dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tedasss
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    242
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Pierwszy krok w kierunku budowy domu

    Witam wszystkich forumowiczów.
    Na wstępie chciałbym się przywitać ponieważ właśnie się zarejestrowałem.

    Od pewnego czasu zastanawiałem się nad budową domu i zrobilem pierwszy krok. Kupiłem działkę o pow. 1000 m2.

    Oglądam projekty i chyba najbardziej pasuje mi coś w tym stylu: http://www.archon.pl/projekt_domu/Do...a29cad739,2273

    Tu się pojawia moje pytanie - co sądzicie:
    CZY ZA 300 TYS. JESTEM W STANIE SIĘ DO NIEGO WPROWADZIĆ?

    Dodam, że budowa odbywać się będzie systemem gospodarczym, tj.:
    - projekt za darmo (tylko mapa i uzgodnienia),
    - media na działce,
    - roboty ziemne i transport znajomy,
    - robocizna za fundament i ściany - 20 tys. a za dach 14 tys.
    - dach - blachodachówka,
    - c.o - ekogroszek + robocizna trochę taniej,
    - elektryka (tylko materiały),
    - elewacje - ja z 2 znajomymi.
    - Ściany Thermopor 25+ 10 styropian,

    Z GORY DZIĘKUJĘ ZA ODPOWIEDZI OSÓB CHETNYCH DO POMOCY.

  2. #2

    Domyślnie

    Oglądam projekty i chyba najbardziej pasuje mi coś w tym stylu: http://www.archon.pl/projekt_domu/Do...a29cad739,2273.
    Niestety strona ta nie otwiera się.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał ekmir
    Oglądam projekty i chyba najbardziej pasuje mi coś w tym stylu: http://www.archon.pl/projekt_domu/Do...a29cad739,2273.
    Niestety strona ta nie otwiera się.
    zbędna kropka po adresie - poprawiłem
    Cywilizacja to niekończący się ciąg potrzeb, których nie potrzebujemy [Mark Twain]

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Ja zakładałam 2500 za metr. Już wiem, że to nieprwda Ale może u Ciebi ejest taniej i umiesz sam dużo zrobić...
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  5. #5

    Domyślnie

    Zapewne przy zaangażowaniu w większości własnej pracy jest to możliwe.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    cava

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    159
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie Re: Pierwszy krok w kierunku budowy domu

    Cytat Napisał tedasss
    Od pewnego czasu zastanawiałem się nad budową domu i zrobilem pierwszy krok. Kupiłem działkę o pow. 1000 m2.
    gratuluję

    Oglądam projekty i chyba najbardziej pasuje mi coś w tym stylu: http://www.archon.pl/projekt_domu/Do...a29cad739,2273
    Tu się pojawia moje pytanie - co sądzicie:
    CZY ZA 300 TYS. JESTEM W STANIE SIĘ DO NIEGO WPROWADZIĆ?
    Jak wszytko dobrze przemyślisz i dobrze wybierzesz projekt to IMO tak.
    Ale, musisz myśleć o drobiazgach.
    IMO ten projekt jest bardzo ładny, ale IMO dośc drogi w wykonaniu mimo prostej bryły.
    Wybierz projekt który:
    - ma standardowe okna (w tym okna będa kosztować naprawdę dużo, naliczyłam 5 par samych drzwi balkonowych wtym jedne podwójne prowadzące do nikąd - po co Ci tyle jak ma być tanio?),
    - nie ma balkonów (po co balkon jak ma się taras na poziomie podwórka i samo podwórko, ja wywaliłam wszytkie balkony z projektu zanim się dowiedziałam ze to oszczęność - i tak bym na nie nie wychodziła),
    - przemyśl miejsca problematyczne konstrukcyjnie- tą kwadratową część domu wystającą z dachu, oraz płaski garaż będzie ciężko uszczelnić żeby nie ciekły,
    - dodatkowo jak widzę nad garazem ma być wielki taras- po co ci taki byczy taras na który można wyjśc jedynie przez sypialnię, jak masz podwórko? Bedziesz rano leciał na dół do kuchni zrobić kawę a potem z powrotem z tą kawą po schodach przez sypialnię , zeby ją wypić na tarasie nad garażem?
    Wystarczy ze rozlejesz kawę na schodach, albo co gorsza na wykładzinę w sypielni raz czy dwa i żona Ci tak popędzi kota że Ci się kawy nad garażem odechce raz na zawsze.
    - a wykończyć to bydlę tarasowe żeby nie straszyło trzeba -kolejne zbędne koszty.
    na niepogodę cava

    dziennik

    komentarze

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tedasss
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    242
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Re: Pierwszy krok w kierunku budowy domu

    Cytat Napisał cava
    Cytat Napisał tedasss
    Od pewnego czasu zastanawiałem się nad budową domu i zrobilem pierwszy krok. Kupiłem działkę o pow. 1000 m2.
    gratuluję

    Oglądam projekty i chyba najbardziej pasuje mi coś w tym stylu: http://www.archon.pl/projekt_domu/Do...a29cad739,2273
    Tu się pojawia moje pytanie - co sądzicie:
    CZY ZA 300 TYS. JESTEM W STANIE SIĘ DO NIEGO WPROWADZIĆ?
    Jak wszytko dobrze przemyślisz i dobrze wybierzesz projekt to IMO tak.
    Ale, musisz myśleć o drobiazgach.
    IMO ten projekt jest bardzo ładny, ale IMO dośc drogi w wykonaniu mimo prostej bryły.
    Wybierz projekt który:
    - ma standardowe okna (w tym okna będa kosztować naprawdę dużo, naliczyłam 5 par samych drzwi balkonowych wtym jedne podwójne prowadzące do nikąd - po co Ci tyle jak ma być tanio?),
    - nie ma balkonów (po co balkon jak ma się taras na poziomie podwórka i samo podwórko, ja wywaliłam wszytkie balkony z projektu zanim się dowiedziałam ze to oszczęność - i tak bym na nie nie wychodziła),
    - przemyśl miejsca problematyczne konstrukcyjnie- tą kwadratową część domu wystającą z dachu, oraz płaski garaż będzie ciężko uszczelnić żeby nie ciekły,
    - dodatkowo jak widzę nad garazem ma być wielki taras- po co ci taki byczy taras na który można wyjśc jedynie przez sypialnię, jak masz podwórko? Bedziesz rano leciał na dół do kuchni zrobić kawę a potem z powrotem z tą kawą po schodach przez sypialnię , zeby ją wypić na tarasie nad garażem?
    Wystarczy ze rozlejesz kawę na schodach, albo co gorsza na wykładzinę w sypielni raz czy dwa i żona Ci tak popędzi kota że Ci się kawy nad garażem odechce raz na zawsze.
    - a wykończyć to bydlę tarasowe żeby nie straszyło trzeba -kolejne zbędne koszty.
    Piękne dzięki za bardzo cenne informacje.
    Zamierzam zrobić projekt indywidualny podobny do tego i faktycznie zamierzałem uprościć okna.
    Dzięki za info o balkonach i muszę się zgodzić. (tak o tym nie myślałem).
    Nad garażem może zrobi zadaszenie i strych.
    Wyjść na podwórko faktycznie tyle nie potrzeba.

    Jeszcze raz dziękuję

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Margoth*
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Bogatynia
    Posty
    1.249

    Domyślnie

    Spokojnie 300 tys. Ci wystarczy, żeby się wprowadzić. Zaznaczam: wprowadzić, a mam na myśli, że jeszcze trzeba będzie zrobić:

    - elewację
    - ogrodzenie
    - ogród
    - bramę wjazdową,

    czyli to, co nie jest niezbędne, żeby się wprowadzić.
    Pozdrawiam, Margoth*
    Nasza eLKa

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Przy tym projekcie niestety nie .
    Projekt musi na prawde być stodolasty aby wyrobić sie w tej kwocie. Poza tym jeżeli masz gdzie mieszkać to startuj z budową najwyzej wprowadzisz sie później natomiast jesli potrzebujesz mieszkania i stawiasz wszystko na 1 karte to lepiej nie zaczynaj i dozbieraj ze 100 tys.

  10. #10

    Domyślnie

    za wybudowanie domku jak z projektu i wprowadzenie się do niego 300k to moim zdaniem za mało
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CoolaTT
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1.419
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    183

    Domyślnie

    Jeżeli będziesz rozsądnie dysponować budżetem to za 300k spokojnie powinno się taki domek wybudować. I pokusiłbym się nawet, że w tych pieniązkach można by go doporowadzić do tzw standadu deweloperskiego.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Ja tam nie wiem, ale u nasz standard developerski to brak białego montażu, kuchni, drzwi wewnętrznych, lamp, i mebli ... ciężko się mieszka bez kibelka ...
    Od tego stanu trzeba jakieś 30 % wydać jeszcze do jakiego takiego stanu..
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony