dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 39
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie KRONO ORGINAL - panele, quick-step, opinie, realizacje, wzory

    Ma ktoś takie? 3 klasa ścieralności. Jak się sprawują? Warto kupować?

  2. #2

    Domyślnie

    witam ...

    krono orginal ... czyli dawny mielec

    przed zakupem należy sprawdzić tzw click czyli sposób łączenia paneli
    - na krótkim boku był do tej pory "lock" ale następuje zamiana na "click"

    osobiście nie jestem zwolennikiem "lock-a" ze względu na potrzebę uderzenia panela młotkiem podczas montażu ... a różnie bywa z tymi fachowcami ... lepiej fachowcowi dać do montażu "click" (panel wkłada się pod kątem) i zabrać młotek

    co do krono orginal ... pooglądaj to co jest ze strukturą czyli :

    kolekcję Rustico - AC3 struktura 7mm - ceny od 29zł/m2

    jeśli masz ciut więcej oszczędności
    kolekcja Retro AC4 struktura 8mm - ceny od 33zł/m2


    pozdrowionka
    ... Jarek

  3. #3

    Domyślnie KRONO ORGINAL - panele, quick-step, opinie, realizacje, wzory

    Czy ktoś z was użytkuje panele z tej firmy? Bardzo spodobał mi sie jeden wzór, podoba mi się kolor - dąb umbria.

    http://www.kronooriginal.pl/go.live....tep-vario.html

    Ale nie wiem jak z ich jakoscią? Na stronie jest napisane, ze kosztują ok. 85zł, a mam możliwoś kupienia za 60zł w Komforcie i nie wiem czy warto. Panele miałyby by położone w 40metrowym salonie.

    Ewentualnie jak nie ta firma, to jaki inny wzór polecacie na taka duzą powierzchnię?????, podobają mi sie ciemniejsze kolory, ale nie wenge...

  4. #4

    Domyślnie

    Powiem tak ...widziałem te panele na podłodze po zamontowaniu ( jakieś 2 tygodnie) . Były jeszcze robione drobne prace wykończeniowe i niestety były bardzo porysowane. Mają tak specyficzną powierzchnię że nie wiem czemu ale strasznie rysy na nich widać .
    Osobiście poleciłbym ci panele Quick Step np merbau 2 klepki 1005 . U mnie po 71,96 zł/m2.( jeżeli w Warszawie i okolicy) Jest może i droższy ale dużo lepszy http://picasaweb.google.com/markal2/...82933130262530

    Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. Już druga osoba mi mówi, że jakos tych paneli nie jest dobra. Więc trzeba sie zastanowic

    A Merbau podoba mi się, patrzyłam z Quick-stepa,niestety nigdzie nie znalazłam paneli o których mówisz, nawet na stronie internetowej qiuck stepa ich nie ma. W Komforice zwróciłam uwagę na merbau z quick Stepa UF 1032 z serii elegance, ale niestety cena 115zł mnie przygniata, trochę za dużo jak na panele, zaś inne o te http://www.komfort.pl/panele/info/kod/209899/PG/1/POZ/4 wyglądają bardzo sztucznie, możesz powiedzie gdzie mogę znalex te o których mówisz, a może już nie produkują...???

    znalzałam jeszcze takie z serii eligna U996, ale to chyba też niehttp://www.komfort.pl/panele/info/kod/196745/PG/4/POZ/3

  6. #6

    Domyślnie

    Z tego co wiem to są jeszcze dostępne te panele na zamówienie w Komforcie ... Może już powoli je wycofują i nie mają ich wystawionych . Wiem że na pewno można je jeszcze zamówić .
    Co do QS 996 to jest to ten sam kolor tylko we wzorze deski a nie podwójnej klepki jak 1005.
    Pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    Ale jak wycofują to może z nimi jest cos nie tak???? A jak myslisz których jakos jest lepsza tych 996 czy 1005???

  8. #8

    Domyślnie

    Quick step wprowadził teraz całkowicie nowe serie i jest ich dużo, pewnie dlatego wycofują te poprzednie. Ponoć są świetni. My robimy ich panele w całym domu

  9. #9

    Domyślnie

    Dagne, ak óry kolor i model wybieracie?

  10. #10

    Domyślnie

    My kupiliśmy do sypialni panele Egger orzech sienna, 8mm, AC4. Kosztowały ok 40 zł za metr. kw. Wyglądają pięknie, mają dobre parametry. Na forum czytałam wiele bardzo pochlebnych opinii na temat Eggera. Może rzuć okiem na ten model, są dość ciemne ale nie przytłaczające. Nasza sypialnia ma 16 m.kw. ale myślę, że na dużej powierzchni prezentowałyby się jeszcze lepiej.
    Pozdrawiam

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał elais
    Ale jak wycofują to może z nimi jest cos nie tak???? A jak myslisz których jakos jest lepsza tych 996 czy 1005???
    To jest ta sama kolekcja ELIGNA. nic z nimi nie jest nie tak ...montowałem je wielokrotnie i sprawują się bardzo dobrze . Nikt komu montowałem albo sprzedałem nie powiedział o nich złego słowa.

  12. #12

    Domyślnie

    My bierzemy akurat Merbau Elegance z poczwórną V-fugą wąską.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dagne
    My bierzemy akurat Merbau Elegance z poczwórną V-fugą wąską.
    niom, te mi sie najbardziej podobają, ale w Komforice kosztują 115zł, jak na panele to przy drogie, bo za taką cenę można by mieć finish parkiet lub np. parkiet przemysłowy...

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał markal2
    Osobiście poleciłbym ci panele Quick Step np merbau 2 klepki 1005 .
    A co mógłbyś powiedzieć o panelach Witex, seria Marena Select? Jakiej jakości są te panele?

  15. #15

    Domyślnie

    ja szukam paneli w kolorze czeresni, moze ktos ma takie?

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Annja
    My kupiliśmy do sypialni panele Egger orzech sienna, 8mm, AC4. Kosztowały ok 40 zł za metr. kw. Wyglądają pięknie, mają dobre parametry. Na forum czytałam wiele bardzo pochlebnych opinii na temat Eggera. Może rzuć okiem na ten model, są dość ciemne ale nie przytłaczające. Nasza sypialnia ma 16 m.kw. ale myślę, że na dużej powierzchni prezentowałyby się jeszcze lepiej.
    Pozdrawiam
    Ja właśnie dziś kupiłam te same panele co Ty. Ciekawa jestem jak będą wyglądać po położeniu. Masz już może położone i mozesz pochwalić się fotkami?

  17. #17

    Domyślnie Re: Panele KRONO ORGINAL?quick-step?????

    Cytat Napisał elais
    Czy ktoś z was użytkuje panele z tej firmy? Bardzo spodobał mi sie jeden wzór, podoba mi się kolor - dąb umbria.

    http://www.kronooriginal.pl/go.live....tep-vario.html

    Ale nie wiem jak z ich jakoscią? Na stronie jest napisane, ze kosztują ok. 85zł, a mam możliwoś kupienia za 60zł w Komforcie i nie wiem czy warto. Panele miałyby by położone w 40metrowym salonie.

    Ewentualnie jak nie ta firma, to jaki inny wzór polecacie na taka duzą powierzchnię?????, podobają mi sie ciemniejsze kolory, ale nie wenge...
    mam te panele położone w sypialni ,wyglądają bardzo ładnie i są dosyć porządne ( fachowiec tak powiedział ) jak chcesz fotki to Ci prześlę

  18. #18
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Zuza35

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Od dwóch lat mam panele krono original dąb antyczny w salonie 50 m i sypialni. Przy okazji mam 4 psy i 3 koty, które po tychże panelach tarzają się, tupią pazurami, czasem udają, że coś zakopują i nie ma na nich śladu.
    A teraz, do nowego domu kupiłam quickstep U 1235 - zobaczymy...
    http://www.twojapodloga.pl/index.php...c2ce1d77fac5a2

  19. #19

    Domyślnie

    Oryginalny ten kolor Quic-stepa. Ja tak jak wyżej pisałam zastanawiam sie nad tym Dębem Umbria i Merbau 1005 z Quick-Stepa, ale nie widziałąm tych drugich jeszcze na żywo, bo mi w Komforcie już 3 tygodnie sprowadzają je, bo są wycofywane ze sprzedaży, a nie wiem czemu, bo na zdjeciach prezentują sie całkiem ładnie....

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nastka79
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    3.023
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    No my już się zdecydowaliśmy na QuickStepa Merbau U996 deska. Miały być na dole i na górnym przedpokoju, ale będą tylko na dole. U góry jakaś oszczędna wersja

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony