dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 46 z 46
Pokaż wyniki od 901 do 912 z 912
  1. #901
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Pod

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    GOP
    Kod pocztowy
    44-120
    Posty
    586

    Domyślnie

    XPS to izolator i nic wspolnego z podłogówką nie powinien mieć, no chyba że pod nią
    Pow. grz. podlóg 100m2 (93m2 ogrzewane) Sciany Porotherm 24cm+16cm styro(λ0.032), posadzka na gruncie styro 12-13 cm (λ0.037), stropodach 35cm (ekofiber λ0.037), fundament 8cm XPS okna 3S Uw=0,75, 100% OP, WM+reku,
    Pci Samsung EHS 9KW.

  2. #902
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Akrimka
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Dąbrówka Tczewska
    Posty
    709

    Domyślnie

    Cytat Napisał Akrimka Zobacz post
    Panele położene na 2cm styrodurze, wyglada to git, Zobaczymy w uzytkowaniu ale nie spodziewam się żeby było coś nie tak.
    Po 4 latach użytkowania paneli na styrodurze stwierdzam ze wszytko ok.

  3. #903
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    nieca

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    lubuskie
    Kod pocztowy
    66-200
    Posty
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pod Zobacz post
    Korek ponoć mocno odbija dzwięki i hałas w pomieszczeniu jest spory.
    z ja znalazłem o 180 stopni odmienna opinię
    Korek ma wyjątkowo dobre właściwości akustyczne – nie przenosi drgań, tłumi dźwięki, sprawia, że we wnętrzu nie słychać echa. Podłoga jest cichsza niż przy zastosowaniu innego podkładu, a przy tym cieplejsza. Korek zapewnia bowiem także dobrą izolację termiczną w szerokim zakresie temperatur.

  4. #904

    Domyślnie

    Jaki najlepiej obecnie wybrać podkład pod panele na ogrzewanie podłogowe ? Dobra jakość w rozsądnej cenie, sprawdzony w praktyce. Może mi ktoś polecić ?
    Buduję dom podobny do Kamea 2G. 160 m2 pow. uzytkowej. 202 m2 całość.

  5. #905

    Domyślnie

    Dzisiaj po rozmowie ze sprzedawcą tyle sie nasluchałem jak źle zrobię jak wybiorę podład pod panele inny nic Arbiton Multiprotect Aqustic. Zastanawiałem się nad Arbiton Optima Max. Dostałem taki wykład o zaletach i wadach obu produktów, że teraz zgłupiałem.
    Czy jest sens wydawać tyle kasy na podkład ?
    Ewentualnei zastanawiam się jeszcze by zrobić Aqustic na parterze a na piętrze dać Optima max. Mam ogrzewanie podłogowe wszędzie.
    Buduję dom podobny do Kamea 2G. 160 m2 pow. uzytkowej. 202 m2 całość.

  6. #906
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    PrzemasG

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Nakło nad Notecią
    Kod pocztowy
    89-100
    Posty
    15

    Domyślnie

    Witam

    A ja zastanawiam się od jakiegoś czasu dlaczego tak mało ludzi stosuje pod panele na wodnym ogrzewaniu podłogowym podkład w zielonych płytach Steico Underfloor o grubości 3mm? Płyty te mają bardzo ciekawe parametry (zaraz dokładnie rozpiszę wraz z porównaniem do markowych i drogich odpowiedników), a są stosunkowo tanie, bo około 4zł/m2.

    STEICO underfloor gr. 3mm (ważne, bo są i 4, 5,5 oraz 7mm, ale mają większy opór bo są grubsze) lambda materiału to wg producenta 0,07 W/(m*K)
    Porównanie do:
    Arbiton Multiprotec 1000 gr. 1,5mm
    Arbiton Multiprotec Acoustic 2mm
    Arbiton OPTIMA MAX gr. 2mm

    Opór cieplny, czyli to, co nad podłogówką najważniejsze:
    STEICO underfloor gr. 3mm - 0,043m²K/W
    Arbiton Multiprotec 1000 gr. 1,5mm - 0,006m²K/W
    Arbiton Multiprotec Acoustic 2mm - 0,01 m²K/W
    Arbiton OPTIMA MAX gr. 2mm - 0,04 m²K/W

    Cena (najniższa jaką udało mi się znaleźć czyli Allegro):
    STEICO underfloor gr. 3mm - 3,90 zł/m2
    Arbiton Multiprotec 1000 gr. 1,5mm - 17,90 zł/m2
    Arbiton Multiprotec Acoustic 2mm - 18,50 zł/m2
    Arbiton OPTIMA MAX gr. 2mm - 6 zł/m2

    Wytrzymałość na ściskanie CS - ważne przy panelach w systemie klik:
    STEICO underfloor gr. 3mm - 150kPa (15t/m2)
    Arbiton Multiprotec 1000 gr. 1,5mm - 310kPa
    Arbiton Multiprotec Acoustic 2mm - 250kPa
    Arbiton OPTIMA MAX gr. 2mm - 60kPa

    Tłumienie dźwięków uderzeniowych (IS) czyli tych, które przechodzą przez strop do pomieszczenia poniżej:
    STEICO underfloor gr. 3mm - 19dB
    Arbiton Multiprotec 1000 gr. 1,5mm - 14dB
    Arbiton Multiprotec Acoustic 2mm - 18dB
    Arbiton OPTIMA MAX gr. 2mm - 19dB

    Tłumienie dźwięków odbitych (RWS) czyli tych, które pozostają w pomieszczeniu, w którym chodzimy:
    STEICO underfloor gr. 3mm - ????? nie mogę się tego doszukać
    Arbiton Multiprotec 1000 gr. 1,5mm - 20%
    Arbiton Multiprotec Acoustic 2mm - 26%
    Arbiton OPTIMA MAX gr. 2mm - 20%

    Dodatkowo do STEICO trzeba położyć folię pod nie, ale akurat to mi pasuje, bo uważam, że poza funkcją paroizolacyjną (dyskusyjna np. na piętrze przy suchej wylewce) to funkcja poślizgowa na ogrzewaniu podłogowym ma dla mnie znaczenie. Multiprotec mają zintegrowaną warstwę folii aluminiowej na wierzchu, więc funkcja poślizgowa jakoś tu nie zachodzi (powinna być od strony betonu).

    Jak widać koszt m2 podkładu jest 4 razy niższy niż przy podkładach Multiprotec (czy innych PU + minerały). Opór cieplny do przyjęcia (moje panele mają opór 0,11 m²K/W, co w sumie z podkładem daje około 0,15, czyli mieszczę się na styk w normie dla ogrzewania podłogowego. Cena super.

    No i pytania:
    1. Czy ktoś zna parametr RWS dla tego podkładu?
    2. Czy jest jakaś luka w moim rozumowaniu i powiniennem jednak wydać 4 razy więcej na Multiprotec Aqustic?

    Pozdrawiam
    Przemas

  7. #907
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Czy ktoś montował podłogę w konfiguracji podkład 7mm plus panel 8mm?
    Wspomnaine wyżej płyty STEICO underfloor mają chyba najlepsze parametry dla ogrzewania podłogowego z tanich podkładów (kilka zł/m2).
    Z drugiej strony jak bym chciał podkład kwarcowy PUM o pomijalnym oporze to nie widziałem ich jako 7mm.
    Ostatnio edytowane przez giman ; 15-07-2019 o 13:44 Powód: edycyjne
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  8. #908
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    adrianopel

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-266
    Posty
    45

    Domyślnie

    Witam,

    macie jakieś zdanie na temat mat kwarcowych 2mm firmy Prinz? Opór cielny 0,01 m2*K/W. Wychodzi 17,5zł za m2. Potrzebuję czegoś na ogrzewanie podłogowe. Rurki ułożone gęsto, wylewka prosta.

    Czy te maty są w porządku? Może jest coś tańszego a równie dobrego?
    Ostatnio edytowane przez adrianopel ; 20-09-2019 o 12:43

  9. #909

    Domyślnie

    Witam wszystkich,

    Poczytałem nieco o podkładach i szczerze mówiąc dalej nie wiem który rodzaj wybrać
    Chcę kupić podkład pod panele podłogowe do sypialni (stosunkowo tanie - AC4), mieszkanie w bloku, brak ogrzewania podłogowego.
    Mam nieco specyficzną sytuację - chciałbym aby podkład jak najlepiej tłumił dźwięki powietrzne - w sypialni będę grał na gitarze elektrycznej (przez wzmacniacz) i chciałbym aby sąsiedzi piętro niżej mieli nieco ciszej

    Z dostępnych opcji najczęściej polecane są pianomaty / korki / arbiton xps, grubość jaką bym potrzebował to ok. 4-5 mm.

    Kilka ofert jakie znalazłem:

    Podstawowy XPS (-18 db)
    https://allegro.pl/oferta/podklad-po...xps-8103906387

    Pianomat (~9 zł / m2, -19 db)
    https://allegro.pl/oferta/podklad-pi...ry-7528155002#

    Korek (15 zł /m2, -23 db)
    https://allegro.pl/oferta/korek-podk...4mm-6631232434

    Mata kwarcowa (16 zł / m2, -19 db)
    https://allegro.pl/oferta/3-podklad-...ele-8709466606

    Czy też wybrać specjalne maty akustyczne:

    Apama (12 zł / m2)
    https://allegro.pl/oferta/mata-akust...3mm-6706053527

    Droższy, Woodsound (21 zł / m2, -22db)
    https://allegro.pl/oferta/akustyczny...2db-8718931275


    Pytanie czy przy takiej grubości podkładu parametry akustyczne będą w ogóle słyszalne? Nie chcę przepłacać jeśli różnica mogłaby być marginalna.

    Z góry dziękuję za porady.
    Ostatnio edytowane przez Spider001 ; 08-12-2019 o 13:32

  10. #910

    Domyślnie

    Co podłożyć pod deskę barlinecka na OP? Mam jakieś podkłady o oporze 0.0024, ale spotkałem się z opinią że dobrym i dopuszczalnym przez producenta rozwiązaniem jest tektura. Co robić?

  11. #911

    Domyślnie

    Cytat Napisał nieca Zobacz post
    z ja znalazłem o 180 stopni odmienna opinię
    Korek ma wyjątkowo dobre właściwości akustyczne – nie przenosi drgań, tłumi dźwięki, sprawia, że we wnętrzu nie słychać echa. Podłoga jest cichsza niż przy zastosowaniu innego podkładu, a przy tym cieplejsza. Korek zapewnia bowiem także dobrą izolację termiczną w szerokim zakresie temperatur.
    Korek nic nie odbija, mam u siebie pod panelami i sprawuje się bardzo dobrze.

  12. #912

    Domyślnie

    pytanie troszke z innej beczki.

    Żeby zrówanć się panelami z płytkami, potrzebuje zastosować podkład 5mm (podłoga z ogrzewaniem wodnym).
    Zastanawiam sie jednak czy nie wylać cieńkiej warstwy wylewki samopoziomującej (np. 2-3mm) i na to dopiero zastosować podkład o niskim oporze ciepnym 2-3mm.
    Czy takie rozwiązanie ma sens ? czy ktoś orientował sie jaki opór cieplny mają takie masy samopoziomujące cieńkowarstwowe ?

Strona 46 z 46

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony