dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 46
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 912
  1. #201
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar MarzannaPG
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.967
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał zarluk
    Może dodam coś do wątku...spotkałem się ostatnio w internecie z koniecznością ułożenia pod panelami i podkładem dodatkowej folii paroprzepuszczalnej...Czy to naprawdę jest konieczne?? Jaką rolę ma spełniać ta folia??
    Dzięki za odp.
    Podłączam się pod pytanie. Na moich Classenach jest takie zalecenie. Czy aby konieczne?

  2. #202

    Domyślnie

    dawac czy nie dawac foli pojecie wzgledne
    opis na deskach z marketu to uniwersalny schemat montazu na wszystkie rodzaje podloz, niekonieczne i zbedne w przypadku wylewki wykonanej wedlug schematu

  3. #203
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marzanna Guzikowska
    Cytat Napisał zarluk
    Może dodam coś do wątku...spotkałem się ostatnio w internecie z koniecznością ułożenia pod panelami i podkładem dodatkowej folii paroprzepuszczalnej...Czy to naprawdę jest konieczne?? Jaką rolę ma spełniać ta folia??
    Dzięki za odp.
    Podłączam się pod pytanie. Na moich Classenach jest takie zalecenie. Czy aby konieczne?
    przeczytaj proszę, jakie warunki reklamacji zastrzegł producent
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  4. #204
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Alexus

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1

    Domyślnie PANELE - Jaki podkład pod starą (40 letnią) podłogę?

    W dosyć starym mieszkaniu (odziedziczonym po dziadkach) mam zamiar ułożyc panele. Problem w tym że w całym mieszkaniu (oprócz łazienki) jest ułożona podłoga wykonana z desek (nierównych i w niektórych miejscach skrzypiących) które ze względu na ich staż nie są zbyt stabilne, co odczuwalne jet przy chodzeniu po nich. Chciałbym uniknać ich zrywania i robienia wylewki bo nie wiem co zastanie mnie pod tymi deskami no i to wiąże się z kosztami i duzo dozą fatygi. Myslałem czy dobrym pomysłem nie byłoby położenie njako podkład płyt OSB ale nie wiem dokładnie jakiego typu powinny one być (nierówności sa naprawde spore). Myslę że sam podkład składający sie z maty korkowej czy też płyt podłogowych może nie wystarczyć do uzyskanai stabilnego podłoża. Proszę o poradę i z góry dziękuję.

  5. #205

    Domyślnie Co pod położyć pod panele aby dobrze wygłuszyć.

    Szukałem szukałem, jednak nie znalazłem...

    Co najlepiej położyć pod panele w mieszkaniu aby było dobrze wygłuszone (np, żeby sąsiadom muzyka mniej dudniła...).

    Najprawdopodobniej panel Krono original z serii retro.

    pozdr.
    Nie mamy Pańskiego płaszcza i co nam Pan zrobisz.

  6. #206

    Domyślnie re.

    Jesli Masz na mysli panele podlogowe to mysle ze najpierw-styropian+mate piankowa i na to dopiero panele.

  7. #207

    Domyślnie

    oczywiście chodzi o panele podłogowe, tak przy okazji ma ktoś namiar na dobre ceny krono original ??
    Nie mamy Pańskiego płaszcza i co nam Pan zrobisz.

  8. #208

    Domyślnie

    Podbijam....

    Nikt nie pomoże??
    Nie mamy Pańskiego płaszcza i co nam Pan zrobisz.

  9. #209

    Domyślnie Wygłuszający podkład pod panele i wygłuszenie drzwi.

    Czy jest sens dla lepszego wygłuszenia dać podwójny podkład pod panele z płyt ekopor (5,5mm zielone) i korek 2mm? Czy jakaś inna kombinacja podkładu dla wygłuszenia podłogi?

    W jaki sposób wygłuszyć drzwi ze zwykłej sklejki?

  10. #210

    Domyślnie

    A co myślicie o takim rozwiązaniu: (Domek poniemiecki i podłoga z desek)
    Korek techniczny 2mm, na korek ekopłyta (eko-por) 5,5mm i na to panele 7mm? Czy może korek dać na ekopłyte?
    Główny cel to wyciszenie dźwięków przedostających się do pokoju poniżej. Zastosowanie waty czy innych rzeczy odpada.

  11. #211

  12. #212
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Zasypcie te krzywe wylewki perlitem. Kosztuje nic! Rozwiązuje wszelkie Wasze problemy.

    Panele to membrana sporego bębna. Aby nie pozwolić, żeby zagrał, to trzeba go skutecznie podeprzeć w niezliczonych punktach odpowiednio tłumiącym drgania materiałem.

    UWAGA: Jak jest ogrzewanie podłogowe to ten sposób odpada.
    Perlit to termo i dźwięko izolacja.
    Adam M.

  13. #213

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk
    Zasypcie te krzywe wylewki perlitem. Kosztuje nic! Rozwiązuje wszelkie Wasze problemy.

    Panele to membrana sporego bębna. Aby nie pozwolić, żeby zagrał, to trzeba go skutecznie podeprzeć w niezliczonych punktach odpowiednio tłumiącym drgania materiałem.

    UWAGA: Jak jest ogrzewanie podłogowe to ten sposób odpada.
    Perlit to termo i dźwięko izolacja.
    Adam M.
    Kiedy ja nie mam wylewki, tylko zdrową i równą podłogę z desek Perlit można by wysypać pod samymi deskami, ale podłogi nie będę zrywał. Dla pewności każdą deskę przykręciłem do legarów wkrętami 70mm żeby całość jeszcze bardziej usztywnić. Podłoga nie skrzypi i nie wygina się co mnie bardzo cieszy, tylko chcę maksymalnie wyciszyć pokój gdy będą już panele. Już teraz jest cicho i w pokoju poniżej nie słychać za wiele z góry. Wiem że kroki chodzenia po panelach nie da się w 100% wyciszyć lecz same dźwięki z pokoju przedostające się przez podłogę tak.
    Macie jeszcze jakieś doświadczenia z korkiem lub płytami ekopor? Zastanawia mnie zastosowanie tych dwóch materiałów tylko nie wiem w jakiej lepiej je ułożyć kolejności.

  14. #214
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    vito07

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    2

    Domyślnie podkład pod panele

    mam mieszkanko które planuje wyremontować i niewiem jaki dać podkład pod panele podłogowe laminowane. Podłoga niejest za równa jak to w starym budownictwie.co wy na to?

  15. #215
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    vito07

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    2

    Domyślnie co pod panele?

    cześć. mam dylemat odnośnie podkładu pod panele laminowane.jest to podłoga w mieszkaniu w bloku z tym że ten blok stoi już pare latek więc niejest najprostsza.jakie macie doświadczenia i co proponujecie?

  16. #216
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Jan48

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1

    Domyślnie Co pod panele?

    Witam! Mam dom poniemiecki z lat 30-tych, częściowo podpiwniczonych. Pod podłogami z desek drewnianych na części niepodpiwniczonej znajduję się tzw. pustka. 60cm pod podłogą znajduję się naturalny grunt. Fundamenty domu wykonane są z cegły klinkierowej.
    Na takiej podłodze chciałbym położyć panele, ale nie wiem jakiego użyć podkładu. Czy z płyt z tworzywa sztucznego, czy z płyt drewnopodobnych, a może pianki? Na jednej z podłóg mam podkład z miękkiej płyty pilśniowej i czuć w tym pokoju stęchliznę. Proszę o radę!
    Jan

  17. #217

    Domyślnie

    gruba folie (taka, jak do oczek wodnych), na to korek i panele.

  18. #218

    Domyślnie

    Co do stęchlizny to obawiam się, zę tzreba bedzie zerwać - zlokalizowac gdzie wilgoć podchodzi

    Natomiast co do podkładu to dokładnei jak napisał Makary, gruba folia - choc moze nie koniecznie ta do oczek wywinąć ją jak najwięcej na ściany, podkład korkowy i panel - a folię obcinamy tuż przed listwowaniem.
    Jeśli podłoże jest mocno zawilgocone - lub ciągne wilgoć wtegu przed całą operacją należało by użyc jakiegos specyfika przeciwwilgociowego aby uszczelnić "pory" w podłożu.
    Budowa, budowa - jak to przetrwać i nie zwariować, wreszcie zamieszkane... cudownie jest na własnych śmieciach

  19. #219

    Domyślnie brak folii pod panelami

    Mój pan od wykończeniówki "zapomniał" położyć folię pod panele. Dał jedynie płytę, którą w tym celu zakupiłam. Na szczęście zrobił tylko w ten sposób 1 pokój. Pytanie- czy jutro koniecznie zlecić mu demontowanie całości, czy zaryzykować i zostawić. Panele są woskowane, classena, nie klejone. Wylewka jest już sucha, pod nią jest styropian i folia.

  20. #220
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    jezeli na parterze, ściągac i położyc folie - obowiązkowo
    dodatkowo bez folii tracisz gwarancję producenta
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

Strona 11 z 46

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony