dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 44 z 46
Pokaż wyniki od 861 do 880 z 912
  1. #861

    Domyślnie

    Cytat Napisał onion Zobacz post
    Poszukuje podkładu który spełni trzy funkcje:

    Myślałem o gumokorku, ktoś stosował?
    ano ja.. do minusow to trzeba wietrzyc.. troszke smierdzi... co do efektow izolacyjnych to nie licz na cuda przy takiej "grubosci"...

  2. #862

    Domyślnie

    Witam
    W ostatnim czasie wykonałem wylewkę, i za niedługo mija ok 3 tydzień więc zabieram się za układanie paneli - kronopol 10mm w pokoju ok 20m2

    Ze względu na różnice w podłogach ( między pokojem a przedpokojem) potrzebuje podkładu ok 5mm.

    Założenia:
    - pokój w bloku na parterze ( nad piwnicą) - ważne aby w zimie nie było zimno od dołu.
    - podłoga bez ogrzewania.
    - ok 5mm


    Znalazłem taki:
    http://bel-pol.pl/offer/product/21/6...stop-Smart-5mm
    lecz jest on połączony z folią paroizolacyjną.


    Proszę o pomoc w dobrze odpowiedniego podkładu ponieważ nie wiem czy powyzszy jest dobrym rozwiązaniem, czy lepiej uzyć folii paroizalacyjnej i podkładu czy podkładu z fiolią jako jedność.

  3. #863

    Domyślnie

    A jakiego typu panele podłogowe na ogrzewanie podłogowe?

  4. #864

    Domyślnie

    Witam.

    Byłbym wdzięczny za pomoc w wyborze podkładu pod panele KRONO ORIGINAL Variostep Narrow 8199 Dąb Alpejski, Deska (RG).

    Panele będą układane na wylewce betonowej, bez ogrzewania podłogowego.

    Ponieważ w łazience i kuchni mam położone płytki, które wystają ponad wylewkę około 13 mm (płytka 8 mm + klej 5 mm), a panele mają grubość 8 mm, podkład powinien mieć około 5 mm

    Z uwagi na powyższe, wyselekcjonowałem następujące produkty - byłbym wdzięczny za pomoc w wyborze spośród poniższych lub innych w równie przyzwoitej cenie (najlepiej do około 8 zł / m2).

    1) STEICO underfloor - grubość 5.0 mm
    http://www.steico.net/index.php?id=177&L=3

    2) BARLINEK Płyta podpodłogowa zielona 5,5 mm, 6,99 m2
    http://www.barlinek.com.pl/pl/produk...category_id=49

    3) ARBITON SECURA AQUASTOP SMART 5 MM
    http://www.arbiton.com/produkty/podk...top-smart-5-mm

    4) CEZAR
    http://cezar.eu/podklad-podlogowy-expert-eko-matt
    http://cezar.eu/podklad-podlogowy-expert-matt
    http://cezar.eu/podklad-podlogowy-basic-wood-nature

    Wiem, że polecane są teraz maty kwarcowe, ale są one zdecydowanie poza moim aktualnym budżetem.

    W tej cenie prawdopodobnie wybór ogranicza się do płyt z włókien drzewnych oraz płyt XPS - co byłoby najlepszym wyborem pod kątem izolacji akustycznej, a przede wszystkim trwałości podłogi?

    Pozdrawiam,
    Paweł.

  5. #865

    Domyślnie

    Witam
    Przeczytałem wszystkie strony i widzę zdecydowane nastawienie na tzw górną półkę....
    Ja jednak chciałbym kupić średniej klasy półkę
    Zastanawiam się nad SECURA AQUASTOP + 2 MM nie wymaga dodatkowej folii a cena zblizona do sumy jaką byśmy zapłacili za folię i jakis wg Was tzw podkładowy badziew za 4 zł. Folia ma R ok 0,06 a ten podkład 0,08, wiec jakakoliwek suma folii i podkładu nie przebije tego cenowo. Czy ewentualnie cos pomyliłem ?
    pozdr

  6. #866

    Domyślnie

    Podbijam temat, podkład wood sound premium, kłaść dodatkowo folie czy nie ma takiej potrzeby? Kleic dowolną taśma byle była aluminiowa?

  7. #867
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mirek118
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Praszka
    Kod pocztowy
    46-320
    Posty
    758

    Domyślnie

    Cytat Napisał RadosławSt Zobacz post
    Porządny podkład pod panele powinien byś gęsty i gruby. Ja mam takie coś: http://podlogi24.net/wineo-witex-pod...-o_l_1523.html i muszę przyznać, że był to dobry wybór. Jest dosyć drogi, ale dobry podkład wyciszający stukanie paneli to inwestycja przecież nie na miesiąc i pozwoli oszczędzić wiele nerwów
    A co jak ktoś ma ogrzewanie podłogowe? Czy wówczas porządny podkład ma by gęsty i gruby?

  8. #868
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar beatagl
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    okolice Dębicy
    Posty
    1.011
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirek118 Zobacz post
    A co jak ktoś ma ogrzewanie podłogowe? Czy wówczas porządny podkład ma by gęsty i gruby?
    gruby ? o to chodzi żeby przepuszczał ciepło, czym będzie grubszy tym więcej ciepła zatrzyma

    cezar EXPERT THERMO ROLL 2mm 2,5zł/m2 u mnie się sprawdził

  9. #869
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mirek118
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Praszka
    Kod pocztowy
    46-320
    Posty
    758

    Domyślnie

    Cytat Napisał beatagl Zobacz post
    gruby ? o to chodzi żeby przepuszczał ciepło, czym będzie grubszy tym więcej ciepła zatrzyma

    cezar EXPERT THERMO ROLL 2mm 2,5zł/m2 u mnie się sprawdził
    U mnie też sprawdził się Cezar, a moje pytanie było retoryczne

  10. #870
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    A co myślicie o podkładzie Energy Pro Comfort? Czy to jest kwarcowy podkład bo nie mogę znaleźć informacji?
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  11. #871
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Ja mam podkład 2mm Selitpro- kwarcowy. Cena wysoka, ale w moim przypadku naszczęście położony został tylko w jednym pokoju i garderobie.
    Jeśli chodzi o jakość- bez zastrzeżeń.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  12. #872
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Ja mam podkład 2mm Selitpro- kwarcowy. Cena wysoka, ale w moim przypadku naszczęście położony został tylko w jednym pokoju i garderobie.
    Jeśli chodzi o jakość- bez zastrzeżeń.
    Dlaczego na szczęście? A co masz w pozostałych pomieszczeniach?
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  13. #873
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Miałem kupić podkład w większej ilości i na szczęście tego nie zrobiłem, bo daliśmy się namówić na deskę warstwową, przystosowaną do OP.
    Gdybym jednak pozostał przy panelach pewnie szarpnąłbym się na ten podkład.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  14. #874

    Domyślnie Jaki podkład :)

    Witam,
    Wiem, że będę się powtarzał, ale po przeczytaniu prawie wszystkich postów mam jeszcze większy mętlik w głowie jaki podkład wybrać. Z wysokiej półki cenowej to maty kwarcowe. Powierzchni mam ok 160 metrów więc zmuszony jestem poszukać tańszej opcji. Podłogówka jest w salonie i u góry dookoła antresoli (coś w rodzaju większego przedpokoju) a w trzech sypialniach grzejniki. Moje pierwsze pytanie to czy mieszać mam podkłady- osobiście bym wolał tego nie robić? Drugie pytanie jaki podkład wybrać w granicach 5-10 zł/m dodam, że najmniej robią mi względy akustyczne, dźwiękowe itp. Bardziej mi zależy
    na solidności (niech ta podłoga trochę pomieszka) i na względach grzewczych. Podkłady jakie rozważam to po postach: pianomat szary, arbiton do podłogówek lub tutaj za namową kolegi ekopor steico... Naprawdę nie wiem który wybrać a może zrobić na dole droższy np matę kwarcową lub multiprotec 1000 a u góry jakąś tańszą alternatywę. Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie kominka takiej dużej kozy 100-130kg- może stać na szybie położonej na panelach? Dzięki z góry i przepraszam, że powielam temat.

  15. #875
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Krystos

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-466
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam

    Pozdrawiam wszystkich forumowiczów , to mój pierwszy post. Mam dylemat jaki podkład wybrać haha . Panele już wybrałem Quick-step seria Impressive , Mieszkanie ma niecałe 50 m2 i wszędzie planuje położyć panele te panele . Czy ktoś z Was miał już kontakt z tymi panelami ? Chciałbym spróbować położyć je również w łazience ( do czego niewątpliwie zachęca producent ). Jak podkład w łazience wg Was będzie najlepszy. Druga kwestia to podkład w reszcie mieszkania. Jest to mieszkanie nad przejściem i mimo, że od spodu są kolejno płyty włókno cementowe , wełna 20 cm , strop 29, jastrych 12 cm to mam pewne obawy co do ciepła odczuwalnego przez panele. I teraz pytanie czy postawić na dobrą termikę kosztem akustyki czy odwrotnie ? Chciałbym żeby panele były mocno wygłuszone. Zastanawiam się też nad opcją dopłaty do serii Impressive ultra gdzie tam mamy grubość panela 12 mm i co za tym idzie większy opór cieplny.

    A Wy co o tym sądzicie?

  16. #876
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Ombre1002

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Kod pocztowy
    59-970
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam serdecznie. Bardzo proszę o pomoc ponieważ pierwszy raz w życiu remontuję mieszkanie Chcę położyć panele w mieszkaniu na parterze w bloku. Posadzka jest betonowa, bez piwnicy pod spodem, co oznacza że jest dosyć zimno. Chciałabym prosić o radę, jaki podkład pod panele wybrać, kiedy posadzka nie jest idealnie równa oraz chcę żeby jak najlepiej izolowała ciepło. Zastanawiałam się nad XPS lub płytą eko. Dodatkowo, czy wybór folii pod panele ma znaczenie? Są takie specjalne folie do ogrzewania podłogowego, czy użycie takiej folii bez podłogówki zdałoby egzamin jeżeli chodzi o jakiekolwiek ocieplenie?

  17. #877
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ombre1002 Zobacz post
    Witam serdecznie. Bardzo proszę o pomoc ponieważ pierwszy raz w życiu remontuję mieszkanie Chcę położyć panele w mieszkaniu na parterze w bloku. Posadzka jest betonowa, bez piwnicy pod spodem, co oznacza że jest dosyć zimno. Chciałabym prosić o radę, jaki podkład pod panele wybrać, kiedy posadzka nie jest idealnie równa oraz chcę żeby jak najlepiej izolowała ciepło. Zastanawiałam się nad XPS lub płytą eko. Dodatkowo, czy wybór folii pod panele ma znaczenie? Są takie specjalne folie do ogrzewania podłogowego, czy użycie takiej folii bez podłogówki zdałoby egzamin jeżeli chodzi o jakiekolwiek ocieplenie?
    Idź w XPS. Jak chcesz się odizolować od posadzki. Żadne folie.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  18. #878
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    titekk

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-524
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,

    Mam ogrzewanie podłogowe. Szukam podkładu pod panele o jak najmniejszym oporze cieplnym. Przeczytałem cały wątek i nie znalazłem odpowiedzi.
    Problem w moim przypadku polega na tym, że mam zrobioną równą wylewkę. Okazało się, że zamówione płytki mają grubość 9mm- identycznie jak panele.
    Warstwa kleju pod płytkami spowoduje różnicę w poziomie- przypuszczam, że podniosą się o co najmniej 5mm. Podkłady pod panel na ogrzewanie podłogowe jakie znalazłem to max. 3mm (o przyzwoitym oporze cieplnym). Najlepiej 1,6 mm... Dla wyrównania poziomów pomiędzy panelami a płytkami potrzebowałbym myslę podkładu o grubości 5/ 6 mm. Ma ktoś jakiś pomysł? Będę wdzięczny za pomoc, bo spędza mi to sen z powiek... Najlepsze co znalazłem to STEICOunderfloor gr. 5mm- wartość oporu 0,07 R [( m2 * K ) / W]

  19. #879
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie

    Zaproponowano mi arbiton multiprotect 1000. Cena około 21zł. Znajdę coś ciekawszego? Czy rzeczywiście jest różnica w jakości w stosunku do podkładów za 7-9zł ?
    [SIZE=1]~160m2 użyt. Reksio2G
    OZC=6.6KW, zapotrzebowanie na ciepło=12,8MWh/rok (obliczenia dla: 23*C), w domu: 21,5-22,5*C.
    Panasonic T-CAP-F-9KW, Krzywa: -15/+40@+15/+28. Sterowanie: EurosterQ7, CWU (ermet) dwa razy dziennie do 45*C. G12W-PGE
    Ściana: U=0,13(porotherm30+20cm 0,031), Skosy: U=0,14(25cm pianki Polychem) Sufit: U=0,10(10cm pianki+30 wełny), Okna: U=0,9-1,1 (31m2), Podłoga aż U=0,19. WM. 100% podłogówki 4,5cm. +Jotul I570 do 10 odpaleń na rok

  20. #880
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Podłogówka - podkład - panele, kiedyś napisałem o podstawowych zależnościach: http://www.budujemydom.pl/podlogi-i-...niu-podlogowym. Przyjemnej lektury.

Strona 44 z 46

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony