dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    woan

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-000
    Posty
    366

    Domyślnie Wyciszenie ścian dom bliźniak

    Pytanie mam . Mieszkam w domu niby wolnostojącym,ale obok tj około 5 cm mam sąsiada. Niby nie jesteśmy złączenie ścianami,ani fundamentem. Każdy ma wszystko swoje. Niby jest ok nic nie słychać tj rozmów ,życia itp. Słychać tylko uderzenie np jak biegnie , coś spadnie i niestety słychać muzykę basy . Zastanawiam się jak one się przedostają jak mamy 60cm mur między sobą (silka). Pewnie ziemia niesie . Zacząłem robić górę zabudowę i teraz nie wiem czy warto wyciszyć sobie sypialnie jakąś dodatkową watą czy czymś miedzy ścianą swoją a jego?. Czy to ma sens czy narobię się , powstanie mur prawie 80 cm i dalej będzie nieść po ścianie lub po czymś ?

  2. #2

    Domyślnie

    Przecież jak ktos odpali głosno muzykę to bedzie sie przenosić nawet z domu oddalonego o kilka metrów. Dzwięk powoduje drgania powietrza które przenoszą się na sporą odległość więc jak nie zatrzymuje tego izolacja na elewacji to nic ci nie pomoże. Mata tylko zmniejszy efekt. Sąsiad aż tak hałasuje? Czy w szczelinie miedzy budynkami jest izolacja akustyczna? Styropian ?

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    woan

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-000
    Posty
    366

    Domyślnie

    Aż tak mocno nie hałasuje no ale jak już robię górę to pomyślałem,że może warto tak na wszelki wypadek . Między szczeliną jest styropian3-4cm? ale czy on jest tego nikt nie wie..miał być. Efekt odczuwalny na dzień dzisiejszy to tak jakby ktoś z 3 piętra puszczał muzykę a ty mieszkasz na 1 piętrze...czyli coś słyszysz i chcę wyeliminować to do ,,zera".

  4. #4

    Domyślnie

    Moi rodzice mieszkają w bliźniaku. Domy są połączone fundamentem i mają wspólną ścianę. Wyciszyli sobie sypialnię wełną o grubości 5 cm i w sumie wiele to nie pomogło. Najbardziej słychać jak sąsiedzi biegają po schodach bo mają puste w środku.

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    woan

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-000
    Posty
    366

    Domyślnie

    No właśnie tu nie ma wspólnych fundamentów, nie ma wspólnej ściany a mimo to coś tam przechodzi. Myślałem ,że albo część sypialnianą wyciszę wełną 20cm lub zrobię sobię garderobę czyli osobne pomieszczenie kosztem spokoju i pokoju

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony