dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 83
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Depi
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.865
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Ja dzisiaj uruchomiłem instalację tymczasową w postaci:

    - kocioł DeDietrich MCR 24
    - butla 33kg propan techniczny
    - podłogówka na całych 220 m2 domu

    Zobaczymy, czy mi butla wystarczy chociaż do jutra. Na razie nie mieszkamy jeszcze, to dałem Tnastawioną na 17 st.

    Jedna butla - 160 złotych chyba. A do ocieplania dopiero będę przystępował na dniach, więc będzie zżerać jak kot Whiskas...

    Jak będzie totalna masakra to wyłączam i czekam na podłączenie gazu. Dzisiaj odebrałem PnB, więc może w miesiąc będzie.

    Hmm.. Jakiś taki naładowany wydarzeniami ten dzisiejszy dzień

    Tak przy okazji - nie wie nikt gdzie można dostać listwy startowe do styro o grubości 20cm?
    GG: 1243811
    Siennik Budywy Aktualizacja 13.X.09 - This battlestation is fully operational!
    Komentarze

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Depi
    Ja dzisiaj uruchomiłem instalację tymczasową w postaci:

    - kocioł DeDietrich MCR 24
    - butla 33kg propan techniczny
    - podłogówka na całych 220 m2 domu

    Zobaczymy, czy mi butla wystarczy chociaż do jutra. Na razie nie mieszkamy jeszcze, to dałem Tnastawioną na 17 st.

    Jedna butla - 160 złotych chyba. A do ocieplania dopiero będę przystępował na dniach, więc będzie zżerać jak kot Whiskas...

    Jak będzie totalna masakra to wyłączam i czekam na podłączenie gazu. Dzisiaj odebrałem PnB, więc może w miesiąc będzie.

    Hmm.. Jakiś taki naładowany wydarzeniami ten dzisiejszy dzień

    Tak przy okazji - nie wie nikt gdzie można dostać listwy startowe do styro o grubości 20cm?
    Jak masz dom nie ocieplony to szkoda grzać propanem
    Dzień dobry, cześć i czołem !
    Jestem wesoły Donek, prezydentem zaś jest Bronek. Zdrożała: żywność, prąd i gaz, więc Wam coś obiecam jeszcze raz!

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Depi
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.865
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariankossy
    Jak masz dom nie ocieplony to szkoda grzać propanem
    Wiesz - nie robię tego dla przyjemności ani kaprysu. Wybór mam propan albo nic
    GG: 1243811
    Siennik Budywy Aktualizacja 13.X.09 - This battlestation is fully operational!
    Komentarze

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Depi
    Cytat Napisał mariankossy
    Jak masz dom nie ocieplony to szkoda grzać propanem
    Wiesz - nie robię tego dla przyjemności ani kaprysu. Wybór mam propan albo nic
    E tam, nic. Prądu nie masz? Tanio nie będzie, ale w końcu... twardym trza być. Obawiam się, że ten LPG nic taniej Ci nie wyjdzie...

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Depi
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.865
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Swego czasu liczyłem i wychodziło mi, że cena kWh z prądu i z propanu są w porównywalnej cenie. Zaletą jest to, że mam piec i całą instalację. Do prądu miałbym kupić znowu inny. Na miesiąc to jakoś mi sie nie uśmiecha.

    Byłem przed chwilą - Tzadana 16,8, Twewn - 16,7. To po 8 godzinach grzania. Piec wciąż chodzi. Zobaczymy jak długo. Jutro postaram się wstawić drzwi w kotłowni to chociaż z zetki przestanie pizgać.
    GG: 1243811
    Siennik Budywy Aktualizacja 13.X.09 - This battlestation is fully operational!
    Komentarze

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Depi
    Swego czasu liczyłem i wychodziło mi, że cena kWh z prądu i z propanu są w porównywalnej cenie.
    To samo mi wychodziło. Znaczy, że coś musi być na rzeczy
    Cytat Napisał Depi
    Zaletą jest to, że mam piec i całą instalację. Do prądu miałbym kupić znowu inny. Na miesiąc to jakoś mi sie nie uśmiecha.
    Ja używałem grzałki "awaryjnej" w buforze. No ale ja pieca gazowego nie mam.
    Cytat Napisał Depi
    Byłem przed chwilą - Tzadana 16,8, Twewn - 16,7. To po 8 godzinach grzania. Piec wciąż chodzi. Zobaczymy jak długo. Jutro postaram się wstawić drzwi w kotłowni to chociaż z zetki przestanie pizgać.
    Obawiam się, że ta temperatura będzie Ci spadać (po zakończeniu grzania) prawie tak szybko jak rosnąć, chyba że budynek jest już faktycznie w miarę szczelny i wysuszony...

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał Depi
    Swego czasu liczyłem i wychodziło mi, że cena kWh z prądu i z propanu są w porównywalnej cenie. Zaletą jest to, że mam piec i całą instalację. Do prądu miałbym kupić znowu inny. Na miesiąc to jakoś mi sie nie uśmiecha.

    Byłem przed chwilą - Tzadana 16,8, Twewn - 16,7. To po 8 godzinach grzania. Piec wciąż chodzi. Zobaczymy jak długo. Jutro postaram się wstawić drzwi w kotłowni to chociaż z zetki przestanie pizgać.

    Że długo pochodzi też nie wierzę, ale jest jeszcze jeden plus takiego układu. Moc. Przy propanie nie masz ograniczeń (oczywiście jest moc kotła), przy prądzie z reguły tak (zależnie od instalacji).

  8. #28
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Depi pierwszą butlę pochłonie Ci podłogówka bardzo szybko ale sie tym nie zniechęcaj, kolejna nagrzeje Ci ściany i stropy czyli ogólnie chałupę, a dopiero któraś z kolei będzie pokrywała straty budynku. Jak pierwszy raz grzałem u siebie to przez pierwsze 3 godziny hajcowania ( jakieś 18 KW mocy) w buforze miałem 30 C, teraz po 3 godzinach mam już 70 C !

    Gratuluję rozpoczęcia sezonu grzewczego

  9. #29
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Depi
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.865
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Elo. Dzieki - faktycznie fakt rozpoczęcia grzania jest podniosły. Szczególnie duże wrażenie robi na mnie ciepła woda lecąca z kranów

    Butla wciąż chodziła jak wychodziłem dziś ok. 13 z budowy. Czyli już 24h wytrzymała.

    Zaraz jade tam znowu i zobaczę.

    Co do tempa grzania to mnie zaskoczyło in plus - sama podłogówka a dociągnęła z totalnego wyziebienia do 17 st w kilka godzin. Nie jest źle. Najbardziej oczywiście cieszy mnie to, że mój "tymi rencami robiony" system działa - nawet czuć cieplej w strefach brzegowych pod oknami.

    Z zaskakujących rzeczy to druga obiegówka okazała sie niepotrzebna chodzi wszystko na tej wbudowanej w piec. Nie ma ochoty ktos na okazyjna, nieśmiganą Wilo Stars 4/60?
    GG: 1243811
    Siennik Budywy Aktualizacja 13.X.09 - This battlestation is fully operational!
    Komentarze

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Depi
    Ja dzisiaj uruchomiłem instalację tymczasową w postaci:

    - kocioł DeDietrich MCR 24
    - butla 33kg propan techniczny
    - podłogówka na całych 220 m2 domu

    Zobaczymy, czy mi butla wystarczy chociaż do jutra. Na razie nie mieszkamy jeszcze, to dałem Tnastawioną na 17 st.

    Jedna butla - 160 złotych chyba. A do ocieplania dopiero będę przystępował na dniach, więc będzie zżerać jak kot Whiskas...

    Jak będzie totalna masakra to wyłączam i czekam na podłączenie gazu. Dzisiaj odebrałem PnB, więc może w miesiąc będzie.

    Hmm.. Jakiś taki naładowany wydarzeniami ten dzisiejszy dzień

    Tak przy okazji - nie wie nikt gdzie można dostać listwy startowe do styro o grubości 20cm?
    Witam,

    my jutro zaczynamy montaż kotłowni, będziemy mieli ten sam piec i butle z gazem. Jestem ciekawa na ile starcza Ci jedna butla z gazem?
    Będę wdzięczna za odpowiedź.

    Pozdrawiam,
    Kasia

  11. #31
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Depi
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.865
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Joł.

    Starczała tak na ok. 70 godzin, czyli niecałe 3 dni (na oko). Spaliłem dwie po czym przerwałem eksperyment. Pamiętać nalezy, że nastawione było niecałe 17st. Jakbym dał 20 to pewnie 2 dni i koniec. Z drugiej strony akurat trafiłem na to oziębienie

    Właśnie przylepiamy styropian do ścian. Ponownie spróbuję dopiero w ocieplonym domu
    GG: 1243811
    Siennik Budywy Aktualizacja 13.X.09 - This battlestation is fully operational!
    Komentarze

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał skrol
    komin przez ścianę można wyrzucić tylko w kotłach do 21 kW !!!!! w domku jednorodzinnym !!!

    Ten gaz to PROPAN ....... nie propan butan !!!!
    Butla 11 kg starczy na tydzień dla mieszkania 40m2... może
    Dla domu trzeba 33... z propanem technicznym
    Propan butan w zimie inaczej się skrapla i ma inną kaloryczność spalania...... palnik w kondensacie po taki gazie będzie jak durszlak na wielkie kluski


    Dobrze że kluski a nie pierogi

    A UFO też widziałeś ?
    Dzień dobry, cześć i czołem !
    Jestem wesoły Donek, prezydentem zaś jest Bronek. Zdrożała: żywność, prąd i gaz, więc Wam coś obiecam jeszcze raz!

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał Depi
    Joł.

    Starczała tak na ok. 70 godzin, czyli niecałe 3 dni (na oko). Spaliłem dwie po czym przerwałem eksperyment. Pamiętać nalezy, że nastawione było niecałe 17st. Jakbym dał 20 to pewnie 2 dni i koniec. Z drugiej strony akurat trafiłem na to oziębienie

    Właśnie przylepiamy styropian do ścian. Ponownie spróbuję dopiero w ocieplonym domu
    My w przyszłym tygodniu uruchomimy kotłownię. Dom mamy ocieplony zobaczymy na ile wystarczy jedna butla.
    Podzielę się informacjami za kilka dni (mam nadzieję, że starczy na więcej niż 3 dni)

    Kasia

  14. #34

    Domyślnie

    może ktoś mnie wprowadzić jak to wygląda z organizowaniem takich butli 11 kg? Gdzie się to kupuje, wypożycza, itd? Chyba będe zmuszona zacząc ogrzewanie na takim popanie zanim doczekam się ziemnego

  15. #35
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Depi
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.865
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Butle 11kg z prop-but sa np. na stacjach benzynowych (choćby Shell, Orlen). Ale można pewnie też dowóz sobie załatwić (np. firma Gaspol).

    Może komuś się przyda moje doświadczenie - podczas ostatnich mrozów do -16st butla 33kg schodziła mi w niecałe 24h, mimo, że nie ustawiałem 20st. a 10-13.

    Dom wciąż do końca nieocieplony i reku nie działa, ale tak czy siak jest to masakra i tylko w ostateczności. Szczególnie propan za 160zł/szt

    No ale od poniedziałku mam już gaz z sieci
    GG: 1243811
    Siennik Budywy Aktualizacja 13.X.09 - This battlestation is fully operational!
    Komentarze

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał Depi
    Butle 11kg z prop-but sa np. na stacjach benzynowych (choćby Shell, Orlen). Ale można pewnie też dowóz sobie załatwić (np. firma Gaspol).

    Może komuś się przyda moje doświadczenie - podczas ostatnich mrozów do -16st butla 33kg schodziła mi w niecałe 24h, mimo, że nie ustawiałem 20st. a 10-13.

    Dom wciąż do końca nieocieplony i reku nie działa, ale tak czy siak jest to masakra i tylko w ostateczności. Szczególnie propan za 160zł/szt

    No ale od poniedziałku mam już gaz z sieci

    eeee... coś przesadzasz... 33 kg tj. 60 litrów w jeden dzień..??!! przecież to 120 złotych...

    I to na temperaturze 10 st. C....

    Czy ten dom ma 2000 metrów kwadratowych..??

  17. #37
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Depi
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.865
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    220 pow. ogrzewanej. Fakt, że nie schodziło do końca - w butli zostawało sporo gazu, może ciśnienie było już dla pieca za małe...

    Mówię jak było, przecież bym nie kitował
    GG: 1243811
    Siennik Budywy Aktualizacja 13.X.09 - This battlestation is fully operational!
    Komentarze

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał Depi
    Butle 11kg z prop-but sa np. na stacjach benzynowych (choćby Shell, Orlen). Ale można pewnie też dowóz sobie załatwić (np. firma Gaspol).

    Może komuś się przyda moje doświadczenie - podczas ostatnich mrozów do -16st butla 33kg schodziła mi w niecałe 24h, mimo, że nie ustawiałem 20st. a 10-13.

    Dom wciąż do końca nieocieplony i reku nie działa, ale tak czy siak jest to masakra i tylko w ostateczności. Szczególnie propan za 160zł/szt

    No ale od poniedziałku mam już gaz z sieci
    Farciarz

    Ja zamierzam tak grzać dom ok 1,5 miesiąca. Bo chce przygotowac posadzki pod parkiet. Dom mam ocieplony - jeszcze bez reku. Który dostawca jest najtańszy i jak wygląda wymiana butli, czy ktoś podjeżdża i wymienia czy sami będziemy musieli jeździć. Hydraulik mówi, że powinnam mieć takie 3 butle. Taka butla 11 kg, to rozumiem koszt 160 zł i to ma starczyć na ok 3 dni grzania?
    Uwierz w to czego nie widzisz, a ujrzysz to w co wierzysz-św. Augustyn

  19. #39
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Depi
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.865
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Nie - butla 33 kg kosztuje 160, i to propanu. Musisz się skonsultowac, czy do Twojego pieca nie wystarczy propan-butan, który jest tańszy.

    Nie - butla starcza na niecałą dobę. Czyli 30 butli na miesiąc. Czyli circa 5000 zł.

    A teraz powiedz mi, czemu chcesz posadzki wygrzewać aż 1,5 miesiąca? Kiedy je zrobiłaś?
    GG: 1243811
    Siennik Budywy Aktualizacja 13.X.09 - This battlestation is fully operational!
    Komentarze

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał Depi
    Nie - butla 33 kg kosztuje 160, i to propanu. Musisz się skonsultowac, czy do Twojego pieca nie wystarczy propan-butan, który jest tańszy.

    Nie - butla starcza na niecałą dobę. Czyli 30 butli na miesiąc. Czyli circa 5000 zł.

    A teraz powiedz mi, czemu chcesz posadzki wygrzewać aż 1,5 miesiąca? Kiedy je zrobiłaś?
    To teraz mnie zaskoczyłeś. A czemu Ty grzałeś propanem a nie propan-butanem. Wymogi pieca? Ja będe miała Junkersa Smarta (kondensat). Czytałam że masz inny. A przy okazji ile kosztuje propan-butan?

    parkieciarz mówił, żeby mi wyschły dobrze posadzki to trzeba conajmniej 2-3 tygodnie stale grzać. Posadzki były robione we wrześniu

    Gaz ziemny mam mieć w lutym - może poczatek, moze połowa a moze koniec. A chyba jak jużzaczne grzac to będe to robić bez przerwy, chyb aże się myle

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony