dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 84 z 754
Pokaż wyniki od 1.661 do 1.680 z 15062
  1. #1661
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał skwar Zobacz post
    Ustawiłem płukanie na 90 minut codziennie. Przyznam, że nie widziałem popłuczyn w końcowej fazie płukania, ale powinny być czyste, bo po ok 20 minutach leci już czysta woda (zrobiłem dodatkowe płukanie w dzień)]
    Strasznie czesto i straszie dlugo. Pewnie z 10minut co 3 dni byloby wystarczajace.
    Podaj jakiej srednicy/wielkosci masz zbiornik filtra i zmierz "wiadrem i stoperem" ile litrow tej wody w czasie plukania leci na minute. Oraz ile masz zelaza we wodzie surowej.


    Cytat Napisał skwar Zobacz post
    Mam jeszcze pytanie, czy ta moja awaria może być spowodowana niedostatecznym napowietrzeniem wody surowej.
    Mój inżektor pracuje tylko do ok 2,8atm ,a pompa wyłącza się przy ok 3,5atm. Poza tym czytałem, że z inżektorem zostawia się ok 25cm prostej rury
    (myślę, że chodzi o przedłużenie wylotu inżektora), a u mnie jest od razu kolano do bypassu.
    A przy jakim cisnieniu wlacza sie pompa?? Najczesciej sie podaje, ze inzektor powinien pracowac 1/3 zakresu dzialnia pompy.

    25cm prostej rury wynika z asady dzialania inzektora. Przed inzektorem ma byc wyzsze cisnienie niz za. Jesli za inzektorem wstawisz od razu kolanko, ktore stanowi jakas przeszkode dla plynacej wody, to miedzy inzektorem a kolankiem bedzie wzrastalo (minimalnie) cisnienie. Roznica cisnienia przed inzektore i za bedzie mniejsza - mniej powietrza bedzie zasysane.Mozesz zrobic odwrotnie niz masz. Inzektor wstawic na glownej rurze zasilajacej a obejscie z zaworem tam gdzie jest inzektor. Teoretycznie powinienes wtedy dostac wiecej powietrza.

    marcin
    Ostatnio edytowane przez Jastrząb ; 01-10-2010 o 14:17 Powód: .

  2. #1662

    Domyślnie

    Dane wody:
    pH 6,41
    żelazo 1,9 mg/l
    mangan 0
    azotany 0,242
    amoniak 0,722
    barwa 10
    przewodność 466(czegoś tam)
    twardość 224

    reszta 0
    ------------------------------------


    Przy płukaniu od razu leci prawie czysta woda- ale nie wiem czy to jest miarodajne przy moim ostatnim płukaniu 90minut zeszłej nocy.

    13 litrów/minutę - tyle zmierzyłem przed chwilą podczas płukania.

    Zbiornik 12x52 cali
    W środku 2 worki Birmu i 2litry Calcite - nie wiem czy przez to złoże nie jest za wysoko

    Pompa się włącza ok1,8atm

    Czy podsypka żwirowa ma jakiś wpływ na pracę filtra, bo było jej bardzo mało?

  3. #1663

    Domyślnie

    Zmierz pH wody uzdatnionej (z kranu). Może Calcite się wypłukał

  4. #1664
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.078

    Domyślnie

    Cytat Napisał skwar Zobacz post
    Dane wody:
    pH 6,41
    żelazo 1,9 mg/l
    mangan 0
    azotany 0,242
    amoniak 0,722
    barwa 10
    przewodność 466(czegoś tam)
    twardość 224

    reszta 0
    ------------------------------------


    Przy płukaniu od razu leci prawie czysta woda- ale nie wiem czy to jest miarodajne przy moim ostatnim płukaniu 90minut zeszłej nocy.

    13 litrów/minutę - tyle zmierzyłem przed chwilą podczas płukania.

    Zbiornik 12x52 cali
    W środku 2 worki Birmu i 2litry Calcite - nie wiem czy przez to złoże nie jest za wysoko

    Pompa się włącza ok1,8atm

    Czy podsypka żwirowa ma jakiś wpływ na pracę filtra, bo było jej bardzo mało?
    Jeśli masz czystą wodę podczas płukania, a kolorową podczas pracy to wniosek jest taki, że złoże nie działa. A nie działać może dlatego, że pH jest zbyt niskie. A pH może być zbyt niskie bo (jak już free_shop zauważył) wypłukał się Calcite.
    Płukanie jest OK.

  5. #1665

    Domyślnie

    W takim razie mam już punkt zaczepienia.
    Czy ktoś poradzi gdzie kupić tani i w miarę dokładny pH metr, bo nie mam skąd pożyczyć?

    I jeszcze jedno pytanie.
    W specyfikacji Birmu pisze o wolnej przestrzenie nad złożem(ok 50% wysokości złoża), u mnie jest dużo mniej(ok 30%), czy to miałoby jakiś wpływ na to, że przestało pracować?(No to i oczywiście to pH).

  6. #1666

    Domyślnie

    Cytat Napisał skwar
    W takim razie mam już punkt zaczepienia.
    Czy ktoś poradzi gdzie kupić tani i w miarę dokładny pH metr, bo nie mam skąd pożyczyć?
    Najtańszy pH-metr kupisz za jakieś 250-300 zł. Tylko czy taki sprzęt jest Ci potrzebny?
    Moze wystarczą papierki lakmusowe? W sieci poszukaj pod nazwą "papierki pH", "papierki lakmusowe", "tester pH". To koszt 20-40 zł. Uniwersalne się nie nadają (mają zakres pomiaru 1-14, ale dokładność co jedną jednostkę). Najlepsze byłyby z zakresem 6-8, lub 6,5-8. Dokładność wynosi wówczas 0,3 jednostki. Dla Ciebie w zupełności wystarczy.
    Kupić je możesz w sklepach, hurtowniach chemicznych. Popytaj w sklepach zoologicznych (akwaryści używają testerów pH).
    Cytat Napisał skwar
    I jeszcze jedno pytanie.
    W specyfikacji Birmu pisze o wolnej przestrzenie nad złożem(ok 50% wysokości złoża), u mnie jest dużo mniej(ok 30%), czy to miałoby jakiś wpływ na to, że przestało pracować?(No to i oczywiście to pH).
    Jeżeli masz butlę 12", to 2 worki Birmu jest OK (oczywiście jeżeli miałeś wsypane tylko 2 litry Calcite).
    Ostatnio edytowane przez free_shop ; 02-10-2010 o 15:23

  7. #1667
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Płukanie jest OK.
    13litrow na minute, to przy zbiorniku 12" przeplyw na poziomie 11m/h. Mniej niż połowa katalogowego przeplywu do plukania (25-29 m/h)
    Birm jest lekki, ale to nie za malo aby??

    Marcin

  8. #1668
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał skwar Zobacz post
    Czy ktoś poradzi gdzie kupić tani i w miarę dokładny pH metr, bo nie mam skąd pożyczyć?
    Pracownicy terenowi w mojej firmie mają pH- metry elektroniczne, które mierzą pH z dokładnością do 2 miejsc po przecinku.
    Z jakiego jesteś terenu??
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  9. #1669
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.078

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    13litrow na minute, to przy zbiorniku 12" przeplyw na poziomie 11m/h. Mniej niż połowa katalogowego przeplywu do plukania (25-29 m/h)
    Birm jest lekki, ale to nie za malo aby??
    Faktycznie - spojrzałem na przepływ w czasie pracy. Ostatnio zaglądam na forum "w locie" i takie są efekty Oczywiście masz rację z przepływem do płukania - jest o połowę za mały.

  10. #1670
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Jako, że rozmawiam z wykonawcami i firmami na temat mojego zestawu to zadziwiają mnie proponowane udoskonalenia i udziwnienia oto jedno z ostatnich zapytań: dlaczego do tego kompletu chce Pan głowicę Clack objętościową a nie WS1 TC czasową typową do odżelaziaczy i do tego zestawu który Pan chce montować ( jest też tańsza ).
    Co powiecie na teki argument sprzedawcy??
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  11. #1671
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.078

    Domyślnie

    A kto ci zabroni stosowania tego co ci się podoba? Wersja TC by wystarczyła, ale w wersji CI możesz dodatkowo:
    - kontrolować przebieg regeneracji (w TC wybierasz gotowy program)
    - mieć informacje o przepływie
    - mieć rozbudowaną diagnostykę i historię pracy urządzenia
    - mieć większy, wygodniejszy wyświetlacz
    - mieć podtrzymanie aktualnych ustawień czasu z baterii
    - mieć możliwość podłączenia zaworu odcinającego (w czasie regeneracji)
    Pewnie znalazłoby się jeszcze kilka mniej lub bardziej przydatnych i istotnych różnic...

    Mnie osobiście strasznie irytują specjaliści (a ponieważ jestem w trakcie wykańczania domu mam ostatnio kontakt z wieloma), którzy wiedzą lepiej ode mnie czego chcę.

  12. #1672
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar variet
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    8
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie prośba o instrukcję użytowania logix 255/740

    witam,
    mam serdeczną prośbę do wszystkich-bardzo proszę o instrukcję użytkownika głowicy logix 255/740-z góry dziękuję wszystkim za pomoc.

  13. #1673
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Mnie osobiście strasznie irytują specjaliści (a ponieważ jestem w trakcie wykańczania domu mam ostatnio kontakt z wieloma), którzy wiedzą lepiej ode mnie czego chcę.
    Piękna myśl, zdanie , czy też sformułowanie
    Dołączam się do tej treści
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  14. #1674
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Mnie osobiście strasznie irytują specjaliści (a ponieważ jestem w trakcie wykańczania domu mam ostatnio kontakt z wieloma), którzy wiedzą lepiej ode mnie czego chcę.
    Ja na swojej budowie, jak siegam pamiecia, nie widzialem zednego spacjalisty. Kupa patalachow, partaczy, naciagaczy, to i owszem.

    marcin

  15. #1675
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Ocho teraz rozpocznie się jechanie po specjalistach no to i ja dołożę swoje 5 groszy
    Najlepszymi specjalistami ds budownictwa oraz prac zgonych ze sztuką budowlaną są te osoby, które do podstawówki chodziły minimum 9 lat, a na ukończenie zawodówki zabrakło czasu.
    Miałem na pewnym etapie budowy super niby ekipę aż tu naglę pojawił się ON - jak ja byłem w pierwszej klasie to on był w trzeciej. do 6 klasy chodziliśmy razem a potem przenieśli go do specjalnej zawodówki, której nie skończył niestety. W mądrowaniu się co to on nie umie, co nie robił to był pierwszy - najgorsze w tym, że nie umiał wyznaczyć wierzchołka przyszłego szczytu.... MASAKRA
    Dlatego też większość prac wykonuję sam.
    O majstrach od ogrzewania wspominał nie będę - 2 razy poprawiali mi kotłownię, a dziś się dopatrzałem, że i tak będę musiał wezwać kogoś kto dokona poprawek.
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  16. #1676

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Faktycznie - spojrzałem na przepływ w czasie pracy. Ostatnio zaglądam na forum "w locie" i takie są efekty Oczywiście masz rację z przepływem do płukania - jest o połowę za mały.
    A jak zwiększyć przepływ i od czego on w ogóle zależy?

  17. #1677
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.078

    Domyślnie

    Cytat Napisał skwar Zobacz post
    A jak zwiększyć przepływ i od czego on w ogóle zależy?
    Jeśli twoja pompa ma odpowiednią wydajność (około 30 litrów na minutę) to wystarczy jedynie wymienić restryktor w głowicy (ewentualnie należałoby najpierw sprawdzić jaki jest założony bo może to nie za mały restryktor tylko kwestia np. scementowanego złoża). Sposób sprawdzenia/wymiany zależy od tego jaką masz głowicę (chyba jeszcze nie podałeś tej informacji).

    Zbaczając na chwilę z tematu - ostatnio widziałem głowicę, w której instalator wepchnął zwykłą uszczelkę zamiast dobrać restryktor do przepływu. Efekt był taki, że guma z uszczelki się odkształciła, sparciała i ogólnie wyglądała tragicznie, nie mówiąc już o tym, że w ogóle nie spełniała swojej funkcji.

  18. #1678

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Jeśli twoja pompa ma odpowiednią wydajność (około 30 litrów na minutę) to wystarczy jedynie wymienić restryktor w głowicy (ewentualnie należałoby najpierw sprawdzić jaki jest założony bo może to nie za mały restryktor tylko kwestia np. scementowanego złoża). Sposób sprawdzenia/wymiany zależy od tego jaką masz głowicę (chyba jeszcze nie podałeś tej informacji).

    Zbaczając na chwilę z tematu - ostatnio widziałem głowicę, w której instalator wepchnął zwykłą uszczelkę zamiast dobrać restryktor do przepływu. Efekt był taki, że guma z uszczelki się odkształciła, sparciała i ogólnie wyglądała tragicznie, nie mówiąc już o tym, że w ogóle nie spełniała swojej funkcji.

    Mam głowicę Logix740.
    Pompa na pewno daje radę( jest "przewymiarowana" na zapas).
    Właśnie ten restryktor, to gdzie go szukać w głowicy, bo planuję wysypać złoże, wypłukać w nadmanganianie i od nowa zasypać, ale już ten restryktor musi być odpowiedni, żeby się dobrze płukało.

    Aha zmierzyłem pH zestawem do akwarium i jest po filtrze ok 8 - to chyba odpowiednie dla birmu. Wniosek - złoże źle płukane się scementowało. Zostaje wcześniejszy pomysł z wysypaniem itd.
    Ostatnio edytowane przez skwar ; 04-10-2010 o 16:27

  19. #1679
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał skwar Zobacz post
    Aha zmierzyłem pH zestawem do akwarium i jest po filtrze ok 8 - to chyba odpowiednie dla birmu. Wniosek - złoże źle płukane się scementowało. Zostaje wcześniejszy pomysł z wysypaniem itd.
    Jak sie faktycznie scementowalo, to go raczej nie wysypiesz tylko kupisz nowy zbiornik
    Ba, nawet jesli sie nie scementowalo, to wysypywanie zloza to nie takie proste jak sie wydaje
    Tylko po co wysypywac. Dodaj nadmanganian do zbiornika jak pisal qbek. Wymaga to tylko odkrecenia glowicy - powinno sie dac recznie. Jak wlejesz tam nadmanganian, to on sie musi przedostac przez cale zloze, wiec musisz puscic troche wody i obserwowac drugi koniec az zacznie leciej kolorowa woda.

    Jak odkrecisz glowice, to bedziesz mogl zajrzec do srodka, podziubac zloze i sprawdzic w jakim jest stanie. Moze to nie jest scementowane zloze.
    Moze byc tez tak ze gdzies nie jest system drozny, zapachala sie glowica jakimis smieciami itp. Lub faktycznie restryktor jest za maly.

    Po mojemu tak:
    1. Odkrec glowice i zajrzyj do zloza. Jak jest faktycznie scementowane -> to wymiana zloza i/lub zbiornika jak sie go nie da wysypac.
    2. Jesli zloze jest OK, to zrob regeneracje nadmanganianem jak radzi qbek. Ale wtedy zlec tez sprawdzenie (lub zrob to sam jak dasz rade) glowicy. Jaki jest restryktor przeplywu i czy nie ma tam zadnych smieci w srodku ktore przeplyw blokuja wody.

    marcin

  20. #1680
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Moi drodzy Mili
    Jestem już wstępnie umówiony na zakup poniższego zestawu:
    1. Zbiornik 10"x54"
    2. Wypełnienie to złoże BIRM
    3. Głowica sterująca Clack WS1 Cl

    4. Napowietrzanie - aspirator - (inżektor)

    5. Zbiornik hydroforowy - 300 litrów
    6. Wyłącznik ciśnieniowy
    7. Filtr mechaniczny

    Co jeszcze potrzebne jest mi do pełni szczęścia?

    Czytam o różnych podsypkach pod złoże, dodatkach wapna.... a może jeszcze jakieś inne dodatkowe urządzonka.

    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

Strona 84 z 754

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony