkę instalacyjną z PVC, PE lub podobną?
    Przy zmiękczaczu z głowicą Clack zawsze (?) jest dołączony wężyk 5/8" ze sztywnymi ściankami?
    4. Mogę też na próbę puścić elastyczny wężyk po ścianie i zobaczyć jak to działa i jak wysoko pompuje i po testach zainstalować na stałe.
    5. bez zaworu zwrotnego na wężyku - to popłuczyny mogą cofać się do zmiękczacza i nie ma to znaczenia lub nie cofną się... ?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  11. #15071

    Domyślnie

    Witam,

    Czy przy twardości 6-7 stopni niemieckich jest sens bawić się w zmiękczanie wody?
    A jak tak to przy 4 osobowej rodzinie jaka wielkość złoża?

  12. #15072
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marten-hawana Zobacz post
    Witam,

    Czy przy twardości 6-7 stopni niemieckich jest sens bawić się w zmiękczanie wody?
    A jak tak to przy 4 osobowej rodzinie jaka wielkość złoża?
    Moim zdaniem szkoda zachodu... bo efekt nie będzie jakoś bardzo widoczny (chyba, że jednak bardzo wam przeszkadzają osady z kamienia) ale jak chcesz coś policzyć to trzeba jeszcze wiedzieć jakie zużycie wody ma ta 4 osobowa rodzina. Można przyjąć ok 10-12 m3 miesięcznie - wtedy wystarczyłby zmiękczacz na 10-12 litrów.

  13. #15073
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    1. Złoże 25 litrów i lepiej jest wybrać Lewatit S1567 LanXESS niż Purolite C-100E.
    Tak.

    2. "restryktor" - dobór większego czyli trzeba dokupić taki element i wymienić na większy?
    Musi być dostępny jako część zamienna bo chyba da się "zmodyfikować"?
    Jasne, że jest dostępny jako część zamienna (nazywa się to DLFC), ale nie musisz go kupować osobno - po prostu zamawiając urządzenie, poproś o więszky rozmiar.

    3. wężyk myślałem o ewentualnym wkuciu i wbudowaniu w ścianę ale w otulinie np z rury PE.
    A może zmienić wężyk elastyczny na rurkę instalacyjną z PVC, PE lub podobną?
    Można dać rurkę, ale to chyba droższe rozwiązanie.
    Jeśli już chcesz "wbudowywać" w ścianę to tylko w osłonówce (czyli rura w ścianie, a w rurze wężyk).

    Przy zmiękczaczu z głowicą Clack zawsze (?) jest dołączony wężyk 5/8" ze sztywnymi ściankami?
    Nie zawsze, to zależy od sprzedawcy. Często zdarzają się "oszczędni inaczej" i dają zwykłe węże ogrodowe, które szybko się załamują i blokują przepływ.

    4. Mogę też na próbę puścić elastyczny wężyk po ścianie i zobaczyć jak to działa i jak wysoko pompuje i po testach zainstalować na stałe.
    Nie zaszkodzi.

    5. bez zaworu zwrotnego na wężyku - to popłuczyny mogą cofać się do zmiękczacza i nie ma to znaczenia lub nie cofną się... ?
    Sterownik odcina tą linię wewnątrz głowicy, nie potrzebujesz zaworu zwrotnego. Z tym, że jak będziesz chciał odpiąć wężyk to wyleje się z niego cała zawartość. Możesz dać na wężyku trójnik i zaworek spustowy zaraz za głowicą, ale to już bajer...

  14. #15074
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868

    Domyślnie

    Dziękuję !
    1. Znalazłem stronę z częściami zamiennymi do Clack ( waterpure.pl ) i tam faktycznie są dostępne
    Restryktory DLFC do głowic WS 1
    od 017 do 090 (1,7 gpm do 9,0 gpm) dla obudowy 3/4" - 11,40 zł
    i od 090 do 250 (9,0 gpm do 25,0 gpm) dla obudowy 1". - 22,30 zł
    i info przy zamówieniu głowicy
    "- restryktor (na życzenie od 0,7 - do 10 GPM) - po zakupie prosimy podanie wiadomości o wielkości butli ciśnieniowej w calach !"
    W Autotrol podają nazwę "kryza DLFC"
    2. Najbardziej popularne głowice Clack to WS1 CI i WS CK Pallas (m.in. z polskim menu), każde ma po 5 przycisków ale w różnym układzie.
    Każda z tych głowic ma po 5 typów:
    Rodzaj
    - WS 1 CI - filtrująca, czasowa (tylko backwash)
    - WS 1 CI - regeneracyjna, czasowa
    - WS 1 CI - regeneracyjna, objętościowa
    - WS 1 CI - regeneracyjna, objętościowa z mixingiem
    - WS 1 CI - regeneracyjna, objętościowa (up flow) z mixingiem
    Ceny dla WS1 CI od 1.620 zł do 1.885 zł .
    Głowice WS1 CK Pallas są trochę droższe.
    Należy wybrać tą ostatnią z "up-flow" i mixingiem ?
    3. Znalazłem też ofertę zmiękczacza z głowicą WS1 Pallas IA z opisem "najnowszy model" i "typ sterownika IA".
    Marketing czy jednak inny model lub sterownik niż powyższe? WS1 CI / WS1 CK Pallas?
    Clack IA kosztuje ok. 2.550 zł czyli jest dużo droższy.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Clack-WS1-IA-Enthrtung.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	8,9 KB
ID:	468624
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Clack WS1 CI IA.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	33,7 KB
ID:	468625
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  15. #15075

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Dziękuję !
    1. Znalazłem stronę z częściami zamiennymi do Clack ( waterpure.pl ) i tam faktycznie są dostępne
    Restryktory DLFC do głowic WS 1
    od 017 do 090 (1,7 gpm do 9,0 gpm) dla obudowy 3/4" - 11,40 zł
    i od 090 do 250 (9,0 gpm do 25,0 gpm) dla obudowy 1". - 22,30 zł
    i info przy zamówieniu głowicy
    "- restryktor (na życzenie od 0,7 - do 10 GPM) - po zakupie prosimy podanie wiadomości o wielkości butli ciśnieniowej w calach !"
    W Autotrol podają nazwę "kryza DLFC"
    2. Najbardziej popularne głowice Clack to WS1 CI i WS CK Pallas (m.in. z polskim menu), każde ma po 5 przycisków ale w różnym układzie.
    Każda z tych głowic ma po 5 typów:
    Rodzaj
    - WS 1 CI - filtrująca, czasowa (tylko backwash)
    - WS 1 CI - regeneracyjna, czasowa
    - WS 1 CI - regeneracyjna, objętościowa
    - WS 1 CI - regeneracyjna, objętościowa z mixingiem
    - WS 1 CI - regeneracyjna, objętościowa (up flow) z mixingiem
    Ceny dla WS1 CI od 1.620 zł do 1.885 zł .
    Głowice WS1 CK Pallas są trochę droższe.
    Należy wybrać tą ostatnią z "up-flow" i mixingiem ?
    3. Znalazłem też ofertę zmiękczacza z głowicą WS1 Pallas IA z opisem "najnowszy model" i "typ sterownika IA".
    Marketing czy jednak inny model lub sterownik niż powyższe? WS1 CI / WS1 CK Pallas?
    Clack IA kosztuje ok. 2.550 zł czyli jest dużo droższy.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Clack-WS1-IA-Enthrtung.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	8,9 KB
ID:	468624
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Clack WS1 CI IA.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	33,7 KB
ID:	468625
    Zawsze warto szukać głowic po oznaczeniach takich jak V1CIDMX-M03. Jest to głowica objętościowo - czasowa Clack WS1 CI z Mixingiem z regeneracją współprądową (DownFlow).
    Z technicznego punktu widzenia, różnic pomiędzy tymi głowicami nie ma praktycznie żadnych. "Bebechy" te same. Różnice występują w panelu sterowania i ewentualnie w menu.
    Najbardziej funkcjonalną głowicą jest wspomniany model CI, ale przy doborze głowicy do zmiękczacza domowego nie ma to większego znaczenia.
    Dziwi mnie cena Clack IA, bo chyba pod złym adresem Pan szuka Ja sprzedaję zestawy uzbrojone w tą głowicę w takiej samej cenie jak zestawy z CI.

  16. #15076
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868

    Domyślnie

    Nie "Pan-ujemy" , jesteśmy na Ty
    Szukam zmiękczacza z głowicą Clack WS 1 CI - regeneracyjna, objętościowa (up flow) z mixingiem - czyli ta najdroższa opcja.
    Na Clack IA trafiłem przypadkowo. Cena przykładowa ze sklepu osmoza.
    Clack WS1 CK ma polskie menu ale polskie znaki chyba są ułomne?
    Clack WS1 CL (lub CK) - regeneracyjna, objętościowa (up flow) z mixingiem w cenie 1.885 zł brutto to dobra cena?

    Jak działa "mixing" w głowicach Clack?
    To jest śruba regulacyjna która przepuszcza twardą wodę aby na wyjściu uzyskać pożądane 5 dh?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  17. #15077

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Nie "Pan-ujemy" , jesteśmy na Ty
    Szukam zmiękczacza z głowicą Clack WS 1 CI - regeneracyjna, objętościowa (up flow) z mixingiem - czyli ta najdroższa opcja.
    Na Clack IA trafiłem przypadkowo. Cena przykładowa ze sklepu osmoza.
    Clack WS1 CK ma polskie menu ale polskie znaki chyba są ułomne?
    Clack WS1 CL (lub CK) - regeneracyjna, objętościowa (up flow) z mixingiem w cenie 1.885 zł brutto to dobra cena?

    Jak działa "mixing" w głowicach Clack?
    To jest śruba regulacyjna która przepuszcza twardą wodę aby na wyjściu uzyskać pożądane 5 dh?
    Dlaczego koniecznie up-flow ?
    Oszczędności z racji pominięcia wstępnego płukania nie są aż tak duże.
    Najdroższe nie znaczy, że będzie lepsze.

    Zawór mieszający w głowicach nie jest doskonały, ponieważ przepuści max. 10% surowej wody. Np. jeżeli mamy wodę o twardości 19 dH, to po odkręceniu zaworu na wyjściu będziemy mieli ok 2dH. Taka ułomność tych zaworów.
    Żeby zwiększyć do 5 dH, należy pobawić się np. bypassem, lub zaworami na obejściu instalacji.

  18. #15078
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868

    Domyślnie

    Według WHO woda przeznaczona do picia powinna mieć twardość mieszczącą się w zakresie 50-500 mg CaCO3/l czyli od 3 do 28 dh.
    Dla instalacji miedzianej zaleca się min. 5-6 dh.
    https://aquahome.pl/blog/jak-regulow...w-zmiekczaczu/
    up-flowing może nie koniecznie ale podobno jest to lepsze dla płukania złoża.

    Jakie masz zestawy z najlepszą głowicą Clack ?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  19. #15079

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Według WHO woda przeznaczona do picia powinna mieć twardość mieszczącą się w zakresie 50-500 mg CaCO3/l czyli od 3 do 28 dh.
    Dla instalacji miedzianej zaleca się min. 5-6 dh.
    https://aquahome.pl/blog/jak-regulow...w-zmiekczaczu/
    up-flowing może nie koniecznie ale podobno jest to lepsze dla płukania złoża.

    Jakie masz zestawy z najlepszą głowicą Clack ?
    Oczywiście, że z WHO nie ma co polemizować
    Wielu moich klientów jednak nie stosuje się do tych wytycznych. Zmiękczają wodę do zera, a w kuchni montują system RO do wody pitnej.
    Hitem są teraz systemy z wkładami Biocera.

    Ale pomijając tą kwestię, tutaj bym polemizował który typ regeneracji jest lepszy. Wielu producentów chwali się swoimi zestawami, że są nowoczesne i oszczędne poprzez zastosowanie regeneracji up-flow. Teoretycznie oszczędzamy niby na zużyciu soli oraz wody, przez co też jest mniejsza ilość popłuczyn.
    Oszczędności te wynikają z braku płukania wstępnego, ale również zmianami czasów poszczególnych etapów. Resztę można dopowiedzieć sobie samemu poprzez połączenie kropek
    Porównując te dwa rodzaje regeneracji, to podobnie jak z prysznicem:

    up-flow - myjemy się używając żelu pod prysznic bez wcześniejszego namaczania skóry, spłukujemy pianę (o ile żel się zapieni) i wycieramy się do sucha - taki szybki prysznic
    down-flow - puszczamy wodę, moczymy się chwilkę pod prysznicem spłukując i zmiękczając brud, myjemy się żelem, spłukujemy obfitą pianę, wycieramy się i gotowe

    Jak myślisz, który rodzaj prysznica będzie bardziej skuteczny i da więcej przyjemności ?

    A tak poważnie, up-flow to czysty PR.

  20. #15080
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868

    Domyślnie

    WHO tak twierdzi i PZH też tak twierdzi.
    Można im wierzyć abo nie.

    Są też badania, które wskazują że każdy jeden stopień twardości dh ponad 0 to 1% mniejsze ryzyko zawału serca.
    Ale to są badania z końca XX wieku.

    Prysznic to lepiej się spłukać na początku ale płukanie złoża to może nie jest właściwa analogia do prysznica.

    Biocera - dobre i tanie
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

Strona 754 z 755

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony