dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 18
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 344
  1. #41

    Domyślnie

    Bedziesz miec jeszcze okazje nie raz wybierac płytki,panele,kolory-cos wiem o tym.Nie raz bedziesz miec problem z tym.Od wiosny zacznie sie wszystko piac...piac...piac...

    Nie mam jeszcze 25 lat wiec wszystko przede mną...

    Pozdrawiam

  2. #42

    Domyślnie

    No to pozostaje tylko pogratulować - jak juz masz dom w stanie surowym w takim wieku
    Jesteśmy w połowie drogi do spełnienia marzeń!

  3. #43

    Domyślnie

    Do pełni szczescia brakuje mi jeszcze troche.Podobno marzenia sie spełniaja gdy sie bardzo pragnie tego.Samemu wybierac płytki czy tez panele....ja tak nie chce.

    Drzwi beda na poczatku grudnia,wiec moze mi sie uda cos jeszcze zrobic wiecej(chociaz wełne rozłozyc na strychu,okno zamintoiwac).
    Brak motywacji,chyba juz wiem co jest tego powodem.

  4. #44

    Domyślnie

    Taki juz teraz nastał czas - zimowy - i nic się nie chce. Wiem po sobie.
    Ale za niedługo święta, magiczny czas, kiedy naprawdę dzieją sie cuda. trzeba byc dobrej myśli a wszytko będzie dobrze. Nowy rok awsze przynosi zmiany.

    A wracajac do tematu budowy - jutro nam przywożą porothermę.

    A przypomnij mi czy ty w tym pokoju nad salonem masz tylko boczne okno to na ścianie czy achowe tez masz? Bo się zastanawiam czy czasem nie dac tam okna tak mniej wiecej na wprost drzwi.
    Jesteśmy w połowie drogi do spełnienia marzeń!

  5. #45

    Domyślnie

    W pokoju nad salonem mam 2 okna.Jedno boczne a 2 w lukarnie..W drugim pokoju mam zas jedno okno w lukarnie.
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...a9220d1e2.html

    Magiczny czas kiedy to wszystko moze sie zdarzyc...

  6. #46

    Domyślnie

    No my tez w tym pokoju dodamy okno tyle że dachowe - już jestem tego pewna. No i już wiem że wykusz będzie "wydłużony" do okna w kuchni a to okienko w kuchni zlikwidowane. A między kuchnią a jadalnią będzie ściana, która będzie kończyła się ok 1m od wykuszu tak że z kuchni będzie takie przejście do jadalni pod skosem - tak w ten wykusz będzie się wchodzić. jak będę miała gotowe naniesione zmiany to zrobię zdjęcie. na razie siedzi nad tym architekt.

    No to jedna partia porothermy stoi na działce - niestety nie byłam poogladać bo było późno jak z pracy przyszłam, wiec pewnie wybiorę się tam w sobotę. Jutro ponoć kolejna partia
    Jesteśmy w połowie drogi do spełnienia marzeń!

  7. #47

    Domyślnie

    Jestem ciekawy jak to bedzie wygladac.Tylko czy brak okna w kuchni nie spowoduje tego ze dom z zewnatrz bedzie wygladał troche gorzej.
    Duza wykusza z 3 oknami i nic wiecej na praterze
    Okno w kuchni naprawde stroi dom z zewnatrz.
    Rozrysuj sobie to,z widokiem tej sciany z zewnatrz.

  8. #48

    Domyślnie

    W kuchni zostanie przecież to duże okno od drogi. A wykusz mam nadzieję że będzie fajnie wyglądać - architekt nic nie mówił że może to nie fajnie wyglądać. Wierzę że będzie ok. nad wykuszem będziemy mieć daszek na "3 strony".
    Jesteśmy w połowie drogi do spełnienia marzeń!

  9. #49

    Domyślnie

    Mało wazne jest to co sie innym podoba.,bardzo wazne jest to co Ci sie podoba.To bedzie Twój dom i najwaznjejsza zecza jest to abys sie w nim dobrze czuła.

  10. #50

    Domyślnie

    Drzwi nadal nie mam(a miały byc w ubiegłym tygodniu),moze na swieta beda.
    Zastanawiam sie jakie wybrac parapety wewnetrzne-drewno czy tez marmur lub agro marmur.Oczywiscie zeby było ciekawiej mam dylemat ,czy parapet(y) w wykuszu maja sie łaczyc w jeden czy tez 3 osobno wpuszczone w sciane po 4 cm

  11. #51

    Domyślnie

    tak to jest z tymi "fachowcami"
    Nam garaż tez przywieźli sporo po terminie! Jeszcze w dodatku przyjechali z zepsutym agragatem, a wiedzieli ze na działce nie ma jeszcze podłączonego prądu. do tego wszytkiego jeszcze mięli pretensje że mój mąż ok 40 min załatwiał agregat aby oni mogli ten garaż złożyć.

    Co do parapetów to Ci nie pomogę, bo się nad tym nawet nie zaczęłam zastanawiać. Ale podobają mi się drewniane. A w wykuszu - myślę że fajnie wyglądałby połączony parapet.
    Jesteśmy w połowie drogi do spełnienia marzeń!

  12. #52

    Domyślnie

    W koncu dzis dotarły drzwi,juz sa zamontowane.Jesli znajde chwile wolnego czasu zamieszcze fotkiTeraz czas na parapety,ale z czego orzecha,czy tez czeresni lub akacji(kwestia gustu).Dab odpada,standardowe drzewo ,nie podoba mi sie zbytnio.

  13. #53

    Domyślnie

    Co do parapetów to musiałabym rozeznań w necie co i jak, więc na razie sie nie wypowiem.
    A jak tam drzwi, fotki jakieś zrobione?

    Pozdrawiam

    Zdrowych, spokojnych i przede wszystkim rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia
    Jesteśmy w połowie drogi do spełnienia marzeń!

  14. #54

    Domyślnie

    Znalazłem chwile czasu na wrzucenie fotek z drzwiami.Zamiesciłem 2 rózne zdjecia z wejsciowych gdyz kolor jest inny gdy zdjecie robi sie z innej strony.

    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...decf4fdf3.html
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...30677e8f9.html
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...e8533227c.html

  15. #55

    Domyślnie

    Drzwi fajne, chociaż ja zamiast gładkiej szyby wolałabym jakis delikatny witraż. A dokładnie jakiego koloru one są bo rzeczywiście w zalezności jak zrobione zdjęcie to maja inny kolor.

    A my odebraliśmy dziś pozwolenie na budowę - tylko nie wiem dlaczego sarostwo dało nam kopie naszych dokumentów a nie oryginały - chodzi mi o decyzję o warunkach zabudowy wydaną przez gminę i pisma które dostaliśmy od dostawców mediów? Jak to było u Ciebie?
    Wydawalo mi się że muszą nam oddać oryginał decyzji o warunkach zabudowy
    Jesteśmy w połowie drogi do spełnienia marzeń!

  16. #56

    Domyślnie

    Decyzje o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu mam w dwu wersjach,tzn oryginał i kobia.Czerwone pieczatki starosty,kierownika wydziału architektury i pare innych z podpisami.

    Odnosnie koloru drzwi trudno mi bedzie pokazac kolor rzeczywisty.Postaram sie zrobic kilka zdjec ,moze któres bedzie odzwierciedlac stan faktyczny.

  17. #57

    Domyślnie

    I nareszcie! Wczoraj uprawomocniła się nasza decyzja o pozwoleniu na budowę. W marcu jak nie będzie mrozów pewnie będziemy ruszać!

    No i dali nam oryginały wszystkich dokumentów, kótóre stanowiły załaczniki do wniosku o pozwolenie.
    Jesteśmy w połowie drogi do spełnienia marzeń!

  18. #58

    Domyślnie

    Jednak nie da sie zbytnio budowac w obecnej chwili,jest zbyt zimno.Trzeba poczekac jeszcze troche.Co konkretnie zmieniłas w projekcie?.

  19. #59

    Domyślnie

    Zmian było kilka. Z zewnątrz zmieni się to iż piwnice będą wystawały nad ziemię ok 1m. Podnieśliśmy ściankę kolankowa ale nie pamietam dokładnie o ile. I zmienilismy wielkośc wykuszu. Aha i komin jest jeden obrócony.
    podpiwniaczamy też garaż, ale tam piwnica będzie miała 1,6 wysokosci aby do garażu nie było zbytnio pod górkę.
    W piwinicy zmieniliśmy układ śianek i pomieszczeń.
    Na parterze powiększamy łazienkę i wiatrołap. między kuchnią a jadalnią będzie ściana ale nie dokońca, powiększyliśmy wykusz, tzn. wydlużyliśmy go w stronę kuchni likwidując to boczne okno w kuchni. No i z salonu wydzieliliśmy pokój i obróciliśmy komin.
    Na piętrze nic się nie zmieniło pozatym ze komin obrócony i pokoje się zwiększa z powodu podniesienia ścianki kolankowej.
    Poniżej zamieszczam skan parteru bo tam najwięcej zmian. Brak na skanie garazu bo się nie zmieścił.

    [img]...[/img]

    Z pracami jeszcze nie ruszyliśmy. Czekamy na poprawę pogody. Zresztą ponoć około 15 marca ma znowu być mróz.

    Dalej gromadzimy materiały.

    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez MI* ; 05-04-2010 o 14:09
    Jesteśmy w połowie drogi do spełnienia marzeń!

  20. #60

    Domyślnie

    Ja bym zaproponował cos takiego...


Strona 3 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony