dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 46

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Rysy na tynku akrylowym

    Witam
    2 lata temu zrobiłem elewacje tynkiem akrylowym Izolbet do tej pory było OK a i w tym roku w rogu szpaletów(dwóch okien) zauwazyłem rysy o długosci około 20cm odchodzące od rogu pod kątem 45 stopni... i teraz pytanie co z tym robic??

  2. #2

    Domyślnie

    zależy jak szerokie, głębokie są te rysy. Moze przykryje je farba, ale obawiam się, ze trzeba będzie położyć tynk ponownie, tak sądzę. Docieplenie styropianem ? Pewnie elek nie porobili i teraz wyłazi...
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  3. #3

    Domyślnie

    farba raczej odpada, rysy sa wydaje mi sie dośc głębokie
    o jakie "L" chodzi?
    tylko dziwne że dopiero w 2 roku sie pokazało
    I Jak to rozegrac tzn. czy to wina wykonawcy czy moze producenta tynku?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał janus_z
    farba raczej odpada, rysy sa wydaje mi sie dośc głębokie
    o jakie "L" chodzi?
    tylko dziwne że dopiero w 2 roku sie pokazało
    I Jak to rozegrac tzn. czy to wina wykonawcy czy moze producenta tynku?
    sztuka docieplania styropianem mówi, żeby w narożach okien dawać tzw elki, czyli wycięte w L płyty styropianu. Zapobiega to właśnie spękaniom w narożnikach. Brak elek u Ciebie może być przyczyną powstania spękań, dlaczego dopiero w drugim roku, nie wiem... nie znam się na tym tak dobrze, choć zapewne za chwilę pojawi się ktoś, kto będzie miał wiedzę znacznie szerszą i wyczerpujaco wyjaśni Ci co zrobić
    Jeśli nie ma elek, to wina wykonawcy
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał mikolayi
    Cytat Napisał janus_z
    farba raczej odpada, rysy sa wydaje mi sie dośc głębokie
    o jakie "L" chodzi?
    tylko dziwne że dopiero w 2 roku sie pokazało
    I Jak to rozegrac tzn. czy to wina wykonawcy czy moze producenta tynku?
    sztuka docieplania styropianem mówi, żeby w narożach okien dawać tzw elki, czyli wycięte w L płyty styropianu. Zapobiega to właśnie spękaniom w narożnikach. Brak elek u Ciebie może być przyczyną powstania spękań, dlaczego dopiero w drugim roku, nie wiem... nie znam się na tym tak dobrze, choć zapewne za chwilę pojawi się ktoś, kto będzie miał wiedzę znacznie szerszą i wyczerpujaco wyjaśni Ci co zrobić
    Jeśli nie ma elek, to wina wykonawcy
    Stawiam na brak zbrojenia diagonalnego w narożach.

    Naprawa bez poważnej ingerencji jest raczej trudna bo trzeba po prostu wyciąć i wstawić te zbrojenie diagonalne.
    aedifico
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aedifico
    Cytat Napisał mikolayi
    Cytat Napisał janus_z
    farba raczej odpada, rysy sa wydaje mi sie dośc głębokie
    o jakie "L" chodzi?
    tylko dziwne że dopiero w 2 roku sie pokazało
    I Jak to rozegrac tzn. czy to wina wykonawcy czy moze producenta tynku?
    sztuka docieplania styropianem mówi, żeby w narożach okien dawać tzw elki, czyli wycięte w L płyty styropianu. Zapobiega to właśnie spękaniom w narożnikach. Brak elek u Ciebie może być przyczyną powstania spękań, dlaczego dopiero w drugim roku, nie wiem... nie znam się na tym tak dobrze, choć zapewne za chwilę pojawi się ktoś, kto będzie miał wiedzę znacznie szerszą i wyczerpujaco wyjaśni Ci co zrobić
    Jeśli nie ma elek, to wina wykonawcy
    Stawiam na brak zbrojenia diagonalnego w narożach.

    Naprawa bez poważnej ingerencji jest raczej trudna bo trzeba po prostu wyciąć i wstawić te zbrojenie diagonalne.
    to kolejna sprawa, o której zapomniałem. dzięki za uzupełnienie jeśli już nie robili elek, to diagonalne powinno być obowiązkowo
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  7. #7

    Domyślnie

    umówiłem sie juz z przedstawicielem Izolbetu ma to obejrzeć, dzwoniłem również do wykonawcy - ale tego to widze bede musiał ponaciskac zeby sie pojawił..

    tylko te rysy sa dziwne bo tak pod kątetm 45 stopni, a nie tak jak przebiegały płyty(gdyby nie było tych"L" to by chyba rysowało na łaczeniach płyt nie ? )... moze tynk sie odkleił od styropinau... sam nie wiem...


    a jest szansa na ponowne zatynkowanie tych miejsc w taki sposób żeby to sie nie
    rzucało w oczy?... czy tez trzeba robic cała sciane?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał janus_z
    umówiłem sie juz z przedstawicielem Izolbetu ma to obejrzeć, dzwoniłem również do wykonawcy - ale tego to widze bede musiał ponaciskac zeby sie pojawił..

    tylko te rysy sa dziwne bo tak pod kątetm 45 stopni, a nie tak jak przebiegały płyty(gdyby nie było tych"L" to by chyba rysowało na łaczeniach płyt nie ? )... moze tynk sie odkleił od styropinau... sam nie wiem...


    a jest szansa na ponowne zatynkowanie tych miejsc w taki sposób żeby to sie nie
    rzucało w oczy?... czy tez trzeba robic cała sciane?
    Rysy są pod kątem 45 czyli dokładnie pod takim jakim układa się siatkę diagonalną w narożach okien właśnie po to aby rysy nie powstawały. Założe się,że wykonawca tej dodatkowej siatki nie wkleił.
    aedifico
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  9. #9

    Domyślnie

    ta siatka diagonalna to takie pasy prostokatne wklejane na rogach, pod katem?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał janus_z
    ta siatka diagonalna to takie pasy prostokatne wklejane na rogach, pod katem?
    Tak.
    aedifico
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  11. #11

    Domyślnie

    hm z tego co pamietam to było cos takiego... w takim wypadku co moze byc innego... np kiepski tynk akrylowy?

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał janus_z
    hm z tego co pamietam to było cos takiego... w takim wypadku co moze byc innego... np kiepski tynk akrylowy?
    Oprócz tej siatki trzeba jeszcze odpowiednio wykleić naroże , tzn. dociąć siatkę.

    Raczej nie spodziewałbym się,że to wina tynku, trudno powiedzieć.
    aedifico
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał janus_z
    hm z tego co pamietam to było cos takiego... w takim wypadku co moze byc innego... np kiepski tynk akrylowy?
    Izolbet? Raczej nie - stawiam na bląd wykonawcy.

  14. #14

    Domyślnie

    tak cały system był z izolbetu
    a jeżeli ta siatke wkleił wykonawca to jaki mógł błąd jeszcze popełnić?

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał janus_z
    tak cały system był z izolbetu
    a jeżeli ta siatke wkleił wykonawca to jaki mógł błąd jeszcze popełnić?
    Jak napisano wyżej źle przyklejony styropian, bez mijanki, siatka zamiast zatapiana w kleju to klej zatapiany na siatce. To najczęściej spotykane.
    aedifico
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  16. #16

    Domyślnie

    a np. pod wpływem silnego wiatru takie rysy mogły sie porobic, bo pojawiło mi sie to od strony zachodniej skad zawsze silno wieje, na innych szpaletach tego nie ma lub min.rysy do 1cm ?

    sęk w tym ze z tego co pamietam to te pasy diagolane były i wklejali je na klej a nie odwrotnie i pierwsze obrabiali szpalety siatka a póxniej jechali po scianie

    tylko wykonawca cos marudził na siatke ze s niby "sztywna"(gramatury była zalecanej ogólnie) cos wtedy mówił ze oni na okna daja jakąś "żółta" zwykle która ma większa gramature i jest bardziej elastyczna firmy greinplast bodajze

  17. #17

    Domyślnie

    a moze domek "siada"???
    buduje "blanke" z arhipelagu
    ......wybudowałem ....................

  18. #18

    Domyślnie

    raczej nie, ma juz z 3o lat i przed tynkowaniem było OK, a ostatnie dwa lata nie były mokre, w środku rys nie ma żadnych

    ale wczoraj sobie dokładnie pooglądałem reszte okien i widze ze na wszytkich w górnych rogach sa takie rysy"pekniecia tynku' od około 1cm do 3cm, jedynie te dwa okna od zachodu maja rysy w górnych rogach szpaletów na około 20cm..
    rysy nie sa szerokie tak wyglądają jak nieraz pękniecia na łaczeniach płyt gipsowych nawet pomimo tego ze jest tam siatka i tak sie rsuje...
    Pewnie jest to błąd wykonawcy jak sugeruja koledzy...

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Typowe dla braku siatki diagonalnej.
    Pęka, ajk powstaną dostaecznie duże naprężenia.
    WIdocznie w zeszłym roku tak nie dogrzało.
    brak metody prostej naprawy.

    Trzeba wkleić siatke diagonalną, opcjonalnie przezbroić (inaczej "wylezie " z płaszczyzny fasady , otynkować.

    Można popróbować naprawić systemem naprawczym firmy BASF - Risspachtel, +farba Elastosil ... i modlić sie, aby nie strzelliło

  20. #20

    Domyślnie

    tyle zachodu o dwie male rysy na calym budynku

    Mozna to zrobic tak : zerwac styropian i naklejic go prawidlowo ( L ) dodac siatki diagonalne, przegrutnowac i wytynkowac cala sciane od nowa

    Wersja nieco okrojona : kupic mase akrylową, przejechac z czuciem po rowkach, a nastepnie "przepędzelkowac". tynk na pedzelek i zamazac rowki. Roboty doslownie na 10 min, w tym licze jeszcze wypicie kawy
    Rowek jest niewielki totez tynku musisz nabrac odrobinke. jezeli elewacja sie pobrudzila to bedzie widoczne dolozenie tynku ( inny odcien) Jezeli chcesz uzyskac wieksza precyzje, tak aby nie bylo widac polączenia czy zgrubienia proponuje odrobinke nalozonego tynku przetrzec palcem, ale to juz trzeba byc artystą aby wyszlo to cacy


    powodzenia

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony