dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 46
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 912
  1. #41

    Domyślnie Co pod panele

    Witam,
    Właśnie przerabiałem ten temat już od jakiegoś czasu i mam nadzieję że skutecznie. TAk przy okazji, co sprzedawcy opowiadają klientom w związku z tym tematem to odrębny temat. JA spotkałem się z opinią że panele nie nadają się pod ogrzewanie wodne a pod elektryczne tak, że grubość warstw podłogi nie ma znaczenie i najlepszy będzie parkiet 22mm.
    Wracając do tematu. Z tego co się dowiedziałem to najlepszym rozwiązaniem będzie położenie folii paroizolacyjnej gr. 0,2 tektury falistej gr ok 2mm i paneli maks gr 15 mm. Trzeba się liczyć z pojawianiem się szczelin ( szczególnie to będzie widoczne w przypadku tanich paneli - cyt. sprzedawcę drogich paneli ale chyba ma rację) . Ja za parę tygodni położe u siebie panele drewniane gr. 15 mm na 15% powierzchni oraz sztuczne panele gr. 8 mm na 70 % powierzchni
    pzdr

  2. #42
    Guest

    Domyślnie

    faaaaaaaaaaaaaaktycznie !!!!

    pianka poliuretanowa ma opór "R" 4x większy od tektury !

    ot i jest rozwiązanie.

    Cz.

  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000)
    am

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.008
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    Pisałem już:
    Cytat Napisał am
    Ja dałem taki podkład soundprotect czy coś takiego. Producentem jest chyba Wirex albo Pergo.
    Poza swietnym wytłumianiem ma ta miłą cechę że jest na bazie grafitu i ma bardzo mały opór cieplny - idealne do podłogówki (...) Zawsze sprawdzajcie- rządajcie od sprzedawcy parametrów przewodności cieplnej danego materiału podkładowego. O ile dobrze pamiętam, to ten podkład który mam ma o rząd wielkości mniejsze opory cieplne niż np. gąbka 2mm
    am
    wiecej postów na ten temat:
    http://www.murator.com.pl/forum/view...t=soundprotect

  4. #44

    Domyślnie Podkład pod panele podłogowe.

    Stoję przed wyborem materiału pod panele podłogowe. Zależy mi przede wszystkim na maksymalnym zniwelowaniu odgłosu "stukania" paneli przy chodzeniu. Sprzedawcy polecają ryflowane płyty z poliestyrenu - niestety dość drogie. Czy ktoś użytkuje coś takiego? Czy duże znaczenie ma grubość płyty - 3 lub 6mm ? A może nie warto przepłacać i kupić "zwykłą" piankę?
    Pozdrawiam i proszę o opinie.

  5. #45

    Domyślnie

    Jeżeli panele zwykłe, to położyłabym piankę.
    Co byś nie położył, to kroki i tak będzie słychać.

  6. #46

    Domyślnie Panele a izolacja akustyczna

    Zastanawiam się czy macie doświadczenia z układaniem podkładu pod panele, czyli np. użycie jakiegoś konkretnego materiału powoduje że lepiej tłumi i izoluje akustycznie.
    Pozdrawiam


    Deha z Podlasia

  7. #47

    Domyślnie

    Podobno najlepszy pod tym względem jest podkład z płyt pilśniowych. To jest zdanie sprzedawców, z którymi rozmawiałem. Ale ja również chętnie poznałbym opinie forumowiczów.

  8. #48

    Domyślnie

    Ja mialem w bloku panele na piance plastikowej - cholernie to głośne, sąsiadka co chwile walila w sufit miotłą i wyła z wściekłości jak moje dzieci biegały i rzucał plastikowymi zabawkami. Korek podobno lepszy
    Może spotkamy się, tam gdzie trafi każdy z nas, tam gdzie życie będzie snem...?
    I zobaczysz, będzie czas, żeby śpiewać, żeby grać, za sto lat, za rok, za dzień...

  9. #49

    Domyślnie

    korek lepszy, ale droższy. Ja zastosowałem płyty 5,5mm grubości... ekologiczne. Nie pamiętam nazwy, ale są zielone, czasem brązowe (patrz strona www.barlinek. Aha zastosowałem panele drewniane 1,5cm, więc nie wiem jak to się ma do tych "cieńszych"
    Pozdrawiam
    Pearl
    wszystko dobre, co się w łóżku kończy

  10. #50
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Wojciech Nitka

    Zarejestrowany
    Aug 2001
    Posty
    1.634

    Domyślnie

    Kronospan - http://www.kronospan.pl - produkuje panele z folią wygłuszającą, zwiększającą izolacyjność akustyczną.

  11. #51

    Domyślnie

    Dzięki za odzew.
    Może jeszcze ktoś ma jakieś spostrzeżenia ?
    Pozdrawiam


    Deha z Podlasia

  12. #52
    Guest

    Domyślnie

    Może cos jeszcze w tym temacie?

  13. #53

    Domyślnie

    Panele należy ułożyć na podkładzie tłumiącym dźwięki ( mata z pianki polietylenowej lub miękkie płyty pilśniowe).
    Są też specjalne ciche panele, które wydają odgłosy o połowę cichsze niż zwykłe. Oznaczone są specjalnym symbolem S.A.S. ( sound absorb system).

  14. #54

    Domyślnie

    Jeżeli miałbyś kupowac płyty z poliestyrenu , to może polacałoby się kupic droższe panele z podkladem korkowym ( Barlinek, Wicanders). Albo zamiast poliestyrenu korek techniczny z rolki?
    Pozdrawiam Marzena

  15. #55

    Domyślnie

    Z tego co wiem, to pianka (2mm) niewiele da. U siebie położę miękką płytę (nazywa się eko-cośtam, i wygląda jak miękka płyta spilśniona) grubości 8mm (są też np. 5,5mm). Podobno ta płyta pomaga, choć oczywiście na desce panelowej i tak słychać stukanie.
    A na panele laminatowe to chyba pomaga włożenie waty do uszu...

  16. #56
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    ja pod zwykłe panele połozyłam pianke z folia...stukot jest...niestety i te płyty ekologiczne tez nie za duzo pomagają..

  17. #57
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wim

    Zarejestrowany
    Apr 2004
    Posty
    6

    Domyślnie co pod panele

    Co polecacie pod panele podłogowe z płyty HDF. Panele maja byc ułożone w mieszkaniu pod którym znajduje się inne mieszkanie. Czy potrzebna jest folia paraizolacyjna. Czy układac pianke czy może lepsze są płyty pilśniowo-papierowe.
    Pozdrawiam i dzięki za pomoc

  18. #58

    Domyślnie

    Mozesz dac najpierw folie. A na nia najlepiej zielona plyte pod panele.

    D.

  19. #59
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    invx

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.066

    Domyślnie

    jak masz rowna podloge to nie ma sensu dawac plyt wystarczy folia i pianka

  20. #60

    Domyślnie

    Właśnie też się zastanawiam co podłożyć pod panele...czy ma to być pianka, czy płyty zielone...wylewkę trudno ocenić mi na oko czy jest prosta czy krzywa. Powiedzcie mi jakie są normy w nierównościach...

    Pozdrawiam

Strona 3 z 46

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony