dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie pytanie w sprawie katalpy

    Chciałam na działce posadzić katalpę.
    Śledziłam ceny na allegro i znalazłam drzewko wys.120 cm za 12 zł. Przed zakupem postanowiłam sprawdzić cenę w centrum ogrodniczym - sprzedawca stwierdził, że ma jeszcze jedną i tanio sprzeda - za 40 zł. Oczywiście wyraziłam zdumienie z powodu tej ceny. Sprzedawca wytłumaczył mi, że katalpy zawsze są drogie bo są to drzewka szczepione, a to co sprzedają na allegro to podkładka, na której można zaszczepić szlachetną odmianę.

    Jak to jest z tą katalpą?
    Co wyrośnie z sadzonki kupionej na allegro?

  2. #2

    Domyślnie

    Sprzedawca miał rację ale skoro Cię nie przekonał to i ja nie będę tego usiłował robić
    Z sadzonki kupionej na Allegro wyrośnie to co tam kupisz (120 cm za 12 zlł ).
    Prawdopodobnie będzie to surmia zwyczajna (Catalpa bignonioide) jako gatunek a nie odmiana (np. 'Aurea", 'Nana', 'Purpurea', .....)
    Różnica jest mniej więcej taka jak miedzy dziką różą a szlachetną
    ..
    Pozwólcie roślinom spokojnie rosnąć, bez cudowania i zbędnych wynalazków !
    Nie udzielam już porad na priv. Proszę do mnie nie pisać i nie przesyłać zdjęć

  3. #3

    Domyślnie

    Nie w tym rzecz czy sprzedawca mnie przekonał czy też nie. Po prostu chciałam tą informację potwierdzić.

    Dzięki Pinus, pomogłeś mi, teraz już wiem że nie ma co szukać katalpy na allegro.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Chyba ze ktoś chce posadzić katalpę jako zwykłe drzewo, a nie odmianę.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony