dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 45 z 46
Pokaż wyniki od 881 do 900 z 912
  1. #881

    Domyślnie

    Następująca sytuacja:
    Dom stoi już 20 lat. Na użytkowym poddaszu mam do wylewki przyklejoną cienką wykładzinę dywanową (grubość ok. 4-5 mm), która wymaga wymiany lub przykrycia (ok. 115 m2).
    Zdecydowałem się na przykrycie wykładziny porządnymi panelami grubości 12 mm (już kupione).
    Ogrzewania podłogowego nie ma, a pomieszczenie w przyszłości może być intensywnie użytkowane.
    Jeśli zainwestowałem w porządne panele, nie chcę zawalić sprawy podkładem niewłaściwym lub niskiej jakości. Najwłaściwszy wydaje mi się podkład XPS, ale chciałbym mieć pewność, że jest dobrej jakości.

    A teraz pytania:
    1. Jakiej firmy i jakiej grubości dać podkład?
    2. Czy między wykładzinę, a podkład dawać folię paroizolacyjną? (pod spodem jest normalne mieszkanie)

    Mam nadzieję, że ktoś mi na te pytania odpowie

    PS:
    Zainteresowały mnie podkłady Expert Matt firmy Cezar, a zwłaszcza zaintrygowała mnie podana przez producenta na opakowaniu wartość maksymalnego dopuszczalnego obciążenia wynosząca 1,5 kN/cm2.
    Szybko przeliczyłem i wyszło mi, że odpowiada to naciskowi ciężaru o masie 153 kg - jak na 1 cm2 trochę dużo, prawda?
    Idąc dalej przeliczyłem, jaki ciężar wytrzyma 1 metr kwadratowy tego podkładu - wyszło mi, że 1530 ton, czyli na 1 metrze kwadratowym można by zaparkować 34 czołgi typu PT-91 Twardy.
    Niezły wynik
    Ostatnio edytowane przez Chris123 ; 06-10-2016 o 00:00 Powód: PS

  2. #882

    Domyślnie

    Zastanawiam się, czy osoby wybierające podkład pod panele czytały warunki gwarancji paneli?
    Jestem na etapie wybierania paneli. Podobają mi się panele firmy quick-step. Po długich poszukiwaniach i porównywaniach produktów wybrałam pod nie podkład Arbiton Multiprotect 1000. Niestety/stety jestem z tych bardziej wnikających i przeczytałam warunki gwarancji. Zastanowił mnie punkt 4: "Produkt marki Quick•Step® Uniclic® należy zamontować zgodnie z zasadami montażu Quick•Step® Uniclic® i przy użyciu akcesoriów marki Quick•Step® Uniclic®". Napisałam do nich maila z prośbą o wyjaśnienie. Okazało się, że jeżeli zastosuję inną matę niż Quick-step, gwarancja wyniesie 2 lata a nie 20 lat.
    Sprawdziłam również panele Krono - taki sam zapis w gwarancji. Nie wiem jak pozostali producenci, ale podejrzewam, że też to tak może wyglądać.
    Szczerze mówiąc byłam bardzo zaskoczona. Na forum muratora jest masa wpisów osób wybierających inny podkład niż proponuje producent paneli, dlatego przyjęłam za pewnik, że to nie ma znaczenia... A jednak....

  3. #883
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie zakładam, że będę miała panele 20 lat

  4. #884
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał Flavue Zobacz post
    Zastanawiam się, czy osoby wybierające podkład pod panele czytały warunki gwarancji paneli?
    Jestem na etapie wybierania paneli. Podobają mi się panele firmy quick-step. Po długich poszukiwaniach i porównywaniach produktów wybrałam pod nie podkład Arbiton Multiprotect 1000. Niestety/stety jestem z tych bardziej wnikających i przeczytałam warunki gwarancji. Zastanowił mnie punkt 4: "Produkt marki Quick•Step® Uniclic® należy zamontować zgodnie z zasadami montażu Quick•Step® Uniclic® i przy użyciu akcesoriów marki Quick•Step® Uniclic®". Napisałam do nich maila z prośbą o wyjaśnienie. Okazało się, że jeżeli zastosuję inną matę niż Quick-step, gwarancja wyniesie 2 lata a nie 20 lat.
    Sprawdziłam również panele Krono - taki sam zapis w gwarancji. Nie wiem jak pozostali producenci, ale podejrzewam, że też to tak może wyglądać.
    Szczerze mówiąc byłam bardzo zaskoczona. Na forum muratora jest masa wpisów osób wybierających inny podkład niż proponuje producent paneli, dlatego przyjęłam za pewnik, że to nie ma znaczenia... A jednak....
    Uważam, że zastrzeżenia producentów paneli są uzasadnione, ponieważ dbają o swój interes i poniekąd o interes użytkownika posadzki.

    Jeżeli ktoś zainstaluje inny podkład, to nie musi być źle, może być nawet lepiej ale za odmienny wybór trzeba wziąć odpowiedzialność.

  5. #885
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Parkiet Zobacz post
    Uważam, że zastrzeżenia producentów paneli są uzasadnione, ponieważ dbają o swój interes i poniekąd o interes użytkownika posadzki.

    Jeżeli ktoś zainstaluje inny podkład, to nie musi być źle, może być nawet lepiej ale za odmienny wybór trzeba wziąć odpowiedzialność.
    ochrona własnej produkcji i jej sprzedaży. Być może już niedługo zakup gwoździ będzie związany z konkretnym młotkiem... lub odwrotnie. Takie życie.
    20 lat na panele... Radzę się dokładnie zapytać o co chodzi, co dokładnie podlega tej 20 letniej gwarancji. Prawdopodobnie przetarcie overlay'u przy czym należy chodzić tylko w kapciach. Proponuję także przy okazji zapytać, czy 20 lat będzie także dla tych paneli intensywnie użytkowanych np. pies i czwórka dzieci, albo biuro... Usłyszy Pani przynajmniej jakie mają obostrzenia w użytkowaniu.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  6. #886
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chris123 Zobacz post
    Następująca sytuacja:
    Dom stoi już 20 lat. Na użytkowym poddaszu mam do wylewki przyklejoną cienką wykładzinę dywanową (grubość ok. 4-5 mm), która wymaga wymiany lub przykrycia (ok. 115 m2).
    Zdecydowałem się na przykrycie wykładziny porządnymi panelami grubości 12 mm (już kupione).
    Ogrzewania podłogowego nie ma, a pomieszczenie w przyszłości może być intensywnie użytkowane.
    Jeśli zainwestowałem w porządne panele, nie chcę zawalić sprawy podkładem niewłaściwym lub niskiej jakości. Najwłaściwszy wydaje mi się podkład XPS, ale chciałbym mieć pewność, że jest dobrej jakości.

    A teraz pytania:
    1. Jakiej firmy i jakiej grubości dać podkład?
    2. Czy między wykładzinę, a podkład dawać folię paroizolacyjną? (pod spodem jest normalne mieszkanie)

    Mam nadzieję, że ktoś mi na te pytania odpowie

    PS:
    Zainteresowały mnie podkłady Expert Matt firmy Cezar, a zwłaszcza zaintrygowała mnie podana przez producenta na opakowaniu wartość maksymalnego dopuszczalnego obciążenia wynosząca 1,5 kN/cm2.
    Szybko przeliczyłem i wyszło mi, że odpowiada to naciskowi ciężaru o masie 153 kg - jak na 1 cm2 trochę dużo, prawda?
    Idąc dalej przeliczyłem, jaki ciężar wytrzyma 1 metr kwadratowy tego podkładu - wyszło mi, że 1530 ton, czyli na 1 metrze kwadratowym można by zaparkować 34 czołgi typu PT-91 Twardy.
    Niezły wynik
    Mata " wytrzyma" ale strop padnie. to jest 1,5kN/m2...
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  7. #887

    Domyślnie

    Jaki podkład obecnie jest dobry pod panale na posadzkę z ogrzewaniem podłogowym ? Chcę zakupić panele egger.
    Buduję dom podobny do Kamea 2G. 160 m2 pow. uzytkowej. 202 m2 całość.

  8. #888
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Multiprotec 1000
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  9. #889

    Domyślnie

    Dlaczego wlasnie ten ?
    Zastanawiam się nad:
    Arbiton Multiprotect 1000 1,5 mm - 19 zł/m2
    Arbiton PE max - 8 zł/m2
    Pianomat szary 3mm - 7 zł/m2
    Cezar xps 3 mm - około 4 zł/m2

    Przy 150 m2 jakie potrzebuje, róznica w cenach już jest znaczna.
    Czy te pianki i opisy to nie jest aby chwyt marketingowy ?
    Dużo osob poleca pianomat.
    Buduję dom podobny do Kamea 2G. 160 m2 pow. uzytkowej. 202 m2 całość.

  10. #890
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Porównaj opory cieplne
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  11. #891

    Domyślnie

    Witam.
    W poniedziałek jadę odebrać panele i przy okazji kupić podkład. Problem w tym że nie do końca wiem jaki. Przy zamówieniu paneli polecono mi płytę ekologiczną (5zl/m2). Jednak nie jestem do końca przekonany.
    Panele będą położone w 3 pokojach (łącznie 46m2) w mieszkaniu na pierwszym piętrze. W żadnym z pomieszczeń nie ma ogrzewania podłogowego. Panele które wybraliśmy to: Kronopol Platinium Progress Dąb Murano 10mm. Żeby wyrównać poziom z płytkami potrzebuję podkładu na 5 mm. Panele będą kładzione na betonowej posadzce.
    Więc pytanie do was - jaki podkład najlepiej sie nada i czy potrzebna jest folia paraizolacyjna?
    Dobrze by było gdyby cena nie była za wysoka

    Z góry dzięki za pomoc

  12. #892

    Domyślnie Winylowe panele bez klejenia

    Witam,
    Kupiłem panele Winylowe z łączenie jak w panelach laminowanych. (click)
    Chciałbym je zamontować jak każdą inną podłogę pływająca. Grunt, folia, korek, panele. Lecz na 99% stron jest instrukcja z klejeniem. Tylko na jednej stronie jest opis montaż klasycznego. Dodam że wahania wylewki nie przekraczają 1mm na 2m I nie mam ogrzewania podłogowego.
    Pozdrawiam
    Serdecznie

  13. #893
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    manfred1

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    New Targ
    Kod pocztowy
    34-400
    Posty
    171

    Domyślnie

    Mieszkam w bloku na parterze tak więc dla mnie odgłosy idące do piwnicy nie mają znaczenia. Natomiast na poprzednim mieszkaniu miałem podkład taki zielony z castoramy. Efekt taki, że po trzech latach gdzie nie stanę wszystko trzeszczy i słychać każdy krok. W nowym mieszkaniu wylewka betonowa a pod spodem piwnica oczywiście brak ogrzewania podłogowego. Jest położona nowa wylewka tak więc nierówności raczej nie duże. I teraz co lepsze mata kwarcowa czy korek. Choć ostatnio czytam o tym i wydaje mi się dobrą alternatywą. W sumie panel będzie położony w trzech pokojach o całkowitej powierzchni 31 m kw.

  14. #894

    Domyślnie

    Witam

    w niedługim czasie muszę zamówić panele do domu ale mam problem jakiej grubości wybrać podkład aby zlicować panele z płytkami które z klejem mają 15mm grubości.

    Która opcja będzie lepsza?
    1. Panele 10mm podkład 5mm
    2. Panele 12mm podkład 3mm

    Cały dom 100% podłogówka.

  15. #895

    Domyślnie

    To jeśli masz podłogówkę, to najlepiej będzie podkład 3 mm i panele 12 mm. To jest najlepszy podkład na ogrzewanie podłogowe.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 06-03-2017 o 18:47 Powód: Reklama

  16. #896
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mario244

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Wysokie Mazowieckie
    Kod pocztowy
    18-200
    Posty
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał AmandaA Zobacz post
    To jeśli masz podłogówkę, to najlepiej będzie podkład 3 mm i panele 12 mm. To jest najlepszy podkład na ogrzewanie podłogowe.
    na jakiej podstawie twierdzisz że jest najlepszy ?
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 06-03-2017 o 18:48

  17. #897
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Cytat Napisał mario244 Zobacz post
    na jakiej podstawie twierdzisz że jest najlepszy ?
    Krótko na forum ....
    Wszelkie porady jedno i kilku-postowych użytkowników to reklama ...
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  18. #898
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wagi77

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-180
    Posty
    12

    Domyślnie

    Pisałem też tu: http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7435785 z pytaniem, dlaczego nie stosuje się tak powszechnie korka ? Przecież na ogrzewanie podłogowe jest to jeden z najlepszych materiałów jeśli chodzi o stosunek wartości współczynnika przewodzenie ciepła do ceny za m2.

  19. #899
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Pod

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    GOP
    Kod pocztowy
    44-120
    Posty
    586

    Domyślnie

    Korek ponoć mocno odbija dzwięki i hałas w pomieszczeniu jest spory.
    Pow. grz. podlóg 100m2 (93m2 ogrzewane) Sciany Porotherm 24cm+16cm styro(λ0.032), posadzka na gruncie styro 12-13 cm (λ0.037), stropodach 35cm (ekofiber λ0.037), fundament 8cm XPS okna 3S Uw=0,75, 100% OP, WM+reku,
    Pci Samsung EHS 9KW.

  20. #900
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Paula po remoncie

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Środa Wielkopolska
    Kod pocztowy
    63-000
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał wagi77 Zobacz post
    Pisałem też tu: http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7435785 z pytaniem, dlaczego nie stosuje się tak powszechnie korka ? Przecież na ogrzewanie podłogowe jest to jeden z najlepszych materiałów jeśli chodzi o stosunek wartości współczynnika przewodzenie ciepła do ceny za m2.
    Cześć, jestem nowa, więc nie skreślajcie od razu tego co napiszę.
    Mam trochę doświadczenia w temacie podkładów pod panele - zawodowo i prywatnie.
    Pół roku temu wprowadziłam się do nowo wybudowanego mieszkania i układałam panele winylowe.
    Trochę inny temat...ale wracając do korka - rzeczywiście cena jest dość korzystna przy niskim oporze cieplnym, jednak dźwięk naprawdę mocno niesie się w pomieszczeniu. Warto zainwestować w podkład. Nie trzeba od razu wybierać najdroższego z półki, ale są podkłady, które świetnie przewodzą ciepło, a jednocześnie fajnie tłumią dźwięk kroków....
    Korek kojarzy się ekologicznie i zdrowo, jednak i tak trzeba pod niego położyć folię - paroizolacja jest konieczna - więc ostatecznie z ekologia nie ma to za wiele wspólnego. Dodatkowo - strasznie drze się przy rozwijaniu.
    Można oszczędzić czas i pieniądze kupując podkład XPS z folią i taśmą - takie 3w1. Pozornie droższy, ale nie trzeba nic dokupić i przyjemnie się kładzie. Nad ogrzewanie podłogowe także fajnie sprawdzają się podkłady PE oraz poliuretanowe, ale tu już cena...

Strona 45 z 46

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony