dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 18
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 344
  1. #21

    Domyślnie

    Ja mam sybille, mieszkam w niej 6 lat wlasnie z archetonu.
    U mnie projekt jest identyczny tylko zrezygnowalismy z podpiwniczenia.
    Wprowadzilam kilka zmian ktore z czasem sie sprawdzily lub nie.
    Ja zrezygnowalam z przejscia z garazu do domu zabudowywujac w ten sposob schody uzyskalam ubikacje, w lazience zrobilam spizarke a salon otwarlam.Wydluzylam tez o 1m garaz i podnioslam poddasze o jeden pustak.
    Szczegolnie polecam zrobic wyzsze poddasze!!! bo inaczej te pokoje bede calkowicie nieustawne!
    Uwazam ze projekt jest fajny i funkcjonalny a budowa dosc prosta , jak znajde sie juz w domu to postaram sie cyknac troche fotek
    Zdjec z budowy nie mam bo to bylo 6 lat temu

  2. #22

    Domyślnie

    Papolinek - w sumie masz rację nie przeliczaliśmy tego bo jak zobaczyliśmy koszt jedneo bloczku ok. 20 zł to nas przeraziło, ale ona sa jednak duże. Co do budowniczych-murarzy to u nas w okolicy nikt nie buduje z betonu komórkowego, wyjatki to porotherma a większośc buduje ze zwykłego takiego szarego pustaka patrz tutaj: http://www.tamir.com.pl/index.php?op...&id=2&Itemid=3 te żuzlobetonowe, a z tego budują dośc długo bo równolegle ida dwie ściany wiązane pustakiem co jakiś czas, więc jak my powiedzieliśmy że z porothermy będziemy budować to już powiedział że to potrwa dużo krócej - na razie o koszt nie pytaliśmy.
    Porotherma 44 raczej odpada ze względu na koszt my myślimy o 38cm
    A co do tego betonu komórkowego to jeszcze mam dwie wątpliwości - 1. czytałam opinie że on jednak bardzo nasiąka wodą, 2. do produkcji używa się aluminium a jak wiemy to aluminium jest szkodliwe dla zdrowia? Wszędzie gdzie czytam to rozpisują się jaki on jest zdrowy ale o aluminium pisza doslownie tylko jedno zdanie i na tym koniec

    olika - witaj!
    fajnie że znalazł się tez ktoś komu spodobał się ten projekt no i co ważne jest już sprawdzony.
    A z czego budowałaś?
    Bo to na razie największa rozterka moja i mojego męża.
    No i niestety coś czuję że będzie z nim spora dyskusja na ten temat bo chyba wart do przemyślenia jest ten beton komórkowy, a mój małżonek jest raczej negatywnie nastawiony.

    Pozdrawiam
    Jesteśmy w połowie drogi do spełnienia marzeń!

  3. #23

    Domyślnie

    Mieszkamy w Sybilli 2 ,częściowo podpiwniczonej z Archetonu od ponad roku.Dom zbudowany został z porotermu+wełna+tynk mineralny. Poddasze podniesione zostało o dwa porotermy , pokoje stały się bardziej ustawne, i wyszedł całkiem fajny strych.Na dole zrezygnowaliśmy z małego pokoiku, jest salon z jadalnią, okno jedno wyrzucone, w kuchni też z małego okna zrezygnowaliśmy. Zrezygnowalismy również z przejścia do garazu, miejsce to wykorzystujemy jako kącik na ubrania,buty robocze, ogrodowe.......Kuchnia otwarta, ale w tym projekcie to ona raczej jest półotwarta co jest dużym plusem ,oczywiście wg mnie.
    Jako że budowa domu trwała dośc długo(nadal trwa bo nie wszystko jeszcze zrobione), wybierając projekt nie bralismy pod uwagę, że bedziemy potrzebowali garazu na dwa samochody , a potrzebujemy i niestety trzeba będzie postawić drugi garaż (kiedyś). Pozdrawiam i życzę wytrwałości w budowie i tylko trafnych dezyzji i wyborów.

  4. #24

    Domyślnie

    Witaj marlena

    Jak miło że jest choć troche osób które mieszkają w Sybilli - bo to przecież ładny domek!
    Jak zaczynałam szukać w internecie po róznych forach osób które mają, budują lub zamierzają budowac dom wg tego projektu i nikogo nie umiałam znaleść to sobie pomyślałam, że chyba coś z tym domkiem jest nie tak. No ale prosze jest nas coraz więcej!

    A z jakiej grubości porothermy budowałaś i jakiej grubości wełny uzywaliście do ocieplenia?

    My też będziemy podnosić ściankę kolankową. My mamy projekt Sybilli gdzie nie ma pokoju na dole, ale my będziemy wydzielać ten pokój z salonu, no i chcemy "rozciągnąc wykusz i w związku z tym będziemy chyba musieli zrezygnować z tego małego okna w kuchni. No i rezygnujemy z tego okna w salonie - zostawiamy tylko te duże balkonowe. U nas wejście do garażu zostaje.
    Jakbyś mogła zamieścić kilka fotek domku z zewnątrz no i może wewnątrz to byłoby fajnie!

    pozdrawiam wszystkich
    Jesteśmy w połowie drogi do spełnienia marzeń!

  5. #25

    Domyślnie

    MI moja sybilla jest zbudowana z pustaka maxa 29 + styropian 10 cm i tynk, jest bardzo bardzo ciepla i dobrze zaizolowana. W zimie mamy cieplo i wydatki na ogrzewania w granicach wydatkow znajomych ktorzy budowali sciane jakas bardziej skomplikowana a latem co jest dla mnie bardzo wazne chlodek!Ja mieszkam w okolicach Krakowa wiec klimat ostrzejszy niz na polnocy Polski w dodatku na wzgrzu gdzie sa straszne wiatry , jestesmy ostatnim domkiem i nie mamy zadnej zaslonki Uwazam ze ta grubosc siciany jest w pelni wystarczajaca i na prawde szkoda ladowac kase w mury.
    Teraz bedziemy budowac drugi domek calkiowicie inny ale sciana 25 poroterm + 12 cm styropian.W domu bede ogromne przeszklenia i ponoc bedzie cieplo ale tego jeszcze nie wiem
    Jak zrobie zdjatka to wstawie tutaj

  6. #26

    Domyślnie

    Olika - my budujemy na śląsku, gdzie są szkody górnicze i w związku z tym troche boimy się porothermy bo jej się nie muruje w pionie.
    Jesli chodzi o sąsiadówto najbliższych będę miała po drugiej stronie drogi, po prawej i po lewej stronie sąsiadów brak, tzn. sa ale dość daleko od nas. W sobote jak będzie ładna pogoda to wybiorę się na działkę i cyknę pare fotek - na razie to mamy tymczasowy płot i zaczęliśmy sadzić od pola cyprysy aby już sobie rosły.
    A wg jakiego projektu teraz będziecie budować?

    Papolinek - dzięki zdjecia dotarły, trochę się w pierwszym momencie wystraszyłam że ten salon taki mały ale jak na spokojnie przeanalizowałam wszystkie zdjecia to doszłam do wniosku że bedzie ok.
    No i przegladałam inne projekty w związku z połączeniem kuchni i jadalni i rozważam dwie możliwości tzn:
    ponieważ chcemy "rozciągnąć" wykusz
    to takie jak jest w projekcie DOBRAWA z archetonu,
    lub takie przesuwane drzwi jak w projekcie NINA tez z archetonu
    Ponieważ nie wiem jak wkleić tu rzuty ze stronki to jeśli macie ochotę zajrzyjcie na stronkę http://www.archeton.pl tam sa te projekty

    Pozdrawiam
    Jesteśmy w połowie drogi do spełnienia marzeń!

  7. #27

    Domyślnie

    Olika - my budujemy na śląsku, gdzie są szkody górnicze i w związku z tym troche boimy się porothermy bo jej się nie muruje w pionie.
    Jesli chodzi o sąsiadówto najbliższych będę miała po drugiej stronie drogi, po prawej i po lewej stronie sąsiadów brak, tzn. sa ale dość daleko od nas. W sobote jak będzie ładna pogoda to wybiorę się na działkę i cyknę pare fotek - na razie to mamy tymczasowy płot i zaczęliśmy sadzić od pola cyprysy aby już sobie rosły.
    A wg jakiego projektu teraz będziecie budować?

    Papolinek - dzięki zdjecia dotarły, trochę się w pierwszym momencie wystraszyłam że ten salon taki mały ale jak na spokojnie przeanalizowałam wszystkie zdjecia to doszłam do wniosku że bedzie ok.
    No i przegladałam inne projekty w związku z połączeniem kuchni i jadalni i rozważam dwie możliwości tzn:
    ponieważ chcemy "rozciągnąć" wykusz
    to takie jak jest w projekcie DOBRAWA z archetonu,
    lub takie przesuwane drzwi jak w projekcie NINA tez z archetonu - ale wtedy wykusz niewiele się zwiększy
    Ponieważ nie wiem jak wkleić tu rzuty ze stronki to jeśli macie ochotę zajrzyjcie na stronkę http://www.archeton.pl tam sa te projekty

    Pozdrawiam
    Jesteśmy w połowie drogi do spełnienia marzeń!

  8. #28

    Domyślnie

    MI* A co do tego betonu komórkowego to jeszcze mam dwie wątpliwości - 1. czytałam opinie że on jednak bardzo nasiąka wodą, 2. do produkcji używa się aluminium a jak wiemy to aluminium jest szkodliwe dla zdrowia? Wszędzie gdzie czytam to rozpisują się jaki on jest zdrowy ale o aluminium pisza doslownie tylko jedno zdanie i na tym koniec .

    Aluminium jest szkodliwe,zgadza sie.
    Jesli mamy patrzec pod wzgledem tego aspektu równiez okna plastikowe sa szkodliwe(chociaz producenci sie do tego nie przyznaja zawieraja aluminium).
    Siedzenie przy komputerze jak i tv jest szkodliwe.Moge tak wymieniac...

    Jesli chodzi o pochłanianie wilgoci przez beton komurkowy,jesli zamierzacie robic tynki cementowo-wapienne = gładsz,lub tez tynki gipsowe jest to najlepsze rozwiazanie(brak wilgosi na scianach).Jesli chodzi o nasiakanie wody z zewnatrz,nie ma takiej mozliwosci jesli damy na zewnatrz styropian.

    Salon nie jest mały 6*4,4 plus wykusza 1,1 nie wiem ile szerokosci.

    Jesli chodzi o projekt dobrawa wykusza jest oki,ale czy bedzie łądnie wygladac(proporcje).Sybilla-Serokosc wykuszy i bocznej scianki za nia jest równa pozostałej szerkosci(kuchnia+kawałek scianki w salonie).Jesli dasz tak szeroka wykusze jak w projekcie ddobrawa ,co zrobisz z oknem kuchennym? .Tak duza wykusza bedzie sie konczyc na poczatku rozpoczynajacego sie okna.Jak wtedy bedzie wygladał dom,przecierz ma byc to sciana frontowa.6m wykusza i 3 metry sciany na której mozna umiescic okno.Zastanów sie.Rozrysuj sobie to na papierze,moim zdanie nie bedzie to ładnie wygladac.
    Jesli przesuniecie drzwi tak jak w projekcie NINA co wtedy bedzie z kuchnia?,bardzo mała.
    A nie mozecie powiekszyc tego domu,do takich rozmiarów jak u mnie?.Wtedy wszystko jest ok.

  9. #29

    Domyślnie

    MI* A co do tego betonu komórkowego to jeszcze mam dwie wątpliwości - 1. czytałam opinie że on jednak bardzo nasiąka wodą, 2. do produkcji używa się aluminium a jak wiemy to aluminium jest szkodliwe dla zdrowia? Wszędzie gdzie czytam to rozpisują się jaki on jest zdrowy ale o aluminium pisza doslownie tylko jedno zdanie i na tym koniec .

    Aluminium jest szkodliwe,zgadza sie.
    Jesli mamy patrzec pod wzgledem tego aspektu równiez okna plastikowe sa szkodliwe(chociaz producenci sie do tego nie przyznaja zawieraja aluminium).
    Siedzenie przy komputerze jak i tv jest szkodliwe.Moge tak wymieniac...

    Jesli chodzi o pochłanianie wilgoci przez beton komurkowy,jesli zamierzacie robic tynki cementowo-wapienne = gładsz,lub tez tynki gipsowe jest to najlepsze rozwiazanie(brak wilgosi na scianach).Jesli chodzi o nasiakanie wody z zewnatrz,nie ma takiej mozliwosci jesli damy na zewnatrz styropian.

    Salon nie jest mały 6*4,4 plus wykusza 1,1 nie wiem ile szerokosci.

  10. #30

    Domyślnie

    Jeśli zdecydujemy się na takie rozwiazanie jak się w Dobrawie to rezygnujemy z małego okna w kuchni, a jesli na rozwiązanie takie jak w ninie to rozmiar naszej kuchni się nie zmieni, jedynie wówczas minimalnie tylko rozciagniemy wykusz. A domek możemy tylko poszerzyć do 14m czyli tylko 10cm bo działkę mamy szer. 22 m.
    Jesteśmy w połowie drogi do spełnienia marzeń!

  11. #31

    Domyślnie

    Ja rowniez mieszkam na terenie kopalnianym przynajmniej tak mam wpisane w jakis papier z dzialki ze sa to tereny narazone na efekty dzialania kpalni ( Wieliczka)
    Tym razem musialam skorzystac z projektu indywidualnego bo mam bardzo mala dzialke, powierzchnia zabudowy to jedynie 78 m2 zobaczymy co z tego wyjdzie, za tydzien powinnam zaczynac budowe

  12. #32

    Domyślnie

    MI* grubość porotermu to ok 30cm+10cm wełna.Zimą (fakt ze akurat ostatnia zima nie była taka ostra, a mieszkamy na wschodzie i zimy tutaj są naprawdę zimne) dom bardzo szybko się nagrzewał, latem przyjemnie chłodno jak z klimatyzacją.Dom ogrzewamy kominkiem z rozprowadzeniem ciepła i korzystamy(narazie się opłaca(ło???zobaczymy jaka będzie ta zima) z ciepłowni miejskiej.

  13. #33

    Domyślnie

    Decyzja podjęta: Porotherm 38 cm i bez ocieplania - przynajmniej na początek!
    Jesteśmy w połowie drogi do spełnienia marzeń!

  14. #34

    Domyślnie

    Ponad miesiac minał-widze ze temat utknał na dobre w martwym punkcie.

  15. #35

    Domyślnie

    Nie utknął. tylko brak czxasu - trzeba wykorzystywać każdą wolną chwilę, póki jest ciepło na prace na działce!
    Jesteśmy w połowie drogi do spełnienia marzeń!

  16. #36

    Domyślnie

    Wczoraj "spacerowałam" po Sybilli 2! Stan surowy zamknięty! Właściclele troche zmian nanieśli ale coraz bardziej jestem pewna że wybraliśmy super projekt. Nareszcie mogłam zobaczyć jak "na żywo" wygląda ten pokój na dole i już wiem że salon po wydzieleniu tego pokoiku nie będzie za mały no i pokoik też jest OK. Tylko miałam wrażenie że łazienki zarówno ta na dole jak i na górze sa mniejsze niż w Sybillach które do tej pory widziałam. Już nie moge sie doczekać jak moja Sybilla będzie "rosła".

    pozdrawiam
    Jesteśmy w połowie drogi do spełnienia marzeń!

  17. #37

    Domyślnie

    Łazienka na parterze w sybilli jest troche za mała.Masz racje.Chociaz mój domek jest dłuższy i szerszy od sybilli 2, jest wszystko ok.Pewnie juz parter stawiacie.Mazenia powoli sie spełniaja.
    Pozdrawiam

  18. #38

    Domyślnie

    Oj chciałabym, ale niestety na razie parter stawiamy oczami wyobraźni - jeszcze nie mamy pozwolenia na budowę z domem ruszymy dopiero na wiosnę!

    A co u Ciebie? Jak prace na budowie? U Ciebie to już wykończeniówka?!
    Jesteśmy w połowie drogi do spełnienia marzeń!

  19. #39

    Domyślnie

    Lepiej ,ze na wiosnę będziecie stawiać,niż mielibyście teraz.U mnie prace staneły w martwym punkcie ze wzgledu na brak drzwi zewnetrznych,zrobiło sie chłodno.Solidni fachowcy maja długie kolejki,ponad 2 miesiace(przeliczyłem sie,mmyslac ze krucej).Połowa grudnia,to prawdopodobny czas kiedy bede zamontowane.Wykonczeniówka pewnie ruszy w styczniu.

    Nadszedł czas kiedy to przydało by sie pomyslec powaznie z kim mozna spedzic zycie.

  20. #40

    Domyślnie

    Problem szukania kogoś na całe życie mam juz na szczęście za sobą. Doczekaliśmy się nawet młodej latorośli i czekamy może zaniedługo będzie druga - kto wie....

    Tak sobie pomyslałam że fajnie by było byc już przy wykończeniówce, wybierać płytki, panele, kolory na ściany - ja się juz tego nie moge doczekać - bo na tym etapie co jestesmy to ja nie mam za bardzo co wybierać ....

    pozdrawiam
    Jesteśmy w połowie drogi do spełnienia marzeń!

Strona 2 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony