dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 46
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 912
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000)
    am

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.008
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    Ja dałem taki podkład soundprotect czy coś takiego. Producentem jest chyba Wirex albo Pergo.
    Poza swietnym wytłumianiem ma ta miłą cechę że jest na bazie garfitu i ma barzdo mały opór cieplny - idealne do podłogówki
    am

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000) ZŁOTOUSTY Avatar mieczotronix
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    2.203
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    a gdzie to się kupuje? w jakimś specjalnym miejscu, czy jest ogólnodostępne?

  3. #23

    Domyślnie

    Ja też chętnie dowiedziałbym się gdzie można kupić taki podkład. Tak się składa, że w każdym sklepie sprzedającym panele "fachowcy" mówią co innego. Spotkałem się z opinią, że przy podłogówce np. panele drewniane powinno się kleić do podłoża specjalnym elastycznym klejem.

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000)
    am

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.008
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    Ja kupiłem podkład w sklepie z panelami Pergo. (Warszawa - Bartycka).
    Zawsze sprawdzajcie- rządajcie od sprzedawcy parametrów przewodności cieplnej danego materiału podkładowego. O ile dobrze pamiętam, to ten podkład który mam ma o rząd wielkości mniejsze opory cieplne niż np. gąbka 2mm

  5. #25

    Domyślnie

    Ja słyszałam że wogóle paneli nie można kłaść na podłogówkę!!! A nie wyobrażam sobie zimnych płytek w salonie. Czy to są jakieś specjalne panele????

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000)
    am

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.008
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    Większość paneli o grubości poniżej 1cm nadaje się do podłogówki. Oczywiście najlepsza do podłogówki jest terakota czy kamień, ale panele też mogą być. Trzeba to tylko uwzględnić przy projektowaniu instalacji.
    Ja mam podłogówkę w całym domu, wszędzie gres + panele w sypialniach - jest OK

    am

  7. #27

    Domyślnie

    nie masz zadnych kaloryferow? nawet w sypialniach podlogowka?
    zycie w skosach czyli poddasze na calego

  8. #28

    Domyślnie

    ja kaloryfery mam tylko na górze
    na dole sama podłogówka
    (oczywiście dopiero od wiosny )
    ... jak ktoś chce, to może ...

  9. #29
    Guest

    Domyślnie

    Ja problem odkryłem dawno. Nic na forum nie znalazłem. Nie znalazłem również pomocy u producenta. Również proszę o pomoc w sprawie. Co pod panele przy ogrzewaniu podłogowym?

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000)
    am

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.008
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    Człowiek
    W całym domu mam podłogówkę - dodatkowo w łazienkach mam drabinki do suszenia ręczników.
    Atmosfera w domu jest super - również w sypialniach. Temperatura stabilna - troche niższa w nocy. Bardzo dobrze się śpi.
    Troche gorzej jest jak jeszcze napalę w kominku - powietrze bardzo się wysusza i jest okresami trochę za gorąco.

    Polecam podłogówkę

  11. #31

    Domyślnie

    am
    slyszalem duzo zlego na temat podlogowki w sypialni. nie wiem juz sam co o tym myslec. instalatorzy namawiaja zeby zrobic mieszane. w pokojach grzejniki. znacznie podraza to zabawe ale jak ma byc dobrze to...

    jak mozesz napisz cos jeszcze o tej podlogowce.
    zycie w skosach czyli poddasze na calego

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000)
    am

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.008
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    Ta wiem - ja również wiele słyszałem ...
    Zrobiłem instalację, tak na wszelki wypadek podwójną - tzn. mam w każdej sypialni doprowadzone rurki do grzejników. Rurki póki co są zatynowane i ich nie widać - po pierwszym sezonie grzewczym mam zdecydować, czy będą dodatkowe grzejniki.
    Jednak już teraz widzę, że jest to niepotrzebne. Z dużym prawdopodobieństwem u mnie w domu grzejników nie będzie (poza drabikami w łazienkach)

    Bardzo mi odpowiada atmosfera w domu ogrzewanym podłogowo.
    Nie możesz niestety liczyć na ciepłą podłogę przez cały czas. Podłoga po prostu nie jest zimna, ale w dalszym ciągu jej temperatura jest niższa niż 37st twoich stóp.
    Jeżeli lubisz duże skoki temperatury w domu (np. obniżenie na noc z 21st na 16st) to podłogówka również nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ przy tym ogrzewaniu to się nie uda.
    U mnie temp w nocy spada o 1st - góra 2st. Generalnie temp w domu jest bardzo stabilna. I jest to bardzo fajne - mi odpowiada.
    W sypialniach mam nawiewniki i nigdy jeszcze nie miałem problemów z zasypianiem ze względu na rozkład temperaturowy.

    Jak napalę w kominku, to już nie jest tak fajnie - powietrze jest wysuszone i czasami wieczorem jest trochę za ciepło - przy samej podłogówce jest naprawdę super.

    Podobno niektórym podłogówka przeszkadza w sypialni - dla mnie to trochę mit - u mnie sie nie sprawdza

  13. #33

    Domyślnie

    sam sie wacham i tez wymysilem dodanie rur pod ewentualny kaloryfer w sypialni tyle, ze nie wiadomo co z mieszczaczem, programatorem itp. na jeden uklad znacznie mniej pieniedzy potrzeba.
    zycie w skosach czyli poddasze na calego

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000)
    am

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.008
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    POciągnięcie dodatkowych rurek to rzeczywiście niewielki koszt. Kotłownia - tu zaczynają się schodt. Ja mam instalację pod dwa niezależne obiegi - podłogówka (mieszacz) i grzejniki - tak na wszelki wypadek.
    Gdybym robił drugi raz chyba jednak zdecydowałbym się na prostszą i tańszą instalację kotłówni - spore oszczędności - w razie czego zawsze można przebudować i rozszerzyć.
    Jedyny plus to taki, że niezależnie steruję sobie pracą grzejników łazienkowych i mogę określać ich temperature niezależnie od podłogówki. Tyle tylko, że koszt takiej wygody jest niewspółmiernie wysoki. Co innego, gdybym jednak instalował grzejniki w sypialni - ale jak już pisałem jest to mało prawdopodobne.

  15. #35

    Domyślnie

    no wlasnie o te dodatkowe koszty w kotlowni chodzi. zobacze jeszcze co moj instalator powie i trzeba bedzie sie zdecydowac. ech.
    zycie w skosach czyli poddasze na calego

  16. #36
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Olga

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    8

    Domyślnie Co pod panele na ogrzewanie podłodowe?

    Może jest ktoś kto przerobił juz ten temat albo i bez tego wie co lepiej położyc pod panele na podlogę z wodnym ogrzewaniem ( pianka, tektura czy cos jeszcze innego). Wszystkie sugestie mile widziane!

    Radosnych i spokojnych Swiąt Bożego Narodzenia dla wszystkich Forumowiczów.
    Olga

  17. #37

    Domyślnie

    Prawda jest taka, że najlepszym rozwiązaniem są drewniane trójwarstwowe panele klejone specjalnym klejem bezpośrednio do podłogi (jak parkiet).
    Montaż "podłogi pływającej" (jak rozumiem o taką chodzi) jest obarczony istotnymi mankametnami wynikającymi z faktu stosowania warstwy izolacyjnej w postaci "( pianka, tektura czy cos jeszcze innego)".
    Pozdrowienia

  18. #38
    Guest

    Domyślnie

    zadaniem pianki jest wyrównanie ewentualnych nierówności podłogi.
    niestety przy okazji jest to jeden z najlepszych materiałów izolacyjnych ( przenikanie ciepła ).
    Ale jest za to stosunkowo cienki i w mały stopniu wpływa na całościowy opór podłogi.

    Dodatkowo wymysliłem taki patent - podzielę się pomysłem i czekam na opinie - piankę kupuje się w rulonach, pomyślałem, że wykonam w tym rulonie w kształcie walca szereg otworów tak na wylot i w różnych płaszczyznach.
    Powstanie w ten sposób takie sito umożliwiające z jednej strony właściwe ułożenie paneli, z drugiej strony swobodniejszy przepływ ciepła w górę.

    Co o tym sądzicie ?

    Cz.

  19. #39

    Domyślnie

    Myślę, że dziurkowanie pianki niewiele zmieni (może nawet podniesie wartość oporu), konwekcyjny współczynnik wymiany ciepła ma znacznie mniejszą wartość od współczynnika dla przewodzenia (w tym wypadku), więc IMHO powinno się dążyć do uzyskania wymiany ciepła w warstwach podłogi tylko przez przewodzenie, choć zgadzam się, że w przypadku cienkiej warstwy wzrost oporu nie będzie drastycznie duży.
    Warto jednak zastanowić się nad efektami pracy podłogi wywołanej zmianami temperatury i wilgotności.
    Pozdrawiam

  20. #40
    Guest

    Domyślnie

    ok,
    słyszałem też, że są pianki do których dodaje się grafitu w celu uzyskania lepszej przewodności.
    W sklepie widziałem taką szarą piankę, ale sprzedawca nic nie wiedział o jakichkolwiek róznicach.

    Czy jest to jakaś specjalna pianka, czy właśnie ta szara sprzedawana powszechnie w sklepach ?

    Cz.

Strona 2 z 46

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony