dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 29
  1. #1

    Domyślnie jak wykonać pustaki betonowe

    sam chcę wykonać pustaki betonowe jak i z czm to się je

  2. #2

    Domyślnie Re: sam chcę wykonać bloczki betonowe jak i z czm to się je

    Cytat Napisał bodzio74
    sam chcę wykonać bloczki betonowe jak i z czm to się je
    Piasek, cement, woda, formy, wibrator i gumy na które będziesz kłaść gotowe do wyschnięcia. Bton możesz mieszać w mieszarce lub ręcznie. No i dużooooo wolnego czasu i cierpliwości.
    Aha no i jak nie wiesza jak sie robi bloczki betonowe to może nie zabieraj sie za budowanie własnymi rękami a zleć to fachowcom.

  3. #3

    Domyślnie

    może chce robić na sprzedaż - zarobi na nich i sobie kupi bloczki z atestem

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    ja bm poszed na łatwizna i zrobil jeden wielka bloczek

    szalunek na kształt wymagna konstrukcja i wlał w niego beton


  5. #5

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    aaaa chodzi o pustaki betonowe:

    to już jeden z przedmówców z grubsza przecież opisał produkcję:

    Piasek, cement, woda, formy, wibrator i gumy na które będziesz kłaść gotowe do wyschnięcia. Bton możesz mieszać w mieszarce lub ręcznie. No i dużooooo wolnego czasu i cierpliwości.
    całe wsie są pobudowane z chałupniczo wykonanych pustaków...

  7. #7

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) BARD FORUM Avatar andre59
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    13.902
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Dodam, że oprócz piasku, cementu i wody jeszcze żwir drobnej frakcji jest potrzebny.
    Ukręcić w betoniarce mieszankę betonową o konsystencji wilgotnej, wsypać do formy, zagęścić na stole wibracyjnym i wyłożyć z formy na równej powierzchni.
    Wewnętrze powierzchnie formy trzeba smarować np ropą lub olejem opałowym aby mieszanka betonowa nie przywierała do jej ścianek.
    Jak Andre, Zosia-samosia, dom budował.
    Komentarze.
    punkt widzenia zależy od kąta patrzenia

  9. #9

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) BARD FORUM Avatar andre59
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    13.902
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał bodzio74
    ja uważam że tylko żwir bo i tak będzie posiadał frakcje piasku , dokładnie chodzi mi o proporcje np. na betoniarkę 150 l.
    wiem na pewno że potrzebny jest plastifikator , bez tego część pustaka po wyjęciu może zostać w formie , a smarwanie formyto się zgadzam.
    Pisząc "żwir" masz na myśli pospółkę, czyli mieszaninę piasku i żwiru. Jednak najlepszy efekt uzyskuje się mieszając oddzielnie piasek i żwir w odpowiednich proporcjach.
    Orientacyjnie na 1m3 mieszanki weż 250 kg cementu portlandzkiego, ok 800 kg piasku, ok. 1150kg żwiru 2-16 mm i tylko taka ilosc wody aby mieszanka była wilgotna, nie lejąca się.
    Ile czego wyjdzie na betoniarke 150 l to juz sobie przeliczysz. Pewnie wyjdzie wszystko podzielić przez 10
    Jak Andre, Zosia-samosia, dom budował.
    Komentarze.
    punkt widzenia zależy od kąta patrzenia

  11. #11

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Jak policzysz ile pracy w to włożysz (czyli swoją stawkę godzinową) to może się okazać, że nawet dopłacisz. Chyba, ze nie masz nic innego do roboty
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  13. #13

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) BARD FORUM Avatar andre59
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    13.902
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Może być to prawda, zależy jakiej jakości materiały dasz.
    Niedawno przeliczyłem i wyszło, że kiepski bloczek betonowy kosztuje nawet mniej niż dobrej jakości materiały do wykonania dobrego bloczka.
    Jak Andre, Zosia-samosia, dom budował.
    Komentarze.
    punkt widzenia zależy od kąta patrzenia

  15. #15

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) BARD FORUM Avatar andre59
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    13.902
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Kiedyś, dawno temu robiłem dla siebie, a ostatnio przeliczyłem z ciekawości bo kupowałem bloczki betonowe i jakość ich była niestety kiepska, niektórych producentów wręcz koszmarna. Ostatecznie znalażłem jakie takie
    Jak Andre, Zosia-samosia, dom budował.
    Komentarze.
    punkt widzenia zależy od kąta patrzenia

  17. #17

  18. #18

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał bodzio74
    no właśnie w obecnej chwili ceny materiałów podskoczyły do góry a firmy chcąc byc konkurencyjnymi to walą na ilość a nie jakość.
    Ja 5 - lat temu zamówiłem do fundamentów bloczki betonowe z piotrkowa tryb. obok urzędu skarbowego i przywieźli mi na mercedesach ciężarowych ,
    a były powrzucane jak gruz.Troche się zestresowałem co kupiłem ale to co zobaczyłem to będę całe życie pamiętał.
    Wykipowali mi te bloczki jak gruz na działkę abyło ze 7 mercedesów ciężarowych..kipowali jeden za drugim ja sie tylko przyglądałem.
    Pracownik tej firmy powiedział ..jak będzie więcej jak 50 peknietych to dowieziemy gratiz.Muraże któży murowali te fundamenty, tam gdzie brakowało kawałek bloczka wmurowywali cegłę , bo piła tarczowa przy cięciu tych bloczków szybko sie tepiła i nie chciała ciąć.TO BYŁY BLOCZKI FUNDAMENTOWE !!!
    To była gruba przesada, spróbuj teraz coś wykuć albo wywiercić w tej ścianie. No chyba że budowałeś schron. Nie sztuka przesadzić, ale sztuką jest dobrać odpowiednie materiały do odpowiedniego budynku.

  20. #20

    Domyślnie

    masz rację wtedy nie byłem tak doświadczony w budownictwie bo teraz już wybudowałem nowy dom i wiem ...np. że najpierw się robi kanalizację i przełącza wodne w budynku między fundamentami a nie odwrotnie ?
    Murarze mi nie podpowiedzieli , wiadomo musieli by się męczyć z tymi wymurowywanymi dziurami ! CO SIĘ CHYDRAŁLIK PÓŹNIEJ NAPIERDZIELI TO SZKODA MÓWIĆ - chodź miał młot pnułmatyczny ważący za 30 kg - ponoć dobrej klasy

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony