Witam,
Przeglądałem google i forum i nie znalazłem informacji na ten temat. Mam projekt Cyprysa z Horyzontu z garażem dwustanowiskowym i poszerzonymjeszcze o 1 m. W związku z tym pomieszczenie na piętrze ma około 6,5 długości i ok 8 m szerokości (to ważne dla rozpiętości dachu).
Dach jest kryty dachówką ceramiczną i ma 45 stopni kąta nachylenia, dach jętkowy.

Aktulanie dach jest prawie na ukończeniu ... Ale przeoczono jedną rzecz, która jest opisana w projekcie: To pomieszczenie ma podwóją płatew kalenicową P 2.1; to płatew 2x 16/20 skręcaną śrubami, co daje wymiar 16/40 no i nie ma tam słupów (to dobrze) . Tylko że ja mam jedną płatew 16/20 bo drugiej nie dali..... (Dla zidentyfikowania krokwie K3)

Wykonawcy i kierbud jeszcze nie widzieli takiego rozwiązania i stąd to przeoczenie. Ale kierbud zarazem upiera się aby poniżej dołożyć taką płatew (chcę tego uniknąć).
Jak się dowiedziałem pracownia Horyzont lubi coś namieszać w projektach dachów i być może tu też ktoś zrobił 'babola'
W załączeniu rzut więźby i wymiary krokwi. Dodam że chciałbym uniknąć podkuwania ścian szczytowych i wstawiania płatwy ponizej . Słup też mi się nie uśmiecha.
1.Czy jest jakieś inne rozwiązanie?
2. Być może to już jest ok i nie warto tego ruszac?
3. Jak myślicie, czy jeśli pracownia Horyzont zgodzi się na takie rozwiązenie (jedna płatew bez słupa) to załatwi sprawę?

z góry dziękuję za rzeczowe opinie

http://lh6.ggpht.com/jareczekn/SLEbM...jpg?imgmax=576
http://lh6.ggpht.com/jareczekn/SLEbM...JPG?imgmax=576
http://lh5.ggpht.com/jareczekn/SLEbN...jpg?imgmax=576