dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 39 z 39
  1. #21

    Domyślnie

    No właśnie ja sie nad tą samą kolekcja zastanwiam, ale nie U996, ale 1005 w desce. Nastka, kiedy bedziesz układąc sowje panele?

    http://www.panele-podlogowe.eu/szcze...nosc_do_062008

    tylko, że jest ona już wycofywana, i nie wiem czy uda mi sie kupic

  2. #22
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nastka79
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    3.023
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    My będziemy kładli na początku listopada. A czym się różni U1005 od U996?

  3. #23

    Domyślnie

    U 1005 to taki wzór w klepki (nazywa sieto dwulamelowy wzór) a U 996 to jednolamelowy wzór. A ich jakość jest pewnie taka sama ,kolory też podobne. Tn wzór 1005 ma Jeszczurka z forum i u niej te panele bardzo mi sie spodobały.Tym bardziej , że ma tak fajnie położone na skos...

  4. #24

    Domyślnie

    Jaki sposób położenia paneli radzilibyście w długim dośc wąskim pokoju
    dziennym ?
    Równolegle czy prostopadle do balkonu ?

  5. #25

    Domyślnie

    Mieliśmy ten sam dylemat. Długi wąski przedpokój i do tego też długi wąski pokój. Pani architekt powiedziała, żeby koniecznie ułożyć panele prostopadle do dłuższych boków - było to zarazem prostopadle do tarasu. Jakoś tak nie bardzo mi się to podobało i potanowiliśmy ułożyć odwrotnie Wyszło super i ta sama pani architekt powiedziała potem, że jest ok.

  6. #26

    Domyślnie

    Lepiej prostopadle o głównego światła, żeby nie podkreślać łączeń. Ale to zależy też o pomieszczeń, bardzo długie proporcjonalniej w szerokość.

  7. #27
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    konrad81

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    1

    Domyślnie

    JA KUPIŁEM PANELE QUICK STEP COUNTRY U1015 PRZEZ NET http://www.twojapodloga.pl/panele-po...369d586103a437 :D

  8. #28

    Domyślnie Wiąz Elegance Krono Original Rustico

    Poszukuje opinie na temat paneli Panel podłogowy Krono Original Rustico Wiąz Elegance

    moje zdjęcie ze sklepu

    zdjęcie katalogowe


    Interesuje mnie jak wyglądają po ułożeniu – chodzi mi o jeden szczegół.
    Na zdjęciu katalogowym brzydko wyglądają te panele na łączeniach – tzn nie podoba mi się że słoje są poucinane w połowie.
    Czy w rzeczywistości tez tak wyglądają?
    [/u]

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar les111
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    254
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Domyślnie

    O ile się nie myle to można wmiare dopasować słoje paneli ale musisz przebierać z paczek ,najprawdopodobnie powinno być 11-14 rodzaji laminatu panela ale takie ułożenie wiąże się z większym zużyciem na m2 i będzie więcej odpadów

  10. #30

    Domyślnie Jakość paneli. Jak wasze panele sa podatne na zarysowania?

    W moim mieszkaniu polozylem panele z firmy Krono original z serii Castello (model Dab Montreal).
    http://www.kronooriginal.pl/go.live..../castello.html

    Maja one klase sciaralnosci AC4, kosztowaly ok 50zl/m2, ale jestem bardzo niezadowolony z ich jakosci.
    Chodzi o to, ze sa bardzo podatne na rysowanie. Wystarczy przesunac po panelech krzeslo i zostaje slad niemozliwy do usuniecia.
    Czy wg was jest to normalne? Czy jest jakis sposob na sprawdzenie czy rzeczywiscie panele maja takie parametry jakie podaje producent?
    Co radzicie w tej sytuacji zrobic? Czy jest sens reklamowac takie panele, czy jest to poprostu standard w tej klasie paneli?
    Ostatnio edytowane przez balik ; 25-04-2010 o 22:23

  11. #31

    Domyślnie

    Ja mam panele Classena o klasie ścieraności też AC4 i kupione w podobnej cenie. Jeszcze nie mieszkamy, a już są zarysowane. Masakra.
    Z tego co się dowiedziałam od użytkowników paneli tak się dzieje i niestety trzeba się z tymi drobnymi zarysowaniami pogodzić.
    Na wszystkie meble przyklejam filce i żyję dalej...

  12. #32

    Domyślnie

    Dla mnie to jest po prostu dziwne, zeby tak byly podatne na zarysowania.
    Chyba zdecyduje sie na reklamacje.

  13. #33
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Zenon40

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Posty
    1

    Domyślnie

    Chciabym przestrzec przed panelami Krono Wiąz Elegance 7mm. Jestem tak wkur... na te panele, że będę tę firmę odradzał każdemu. Nie takie panele miałem okazję kłaść i nie takie stare panele usuwałem, które pomimo starości czy wytarcia nie nosiły śladów takich uszkodzeń. Podłoga po złożeniu ma nieestetyczne szpary (nie możliwe do zniwelowania w trakcie kładzenia) i jest bardzo nietrwała.

    1. W każdej paczce jest przynajmniej jeden krzywy panel (po złożeniu zostaje duża ukośna szpara) - są duże problemy ze złożeniem podłogi

    2. Na 10 paczek znalazłem 2 panele wogóle bez pióra łączącego, obłupane i krzywe pióra to norma

    3. Po położeniu podłogi na bardzo dobrym i drogim podkładzie panele po 2 miesiącach zarwały się, pod łóżkiem w sypialni i kanapą w salonie - dosłownie zapadły się pod nóżką zrywająć póro łączące panele i lekko rozwarstwiając się.

    Jeśli ktoś nie wierzy i uważą tą opinię za krzywdzącą zapraszam prywatnie do siebie na oględziny. Nie mam nic do ukrycia. A jeśli ktoś uważa, ze gwarancja załatwi takie problemy to proszę zmierzyć się z tematem i spróbować coś reklamować w tej firmie. A już na pewno Wam podłogi na nową nie wymienią.

  14. #34
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Krzycht

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-002
    Posty
    1

    Domyślnie Odradzam Krono Orginal

    Cytat Napisał agnieszkakusi Zobacz post
    Ma ktoś takie? 3 klasa ścieralności. Jak się sprawują? Warto kupować?
    Kupiłem panele tej Krono Orginal i jestem niezadowolony.
    Po montaży okazało się że mają wadę. Zgłosiłem reklamację i wtedy okazało się, że Krono Orginal nie posiada swojego serwisu fabrycznego tylko przedstawiciele sklepu załatwiają reklamację. Nie potrafią w żaden sposób pomóc. Działają zupełnie nieprofesjonalnie. Warto zainwestować w towary firm, które posiadają własny serwis fabryczny wtedy obsługa jest bardziej profesjonalna. Trudno wtopiłem, ale ostrzegam, bo można się dać naciągnąć na pięknie zrobione foldery i reklamy.

  15. #35
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    robert84

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Orzysz
    Kod pocztowy
    12-250
    Posty
    1

    Domyślnie

    witam. nie wiem jak dla kogo ale ja nigdy wiecej nie kupie paneli z firmy KRONO ponieważ jest to takie badziewie ze szkoda gadac ,kupi człowiek zwykłe panele za np. 19 zł i spinaja sie elegancko i wygląd maja , niestety panele krono zakupilismy na cały dom w CASTORAMIE i wszystkie odwiezlismy,ponieważ żaden z nich nie chciał sie spinać ze sobą.kupiliśmy do jednego pokoju ponownie krono plus tylko w innym sklepie i nie jestem wcale zadowolony poniewaz trzeba było dobijac je młotkiem aby sie spieły i jeszcze trafiały sie takie panele na których do połowy brakowało połysku,panele położone 3 dni temu a juz maja ślady użytkowania rysy itp. NIE POLECAM TEJ FIRMY!!! WYKONANIE NISKIE,CENA WYSOKA!!!

  16. #36

    Domyślnie

    Ja mam Krono Dąb Zamkowy Family - położony jakieś 3 tygodnie temu i już 3 razy mi spuchły!! Nie wiem czemu, podkład jest korkowy więc wydawałoby się że będzie wszystko OK, niestety co chwila mi wybijają Wiecie czemu się tak dzieje? Czy może mieć wpływ to że u sąsiadki w całym mieszkaniu jest zrobiony sufit podwieszany???Napisałam już do producenta..ciekawe czy mi odpiszą

  17. #37

    Domyślnie

    Ja w mieszkaniu też mam Krono rustykalne. Mam je kilka dobrych lat. Ogólnie jest ok, tyle tylko,że szybko się odpryskują,ale może tak wszystkie mają. No moje dzieciaki potrafią rzucać różnymi przedmiotami,więc to też nasza wina. Układanie paneli było bezproblemowe i kieeedyś bardzo mi się podobały,teraz stawiam na drewno.

  18. #38
    Banned
    Sunsin

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    22

    Domyślnie

    gratym ja swego czasu byłem zwolennikiem drewna i w sumie nadal jestem, ale w przypadku dzieci czy większych zwierząt warto rozważyć panele winylowe. Wyglądem są identyczne natomiast pod kątem wytrzymałości to niebo a ziemia w porównaniu z drewnem. Co do Quick-Step to akurat mamy je, ale na schodach na piętro. Dość fajne zestawy w chwili obecnej można kupić od razu z listwami w jednym kolorze co praktycznie sprawia, że schody betonowe wyglądają jakby były zrobione z drewna w całości. Ciekawy efekt to daje. Do tego jeszcze są profile metalowe, tego jeszcze nie kupiliśmy, ale zamierzam chodzi o to, żeby brzegi tych stopni się nie zniszczyły podczas chodzenia) W sumie tak naprawdę wszystko można w chwili obecnej kupić jedyne ograniczenie to pieniądze tak mi się wydaje. No i może jeszcze znaleźć sklep internetowy z QuickStep bo niestety nie wszędzie jest wybór.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 24-09-2014 o 12:45

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sunsin Zobacz post
    Co do Quick-Step to akurat mamy je, ale na schodach na piętro. Dość fajne zestawy w chwili obecnej można kupić od razu z listwami w jednym kolorze co praktycznie sprawia, że schody betonowe wyglądają jakby były zrobione z drewna w całości. Ciekawy efekt to daje. Do tego jeszcze są profile metalowe, tego jeszcze nie kupiliśmy, ale zamierzam chodzi o to, żeby brzegi tych stopni się nie zniszczyły podczas chodzenia)
    Chyba trochę zakręciłeś, bo nie bardzo mi się to klei. Według mojej wiedzy na system schodowy Quick-Step składają się: panele, listwy schodowe oraz podprofile do zamontowania tych listw (pomijam akcesoria dodatkowe typu kit czy taśmy laminowane). Więc nie bardzo wyobrażam sobie obłożenie stopni panelami i wykończenie ich listwami bez podprofili. No chyba że póki co nie zamontowaliście jeszcze listw, czyli macie niewykończone schody (ale skoro listwy kupiliście, to dlaczego bez profili?).
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 24-09-2014 o 12:45

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony