dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    lechu1980i

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    2

    Domyślnie jak sie zaciera tynki piaskiem kwarcowym?


  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    podobnie jak piaskiem zwykłym przesianym

    p.s.
    mógłbys wymienić jakiś piasek "niekwarcowy" ?

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    lechu1980i

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał brzoza
    podobnie jak piaskiem zwykłym przesianym

    p.s.
    mógłbys wymienić jakiś piasek "niekwarcowy" ?
    mam zlecenie roboty i gosc tak zaznaczyl w ofercie dlatego sie zapytalem.
    robie takie rzeczy amatorsko wiec dla tych co wiedza moje pytanie wydaje sie smieszne, ale dla mnie kazda informacja jest ważna żeby nie strzelic jakiejs gafy

    zasady polożenia tynkow cem-wap znam, wiec myśle ze dam rade

    ps. skoro każdy piasek jest kwarcowy do tego typu zapraw to dlaczego niektórzy to zaznaczają dużymi literami?

  4. #4

    Domyślnie

    kiedyś byłem w hucie szkła i mieli wielkie wory z piaskiem kwarcowym - to był biały nie żółty piasek chyba sam kwarc - pięknie się mienił na słońcu

    może to o to chodzi

    kwarc do produkcji szkła

  5. #5

    Domyślnie .

    wydaje mi się ze ta potoczna nazwa "piasek kwarcowy" oznacza piask o takiej drobnej gradacji - bywa dostępny w hurtowniach. Jak się nim zrobi ostanią warstwę tynku to jest już bardzo równa i gładka, z uwagi na małe ziarna piasku.
    Robert

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Eugeniusz_
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.896
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    305

    Domyślnie

    Z piaskiem kwarcowym różnie bywa, w supermarketach spotkałem o bardzo dużym ziarnie, całe szczęście nie kupiłem - w momencie jak mi zabrakło.
    Mam wykonane tynki piaskiem kwarcowym, jest to baaaardzo drobny biały piasek przypominający z plaży naszego morza . Cena tony około 220-450 zł luzem lub workowany. Po wykonaniu tynków cementowych zaciera się mieszanką piasku kwarcowego i wapna ( ups nie pamiętam czy dodawali cement) ściany są białe po wykonaniu.
    Syna spłodziłem, drzewo zasadziłem i dom już wybudowałem
    Bursztynek - dziennik
    Bursztynek komentarze

  7. #7

    Domyślnie

    Też mam zacierane "kwarcowym" - gładko, coś pomiędzy normalnym tynkiem zacieranym zwykłym piaskiem a gipsem. Piasek, faktycznie, "miałki" - pomiędzy mąką a solą (bliżej ziarnistości soli). Wygląda fajnie, gładko i biało.

  8. #8
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zukow
    kiedyś byłem w hucie szkła i mieli wielkie wory z piaskiem kwarcowym - to był biały nie żółty piasek chyba sam kwarc - pięknie się mienił na słońcu

    może to o to chodzi

    kwarc do produkcji szkła
    jest to piasek dokładnie opłukany z zanieczyszczeń (dlatego ma barwe "białą" ) i odsiano od niego grubsza granulacje rysujących tynk kamyczków

    wg mnie kazdy piasek jest kwarcowy - natomiast ten do zacierania (wg nomenklatury jakiej uzywa sie w moich stronach) nazywa sie perlisty - od koloru zbliżonego do pereł ...

  9. #9

    Domyślnie

    ja też miałam taki paisek do tynków, granulacja 0,1-03mm, baaaaaardzo drobny. No i tynkarze mieli problem z zatarciem bo tam właściwie nie ma co zacierać (brak ziarna). Jak to powiedzieli" trzeba blichować a to nie za te pieniądze". Kupiłam troche grubszy, żółty i takim zatarli. Jest ok.

  10. #10

    Domyślnie

    czyli wychodzi, że to drobny płukany piasek - jeśli tyle kosztuje to pewnie tylko salon i przedpokój nim zrobię

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Piasek kwarcowy składa się jak sama nazwa mówi z kwarcu = krzemionka =SiO2.

    Granulometria piasku, jak taka, jaki towar się kupi - można kupić różne frakcje, w zależności od przeznaczenia. Nie oznacza, że kwarcowy - to jest ostry, gruby, a inne miałkie. Są i miałkie kwarcowe.

    Doby piasek ma zawartośc kwarcu 99,5%. Taki piasek produkują trzy kopanie w Polsce Grudzień las, Osiecznica i Biała Góra, dorywczo kopalnie węgla brunatnego.

    Zwykłe kopalnie - mają piach o zawartości 85-95% krzemionki - reszta to zanieczyszczenia i frakcje organiczne , niepożądane w zaprawach. Różnią się kolorem i własnościami.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zukow
    czyli wychodzi, że to drobny płukany piasek - jeśli tyle kosztuje to pewnie tylko salon i przedpokój nim zrobię
    Kosztuje sporo, ale jego dodaje sie tylko do szlichty i nie zużywa sie go aż tak duzo.

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Eugeniusz_
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.896
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał edit-blondi
    Cytat Napisał Zukow
    czyli wychodzi, że to drobny płukany piasek - jeśli tyle kosztuje to pewnie tylko salon i przedpokój nim zrobię
    Kosztuje sporo, ale jego dodaje sie tylko do szlichty i nie zużywa sie go aż tak duzo.
    Na około 650m2 poszło mi około 1,5 t. Także przy całych kosztach tynku????
    Syna spłodziłem, drzewo zasadziłem i dom już wybudowałem
    Bursztynek - dziennik
    Bursztynek komentarze

  14. #14

    Domyślnie

    mi na jakieś 700mkw poszło ok. 1t. - 240 pln. To wg mnie warto.

  15. #15
    Guest

    Domyślnie

    lechu1980
    ciekawi mnie- jak Ci sie udało wyedytowac post tak, ze zaden slad po nim nie pozostał ?
    /zawsze po usunięciu posta jest informacja, ze edytowano i kiedy ...a u Ciebie nic ...czyściutko
    masz jakieś "chody" ? )

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Eugeniusz_
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.896
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    305

    Domyślnie

    Nie zawsze jak skasujesz nie ma śladu
    Syna spłodziłem, drzewo zasadziłem i dom już wybudowałem
    Bursztynek - dziennik
    Bursztynek komentarze

  17. #17
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał Eugeniusz_
    Nie zawsze jak skasujesz nie ma śladu
    sladu nie ma jesli nikt nie popełni posta zanim autor skasuje
    w tym wypadku sporo osób napisało po Autorze, a post zniknał jak kamfora ...

  18. #18

    Domyślnie

    a może ktoś wie co jest jakościowo lepsze na ostatnia warstę: kwarc czy piasek miałki. jeżeli chodzi o gładkość to miałki jest delikatniejszy - miałam możliwość porównać (kwarc wewnątrz budynku, miałki na zewnątrz). czy są jakieś powody by jednak zacierać kwarcem?

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał brzoza
    Cytat Napisał Eugeniusz_
    Nie zawsze jak skasujesz nie ma śladu
    sladu nie ma jesli nikt nie popełni posta zanim autor skasuje
    w tym wypadku sporo osób napisało po Autorze, a post zniknał jak kamfora ...
    ... i mnie też to dziwi
    Normalnie się nie da usunąć posta - jak coś po nim już jest- "bez śladu"
    Co jest !!!

    Pozdrawiam

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sp5es
    Piasek kwarcowy składa się jak sama nazwa mówi z kwarcu = krzemionka =SiO2.

    Granulometria piasku, jak taka, jaki towar się kupi - można kupić różne frakcje, w zależności od przeznaczenia. Nie oznacza, że kwarcowy - to jest ostry, gruby, a inne miałkie. Są i miałkie kwarcowe.

    Doby piasek ma zawartośc kwarcu 99,5%. Taki piasek produkują trzy kopanie w Polsce Grudzień las, Osiecznica i Biała Góra, dorywczo kopalnie węgla brunatnego.

    Zwykłe kopalnie - mają piach o zawartości 85-95% krzemionki - reszta to zanieczyszczenia i frakcje organiczne , niepożądane w zaprawach. Różnią się kolorem i własnościami.
    Prawdę gada Grudzeń i Biaa góra te same poklady,teraz już kopią prawie pod Mniszkowem

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony