dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Alberciczek

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    48

    Domyślnie Farba do baranka na zewnątrz

    Witam. Jaką farbę zastosować do tynku typu baranek? Chodzi mi o to, że obecnie domek na kolor tynku żółty. A właściwie był to kolor żółty jakieś 30 lat temu. Oprócz tego na tym tynku są pękniecia ( takie pajęczynki ). Jak pomaluję farbą, to te pęknięcia będzie i tak wodać, więc nie ma sensu. Pomyślałem, że dobrze by było zrobić tynk typu baranek, czyli piasek, cement, wapno i jakaś farba żeby był kolor. Baranka bedę kładł taką maszynką - http://www.leroymerlin.pl/narzedzia-...5794,l717.html
    Robiłem juz tą maszynką kilka razy, ale zawsze biały kolor. Kiedyś dawało się farbę w proszku. Teraz takich farb już nie ma - wszystko w płynie. Tylko czy taka farba w płynie np. Śniezka czy Dulux dolana do betoniarki do cementu i wapna da taki kolor jaki jest na opakowaniu? Chyba nie. Więc co zrobić? Może są jakieś farby specjalnie do tego przeznaczone?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    Tak do tego są przeznaczone pigmenty cementowe (robione sztucznie na bazie zasadniczo tlenków żelaza, także sztuczne - w postaci zawiesin, oraz naturalne: typu czernie angielskie i in. Wejdź na stronę www.bialycement.pl - tam trochę o tym znajdziesz. Poza tym - jeśli się machniesz o kilka gramów na betoniarkę to ci takie maziaje wyjdą że aż będzie miło...

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Alberciczek

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    48

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedz. Już doszedłem o co z tym chodzi - oprócz tego, że są różnokolorowe cementy ( czerwony, niebieski, biały, żółty ) to do czegoś takiego stosuje się barwniki do betonu. Są albo w postaci proszku albo płynu. Z tego co się dowiedziałem, to jak chcę mieć żółty kolor baranka na domu, to najlepiej kupić cement żółty i żółty barwnik. Ewentualnie barwnik żółty i cement biały.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    Tilt: są dwa rodzaje cementów: szary i biały. A pigment żółty kupisz gdziekolwiek - pytanie tylko czy wiesz czym "śmierdzi" samodzielne barwienie. Tam gdzie biały cement - bez komentarza
    chcesz mieć żółty tynk: kupujesz biały cement , żółty pigment, jasno szare lub białe wypełniacze: piasek do 2 mm, tzw. białą mariannę (bardzo twardy dolomit, kiedyś marmur) lub białe piaski kwarcowe, do tego plastuś i / lub deczko wapna... a potem można podziwiać mistrza dokładności...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony