dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie schody betonowe

    czy jesli mam już stan 0 mogę zrobić schody betonowe? (oparte na jednej ścianie zewnętrznej i ścince działowej) - czy to nie będzie problem?

    i drugie wazne pytanie - czy ktoś robił sam takie schody? tzn. szalunek, rysunki itp. - jak je wykonać?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie Re: schody betonowe

    Cytat Napisał nely
    czy jesli mam już stan 0 mogę zrobić schody betonowe? (oparte na jednej ścianie zewnętrznej i ścince działowej) - czy to nie będzie problem?

    i drugie wazne pytanie - czy ktoś robił sam takie schody? tzn. szalunek, rysunki itp. - jak je wykonać?
    Pokaż jakis rysunek o co chodzi.
    Schody betonowe to z reguły klocek betonu wylany na podłożu, ich wyskosc to tak do 3 stopni sie stosuje. Nie wymagaja one oparcia na ścianie.

    Może chcesz zrobic schody żelbetowe? Te wymagaja oparcia na ścianie, stropie w fundamencie wykonuje sie je najczęściej łacznie ze stropem kondygnacji na który prowadzą. Schodów nie opiera sie na działówkach.
    Skad dokąd te schody? Opisz dokładnie wszystko.

  3. #3

    Domyślnie

    sorki, nie będą opierać się na ścianach tylko na podłodze, prowadzą z parteru na poddasze

    przeczytałam w Twoim dzienniku, jak to było u Ciebie
    musimy zrobić te schody sami - schody są zabiegowe, więc trudne

    przekopałam interneti i nie znalazłam instrukcji przygotowania wykonania itp. może więc ktoś tutaj mi pomoże?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Cytat Napisał nely
    sorki, nie będą opierać się na ścianach tylko na podłodze, prowadzą z parteru na poddasze

    przeczytałam w Twoim dzienniku, jak to było u Ciebie
    musimy zrobić te schody sami - schody są zabiegowe, więc trudne

    przekopałam interneti i nie znalazłam instrukcji przygotowania wykonania itp. może więc ktoś tutaj mi pomoże?
    Z parteru na poddasze to powinny być oparte nie o podłogę a o fundament. Z reguły wystarcza głebokości 60cm (od poziomu chudziaka) i szerokosci 30cm.
    NIe wiem czy o moj dziennik chodzi chyba nie bo ja ani dziennika ani schodów nie posiadam A odpowedź jakby na moje pytanie.

    Schody szalujesz łacznie ze stropem nad parterem, najlepiej to zgodnie z projetem wykonać.

  5. #5

    Domyślnie

    no i trochę trudno będzie zrobić schody z parteru na poddasze mają c jedynie stan 0 ...

  6. #6

    Domyślnie

    o rany!
    ale jestem zakręcona
    oczywiście, że schody to nie u Ciebie oglądałam

    dzieki za info.. tylko czemu służy ta głębokość - nie wystarczy oprzec na chudziaku? ponoć chudziak wytrzymuje 10 ton, a schody będa lżejsze..

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Cytat Napisał nely
    o rany!
    ale jestem zakręcona
    oczywiście, że schody to nie u Ciebie oglądałam

    dzieki za info.. tylko czemu służy ta głębokość - nie wystarczy oprzec na chudziaku? ponoć chudziak wytrzymuje 10 ton, a schody będa lżejsze..
    No włąsnie ta głębokośc jest po to by zbrojenie było w tym zakończone i zakotwione, zbrojenie schodów. Schody nie leża na chudziaku ale musza sie czegoś trzymać aby nie "odjechały"

  8. #8

    Domyślnie

    ok, już jasne

    teraz pytanie - jak zrobić zbrojenie szalunek itd. jest gdzieś instrukcja wykonania schodów betonowych? (kierbud będzie dopiero za tydzień, a szkoda nam tygodnia, żeby tego nie zrobić)

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał nely
    ok, już jasne

    teraz pytanie - jak zrobić zbrojenie szalunek itd. jest gdzieś instrukcja wykonania schodów betonowych? (kierbud będzie dopiero za tydzień, a szkoda nam tygodnia, żeby tego nie zrobić)
    W projekcie.
    aedifico
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  10. #10

    Domyślnie

    w projekcie mam drewniane (myślałam, żę to logiczne skoro zadaję takie pytanie)
    ale skoro Aedifico się ukatywniłeś, może coś jako fachowiec podpowiesz?
    (arch. twierdzi, że wystarczy wpis kierbuda w dziennik przy tej zmianie i jego naniesienie zmian po wykonaniu)

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał nely
    w projekcie mam drewniane (myślałam, żę to logiczne skoro zadaję takie pytanie)
    ale skoro Aedifico się ukatywniłeś, może coś jako fachowiec podpowiesz?
    (arch. twierdzi, że wystarczy wpis kierbuda w dziennik)
    Zgadywał nie będę. Schematów statycznych jest kilka. Możliwości wykonania co najmniej kilka również. Niestety nie posiadłem zdolności Czarownika z krainy Oz aby odgadnąć jakie są warunki do projektowania.

    Chociaż istnieje potencjalne pole do strzelenia "na oko"

    Kierownik chyba nie jest Kamikaze i się w to nie powinien bawić.
    aedifico
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  12. #12

    Domyślnie

    przy odrobinie chęci zaproponowałbyś szczegóły na priv, no ale.. trudno

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony