dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    cava

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    159
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie zamiast salonu- kącik kominkowy-TV - ma ktoś tak?

    Wymyśliłam sobie, że oddzielę trochę salon od części kuchenno-jadalnej (nie chcę stołu w salonie) oraz przeniosę drzwi tarasowe z salonu do częsci jadalnej (bliżej kuchni i żeby mi nikt ciągle nie kursował jak sobie chcę posiedzieć w spokoju i nie patrzęć na wnoszony do domu piach ).
    Salon ponad 30m2 jaki był w pierwotnym planie ale ze stołem i komunikacją do drzwi tarasowych - zniknął wyszła część dzienna z kuchnią, jadalnią i kącikiem kominkowym z tv ok 18m2:



    No mnie się podoba .
    Ma ktoś podobnie? Sprawdza mu się takie rozwiązanie?
    na niepogodę cava

    dziennik

    komentarze

  2. #2

    Domyślnie

    mnie też się podoba taki układ, można zjeść w spokoju, jest kameralnie a mimo to zachowane połączenie pomieszczeń

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Mymyk_KSK
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    79

    Domyślnie

    Moim zdaniem będzie bardziej funkcjonalnie
    W "pokoju kominkowym" jest miejsce do siedzenia dla kilku osób, jest stosunkowo kameralnie i przestrzeń - choć w gruncie rzeczy niewielka - jest optymalnie wykorzystana. Balu z tańcami tam zapewne często urządzac nie będziesz więc sądzę, że wielkość jest w sam raz.

    Poza tym kuchnia jest teraz optycznie oddzielona od "miejsca wypoczynku", zrobiła się de facto większa a dzięki drzwiom do ogrodu - fajniejsza. Zaplanuj tylko zamiast krzeseł wygodne krzesło-fotele - wiesz, w kuchni się jednak najfajniej siedzi, ważne więc by było wygodnie

  4. #4

    Domyślnie

    bardzo fajny układ Podoba mi się!

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Też mi się podoba. W razie większych baletów wynosisz stół i masz duuuuuuuużo miejsca

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    cava

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    159
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Dzięki za opinie!
    Jestem upartym mułem i pewnie i tak bym zrobiła jak wymyśliłam ale Wasze wypowiedzi rozwiały szczątki moich wątpliwości.

    Cytat Napisał Mymyk_KSK
    Zaplanuj tylko zamiast krzeseł wygodne krzesło-fotele - wiesz, w kuchni się jednak najfajniej siedzi, ważne więc by było wygodnie
    Przy stole czy przy barku?

    Cały pomysł podziału i "metrażożerny" barek wziął mi się właśnie z "w kuchni się jednak najfajniej siedzi" - z doświadczeń swoich wiem, ze jak już gość w dom , to czym prędzej leci do kuchni i trudno go z niej wywabić na salony.
    Zresztą sama też tak mam.
    na niepogodę cava

    dziennik

    komentarze

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar jamaju
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    504
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    154

    Domyślnie

    Jeśli komuś nie jest potrzebne jedno duże pomieszczenie, to jest to bardzo fajne rozwiązanie!

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    ale to jest jedno wielkie pomieszczenie i do tego z głową pomyślane

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar jamaju
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    504
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    154

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel
    ale to jest jedno wielkie pomieszczenie i do tego z głową pomyślane
    Niby tak... ale podzielone na dwie strefy 18,5 i 11,5 m2 i nie jest w stanie spełnić takiej funkcji jaką mogłaby spełnić jedna strefa o powierzchni 30 m2.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał jamaju
    Cytat Napisał gawel
    ale to jest jedno wielkie pomieszczenie i do tego z głową pomyślane
    Niby tak... ale podzielone na dwie strefy 18,5 i 11,5 m2 i nie jest w stanie spełnić takiej funkcji jaką mogłaby spełnić jedna strefa o powierzchni 30 m2.
    no pewno że trzy strefy po 30m2 czyli razem 90m2 bedą miały swoje plusy: przestronność, reprezentacyjność,wygoda ale maja i wady koszt inwestycji i eksploatacji wiekszy od wariantu prezentowanego. W życiu nie ma coś za nic

  11. #11
    ZW
    Guest
    ZW

    Domyślnie

    Stolik zasłania wyjście na taras. Będziesz się wciskać zarówno do "pokoju kominkowego" jak i na taras.

    pozdrawiam

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    cava

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    159
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZW
    Stolik zasłania wyjście na taras. Będziesz się wciskać zarówno do "pokoju kominkowego" jak i na taras.

    pozdrawiam
    Nie będę na trasie korytarz - drzwi balkonowe jest ok 120-130cm przejścia.
    Między ścianą z oknami a ścianką na środku jest 150cm, , miedzy ścianką a ściną kominkową 165cm.

    Ta wersja jest już przeliczona i obmierzona przez architekta wnętrz. Mam w obecnym mieszkaniu przejście 108cm z holu do kuchnio-jadalni i ... słoń by się zmieścił.
    (Bo w mojej pierwotnej koncepcji faktycznie musiałabym się przeciskać , za to jaki mi duuużyyy salooon został. )
    na niepogodę cava

    dziennik

    komentarze

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony