dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 7
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 130
  1. #1
    amelani
    Guest
    amelani

    Domyślnie ŻALUZJE DREWNIANE - rady, opinie, produkty, gdzie kupić?

    Mam trochę może dziwne pytanie, ale liczę, że mi pomożecie... Otóż, czy sądzicie, że drewniane żaluzje źle będą wyglądały przy białych plastikowych oknach. Mój TŻ tak sądzi, ale ja nie jestem przekonana, chociaż z drugiej strony może ma rację... Wypowiedzcie się, proszę!

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie Re: drewniane żaluzje - czy będą pasować?

    Cytat Napisał amelani
    Otóż, czy sądzicie, że drewniane żaluzje źle będą wyglądały przy białych plastikowych oknach. Mój TŻ tak sądzi, ale ja nie jestem przekonana, chociaż z drugiej strony może ma rację... Wypowiedzcie się, proszę!
    Jak bylem dzieckiem i sie buntowalem ,ze musze do garnituru zakladac biala koszule, to mi mama odpowiadala , ze bialą , bo ta pasuje do ...wszystkiego.Chyba miala racje A tak swoja droga , to nie tyle rama okna odgrywa tu glowna role ile charakter wnetrza i jego stylistyka. Jak urzadzisz wnetrze cóś kolo high-tech to takie zaluzje moga zgrzytac, ale jak dopasujesz drewienko do mebli czy podlogi to bedzie oki.
    pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    Mam na "plastikach" założona żaluzje drewniana z Ikei i jest OK.Meble i jakies dodatki w podobnym kolorze i moim zdaniem wszystko pasuje.W Ikei zawsze możesz towar oddać,masz wiec możliwość dopasowania.

  4. #4
    amelani
    Guest
    amelani

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że takie żaluzje pasują najbardziej do stylu afrykańskiego, japońskiego itp. Pokój, w którym myślę zamontować owe to stare budownictwo, ze sztukateriami na suficie, a kolor planuję, oczywiście, dobrać do mebli. Czyli jednak mogę zaryzykować?

  5. #5

    Domyślnie plastikowe białe okna i drewniane żaluzje

    Jak wam się podoba taki zestaw? Marzą mi sie takie żaluzje ale jakoś mi to nie pasuje, zwłaszcza kiedy żaluzja jest zamontowana na szybie.

  6. #6

    Domyślnie

    Witaj anouk nie jest to takie straszne połączenie, pod warunkiem, że żaluzje będą raczej cienkie i sprawiały wrażenie lekkich. Inaczej będzie ciężko i przytłaczająco.
    zdolność opierania się pokusom jest miarą charakteru
    "Ostateczna walka rozegra się między złodziejami pamięci a okradanymi z niej narodami" - G.Herling-Grudziński

  7. #7

    Domyślnie Re: plastikowe białe okna i drewniane żaluzje

    Cytat Napisał anouk
    Jak wam się podoba taki zestaw? Marzą mi sie takie żaluzje ale jakoś mi to nie pasuje, zwłaszcza kiedy żaluzja jest zamontowana na szybie.
    nie wiem czy dobrze rozumiem o jakie zaluzje chodzi ... ???
    ja mam plastikowe biale okna i drewniane zaluzje (dosc szerokie) od wewnatrz
    mnie pasuje

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Paty
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    2.969

    Domyślnie

    ja mam plastikowe białe okna i żaluzje od środka drewnopodobne, cieniutkie metalowe robione na drewno

    wszyscy się nabierają że drewniane

  9. #9

    Domyślnie

    potwierdzam

    mam dość ciemne drewniane żaluzje przy białych oknach i wygląda to dobrze.

    Bez obaw!

  10. #10

    Domyślnie Żaluzje plisowane

    prosze o opinie użytkowników - czy rzeczywiscie są sensowne?
    a jak z czyszczeniem?

  11. #11

    Domyślnie gdzie można zakupić DREWNIANE żaluzje? w-wa

    jak w tytule.
    ikea odpada.

    mają być drewniane, a nie w kolorze drewna. macie jakieś sensowne adresy?

    dziękuje za podpowiedzi.

  12. #12

    Domyślnie Re: gdzie można zakupić DREWNIANE żaluzje? w-wa

    Cytat Napisał NERJA
    jak w tytule.
    ikea odpada.

    mają być drewniane, a nie w kolorze drewna. macie jakieś sensowne adresy?

    dziękuje za podpowiedzi.
    ostatnio moja znajoma kupowała tu http://www.wszystkodookien.pl/ piekne szerokie żaluzje drewniane, nie taki wąskie jak w IKEA. Oczywiscie maja też te wąskie.

    Pozdrawiam,
    KasiaR

  13. #13

    Domyślnie żaluzje drewniane w kuchni?

    Drewniane ładnie by wygladały w mojej kuchni (po remoncie!!!) ale czy są praktyczne?

  14. #14

    Domyślnie

    ja mam, a do tego płytę gazową (czyli tłuste osady ), wyglądają bardzo ładnie. Niestety, ale czyścić trzeba, min. co tydzień przejeżdżam "po wierzchu" ściereczką, a raz na dwa-trzy tygodnie czyszczę dokładnie - każdą spałeczkę osobno. Nie jest to bardzo pracohłonne, bo deseczki są duże (ja i tak nie mam tych największych 5cm). Pamiętam jak było z czyszczeniem aluminiowych żaluzji - tragedia. Na dzień dzisiejszy zawiesiłabym je ponownie napewno

    P.S. jak się nie ma siły na czyszczenie, można żaluzje ustawić pod takim kątem, że kurzu nie widać

  15. #15

    Domyślnie

    Polecam drewniane żaluzje do kuchni. Narazie tłusty brud się na nich nie osiada na szczęście ,ale kurz jak najbardziej. Czyszczę je raz na 3-y tygodnie. Wyglądaja naprawde nowocześnie - tylko ta cena...

  16. #16

    Domyślnie

    Ja mam z Ikei, więc cena mnie nie zabila

  17. #17

    Domyślnie

    Ja w sypialni mam żaluzje z Ikei a w kuchni to nie wiem co to są za żałuzje. W każdym razie drewniane o szerokich deseczkach .

  18. #18

    Domyślnie

    Myślałam, że mnie zniechęcicie...a tak nabrałam jeszcze wiekszej ochoty

  19. #19

    Domyślnie

    też się nad tym zastanawiam czy takie drewniane, ciemne żaluzje (by Ikea) są praktyczne w kuchni,ale podobają mi się bardzo

    a co myślicie o takich żaluzjach w łazience,nie będzie im przeszkadzać wilgoć, mam duze okno nad wanną

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał asiulka
    ...
    a co myślicie o takich żaluzjach w łazience,nie będzie im przeszkadzać wilgoć, mam duze okno nad wanną
    Dołączę się do pytania, sytuację mam podobną - okno tuż obok wanny, a niestety "chlapanie na około" nie jest rzadkością
    Wykańczam wykończeniówkę i z wzajemnością.
    Tak czy inaczej grunt to spokój

Strona 1 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony