dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 41 z 46
Pokaż wyniki od 801 do 820 z 912
  1. #801

    Domyślnie

    @Flawia podkład wyciszający znalazlam np w sklepie Podlogi24 ale 3 milimetrowe. A z takiej grubości jak Ty szukasz to może piankowe albo jakieś korkowe?

  2. #802
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mirek118
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Praszka
    Kod pocztowy
    46-320
    Posty
    758

    Domyślnie

    Wkrótce będę kładł panele podłogowe na podłodze z ogrzewaniem podłogowym. Jakie panele polecacie? Może ktoś podrzuci konkretną nazwę?
    Dom z podd. użytk.+piwnica+podw. garaż.OZC by Asolt 5,75kW dla temp. oblicz. -18*C na zewn. i 22*C wewn.,EAH = 41,8 kWh/m2*rok.4 osoby.Okna MS Line 3 szyby Uw=0,62-0,93+3 Fakro 3 szyby. Skosy 30cm wełny λ=0,035,sufit 30-45cm.Styro 20 cm λ=0,031. 100% podłogówka+2 drab. w łazienkach. Pow podłóg w części mieszk. 165m2, pow. piwnicy 55m2, pow. garażu 55m2. Kubat. grzana 510m3.Garaż nie ogrzew. PCi GW 8,3kW by Wihi z DZ poz.-pion., Galmet Maxi 300l. WM Onyx 550+GGWC 4,5kW.Strefa II/III

  3. #803

    Domyślnie

    Cytat Napisał 5piotrek5 Zobacz post
    A czy ktoś miał do czynienia z podkładem Balterio Premium Wood Sound? Gęstość to ok. 800 kg/m3, tłumienie dźwięków transmisyjnych (przez strop) 22 dB, tłumienie odgłosów kroków także 22 dB - to wg specyfikacji producenta. Grubość 3mm. Jak się zachowuje w praktyce? Zależy mi przede wszystkim by dźwięki od sąsiada z dołu nie przechodziły do mnie. Co to za rodzaj podkładu? Czy jest trwały? Obecnie na stronie Balterio nie ma go, są inne.
    Z góry dziękuję za odpowiedź jak się on ma do konkurencji i czy warto się nim zainteresować.
    Chyba takiego podkładu jeszcze nikt nie wymienił tutaj.
    Tłumienie odgłosu kroków na poziomie 22dB jest niemożliwe, chyba że mierzone wg jakiejś absurdalnej normy, ale raczej pomyłka

    Żaden podkład pod panele nie ma w zakresie swoich funkcji tłumienie sąsiada pod Tobą.. nie licz na to, że osiągniesz ten efekt podkładem
    Jeżeli chodzi o ogólne wyciszanie podłogi to masz 2 rodzaje: wyciszanie odgłosu kroków (dźwięk odbity) i w tym zakresie najlepsze są maty kwarcowe np. Selit Pro, a jeżeli chodzi o wyciszanie sąsiada na dole ale od Twoich! kroków to podkłady np. z grubego XPSu np. 5mm, ewentualnie dobry parametr ma też w tym zakresie ekopłyta (zielone lub szare wióry), ale ogólnie jako podkład niezbyt..

  4. #804

    Domyślnie

    Witam

    Potrzebuję podkładu pod panele, jedne w salonie na dole, drugie na całym górnym piętrze. Zależy mi na bardzo dobrym wyciszaniu, szczególnie dźwięków do góry. Dodatkowo na izolacji termicznej od podłoża (wylewka betonowa), nowy bliźniak. Brak ogrzewania podłogowego.

    1. Salon-parter, panele Pergo Dąb Morski, 8mm, AC5. Potrzebuje najlepiej wyrównać do kafli na parterze, które są około 14-15 mm na wylewką
    a) zastanawiam się nad korkiem 6mm:
    http://korexradom.pl/podklad-korkowy...anele-6mm.html
    b) XPS 6mm:
    http://www.arbiton.com/pl,product,xps-6-mm.html
    c) ewentualnie wyrównanie wylewki o 4 mm albo pogodzenie się z nierównością i do tego
    mata kwarcowa:
    http://www.matykwarcowe.pl/
    Ale chyba takie maty nie nadają się na podłogi bez ogrzewania podłogowego?

    2. Piętro, Kronopol Dąb Celtycki, 10mm, AC4, różnica między kaflami w łazience a wylewką betonową to około 18-19mm. Choć trochę chcę ją zniwelować
    XPS 6mm albo korek 8 mm

    Producent Pergo zaleca mi użycia swojego podkładu Smart Underlay+ (PGUDLSMARTPLUS15) ale ma tylko 3mm
    http://www.pergo.pl/pl-PL/Accessorie...nate/Underlays

    Co wybrać?
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Roger7 ; 08-09-2014 o 15:01

  5. #805

    Domyślnie

    Cytat Napisał nofear Zobacz post
    Tłumienie odgłosu kroków na poziomie 22dB jest niemożliwe, chyba że mierzone wg jakiejś absurdalnej normy, ale raczej pomyłka
    Patrzę na opis tego podkładu, o którym wspomniał wcześniej kolega i faktycznie ma takie tłumienie. Nie wiem, z jakiego źródła on to wziął, ale ja z http://podlogi24.net/balterio-i-prem...m-o_l_741.html. Rzuć okiem i napisz, co o tym myślisz.

  6. #806

    Domyślnie

    Witam,

    Chcę ułożyć panele gr. 8 mm. Mam już folię 0,2 mm i płyty XPS z VOXa o gr. 5 mm. Folię wiem jak ułożyć... natomiast czy konieczne jest aby płyty podkładowe były pod kątem 45 st. w stosunku do paneli ? Po co tak się robi... nie rozumiem tego. Ma to jakieś znaczenie ? Wiem tylko że na pewno mi nie uznają reklamacji paneli jak ułoże inaczej podkład... ale czy spełnia to faktycznie jakąś funkcję czy moge dowolnie ułozyć ten podkład ?

  7. #807

    Domyślnie

    natomiast czy konieczne jest aby płyty podkładowe były pod kątem 45 st. w stosunku do paneli ? Po co tak się robi... nie rozumiem tego.
    Układa się go tak tylko po to by krawędzie podkładu nie nałożyły się z krawędziami paneli (łączenie podkładu z łączeniem paneli) Dlaczego ? a no dlatego że mogłyby się w tym miejscu wyginać a co za tym idzie rozchodzić na łączeniach , wyłamać zamki itd. Podkład możesz ułożyć też normalnie tylko zwróć uwagę by łączenie nie wypadło na łączeniu paneli.

  8. #808
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    GCieslak

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Kozia Wólka
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam,
    Chciałbym ułożyć panele w jednym z pokoi, niestety mam dużą różnicę poziomów pomiędzy korytarzem gdzie są płytki a pokojem gdzie chcę ułożyć panele. Różnica wysokości pomiędzy posadzką w pokoju a płytkami ułożonymi w korytarzu to ok 25 mm. Jaki podkład polecacie w takiej sytuacji (15 mm)?
    Zakładam, że panel będzie miał grubość 10 mm.

  9. #809
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    GCieslak

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Kozia Wólka
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał GCieslak Zobacz post
    Witam,
    Chciałbym ułożyć panele w jednym z pokoi, niestety mam dużą różnicę poziomów pomiędzy korytarzem gdzie są płytki a pokojem gdzie chcę ułożyć panele. Różnica wysokości pomiędzy posadzką w pokoju a płytkami ułożonymi w korytarzu to ok 25 mm. Jaki podkład polecacie w takiej sytuacji (15 mm)?
    Zakładam, że panel będzie miał grubość 10 mm.
    A może ktoś miał podobna sytuacje? Co mozna z tym zrobić ?

  10. #810
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    lukasz3k

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Pruszków
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam
    Co bedzie lepsze pod panele XPS Combi plus 5mm czy pianomat 4mm? Niestety musze zastosowac conajmniej 4mm podklad zeby wyrownac do poziomu plytek. Duzo poczytalem, niektorzy polecaja pianomat inni ze nie nadaje sie pod panele. Ktos to juz sprawdzal doswiadczalnie?

  11. #811

    Domyślnie

    Witam,

    Ktory podklad wybrac: MaxPod 5mm Voxa czy ExpertEkoMat 5,5mm Cezara?

    Jedyne kryterium to lepsza izolacja od podloza. Brak podlogowki.

  12. #812

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o podkład pod panele na ogrzewanie to ja osobiście polecam podkład Pe-max z Arbitonu. Jest to podkład na ogrzewanie podłogowe

  13. #813

    Domyślnie Test Pianomat Szary vs Arbiton PE MAX

    Stając przed wyborem poświęciłem czas i wykonałem test przepuszczalnosci cieplnej Pianomat Szary vs Arbiton PE MAX

    http://youtu.be/oPEhuXzy49Q

  14. #814

    Domyślnie

    Witam mam takie pytanko. Dałem 3 razy piankę pod panele 3,3,5 w związku z tym zastanawiam się czy to nie za dużo. Zaznaczam że to najtańsze dziadostwo z rolki(taka biala). Proszę o odpowiedź, bo chcę zacząć kłaść te panele.

    Proszę o odpowiedz.Mam zamiar pozbyć się dzisiaj jednej warstwy 3mm czy wtedy będzie ok?
    Ostatnio edytowane przez Kichy ; 11-11-2014 o 13:21

  15. #815

  16. #816
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał chtomek Zobacz post
    Stając przed wyborem poświęciłem czas i wykonałem test przepuszczalnosci cieplnej Pianomat Szary vs Arbiton PE MAX

    http://youtu.be/oPEhuXzy49Q
    Pomysł dobry, ale niedopracowany. Promienie podczerwone przenikają m.in. przez powietrze, materiały przeżroczyte i półprzeżrozste, a do tych ostatnich należy gąbka.
    Proponuję przytwierdzić podkłady do grzejnika aby dokładnie przylegały do jego powierzchni , po czym na ich powierzchnię przykleić paski tego samego papieru i dopiero wykonać pomiary. Wyniki na pewno będą inne.
    Proszę o podanie wyników.
    Pozdrawiam.

  17. #817
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kichy Zobacz post
    Witam mam takie pytanko. Dałem 3 razy piankę pod panele 3,3,5 w związku z tym zastanawiam się czy to nie za dużo. Zaznaczam że to najtańsze dziadostwo z rolki(taka biala). Proszę o odpowiedź, bo chcę zacząć kłaść te panele.

    Proszę o odpowiedz.Mam zamiar pozbyć się dzisiaj jednej warstwy 3mm czy wtedy będzie ok?
    albo 3 albo 5mm nic więcej. Będziesz tonął wraz z panelami. To wszystko będzie falowało.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  18. #818

    Domyślnie

    Chce ułożyć panele na nową wylewkę na pietrze chce wyciszyć trochę dźwięki z dołu.

    Waham sie nad dwoma matami, która lepsza?

    1. Pianomat Szary 3mm
    2. XPS 6mm

  19. #819
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bz3tower

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    PL
    Kod pocztowy
    22-222
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witajcie

    szukam podkładu dobrze wyciszającego żeby nie było bardzo słychać stukania paneli.
    Czy ktoś kładł u siebie maty kwarcowe i może podzielić się opinią na ich temat
    (oprócz użytkownika nofear który bardzo zachwala je w każdym poście i nie omieszka często załączać linka do sklepu z tymi matami )

    Może inne podkłady też dobrze wyciszają (np. Arbiton).
    Bardzo proszę o opinie poparte doświadczeniem.

  20. #820

    Domyślnie

    Cytat Napisał bz3tower Zobacz post
    Witajcie

    szukam podkładu dobrze wyciszającego żeby nie było bardzo słychać stukania paneli.
    Czy ktoś kładł u siebie maty kwarcowe i może podzielić się opinią na ich temat
    (oprócz użytkownika nofear który bardzo zachwala je w każdym poście i nie omieszka często załączać linka do sklepu z tymi matami )

    Może inne podkłady też dobrze wyciszają (np. Arbiton).
    Bardzo proszę o opinie poparte doświadczeniem.
    Ja ostatnio kładłem panele i dałem maty kwarcowe, nie mam porównania do innych podkładów, tylko do pianki. Różnica jest olbrzymia, trudno poznać ze są to panele. Nawet w samym materiale jak sie weźmie do ręki to czuć różnice przede wszystkim w gęstości.

Strona 41 z 46

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony