dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1

    Domyślnie jak polozyc taka glazure - mozaike



    Jak polozyc tak glazure na ściane. calosc ma 300 na 300mm jadna kosteczka ma 30 mm calosc jest przyklejona na plastrze miodu, ale jak przyklejam do sciany to mi sie to rozlatuje i nie moge dac sobie rady, a masakra jest przesuniecie takiego calego zestawu. juz polozylem plytki w calym domu a z tym nie moge sobie dac rady

    moze jest jakic patent na te sprawe ?

  2. #2

    Domyślnie

    U mnie glazurnik na mozaikę nakleja taśmę papierową aby całość usztywnić
    mgl

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał mgl
    U mnie glazurnik na mozaikę nakleja taśmę papierową aby całość usztywnić

    spróbuje

  4. #4

    Domyślnie

    A my kleiliśmy takie całe kwadraty na płytę pilśniową silikonem do luster (bo mozaike mamy szklaną lekko prześwitującą) i dopiero potem to na klej do ściany. Odpadł problem równomiernego zatapiania każdej pojedynczej kosteczki w kleju.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał zetka
    A my kleiliśmy takie całe kwadraty na płytę pilśniową silikonem do luster (bo mozaike mamy szklaną lekko prześwitującą) i dopiero potem to na klej do ściany. Odpadł problem równomiernego zatapiania każdej pojedynczej kosteczki w kleju.
    teraz kleje na plyte gipsowa w pionie (obudowa geberita) i jest ok, mam jeszcze do oblozenia obudowe wanny ktora nie jest rowna (zrobiona z cegiel) i wtedy wystepuje problem rownomiernego zatapiania kazdej kosteczki

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar GGGosik
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    660
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    Mój glazurnik też na wierzchu skleił papierową taśmą
    i mógł bez problemu przenosić ten cały plaster.
    Żyj, jakby nigdy nie było jutra...
    Dziennik GGGosika
    Komentarze do Dziennika

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał GGGosik
    Mój glazurnik też na wierzchu skleił papierową taśmą
    i mógł bez problemu przenosić ten cały plaster.
    ja tez kleje

    nawet przed klejeniem wsadzam krzyzyki dystansowe w kazdy róg co umozliwia mi przesuniecie całości i jak narazie na równej płycie gipsowej idzie mi dobrze

    ale jak wróce na nierowna obudowe wanny to znowu bedzie problem z docisnieciem rownym kazdej kosteczki do kleju i tak dociskam wszysko metalową packa

    poćwiczxe i mi sie uda
    dzieki na pomoc
    ta taśma wiele pomaga

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar GGGosik
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    660
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    Powiem Ci, że wcale tak równo mozaika
    u mnie nie jest położona, czasami pojedyncze kosteczki
    wystają. Sądzę, że nie jest to zbyt łatwa praca...
    Dlatego wykonawcy zawsze biorą dużo więcej kasy za
    położenie mozaiki Powodzonka
    Żyj, jakby nigdy nie było jutra...
    Dziennik GGGosika
    Komentarze do Dziennika

  9. #9

    Domyślnie

    trzeba dobrze wyrównac powierzchnie na którą kładziemy mozaike i przyklejamy ją na symboliczna ilosc kleju

    oczywiscie tez zaklejam tasma i krzyzykuje przed położeniem

    czasem zdarzy sie tak ze któras wystaje naroznikiem to wtedy trzeba rozciasc i poprawic pojedńczą sztuke . najgrzej to widac przy mozaice z ostrymi krawedziami kiedy kladzie sie na półokragłych scianach

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał resor
    trzeba dobrze wyrównac powierzchnie na którą kładziemy mozaike i przyklejamy ją na symboliczna ilosc kleju

    oczywiscie tez zaklejam tasma i krzyzykuje przed położeniem

    czasem zdarzy sie tak ze któras wystaje naroznikiem to wtedy trzeba rozciasc i poprawic pojedńczą sztuke . najgrzej to widac przy mozaice z ostrymi krawedziami kiedy kladzie sie na półokragłych scianach
    rowne podloze to podstawa

    dam juz rade

    na plycie gipsowej idzie mi juz swietnie

    dzieki

  11. #11

    Domyślnie

    Witam,

    Też potrzebuję taką mozaikę 2x2 (plastry 30x30) położyć na zabudowie wanny narożnej asymetrycznej, w związku z tym mam kilka pytań:

    - Te taśmy malarskie nakładamy na wierzch mozaiki, czy pod spód?
    - Jeśli pod spód, czy to znaczy że taśmę "wtopimy" w kleju? Będzie się toto w ogóle trzymało?
    - Jeśli na wierzch, to jak poźniej wygląda wyrównanie pasków mozaiki, skoro ich nie widać przez papier? Tak samo z ich gładzeniem.
    - Jak można wyrównać do poziomu? Na prostych ścianach możnaby położyć profile lub łaty, ale czego użyć do krzywej powierzchni jak zabudowa wanny asymetrycznej?
    - Czy lepiej mozaikę kłaść całymi plastrami czy lepiej węższymi paskami?
    - Jak poszczególne kwadraciki czasami się "zapadają" bardziej niż sąsiedzkie, jak najlepiej je wyciągnąć?

    A tak w ogóle, zna ktoś dobrego fachowcę, znającego się na mozaikach w Warszawie, który podjąłby układanie takiej wanny?

  12. #12

    Domyślnie

    Najistotniejszy w klejeniu mozaiki jest klej - musisz użyć gotowego np. Soudal A24 (w kubełkach) i wtedy klejenie jest łatwe i wręcz możesz kleić z góry do dołu.Klej nakładasz pacą zębatą max 5mm - może mniej byle nakładać równą warstwę.Przed przyklejeniem trzeba obejrzeć plaster gdyż zdarzają się plastry z krzywo naklejonymi elementami - jak będzie ok to kleisz cały. Dociskasz klockiem drewnianym o długości ok 30 cm. Przy fugowaniu weź pod uwagę że zużycie fugi to co najmniej 1kg/m2. Naprawdę nie jest to trudne

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stiv32
    Najistotniejszy w klejeniu mozaiki jest klej - musisz użyć gotowego np. Soudal A24 (w kubełkach) i wtedy klejenie jest łatwe i wręcz możesz kleić z góry do dołu.Klej nakładasz pacą zębatą max 5mm - może mniej byle nakładać równą warstwę.Przed przyklejeniem trzeba obejrzeć plaster gdyż zdarzają się plastry z krzywo naklejonymi elementami - jak będzie ok to kleisz cały. Dociskasz klockiem drewnianym o długości ok 30 cm. Przy fugowaniu weź pod uwagę że zużycie fugi to co najmniej 1kg/m2. Naprawdę nie jest to trudne
    Dzięki. A czym te kleje gotowe różnią się od zwykłych (do zamieszania)? Są gętsze, bardziej elastyczne czy coś jeszcze? Wystarczy np. tak po prostu przyłożyć plaster na samej górze i będzie się tak bez niczego trzymał bez osuwania się?

    A jak trzymać równe odstępy między kwadracikami? Czy są krzyżaki specjalne do mozaik? W jakiejś książce widziałem jeszcze jakieś całe ramki plastikowe, ale nie jestem pewien czy do tego celu.

  14. #14

    Domyślnie

    Właśnie tajemnica tkwi w braku osuwania - wtedy po dociśnięciu wychodzi prosto - a o krzyżykach zapomnij - niewykonalne.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał altus_pl
    Witam,

    Też potrzebuję taką mozaikę 2x2 (plastry 30x30) położyć na zabudowie wanny narożnej asymetrycznej, w związku z tym mam kilka pytań:

    - Te taśmy malarskie nakładamy na wierzch mozaiki, czy pod spód?
    - Jeśli pod spód, czy to znaczy że taśmę "wtopimy" w kleju? Będzie się toto w ogóle trzymało?
    - Jeśli na wierzch, to jak poźniej wygląda wyrównanie pasków mozaiki, skoro ich nie widać przez papier? Tak samo z ich gładzeniem.
    - Jak można wyrównać do poziomu? Na prostych ścianach możnaby położyć profile lub łaty, ale czego użyć do krzywej powierzchni jak zabudowa wanny asymetrycznej?
    - Czy lepiej mozaikę kłaść całymi plastrami czy lepiej węższymi paskami?
    - Jak poszczególne kwadraciki czasami się "zapadają" bardziej niż sąsiedzkie, jak najlepiej je wyciągnąć?

    A tak w ogóle, zna ktoś dobrego fachowcę, znającego się na mozaikach w Warszawie, który podjąłby układanie takiej wanny?
    Mozaika to trudny temat . Bywa podklejona na siatke papierowa lub z wlokna . Siatka papierowa namaka od kleju i raz zetknieta z klejem , nie da sie poprawic - kwadraciki rozjezdzaja sie .
    Siatka z wlokna jest stabilniejsza . Mozaika bywa rowniez podklejona do papieru od gory . Zmywa sie go woda po ulozeniu plytek i wyschnieciu kleju .

    Mozaike szklana , taka jak pokazal autor watka , nie da sie ladnie dociac . Pojawiaja sie odpryski .
    Trudno rowniez mozaike ciac pod katem 45* .

    Jak polozyc ladnie mozaike :
    - idealnie rowne podloze , klej elastyczny , "drobny" grzebien
    - triki stosowane przez dobrych glazurnikow - to w przypadku nierownego podloza .

    Przy zabudowie wanny : np.Ravak posiada w swojej ofercie podklady do zabudowy wanien .

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał vadiol
    - triki stosowane przez dobrych glazurnikow - to w przypadku nierownego podloza .
    O o, to jest to co tygrysy lubią najbardziej. Mógłbyś przybliżyć co to za triki?

    Przy zabudowie wanny : np.Ravak posiada w swojej ofercie podklady do zabudowy wanien .
    Moja już stoi zabudowana, więc sugestia już się nie przyda, ale dziękuję.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał altus_pl
    O o, to jest to co tygrysy lubią najbardziej. Mógłbyś przybliżyć co to za triki?
    Bez urazy , ale nie moge . Zyje z tego .

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał vadiol
    Bez urazy , ale nie moge . Zyje z tego .
    Jak najbardziej rozumiem. Dziękuję za rady!

  19. #19

    Domyślnie

    A u mnie własnie "fachowiec " kładł mozaikę na blat w łazience, przód też miał tym obłożyć, efekt taki, że musi to ściągnąć bo wyszło mu to tragicznie no i co teraz mozaika do wyrzucenia chyba będzie

  20. #20
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar b3s
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Posty
    5

    Domyślnie

    Ostatnio edytowane przez joliska ; 05-11-2013 o 20:22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony