dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 94 z 756
Pokaż wyniki od 1.861 do 1.880 z 15101
  1. #1861
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekjs Zobacz post
    Dobrze wiedzieć
    Czyli jaka alternatywa?
    Mam dosyć zabudowaną kuchnię (meble pod wymiar i trochę AGD; napchane na maxa).
    Nie mogę sobię pozwolić na coś, co będzię miało gabaryty np. uzdatniacza ze złożem, bo nie mam gdzie tego wcisnąć.
    Nie chcę osmozy robić na cały dom, bo i po co mam się kąpać w wannie w wodzie pitnej
    Osmoza na cały dom to przesada
    Taka zwykła osmoza pod zlew (np taka http://www.woda.com.pl/index.php?p33...lizatorem-wody) w zupełności wystarcza do picia i gotowania. Jedynym gabarytem jest tu zbiornik buforowy o pojemności ok 15 litrów. Nie musi być zamontowany bezpośrednio pod zlewem - możesz go wcisnąć np. w szafkę narożną i tylko pociągnąć gdzieś za szafkami wężyk. Sam filtr zajmie ci mniej miejsca niż merlin.

  2. #1862

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Czy to nowe wyniki czy inna woda?? Poprzednio pisałeś o podobnych parametrach?

    Ta woda jest nieciekawa ale nie tragiczna. Problemem może być mała wydajność pompy. Jeśli postawisz dwa systemy szeregowo to pierwszy musi mieć wydajność odpowiednią do płukania drugiego, czyli musi być większy. To znów powoduje większe wymogi pierwszego systemu. W ten sposób twoje opcje są mocno ograniczone.

    Zaczynając od końca:
    - twardość - ponad 26 stopni niemieckich - żeby to usunąć (i regenerować co ok 3 m3) potrzebujesz zmiękczacza z przynajmniej 20-30 litrami złoża.
    - żelazo i mangan - poziom możliwy do usunięcia na praktycznie każdym odżelaziaczu - problemem jest wydajność pompy bo większość złóż jest dość ciężka. Są lżejsze złoża ale żeby stwierdzić czy możesz je zastosować potrzebne są dodatkowe informacje.
    - amoniak - nie masz dużego wyboru metod jego usunięcia - napowietrzenie albo złoże filtracyjne.

    Możesz zastosować złoże Crystal Right 100 - usunąłbyś od razu większość zanieczyszczeń. Niestety przy takiej twardości regeneracja byłaby dość częsta - co jakieś 2-2,5 m3. No i zmiękczanie do zera - przy takim żelazie i manganie raczej nie masz opcji podmieszania wody surowej.
    Radziłbym też zrobić konkretne badania - może mógłbyś zastosować napowietrzenie i odżelaziacz na złożu BIRM? No i bakteriologię.
    Podane wyniki dotyczą tej samej wody, ale pobranej bezpośrednio z ujścia pompy. Poprzednia próbka była pobrana z hydroforu, który dość długo stał pusty - mój błąd.
    Wysłałem zapytania do firm zajmujących się dystrybucją podanych przez Pana złóż/filtrów. Czekam na ich odpowiedzi w tej sprawie.

  3. #1863
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    To jaka jest wydajność pompy: poprzednio była 3 m3/h a teraz 1 m3/h ?? To istotna różnica.

  4. #1864
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał jezior85 Zobacz post
    Bardzo proszę o porady/wskazówki/propozycje. Mile widziany kontakt do osoby która się zna na tych rzeczach.
    Pozdrawiam.
    Jaki by nie byl Twoj wybor, to odradzam firme Econet.
    Niby milo, niby profesjnalnie, ale tylko do zakupu.
    Jak cos sie zacznie dziac, woda nie bedzie taka jak trzeba, to sie zaczna schody ;-(
    A jak sie wgryzlem w ogolnie dostepna wiedze na temat filtrow, to mi wlosy deba stanely na to co mi zaproponowali i sprzedali :-/

    Szczegoly na priv'a moge podac jakbys byl zainteresowany.

    pozdrawiam
    Marcin

  5. #1865

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    To jaka jest wydajność pompy: poprzednio była 3 m3/h a teraz 1 m3/h ?? To istotna różnica.
    No niestety poprzednio nie uwzględniłem pewnych faktów.

  6. #1866

    Domyślnie

    a ja zapytam ... jaka jest róznica w zmiękczaczu ze zbiornikiem 10x54 a 10x44 ?

    tzn wielkość , cena...
    Ostatnio edytowane przez rzufik1 ; 14-11-2010 o 21:26
    popieram ZBYCHA!!

  7. #1867
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał rzufik1 Zobacz post
    a ja zapytam ... jaka jest róznica w zmiękczaczu ze zbiornikiem 10x54 a 10x44 ?

    tzn wielkość , cena...
    różnica to ok. 13 litrów pojemności i kilkadziesiąt zł w cenie.
    W użytkowaniu różnica będzie w większej ilości wody między regeneracjami, ale nie w maksymalnej szybkości przepływu (ta zależy od średnicy zbiornika)

  8. #1868

    Domyślnie

    Dzięki za cenne rady . A czy mógłby mi ktoś podać namiary na jakąś sensowną firmę, która zakłada odżelaziaczo-odmanganiacze nie płukane nadmanganianem potasu?
    pozdr Q

  9. #1869

    Domyślnie

    Cytat Napisał Qciniak Zobacz post
    Dzięki za cenne rady . A czy mógłby mi ktoś podać namiary na jakąś sensowną firmę, która zakłada odżelaziaczo-odmanganiacze nie płukane nadmanganianem potasu?
    pozdr Q
    Podesłałem Ci na priva - daj znac jak wypadły Twoje kontakty z firmami.
    Gaz-ek

  10. #1870
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gagu

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    pucice
    Kod pocztowy
    72-105
    Posty
    66

    Domyślnie

    Witam serdecznie wszystkich forumowiczów,
    Tak jak i innych w tym wątku dopadł mnie problem doboru urządzeń do uzdatnienia wody.
    Mam nadzieje że co mi poradzicie, za co z góry dziękuje. Narazie kontaktowałem się z różnymi firmami, ale to co oferują jest strasznie rozbierzne i to nie tylko jeśli chodzi o ceny.
    Na początek krótka charakterystyka tego co mam:
    Studnia wywiercona za domem, nie wiem czy to dobrze nazywam ale chyba nazywa się to studnia abisyńska (niestety taki dom już kupiłem).
    Do domu wprowadzona jest rura niebieska PE 32 mm
    Mam zestaw hydroforowy pompa MH1300 i zbiornik 100 l. Rodzina to 3 osoby.
    No i właściwe narazie nic wiecej tam nie ma.

    A oto wyniki badań mojej wody:
    barwa: 40 mg Pt/l
    odczyn: 7,3 pH
    przewodność: 468
    zapach: z2R zapach słaby roślinny
    twardość: 210
    chlorki: 28,2 mg Cl/l
    siarczany: 351 mgSO4/l
    amoniak: 1,19 mg NH4/l
    azotyny: 0,13 mg NO2/l
    azotany: 30,8 mg NO3/dm3
    ChZT: 5 mg O2/l
    żelazo ogólne: 2,22 mg FE/l
    mangan: 0,25mg Mn/l

    Podpowiedzcie proszę co trzeba z tą wodą zrobić, czy trzeba kupować kilka urządzeń, czy wystarczy jakieś jedno które załatwia tą sprawe?
    Czy faktycznie jest to tak bardzo trudna woda do uzdatnienia?
    Pozdrawiam
    gagu

  11. #1871

    Domyślnie

    Witam

    Odebrałem właśnie wyniki badań wody z naszej nowej studni. Proszę o opinię czy z taką wodą trzeba coś robić czy jest ok?
    Barwa 5
    Zapach 1
    Smak 1
    Ph 7,6
    Twardość ogólna 107 mg/l CaCO3
    Przewodność 1074
    Żelazo 84 mikrogramy/l
    Chlorki 41 mg/l
    Jon amonowy <0,10 mg/l
    Azotyny <0,025 mg/l
    Azotany <040 mg/l
    Utlenialność <1,0 mg/l
    Mangan 12 mikrogramów/l
    Bakterie Coli 5jtk/100ml

    Woda pochodzi ze studni wierconej, pompa grundfos o wydajności około 2m3 na godzinę. W domu jest hydrofor ocynk 200l.
    Obecnie przechlorowałem studnię i instalację i będę robił ponowne badanie bakteriologiczne.

  12. #1872
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robert11 Zobacz post
    Witam

    Odebrałem właśnie wyniki badań wody z naszej nowej studni. Proszę o opinię czy z taką wodą trzeba coś robić czy jest ok?
    Barwa 5
    Zapach 1
    Smak 1
    Ph 7,6
    Twardość ogólna 107 mg/l CaCO3
    Przewodność 1074
    Żelazo 84 mikrogramy/l
    Chlorki 41 mg/l
    Jon amonowy <0,10 mg/l
    Azotyny <0,025 mg/l
    Azotany <040 mg/l
    Utlenialność <1,0 mg/l
    Mangan 12 mikrogramów/l
    Bakterie Coli 5jtk/100ml

    Woda pochodzi ze studni wierconej, pompa grundfos o wydajności około 2m3 na godzinę. W domu jest hydrofor ocynk 200l.
    Obecnie przechlorowałem studnię i instalację i będę robił ponowne badanie bakteriologiczne.
    Woda wygląda nieźle i spełnia normy więc nie "musisz" z nią nic robić (pomijając bakterie). Jeśli bardzo chcesz to możesz się zastanowić nad podzlewową osmozą do wody pitnej...

  13. #1873

    Domyślnie

    Cytat Napisał gagu Zobacz post
    Podpowiedzcie proszę co trzeba z tą wodą zrobić, czy trzeba kupować kilka urządzeń, czy wystarczy jakieś jedno które załatwia tą sprawe?
    Czy faktycznie jest to tak bardzo trudna woda do uzdatnienia?
    Pozdrawiam
    gagu
    Ktoś niedawno chwalił jakąś firme z twojego rejonu więc poczytaj ostatnie posty i pewnie cos ci poradzi.

  14. #1874
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał gagu Zobacz post
    Witam serdecznie wszystkich forumowiczów,
    Tak jak i innych w tym wątku dopadł mnie problem doboru urządzeń do uzdatnienia wody.
    Mam nadzieje że co mi poradzicie, za co z góry dziękuje. Narazie kontaktowałem się z różnymi firmami, ale to co oferują jest strasznie rozbierzne i to nie tylko jeśli chodzi o ceny.
    Na początek krótka charakterystyka tego co mam:
    Studnia wywiercona za domem, nie wiem czy to dobrze nazywam ale chyba nazywa się to studnia abisyńska (niestety taki dom już kupiłem).
    Do domu wprowadzona jest rura niebieska PE 32 mm
    Mam zestaw hydroforowy pompa MH1300 i zbiornik 100 l. Rodzina to 3 osoby.
    No i właściwe narazie nic wiecej tam nie ma.

    A oto wyniki badań mojej wody:
    barwa: 40 mg Pt/l
    odczyn: 7,3 pH
    przewodność: 468
    zapach: z2R zapach słaby roślinny
    twardość: 210
    chlorki: 28,2 mg Cl/l
    siarczany: 351 mgSO4/l
    amoniak: 1,19 mg NH4/l
    azotyny: 0,13 mg NO2/l
    azotany: 30,8 mg NO3/dm3
    ChZT: 5 mg O2/l
    żelazo ogólne: 2,22 mg FE/l
    mangan: 0,25mg Mn/l

    Podpowiedzcie proszę co trzeba z tą wodą zrobić, czy trzeba kupować kilka urządzeń, czy wystarczy jakieś jedno które załatwia tą sprawe?
    Czy faktycznie jest to tak bardzo trudna woda do uzdatnienia?
    Pozdrawiam
    gagu
    Nie jest to szczególnie trudna woda. Potrzebujesz odżelaziacza (do usunięcia żelaza i manganu) oraz filtr na amoniak. Utlenialność jest na granicy normy (do tego zapach)
    więc raczej coś jest w wodzie z zanieczyszczeń organicznych. Możesz to zrobić na kilka sposobów:
    - postawić jeden filtr odżelaziający (o ile generalnie nie popieram stosowania regeneracji nadmanganianem w zastosowaniach domowych to tutaj bym się nad tym zastanowił), a za nim filtr na amoniak.
    - napowietrzyć wodę (przy 100 litrowym hydroforze to może być problematyczne) i liczyć na to że amoniak zniknie, a żelazo się wytrąci; za hydroforem potrzebny byłby filtr do usuwania wytrąconych cząstek żelaza
    - zastosować filtr z Crystal Right'em 100 do usunięcia żelaza, manganu i amoniaku (z celą chlorującą do dezynfekcji i regeneracji złoża)
    - do powyższych opcji można też zastosować dozowanie np.podchlorynu i filtr sedymentacyjny lub węglowy.

    Wybór jest spory - musisz wziąć pod uwagę ilość miejsca (jeden czy kilka zbiorników), ilość i rodzaj produkowanych ścieków (masz szambo, oczyszczalnię czy może kanalizację?) i czy dopuszczasz wersję "na raty" (tzn. postawienie jednego filtra i jeśli będzie potrzeba - dostawianie kolejnych) czy chcesz za jednym razem mieć pewność, że pozbędziesz się problemu?

  15. #1875

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź.
    Kamień spadł mi z serca, bo to już druga nasza studnia. Poprzednia kopana miała tak paskudą wode, że uzdatnianie jej kosztowało by majątek.
    Poczekam jeszcze na wyniki badań bakteriologicznych i gdyby wyszły źle to pomyśle nad lampą UV na cały dom i osmozą w kuchni na wodę do picia.

    Pozdrawiam wszystkich walczących o dobrą wodę.

  16. #1876
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gagu

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    pucice
    Kod pocztowy
    72-105
    Posty
    66

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Nie jest to szczególnie trudna woda. Potrzebujesz odżelaziacza (do usunięcia żelaza i manganu) oraz filtr na amoniak. Utlenialność jest na granicy normy (do tego zapach)
    więc raczej coś jest w wodzie z zanieczyszczeń organicznych. Możesz to zrobić na kilka sposobów:
    - postawić jeden filtr odżelaziający (o ile generalnie nie popieram stosowania regeneracji nadmanganianem w zastosowaniach domowych to tutaj bym się nad tym zastanowił), a za nim filtr na amoniak.
    - napowietrzyć wodę (przy 100 litrowym hydroforze to może być problematyczne) i liczyć na to że amoniak zniknie, a żelazo się wytrąci; za hydroforem potrzebny byłby filtr do usuwania wytrąconych cząstek żelaza
    - zastosować filtr z Crystal Right'em 100 do usunięcia żelaza, manganu i amoniaku (z celą chlorującą do dezynfekcji i regeneracji złoża)
    - do powyższych opcji można też zastosować dozowanie np.podchlorynu i filtr sedymentacyjny lub węglowy.

    Wybór jest spory - musisz wziąć pod uwagę ilość miejsca (jeden czy kilka zbiorników), ilość i rodzaj produkowanych ścieków (masz szambo, oczyszczalnię czy może kanalizację?) i czy dopuszczasz wersję "na raty" (tzn. postawienie jednego filtra i jeśli będzie potrzeba - dostawianie kolejnych) czy chcesz za jednym razem mieć pewność, że pozbędziesz się problemu?
    Witam ponownie i dziękuje za podpowiedz i rady.
    Ciesze się że woda nie jest szczególnie trudna i ciężka, bo usłyszałem już za uzdatnienie tego 12000 pln co mnie przeraziło.

    Napewno nie chę robić wszystkiego naraz, narazie mam zamontowany ten hydrofor, i chciałbym tą wodę oczyścić zanim podłącze kocioł żeby go nie zabrudzić i zacząć z niej korzystać. Potem jeśli wyjdzie że coś jeszcze trzeba to bede dokładał. Bo wprowadzić się zamierzam dopiero w maju. Tak więc odrazu nie musze wszystkiego robić.
    Tak więc które w wymienionych przez ciebie rozwiązań bedzie najłatwiesze, najlepsze - hmm nie wiem czym sie kierować.

    1. rozwiązanie nr 1 odżelaziacz - czy coś takiego wystarczy, a może coś innego szukać?
    http://allegro.pl/odzelaziacz-tapwor...307502523.html
    http://allegro.pl/odzelaziacz-wody-o...310005866.html
    http://allegro.pl/odzelaziacz-tapwor...313490606.html
    http://allegro.pl/tapworks-nsc-30-ud...323223664.html

    no właśnie czym tu sie kierować przy wyborze i na co zwrócić uwagę? Czemu mówisz że ten nadmanganiapotasu w zastosowaniach domowych jest nie bardzo?
    Czy filtr na amoniak to poprostu za nim postawić filtr węglowy i to wystarczy?

    2. rozwiązanie 2 - hmm napowietrzanie chyba u mnie nie wyjdzie bo za mały hydrofor. Ale jeśli bym się zdecydował na takie rozwiązanie to co musze zrobić, jakie rzeczy zamontować? Zbornik napewno większy, zanim filtr który wychwyci żelazo tak? i potem coś jeszcze potrzebne bedzie?

    3. rozwiązanie 3 - możesz coś podpowiedzieć bo nie bardzo rozumiem. Kupuje zasobnik i napełniam go tym złożem cristal right? Czy może coś takiego gotowego?
    http://cristalaqua.pl/index.php?kat=...ord=1&prod=316
    Czy po takim czymś trzeba jeszcze jakieś urządzenia montować?

    4. Do czego ten podchloryn i jak się go dozuje? Węglowy oczywiście zamierzam montować.


    Pozdrawiam i raz jeszcze dziękuje za porady.
    gagu

  17. #1877
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał gagu Zobacz post

    4. Do czego ten podchloryn i jak się go dozuje? Węglowy oczywiście zamierzam montować.


    Pozdrawiam i raz jeszcze dziękuje za porady.
    gagu
    Z montowanie filtra weglowego sie nie wyrywaj. Na weglu aktywny sie swietnie bakterie rozwiaja, co moze powodowac sierdzenie wody. Wiem, bo to cwiczylem.
    Filtr weglowy nadaje sie do wody wodociagowej. Chlor zawarty w wodzie jest zatrzymywany przez wegiel, jednoczesnie chlor niedopuszcza do rozwoju bakterii (dezynfekuje) filtr. Stosowanie do wody ze studni, to proszenie sie o problemy.
    No chyba, ze do wody jak pisze qbek bedziesz dozowal podchloryn sodu. Podchloryn sodu dodatkowo utleni Ci zelazo i mangan (inne zanieczyszczenia organiczne pewnie tez). Tak utlenione Fe i Mn, bardzo latwo jest juz wyfiltrowac.

    marcin

  18. #1878
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał gagu Zobacz post
    1. rozwiązanie nr 1 odżelaziacz - czy coś takiego wystarczy, a może coś innego szukać?
    http://allegro.pl/odzelaziacz-tapwor...307502523.html
    http://allegro.pl/odzelaziacz-wody-o...310005866.html
    http://allegro.pl/odzelaziacz-tapwor...313490606.html
    http://allegro.pl/tapworks-nsc-30-ud...323223664.html

    no właśnie czym tu sie kierować przy wyborze i na co zwrócić uwagę? Czemu mówisz że ten nadmanganian potasu w zastosowaniach domowych jest nie bardzo?
    Czy filtr na amoniak to poprostu za nim postawić filtr węglowy i to wystarczy?
    Nie radzę kupować tego typu urządzeń na allegro. Większość z nich wymaga odpowiedniego montażu, rozruchu i przede wszystkim indywidualnego doboru. Te urządzenia to "standardy" które nie koniecznie pasują do twojej wody. Z tych które podałeś może dałoby się zastosować ten na greensandzie. Reszta to zupełnie inna bajka.
    Nadmanganian to dodatkowy koszt eksploatacyjny - można zamiast niego zastosować napowietrzenie lub generator chloru z solanki.
    Filtr na amoniak to taki sam filtr jak odżelaziacz tylko z innym wypełnieniem. Węgiel nie usunie amoniaku, ale może pomóc na organikę.

  19. #1879
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał gagu Zobacz post
    2. rozwiązanie 2 - hmm napowietrzanie chyba u mnie nie wyjdzie bo za mały hydrofor. Ale jeśli bym się zdecydował na takie rozwiązanie to co musze zrobić, jakie rzeczy zamontować? Zbornik napewno większy, zanim filtr który wychwyci żelazo tak? i potem coś jeszcze potrzebne bedzie?
    Tak jak mówisz - większy zbiornik bezprzeponowy, do tego: napowietrzacz (mała zwężka montowana na rurze przed hydroforem), i na końcu filtr sedymentacyjny żeby zatrzymać wytrącone żelazo.
    Masz szansę, że samo natlenienie wody obniży poziom amoniaku i wytrąci wystarczająco dużo żelaza i manganu aby zmieścić się w normach (lub spełnić twoje oczekiwania - to nie zawsze to samo )
    Jeśli jednak to się nie uda to nadal będzie potrzebny odżelaziacz (z tą różnicą, że po natlenieniu powinien już wystarczyć odżelaziacz bez regeneracji nadmanganianem)

  20. #1880
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał gagu Zobacz post
    3. rozwiązanie 3 - możesz coś podpowiedzieć bo nie bardzo rozumiem. Kupuje zasobnik i napełniam go tym złożem cristal right? Czy może coś takiego gotowego?
    http://cristalaqua.pl/index.php?kat=...ord=1&prod=316
    Czy po takim czymś trzeba jeszcze jakieś urządzenia montować?
    Ten który podałeś to kiepski pomysł - chińska głowica, która jest dużo za słaba do płukania takiego złoża. Ale idea ta sama - tzn. kupujesz gotowy filtr z tym złożem (znów odsyłam do profesjonalnej firmy zamiast allegro).
    Filtr taki usunie twardość (woda zmiękczona do zera), żelazo, mangan i amoniak. Z powodu organiki i amoniaku potrzebne byłoby okresowe (przy okazji serwisu - raz na pół roku albo rok) dodatkowe regenerowanie złoża chlorem lub węglanem sodu (bez tego po kilku latach znacznie spadnie wydajność).

Strona 94 z 756

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony