dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 18
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 344
  1. #201

    Domyślnie

    apolinku - widzę ze urządzanie domu idzie pełna parą.

    Ja teraz myślę nad drzwiami wewnętrznymi. Chcemy mieć drewniane. W castoramie widziałam takie http://www.splendoor.pl/index.php?pa...wi_sosnoweID=3 (helios), ale osobiscie podobają mi się bardziej takie http://www.door-pol.pl/index.php?page=helios ale niestety sa droższe. No i te pierwsze sa produkowane ponoć w Chinach. Nie wiem jak te drugie.

    A wy macie juz jakieś na oku?
    Jesteśmy w połowie drogi do spełnienia marzeń!

  2. #202

    Domyślnie

    u mnie budowy tydzień 27.
    wstawiłem okna i bramę garażową

    zabrałem się za:
    instalację elektryczną - jakie gniazda i łaczniki zastosowaliście u siebie, co sądzicie o osprzęcie firmy Berker?
    instalacje wodne, co, kanalizację...


    mam juz otynkowane ściany i sufity
    ocieplam poddasze
    zabrałem się za wylewki - jak macie wykończony próg domu - wejście główne? wylewkarze mówią mi że to sie robi osobno - niezależnie od wylewki właściwej - z użyciem jakiegoś styroduru...

  3. #203

    Domyślnie

    Cytat Napisał MI* Zobacz post
    Ja teraz myślę nad drzwiami wewnętrznymi. Chcemy mieć drewniane. W castoramie widziałam takie http://www.splendoor.pl/index.php?pa...wi_sosnoweID=3 (helios), ale osobiscie podobają mi się bardziej takie http://www.door-pol.pl/index.php?page=helios ale niestety sa droższe. No i te pierwsze sa produkowane ponoć w Chinach. Nie wiem jak te drugie.

    A wy macie juz jakieś na oku?
    door-pol wizualnie ma lepsze drzwi.
    Cena skrzydła surowego bez ościeżnicy. http://sienek.otwarte24.pl/Door-pol-drewniane-surowe
    skrzydło 459 +ościerznica drewniana stała 129(ewentualnie regulowane z cennika poniżej) klamka i wkładka 100.
    Do tego lakier malowanie pewnie 200pln+
    Montarz w zalerzności od rodzaju ościerznicy od 50 do 100pln+
    Liczac wyjdzie za sztuke w granicach 900pln+ w standardowej ościerznicy.

    Trzeba zobaczyc najpierw drzwi aby zdecydowac sie na zamówienie.

    Natomiast co do chińskich(mimo iz poziom wykonania podniusł sie znacznie w przeciągu kilku lat nie jest nadal zadawalajacy.
    Po kilku miesiacach szyba bedzie brzęczec w drzwiach przy zamykaniu.

    Nie masz w poblirzy dobrego stolarza.

    Cennik drewnianych ościeżnic regulowanych
    Typ Rozmiar muru Cena brutto
    01 75-94 379,00
    02 95-115 379,00
    03 120-139 379,00
    04 140-159 419,00
    05 160-179 419,00
    06 180-199 419,00
    07 200-219 469,00
    08 220-239 469,00
    09 240-259 469,00
    10 260-279 509,00
    11 280-299 509,00

  4. #204

    Domyślnie

    [QUOTE=maju_km;4358937]G]
    zabrałem się za:
    instalację elektryczną - jakie gniazda i łaczniki zastosowaliście u siebie, co sądzicie o osprzęcie firmy Berker?
    Na poczatek najtańsze gniazdka i właczniki -przy wykonczeniówce wszystko sie ubrudzi,właczniki jak i gniazda sie porysuja.
    Bedą ściany pomalowane,podłogi wykończone wtedy montuje sie właściwy osprzet

    Rurki na zdjęciu sa połozone na posadzce właściwej??

    Wykończenie progu przy wejściowych u mnie wyglada nastepująco.
    Otwór pod drzwi wejściowe przez mórazy był równy z zerem stropu(o dobrych kilka cm za głeboki ,tak aby pużniej go podmórowac do wysokości -4 cm od zera posadzki własciwej.Próg na obecna chwile wychodzi ponad poziom posadzki własciwej około 2-3cm,jego dolna częsc znajduje sie 3 cm ponizej zera posadzki 1 cm którego brakuje to miejsce na piankę)
    Szerokośc podmórowanego elementu była równa szerokości progu ddzwi lub tez futryny jeśli jest szersza od progu.
    Do pdmórowanego elementu dochodzi styropian oraz posadzka właściwa .
    Ostatnio edytowane przez P:)apolinek ; 01-11-2010 o 09:36

  5. #205

    Domyślnie

    apolinku - stolarz nam zrobi ościeżnice, bo ja chcę takie co cały mur okalają, czyli musiałabym kupić regulowane a cena ich mnie nie zadawala. Będziemy teraz też szukać stolarza do schodów to może i o drzwiach da sie pogadać.
    A kiedy montuje się ościeżnice, bo mój tata mówi że dopiero po połoŻeniu wszędzie podłóg, ale mój mąż nie chce sie z tym zbytnio z godzić!?
    Jesteśmy w połowie drogi do spełnienia marzeń!

  6. #206

    Domyślnie

    U mnie wykonawca zamontuje drzwi po pomalowaniu ścian,połozeniu płytek oraz paneli.
    Mowa o drzwiach z regulowaną ościerznica.

  7. #207

    Domyślnie

    apolinku - oczywiście ościeżnice też będą wtedy montowane, co drzwi - dobrze rozumiem?

    Stolarz wycenił nam ościeżnice i zapłacimy 230 zł za sztukę. Myślę że dobra cena. Niestety nie chce sie dać przekonać do schodów, no i drzwi też nie robi.

    A wy macie juz wybrany wzór schodów?
    Ogladam sobie koinki na tym forum i jest jeden taki co mi się podoba, nie pamiętam do kogo należy więc mam nadzieję że się nie obrazi że go tu zamieszczam wygląda tak: http://lh5.ggpht.com/_iA2SFq8K5Uc/S5...omek%20002.jpg
    Jesteśmy w połowie drogi do spełnienia marzeń!

  8. #208

    Domyślnie

    Jestem mimo wszystko przeciwko kominkowi w tak małym domu(bynajmniej miejsce na scianie mosnej mi nie odpowiada)

  9. #209

    Domyślnie

    Czyli rozumiem że u Ciebie nie będzie kominka? To ten wkład od komina z blachy który pokazywałeś wcześniej to ja myślałam że do kominka właśnie?
    Ja natomiast juz nie mogę się doczekać romantycznych wieczorów w zimie przy rozgrzanym kominku...
    No ale na to to jeszcze rok muszę czekać...

    A my osadnik mamy zrobiony, woda podłączona. Teraz zabraliśmy się za gipsowanie parteru. Ni i muszę już wybrać płytki do pralni i spiżarki w piwnicy, bo w ramach oderwania od gipsowania będziemy płytkować.
    Jesteśmy w połowie drogi do spełnienia marzeń!

  10. #210

    Domyślnie

    Kominek jest w planach w niedalekiej przyszłości.
    Ja jestem przeciwko kominkowi-idąc na kompromis kominek bedzie

    Romantyczne wieczory przy kominku owszem -nie zapomnij kupic odkurzacza do popiołów z kominka.
    Rano podczas sprzatania popiołu moze byckoszmarnie
    http://allegro.pl/listing.php/search...o+popio%C5%82u

    Apropo drzwi i ościeżnic.
    Moim zdaniem powinno sie je montowac po gładzi ale nie przed malowaniem ,przed połozeniem płytek paneli parkietu.
    Nie wiem dlaczego panowie u mnie chca to robic w innej kolejności.
    Osobiście nie kupił bym samych ościerznic a do tego pużniej dopasowywał drzwi:
    -najlepiej jesli ktoś robi całość wtedy widac czy wszystko gra ze soba
    - czesto stolarze nie chca robic po kims
    - nie masz pewności czy futryna zgra sie z drzwiami(jeden stolarz bedzie zganiał na drugiego )
    Jesli robisz czałosc przed montarzem widzisz jakośc wykonania a po montarzu widac czy drzwi sa dobrze obsadzone.
    Może byc tez tak ze kolor futryn bedzie inny od drzwi momo iz ten sam lakier bedzie zastosowany.


    Czym będziecie gipsowac parter(na ile razy),jaki grunt dajecie.

  11. #211

    Domyślnie

    Gipsowanie trwa - nie wiem czym. Muszę męża zapytać lub taty - bo robi nam to tata. O grunt też zapytam.

    Co do drzwi i oscieżnic, to mamy najpierw sobie kupić drzwi - będą napewno surowe do pomalowania, i 1 szt dostarczyć stolarzowi, zeby mógł dopasować ościeżnice.
    wprawdzie blondynka nie jestem ale muszę sie przyznać że nie bardzo rozumiem teraz po twoich dwóch postach kiedy bedziesz miał montowane oscieżnice:
    1. po gipsowaniu, a przed malowaniem i podłogami, czy
    2. po gipsowaniu, po malowaniu i po połozeniu podłóg?

    Szwagier ma odkurzacz do koinka, ale nie widział jeszcze jak nim czyści kominek. Poproszę kiedyś o lekcję pokazową
    Ostatnio edytowane przez MI* ; 27-11-2010 o 13:02 Powód: dopisanie
    Jesteśmy w połowie drogi do spełnienia marzeń!

  12. #212

    Domyślnie

    Według mnie po gipsowaniu ale przed położeniem podłóg,moi fachowcy co do tego maja inne zdanie.

  13. #213

    Domyślnie

    No właśnie. mój tata montuje meble i często robi to właśnie w nowych domach, gdzie są już pomalowane ściany, położone podłogi, a nie ma jeszcze ościeżnic i drzwi.
    I on jest za tym aby tak to zrobić, że nie trzeba wtedy wycinać paneli przy ościeżnicach bo ościeżnica przychodzi na podłogę, ale co jak będziemy chcieli wymienić podłogę, spoko jak na coś grubszego, ale jak podłoga wyjdzie potem niżej to na "chłopski" rozum zostanie szpara pod ościeżnicą?

    Grunt mamy jakiś Tytan grunt, a czym gipsują to zapomniałam. Nie ma ostatnio do tego głowy... zima... choroby... itp.

    Pozdrawiam i życzę wszystkim zdrowych wesołych świąt
    Jesteśmy w połowie drogi do spełnienia marzeń!

  14. #214

    Domyślnie

    Witam
    Jak postępy w budowie ?
    Pozdrawiam.

  15. #215

    Domyślnie

    Byliśmy w sobotę wybierać płytki do łazienki na dole. No i niestety, po przejściu wszystkich "boksów" z łazienkami (byliśmy w firmowym salonie ceramiki Pilch) wybrałam wymarzone płytki i już miałam w głowie jak dokładnie będzie wyglądać łazienka, gdzie jaki dekor. no i niestety okazało się że to końcówka serii, której już nie produkują i akurat tego dekoru który sobie wybrałam już nie ma. Wiem ze teraz jak będę szukała płytek to na pewno bardzo podobnych to tych, co mi się podobały a tak to się bardzo źle szuka płytek.
    Jesteśmy w połowie drogi do spełnienia marzeń!

  16. #216

    Domyślnie

    Cytat Napisał MI* Zobacz post
    Byliśmy w sobotę wybierać płytki do łazienki na dole. No i niestety, po przejściu wszystkich "boksów" z łazienkami (byliśmy w firmowym salonie ceramiki Pilch) wybrałam wymarzone płytki i już miałam w głowie jak dokładnie będzie wyglądać łazienka, gdzie jaki dekor. no i niestety okazało się że to końcówka serii, której już nie produkują i akurat tego dekoru który sobie wybrałam już nie ma. Wiem ze teraz jak będę szukała płytek to na pewno bardzo podobnych to tych, co mi się podobały a tak to się bardzo źle szuka płytek.
    Odwiedz kilka sklepów budowlanych w poszukiwaniu serii juz niewznowionej,być moze uda sie skompletowac całosc.
    Jest z tym troche problemu,partia parti nie zawsze odpowiada kolorem
    .Wymiary płytek tez bywaja kłoptliwe,zacytuje tu płytkaża "jesli zajdzie Pan tak równe płytki jak posadzka to robimy za pół ceny"

    Gładzie zrobione?,można prosic o fotki.

    W salonie na jednej ze ścian mam zamiar wykonać przecierke .
    Na ścianę nałoze gróbsza warstwą tynk gipsowy,na to dam podkład z farby gruntującej którą zabarwię na zółto lub pomarańcz,puzniej bejca wodna oraz lakier wodny bezbarwny.

    Zostało mi troche brązowej bejcy wiec wykonałem próbę
    Ostatnio edytowane przez P:)apolinek ; 23-01-2011 o 07:44

  17. #217

    Domyślnie

    Apolinku - ciekawie to wygląda. U nas gipsowanie trwa. musże zapytać na jakim jesteśmy etapie. Widziałam że dół zrobiony ale chyba jeszcze nie wszystko wyszlifowane. Góry chyba nie damy rady zagipsować. W maju musimy się przeprowadzić. Zdjęć na razie brak. Muszę zrobić. Jak będę miała to wkleję. Do pralni, spiżarki w piwnicy i holu w piwnicy płytki kupione gres techniczny z Cersanitu ale po zdjęciach na stronce cersanitu nie umiem dojść który mamy. Muszę sprawdzić na paczce.
    Jesteśmy w połowie drogi do spełnienia marzeń!

  18. #218

    Domyślnie

    Pare zdjęc z prac budowlanych.Data jest błedna
    Parter



    Poddasze



  19. #219

    Domyślnie

    Teraz po twoich zdjęciach widzę że jednak na się ten hol na dole dużo zwęził.

    Wczoraj przywieźli nam drzwi wewnętrzne. Kupiliśmy drewniane z Door-Pol, wyglądają super, teraz tylko je pomalować i czekać aż stolarz zrobi ościeżnice. Inny stolarz będzie nam robił schody. Będą z dębu, ale nie wiem czy zostawić naturalny kolor dębu czy może nadać schodom jakiś kolor, poręcz chciałabym mieć drewnianą a tralki drewniane i kute, u góry zamiast barierki "nad przepaścią" chciałabym mieć murek z cegły, kolor najprawdopodobniej piaskowy, może ciut ciemniejszy taki wpadający w bardzo jasny brąz - oj trudno mi ten kolor określić, bo fizycznie jeszcze sie nie zdecydowaliśmy na konkretną cegłę z konkretnej firmy.
    Jesteśmy w połowie drogi do spełnienia marzeń!

  20. #220

    Domyślnie

    Apolinku - a parapety masz drewniane? Kiedyś pisaliśmy na temat parapetów ale nie pamietam na jakie sie zdecydowałeś?

    A my kupiliśmy umywalkę na dół do łazienki - Roca Java - blatowa, oraz kibelek ze stelażem podwieszany z miską też Roca chyba Madalena. Na kabinę też jesteśmy zdecydowani - będzie to Deante ale alb ze oszronionymi szybami, albo Deep blue - zależy niestety od ceny.
    Tylko z płytkami dalej kłopot.
    Podobają mi sie płytki Opoczno zebrano - ale w grę wchodziłyby tylko jasne, bo te brązowe za ciemne, ale boję się jednego koloru płytek w całej lazience.
    podobają nam sie też płytki hiszpańskiej firmy Baldocer seria Touch - kolor ecru i nacar, ale koloru ecru i tego dekoru ecru nie widziałam w rzeczywistości i trudno mi się zdecydować.
    Jesteśmy w połowie drogi do spełnienia marzeń!

Strona 11 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony