dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 912

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #11

    Domyślnie

    Następująca sytuacja:
    Dom stoi już 20 lat. Na użytkowym poddaszu mam do wylewki przyklejoną cienką wykładzinę dywanową (grubość ok. 4-5 mm), która wymaga wymiany lub przykrycia (ok. 115 m2).
    Zdecydowałem się na przykrycie wykładziny porządnymi panelami grubości 12 mm (już kupione).
    Ogrzewania podłogowego nie ma, a pomieszczenie w przyszłości może być intensywnie użytkowane.
    Jeśli zainwestowałem w porządne panele, nie chcę zawalić sprawy podkładem niewłaściwym lub niskiej jakości. Najwłaściwszy wydaje mi się podkład XPS, ale chciałbym mieć pewność, że jest dobrej jakości.

    A teraz pytania:
    1. Jakiej firmy i jakiej grubości dać podkład?
    2. Czy między wykładzinę, a podkład dawać folię paroizolacyjną? (pod spodem jest normalne mieszkanie)

    Mam nadzieję, że ktoś mi na te pytania odpowie

    PS:
    Zainteresowały mnie podkłady Expert Matt firmy Cezar, a zwłaszcza zaintrygowała mnie podana przez producenta na opakowaniu wartość maksymalnego dopuszczalnego obciążenia wynosząca 1,5 kN/cm2.
    Szybko przeliczyłem i wyszło mi, że odpowiada to naciskowi ciężaru o masie 153 kg - jak na 1 cm2 trochę dużo, prawda?
    Idąc dalej przeliczyłem, jaki ciężar wytrzyma 1 metr kwadratowy tego podkładu - wyszło mi, że 1530 ton, czyli na 1 metrze kwadratowym można by zaparkować 34 czołgi typu PT-91 Twardy.
    Niezły wynik
    Ostatnio edytowane przez Chris123 ; 06-10-2016 o 00:00 Powód: PS

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony