dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Pozwolenie-zgłoszenia budowy szamba

    Pilnie potrzebuje informacji, jaki jest stan aktualny, jeśli chodzi o budowę szamba. Jak miesiąc temu dzwonilem do Starostwa - Pani mnie poinformowała, że wystarczy zgłoszenie ( podkreśliła, że ważne, aby nie było podłączone do domu ), jak w końcu zlożyłem wniosek - inna Pani do mnie dzwoni i mówię, że tylko po uzyskaniu PnB ??? Szambo ma 10 m3 -wcześniej wszyscy pisali, że do 10 m3 można bez pozwolenia ??? Nadal na stronach producentów jest informacja, ze szambo na złoszenie - a tu taki kwiatek. Napiszcie jak to jest u Was i na jaki punkt prawa budowlanego się powołać. Swioją droga nie mogę zakopać w ziemii szamba 10 m3, a zbiornik na gnojowice do 25 m3 mogę bez pozwolenia

  2. #2

    Domyślnie

    nic mi nie wiadomo o tym, zeby szambo było na zgłoszenie. Z tego co wiem trzeba uzyskać pozwolenie na budowę. Chyba, ze ktoś zaraz wytoczy jakiś paragrafik
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  3. #3

    Domyślnie

    Tak to jest jak sie zacznie z urzedasami. Ja zbudowalem szambo i jest. I potrzeba ci bylo i teraz szarpiesz nerwy? Glupota to nie jest cos czym mozna sie zarazic. To sie rodzi w czlowieku.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał tres34
    Tak to jest jak sie zacznie z urzedasami. Ja zbudowalem szambo i jest. I potrzeba ci bylo i teraz szarpiesz nerwy? Glupota to nie jest cos czym mozna sie zarazic. To sie rodzi w czlowieku.
    Głupotą jest twierdzenie, że na ograniczeniu prędkości do 40 km/h można jeździć np. 70km/h jako argument podajac, ze ja tak tak robię i mnie nikt nie złapał - a do tego Twoja wypowiedź się sprowadza - niestety.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał sSiwy12
    Cytat Napisał tres34
    Tak to jest jak sie zacznie z urzedasami. Ja zbudowalem szambo i jest. I potrzeba ci bylo i teraz szarpiesz nerwy? Glupota to nie jest cos czym mozna sie zarazic. To sie rodzi w czlowieku.
    Głupotą jest twierdzenie, że na ograniczeniu prędkości do 40 km/h można jeździć np. 70km/h jako argument podajac, ze ja tak tak robię i mnie nikt nie złapał - a do tego Twoja wypowiedź się sprowadza - niestety.


    W zasadzie nic sie jeszcze nie stalo. Za miesiac i tak składam wniosek o PnB, szkoda mi bylo tylko ładnej pogody i myślalem, że zakopię szambo jeszcze tej jesieni. Wniosek ze Starostwa wycofam i po sprawie - ale myślalem, że ktoś coś popartego przepisami napisze.

  6. #6

    Domyślnie

    Nie widze zwiazku. Nie bylo logiki w szkole, czy jak?

    Cytat Napisał sSiwy12
    Cytat Napisał tres34
    Tak to jest jak sie zacznie z urzedasami. Ja zbudowalem szambo i jest. I potrzeba ci bylo i teraz szarpiesz nerwy? Glupota to nie jest cos czym mozna sie zarazic. To sie rodzi w czlowieku.
    Głupotą jest twierdzenie, że na ograniczeniu prędkości do 40 km/h można jeździć np. 70km/h jako argument podajac, ze ja tak tak robię i mnie nikt nie złapał - a do tego Twoja wypowiedź się sprowadza - niestety.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Bo to jest zrozumiałe i logiczne dla myślacych normalnie, a nie "inaczej" .
    Ale jak nie widzisz zwiazku, to "łopatologicznie":
    Szambo można i nalezy budować tylko w przypadku otrzymania Pozwolenia na Budowę. Ty wybudowałeś bez i jest (analogia 40km/h i 70km/h)
    Natomiast nazywanie głupimi tych, co przestrzegają przepisów .........
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  8. #8

    Domyślnie

    Kompletnie bez sensu nadal. Ale coz, ci humanisci... Mam szambo, uzywam i micha mi sie jarzy, bo mam ubaw jak trzesiecie sie ze strachu o wszystko. Nie latwiej jest zyc pozbywajac sie tego strachu?


    Cytat Napisał sSiwy12
    Bo to jest zrozumiałe i logiczne dla myślacych normalnie, a nie "inaczej" .
    Ale jak nie widzisz zwiazku, to "łopatologicznie":
    Szambo można i nalezy budować tylko w przypadku otrzymania Pozwolenia na Budowę. Ty wybudowałeś bez i jest (analogia 40km/h i 70km/h)
    Natomiast nazywanie głupimi tych, co przestrzegają przepisów .........

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    miałeś się wynieść z forum, chciałeś nawet konto skasować i co, nie udało się
    pewnie nic CI się nie udaje, smutne


    co do szamba, to rzeczywiscie wygląda na to, że pozowlenie
    dlatego też najlepiej, gdy jest ono wrysowane w plan zagospodarowania i we wniosku o pozwolenie na budowę piszę si "wraz z szambem"

    tu możesz zrobić POŚ do ,5m3 na zgłoszenie
    bądź zgłosić budowę szczelnego zbiornika na gnojówkę lub gnojowicę (ciekawe czym się różnią ), oczywiście o pojemności do 25m3
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  10. #10

    Domyślnie

    Mialem sie wyniesc. Ale ciezko sie odzwyczaic od darmowej "rozrywki" jaka sie ma tym forum. Sporo tu oszolomow, ale czasem spotyka sie ludzi, ktorzy posluguja sie logika. Ich wszystkich pozdrawiam.

    Cytat Napisał Barbossa
    miałeś się wynieść z forum, chciałeś nawet konto skasować i co, nie udało się
    pewnie nic CI się nie udaje, smutne


    co do szamba, to rzeczywiscie wygląda na to, że pozowlenie
    dlatego też najlepiej, gdy jest ono wrysowane w plan zagospodarowania i we wniosku o pozwolenie na budowę piszę si "wraz z szambem"

    tu możesz zrobić POŚ do ,5m3 na zgłoszenie
    bądź zgłosić budowę szczelnego zbiornika na gnojówkę lub gnojowicę (ciekawe czym się różnią ), oczywiście o pojemności do 25m3

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    interesujące
    jak chcę poczytać jakiś cudacznych postów, w wykonaniu wymienionych przez Ciebie oszołomów, czytam Twoje i revalidona

    po przemyśleniu - chyba dobrze, że pozostałeś, nie byłoby co czytać, ale nie popadaj w dumę i samouwielbienie, bo przestanę chwalić
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  12. #12

    Domyślnie

    Stary jak świat temat ale nadal aktualny, obecnie zbiorniki do 10m3 są tylko i wyłącznie na zgłoszenie. Pow. 10m3 wymagają zezwolenia, najlepsze jest to że na papierach które się składa certyfikat PZH i aprobtata ITB nie jest informacja jaki zbiornik został zamontowany, oczywiste jest też że żaden urzędnik nie przyjedzie mierzyć. No chyba że mamy fajnego sąsiada, jeśli ktoś chce może najpierw złożyć takie papiery, firma BetoneX z tego co wiem ma do ściągnięcia z betonex.pl
    Reklamy są niezgodne z regulaminem forum

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony