dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie Najlepsza pompa obiegowa CO

    Jakiej firmy, za ile i gdzie kupić. Chodzi mi o najwyższą półkę.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie Re: Najlepsza pompa obiegowa CO

    Cytat Napisał ged
    Jakiej firmy, za ile i gdzie kupić. Chodzi mi o najwyższą półkę.
    i co jeszcze najlepsze , z najwyższej półki ... ?? - pamiętaj że najlepszość i "najwyższa półka" to bardzo względne terminy ...
    --
    Pozdrawiam

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    dom masz taki powiedzmy z nie najwyższej półki... W związku z tym pompa z najwyższej półki nie będzie tam pasować. Weź może coś średnego np LFP Leszno. Wiesz, żeby nie było dysonansu.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon
    dom masz taki powiedzmy z nie najwyższej półki... W związku z tym pompa z najwyższej półki nie będzie tam pasować. Weź może coś średnego np LFP Leszno. Wiesz, żeby nie było dysonansu.

    Coulingnon
    -> ale przywaliłeś - przeca LFP Leszno to jest właśnie najwyższa półka !! - wiem bo sam mam taką - co prawda nie do c.o tylko do cyrkulacji - ale mam

    PS. Tak na marginesie Leszno to nic innego tylko Grundfos ...
    --
    Pozdrawiam

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    o kurde.... to nie będzie pasować.... Miałem kiedys pomkę firmy MTR (nie wiem co to za firma) popsuła sie po 3 latach. Może taka się nada?

  6. #6

    Domyślnie

    Kiedyś miałem podobne zapatrywania, jak autor wątku i mam w związku z tym trzy pompy "z najwyższej pólki", a ostatnio kupiłem taką z najniższej i doszedłem do wniosku, że nie ma sensu przepłacać.
    Żeby było śmieszniej, to zamówiłem tę pompę 500km ode mnie, a później okazało się, że produkują je 8km ode mnie.
    Pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    Zaufane źródełko mi podpowiada że Leszno produkuje korpusy dla Grunfosa, a reszta w obu jednakowa - obie firmy jak najbardziej godne zaufania. Wilo i Nocchi też mają swoich zwolenników. Myślę że z dowolnej z tej czwórki będziesz zadowolony. Możesz dać dwie szeregowo (lub równolegle i zawór przełączający) na wypadek awarii, można grzać dalej bez koniecznosci natychmiastowego wymieniania uszkodzonej.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał NJerzy
    Zaufane źródełko mi podpowiada że Leszno produkuje korpusy dla Grunfosa, a reszta w obu jednakowa - obie firmy jak najbardziej godne zaufania. Wilo i Nocchi też mają swoich zwolenników. Myślę że z dowolnej z tej czwórki będziesz zadowolony. Możesz dać dwie szeregowo (lub równolegle i zawór przełączający) na wypadek awarii, można grzać dalej bez koniecznosci natychmiastowego wymieniania uszkodzonej.
    Tak piszesz Jerzy, jakby awarie pompy obiegowej były codziennością.
    Jedną pompe eksploatuję od 20 lat i mam zamiar dalej, beż żadnej awarii.
    Pozdrawiam.

  9. #9

    Domyślnie

    A ja znam kilka wypadków awarii pompy - czyli jednak się to zdarza.
    Twoja jedna sztuka nie jest grupą reprezentatywną

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Po różnorakich awariach wszelkich wynalazków łącznie z LFP na tą chwile stosuję wyłącznie Grundfosa, ewentualnie i bardzo sporadycznie zastępowanego przez Wilo.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  11. #11

    Domyślnie

    Właśnie kupiłem pompy Wilo. Do CO STARE 25/1-3 (z elektroniką) , do cyrkulacji CWU miała być ze sterownikiem STAR Z 15 TT ale trochę za droga, więc będzie STAR Z 15, i osobny termostat. Jakbym miał nadmiar kasy kupiłbym pewno obie z serii Wilo Stratos.

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Nie wiem czy były lepszej jakości, ale na pewno pobierały znacznie więcej prądu niż obecne energooszczędne ze sterowaniem elektronicznym.

    Na nową masz 2-5 lat gwarancji, do tego mniej kosztuje jej praca, a sam koszt zakupu nie powala więc odpuściłbym sobie używane.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  13. #13

    Domyślnie

    Potwierdzam Grundfos i Leszno to jedno i to samo dobre pompy, w następnej kolejności Wilo. Niestety wszystkie nowe to pompy elektroniczne bo tylko takie już można produkować ale w sprzedaży są jeszcze zwykłe, które są wytrzymalsze ale mniej energooszczędne. Żadna nowa pompa elektronik nie jest obecnie liczona na więcej niż 10 lat tak jak te stare pompy niestety.

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Pod

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    GOP
    Kod pocztowy
    44-120
    Posty
    586

    Domyślnie

    A jakie polecacie pompy do cyrkulacji CWU? Chodzi mi głównie o moc i typ. Zależy mi na tym żeby pompa była mocniejsza i szybciej przepompowała wode bo mam duze odległości a cyrkulacja bedzie włączana tylko okresowo.
    Pow. grz. podlóg 100m2 (93m2 ogrzewane) Sciany Porotherm 24cm+16cm styro(λ0.032), posadzka na gruncie styro 12-13 cm (λ0.037), stropodach 35cm (ekofiber λ0.037), fundament 8cm XPS okna 3S Uw=0,75, 100% OP, WM+reku,
    Pci Samsung EHS 9KW.

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Ja mam 4,5 W pompę Wilo, zbiornik CWU w piwnicy a łazienki na poddaszu. Spokojnie daje radę.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170425_084637.jpg
Wyświetleń:	287
Rozmiar:	80,2 KB
ID:	387479
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Pod

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    GOP
    Kod pocztowy
    44-120
    Posty
    586

    Domyślnie

    Ale chodzi bez przerwy? Co jesli bede wyłączał pompę podczas nieobecności domowników? Wchodzę do domu, pompa sie uruchamia... ile potrwa zanim przepompuje wode do łazienki na piętrze? Okolo 10m rurki..
    Pow. grz. podlóg 100m2 (93m2 ogrzewane) Sciany Porotherm 24cm+16cm styro(λ0.032), posadzka na gruncie styro 12-13 cm (λ0.037), stropodach 35cm (ekofiber λ0.037), fundament 8cm XPS okna 3S Uw=0,75, 100% OP, WM+reku,
    Pci Samsung EHS 9KW.

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cyrkulację uruchamiam za pomocą włącznika dzwonkowego, wtedy kiedy jest to konieczne. Po włączeniu obiegówki i odczekaniu pewnej chwili (około minuty) spuszczam nieco wody i już. Łazienki mam na poddaszu, a zbiornik CWU w piwnicy. Jeżeli Ci bardzo zależy na zmierzeniu czasu od uruchomienia obiegówki do momentu cieplej wody np. pod prysznicem- to jutro rano to sprawdzę?
    Istotną kwestia jest umiejscowienie rurek z cyrkulacją bądź samej cieplej wody na pierwszej warstwie styropianu, broń Boże bezpośrednio na stropie.
    P.S.
    Jedno kliknięcie włącznika uruchamia cyrkulację na 150 sek.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 25-04-2017 o 18:55 Powód: P.S.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebarubin Zobacz post
    Na Twoim miejscu przejrzałbym ofertę firmy Dambat. Produkują pompy w porozumieniu z inną firmą z Włoch. Także masz zachodnią technologię w dobrej cenie. Kiedy się budowałem polecono mi właśnie ich pompy i jestem zadowolony. Czas płynie, a wszystko chodzi jak trzeba. Wygoogluj sobie albo poszukaj na innych forach branżowych.
    ged pytał o pompy w 2008 roku, dziewięć lat temu! Po co odpowiadasz w temacie archaicznym?
    A pompy "firmy" DAMBAT to raczej najniższa półka, nie polecam. Kicha.
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony