dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 43 z 46
Pokaż wyniki od 841 do 860 z 912
  1. #841
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ZygmuntRolicz
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Poznan, Poland, Poland
    Kod pocztowy
    60-124
    Dzielnica
    Grunwald
    Posty
    640

    Domyślnie

    Fajnych masz znajomych. Cenne rady Ci dają
    Kup Selit jak masz możliwość. Ma bardzo mały opór i wręcz idealnie nadaje się na podłogówkę. Ponadto odpowiednio sklejony chroni przed wilgocią. Odpada zatem układanie folii.
    Pianka pod panele z czasem się wygniata i w ciągach komunikacyjnych panele strasznie pływają. Korek po kilku latach zaczyna się kruszyć. Z selitem, albo innymi matami krzemowymi masz fajne wygłuszenie to przede wszystkim- porównywalne do klejonej deski. Koszt to około 16złm2 za gr 2mm. Są też 3mm.
    Pozdro

  2. #842

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZygmuntRolicz Zobacz post
    . Koszt to około 16złm2 za gr 2mm. Są też 3mm.
    Pozdro
    Przepraszam, gdzie widziałeś za taką cenę ? Bo jak jak na razie znalazłem 3 mm za prawie 30

  3. #843
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ZygmuntRolicz
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Poznan, Poland, Poland
    Kod pocztowy
    60-124
    Dzielnica
    Grunwald
    Posty
    640

    Domyślnie

    Cena netto. Directfloor Poznań. Mozna tez kupić w Komforcie ale jest- ostatnio kupowałem 2 lata temu- na zamówienie. W Directfloor masz od ręki paletami.

  4. #844
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    klimator

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Łańcut
    Kod pocztowy
    37-100
    Posty
    98

    Domyślnie

    Dlaczego uważasz ze rada nie jest cenna?
    Jakieś kilka stron temu czytałem że jest to jedno z lepszych rozwiązań o ile jest równa podłoga.
    Ostatnio edytowane przez klimator ; 24-02-2015 o 08:17

  5. #845
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maariusz535

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kozienice
    Kod pocztowy
    26-900
    Posty
    40

    Domyślnie

    co ulozyc na podloge z desek pod panele?oprocz foli mozna polozyc takie plyty nie wiem jak sie nazywaja ok 500mm na500mm maja jak by jakas dektura,uklada sie ich w caro

  6. #846
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ZygmuntRolicz
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Poznan, Poland, Poland
    Kod pocztowy
    60-124
    Dzielnica
    Grunwald
    Posty
    640

    Domyślnie

    Klimator, połóż panel na matę krzemowa i na tekturę. Popukaj w panel i bedziesz wiedział w czym problem. Czytales wpisy sprzed 12 lat to nic dziwnego ze promowano tekturę. Pozdrawiam

  7. #847
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    klimator

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Łańcut
    Kod pocztowy
    37-100
    Posty
    98

    Domyślnie

    #ZygmuntRolicz wszystko spoko tylko że maty kwarcowe ( bo chyba o takie ci chodziło ) są jednak dosyć drogie mam do ułożenia jakieś 70 m2 paneli na podłogówce i przy 20-30 zł za m2 to jednak jest trochę szukam jakiegoś pośredniego rozwiązania tańszego i w miarę o dobrych parametrach, dlatego pytałem o Arbiton PE Max bo jest w okolicach 8 zł/m2

  8. #848
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ZygmuntRolicz
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Poznan, Poland, Poland
    Kod pocztowy
    60-124
    Dzielnica
    Grunwald
    Posty
    640

    Domyślnie

    A to nie o efekt chodzi?

  9. #849
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mirek118
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Praszka
    Kod pocztowy
    46-320
    Posty
    758

    Domyślnie

    Cytat Napisał klimator Zobacz post
    #ZygmuntRolicz wszystko spoko tylko że maty kwarcowe ( bo chyba o takie ci chodziło ) są jednak dosyć drogie mam do ułożenia jakieś 70 m2 paneli na podłogówce i przy 20-30 zł za m2 to jednak jest trochę szukam jakiegoś pośredniego rozwiązania tańszego i w miarę o dobrych parametrach, dlatego pytałem o Arbiton PE Max bo jest w okolicach 8 zł/m2
    To obejrzyj podkład z firmy Cezar. Nie pamiętam nazwy, taki różowy. Wygląda tak samo jak ten Arbiton i podobno ta sama fabryka to robi a z tego co pamiętam to spora różnica w cenie była.
    Ja wybrałem z Cezara taki niebieski z powycinanymi prostokątnymi otworami ze względu na znikomy opór cieplny - dla mnie to było ważne. Ten mój kosztował niecałe 4 zł/m2

  10. #850
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mirek118
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Praszka
    Kod pocztowy
    46-320
    Posty
    758

    Domyślnie

    Cytat Napisał klimator Zobacz post
    Dlaczego uważasz ze rada nie jest cenna?
    Jakieś kilka stron temu czytałem że jest to jedno z lepszych rozwiązań o ile jest równa podłoga.
    Jak podłoga nierówna to najtańszym klejem do płytek z grubsza wyrownaj. Taniej cie to wyjdzie niż jakieś super cudowne podkłady.

  11. #851
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kovar86

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    poznan
    Kod pocztowy
    61-128
    Posty
    1

    Domyślnie

    witam

    właśnie dojechały do mnie panele "Krono Original Vario ac4 8mm" z podkładem ale inny niż miał być i tu moje pytanie czy taki podkład może być na drewnianą podłogę bez ogrzewania podłogowego na 1 piętrze.
    http://www.canadia.ie/index.php/prod...vy-duty-180002
    proszę o możliwie szybką odpowiedź bo nie wiem czy zwracać czy nie bo te wyglądają na porządne.

  12. #852

    Domyślnie

    Witam. Niebawem z żoną staniemy się właścicielami mieszkania w bloku. Czeka nas w najbliższym czasie remont. Mamy wrażenie, że w mieszkaniu pod nami mieszka bardzo wyczulona na wszelkie decybele sąsiadka, która przejawy naszej aktywności ruchowej kilka razy skwitowała miotłą o sufit Chciałbym oczywiście w ramach dobrosąsiedzkich relacji oszczędzić jej zdrowia i maksymalnie wyciszyć podłogę. To moje pierwsze podejście do tematu więc prosił bym o jakiś punkt zaczepienia. Jakie materiały i technologie dadzą najlepsze tłumienie dźwięków w dół. Na podłodze obecnie mamy wylewkę samopoziomującą a w zamiarach chcemy położyć panele. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie. Cena za metr na razie nie gra roli (mamy do wyciszenia ok. 50 m2)

  13. #853

    Domyślnie

    Poszukuje podkładu który spełni trzy funkcje:
    - maksymalnie wyciszy efekt paneli
    - maksymalnie wyizoluje panel od wylewki (jak najwyższy opór cieplny)
    - będzie miał 4 - 6 mm żeby wyrównać panele z gresem

    Myślałem o gumokorku, ktoś stosował?

    Druga sprawa, czy są w ogóle firmy które kładą panele Quick-Stepa na gumokorku z zachowaniem gwarancji i 8% vat?
    Ostatnio edytowane przez onion ; 13-03-2015 o 11:15

  14. #854

    Domyślnie

    Poszukuje opinii ktory podklad bedzie najlepszy do tlumienia odglosu krokow. Dzwieki transmisyjne nie istotne. Podlogowki nie ma.
    Cena nie gra roli. Panel bedzie krono red river hickory. Czy podklady balterio qs a moze arbiton. Potrzebuje najlepszego. Prosba o podpowiedz

  15. #855
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Parkiet czy naprawdę pod mate Selit Pro nie ma potrzeby układania folii paroszczelnej?
    Czy ktoś z forumowiczow zdecydował się na mate Selit Pro i mógłby polecić jakiś niedrogi sklep internetowy?
    Z góry dziękuje za odpowiedz.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  16. #856

    Domyślnie

    Witam.

    Przeczytałem ostatnie kilkanaście stron w tym temacie i niestety nadal nie wiem jaki podkład zastosować pod panele (Classen joy 8 mm). Ze względu na drzwi i schody muszę dać 6 mm podkładu , który dobrze wytłumi dźwięki do pomieszczenia znajdującego się poniżej. Strop to OSB 22mm na belkach stropowych (dom szkieletowy). Myślałem o korku, albo gumokorku, ale nie widzę nigdzie gumokorku 6 mm. Co ewentualnie innego polecacie ?
    Ostatnio edytowane przez jgrolik ; 03-07-2015 o 21:46

  17. #857
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał cympekwm Zobacz post
    Jak zakładałem panele kilka lat temu to głównym materiałem pod panele była pianka, nie wiem co teraz jest lepsze i co się stosuje
    I co ten komentarz wprowadził do dyskusji?

  18. #858
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    fenix - to spamer

  19. #859
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    99tomcat

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    106

    Domyślnie

    widzę raczej na pomoc nie mam co liczyć ale pytanie standardowe - podkład pod panele 10mm - maty kwarcowe za drogie.

    Na razie stawiam na eko płytę zeiloną 5mm,a el niby taksa mo jak korek albo i gorzej się kruszy i pyli ;/

    Pianki się ugniatają co znam z autopsji...

  20. #860
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Pianomat, albo płyty z XPS
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Strona 43 z 46

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony