dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 33
  1. #1

    Domyślnie Podsyp pod thuje

    CO najlepiej posypać między tujami aby nie rosły non stop chwasty...

    Widziałem u sąsiada jakieś brązowe podsypki..chyba kora czy to skuteczne?

  2. #2

    Domyślnie

    tak, kora nie pozwala na to, aby rosły chwasty i zatrzymuje wilgoć, jest więc wskazana i praktyczna w ogrodzie.Jej minus, jest lekka i gdy ogród jest na wolnej przestrzeni, może ja zwiać wiatr.Mimo to polecam korę.

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    angela27

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    2

    Domyślnie

    można wyłożyć podłoże włókniną i na to posypać korę

  4. #4

    Domyślnie

    Czy rzecvzywisice kora jest tak lekka ze poleci z wiatrem przez siatkę do sąsiada?

    W sprzedaży jestkilka gatunków kora jakby grubsza oraz drobniejsza, ktora jest lepsza ewent. która do czego Może ta grubsza nie zostanie tak łatwo zdmuchnięta przez wiatr .
    Posadziłam tuje wzdłuz siatki ogrodzeniowej, z lewej i prawej są sąsiedzi, z tyłu siatka graniczy z ląką. Też pomyslam o posypaniu korą bo zielsko rośnie, jednak
    nie chcę aby sąsiedzi mieli pretensję że moja kora leci do nich. Może ktroś ma dośwaidczena.
    Moj dom to moja przestrzen.
    Jakim cudem większość mieszka jednak w solidnie zbudowanych i wykończonych domach skoro ekipy które napotykam są do niczego ?

  5. #5

  6. #6

    Domyślnie

    Dziękuję, przeczytałam. Widzę, że jestes fachowcem nt kory. Nie mam możliwości sama zrobic taką korę a po przeczytaniu wskazanych postów nasunęły się wątpliowści, czy kora oferowana w sklepach ogrodniczych jest wystarczająco pozbawiona szkodliwych składników, przy zakupie test z posadzeniem sałaty raczej odpada, pozostaje miec zaufanie że nie sprzedadzą nam kory która może zaszkodzić roślinom. Przy okazji pytanie o nawóz, otóz trochę nie mam odwagi zastosować obornika w swoim ogrodzie ze względu na zapach gdzyż sąsiedzi są bliziutko zabudowa szeregowa,( graniczymy siatkammi i wszystko widac i czuć co u sąsiada się dzieje,) czy nawozy sztuczne w takiej sytuacji wystarczą?
    Również pozdrawiam
    Moj dom to moja przestrzen.
    Jakim cudem większość mieszka jednak w solidnie zbudowanych i wykończonych domach skoro ekipy które napotykam są do niczego ?

  7. #7

    Domyślnie

    Za moją działką jest pole. Chwasty się sieją straszliwie. Całość jest na górce, więc wieje super. Wzdłuż płotu mam posadzone tuje. Właśnie żeby nie przerastały mi chwasty wyłożyłam cały pas pod tujami tkaniną ogrodniczą i wysypałam dość grubą korą. Efekt osiągnięty. Chwaściory nie rosną. Kora nie odlatuje.

  8. #8

    Domyślnie

    A ja posadziłam barwinek.
    Nie dotykaj, nie zasłaniaj
    nie pij, nie pal, nie nakłaniaj
    nie dopuszczaj się mordobić
    no to co tu, kurka, robić?

  9. #9

    Domyślnie Skoszona trawa

    Czy mogę skoszoną trawę sypać pod thuje?

    Słyszałem że zapobiegnie chwastom, trzyma wilgoć i po skompostowaniu bedzie swoistym nawozem.

  10. #10

    Domyślnie

    ja sypię pod wszystkie krzewy i drzewa, nie tylko pod thuje, u mnie rosną rośliny przede wszystkim kwaśnolubne i obojętne, czasem zasypuję warstwę skoszonej trawy igliwiem żeby napowietrzyć, szybko robi się z tego kompost. Sama trawa może się dłużej rozkładać. Koszę co 2,3 tygodnie i jak podsypuję skoszoną to po poprzedniej nie ma śladu. Nawóz i ściółka świetna, chwasty nie rosną, ale za to jest mnóstwo ślimaków
    Pozdrawiam Duśka

  11. #11

    Domyślnie

    Wsadziem tuje teraz w październiku....sypac odrazu kore pod nie....

    czy tak jak poradzil wczesniej kolega jakas tkanina ogrodnicza na ziemie a dopiero potem kore....

    i czy lepiej poczekac do wiosny ?

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar dominikams
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie

    Teraz podsyp. Może być z agrowłókniną. Dodatkowa warstwa ściółki (kory) zabezpieczy korzenie przed przemarzaniem.

  13. #13

    Domyślnie

    A ile kory sypać....mam 45 tui brabant sadzone od siebie co 80 cm.
    Jaka grubość sypać kory i jak daleko obok....tylko w pobliżu korzenia ?

  14. #14

    Domyślnie

    Ile mniej więcej powinienem tej kory kupić?

    Mam jakieś 70 metrowy szpaler tuj ,5 metra od siatki sąsiada i 0,5 metra do wewnątrz.

    Jak wyliczyć ile worków kory kupić. Jaka grubość sypać ?

  15. #15

    Domyślnie

    Czy sypiąc korę powinienem tylko sypać koło pnia drzewka czy najlepiej usypać cały pas ...szpaler?

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Syp tam, gdzie chcesz przyhamować wzrost chwastów

  17. #17

    Domyślnie

    a nie ładniej będzie oddzielić od trawnika plastikowym płotkiem wbitym w ziemie i od plotka do ogrodzenia posypać korą?

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Najładniej będzie robienie obrzezenia z kostki granitowej

  19. #19

    Domyślnie

    Docelowo pewnie tak...ale nie mam na razie kaski na to aby kłaść na posesji kostkę brukowa...ale tuje juz posadziłem bo zależy mi aby jak najszybciej urosły...

    Wiec taki mały plastikowy płotek na obrzeza to rozwiązanie tymczasowe.

    PS.
    Powinienem najpierw dokładni wypielić wokół krzaczków zanim posypie kora ?

  20. #20

    Domyślnie

    A mnie zaciekawil barwinek Stokrotki (kilka postow wyzej). Czy taki barwinek nie zabierze wartosci odzywczych malej tuji? Ale moze warto go wysiac/posadzic pod duzymi iglakami? Czeka mnie kupno tysciaca litrow kory...

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony