dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 32
  1. #1

    Domyślnie Koszt mebli kuchennych? Ile kosztuje zrobienie kuchni..?

    Witam,
    jakie sa średnie ceny za wykonanie 1mb mebli kuchennych?
    Mi w stolicy wykonawca "krzyknął" 18tys za niecałe 7m, przy czym jest to MDF foliowany, a nie żadne drewno czy lakiery?
    Czy przyszalał waszym zdaniem? Miałem ważenie, ze za takie meble płaci się do 1tys zł/mb ale 2,5tys??? i nie mam tam żadnych cudów...(1małe cargo,kosz obrotowy, ze dwa metaboxy..)

  2. #2

    Domyślnie Re: Koszt mebli kuchennych? Ile kosztuje zrobienie kuchni..?

    Cytat Napisał grave
    (1małe cargo,kosz obrowy, ze dwa metaboxy..)
    faktycznie - jak za kosz z obory to przegiął

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    donsalieri

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    1

    Domyślnie

    przelicz metry kwadratowe powierzchni frontow(drzwiczek)
    np.patrzac z przodu szafka dolna (z drzwiczkami) o wys.85cm i szer 80cm to 0,68m2 i nie powinna kosztowac z MDF foliowanego wiecej niz 800zl.
    taka sama z szufladami to ok 950zl- zalezy jaki typ prowadnic.
    mysle ze wasz wykonawca da nie metabox a TANDEMBOX bluma, a te sa duzo drozsze - tu doplata do jednej szuflady to ok.100-150zl
    teraz tak samo przelicz reszte swoich szafek
    oczywiscie cena tez zalezy od trudnosci i skomplikowania projektu
    montaz mebli to koszt ok 10% wartosci zestawu
    3miasto

  4. #4

    Domyślnie

    Miałem ważenie, ze za takie meble płaci się do 1tys zł/mb ale 2,5tys???
    - a skąd takie wrażenie ?

  5. #5

    Domyślnie

    Stad moje wrazenie, ze gdzieś właśnie rzuciło mi się w oczy/ucho, ze 800-900zł/mb...

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Za metr bieżący swojej kuchni zapłaciłam 780zł . Ale są i tacy , którzy za kuchnię płacą kilkadziesiąt tysięcy .... każdy ma co lubi lub na co go stać .
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  7. #7

  8. #8

    Domyślnie

    o dzięki za linka, kiedyś ten temat wpadł mi w oczy, ale zaraz gdzieś przepadł...

  9. #9

    Domyślnie

    Witam. W zeszłym tygodniu zamontowali nam meble kuchenne z mdf-u. Wyszło nam 6 m.b. koszt razem z montażem 5.500zł (wg mnie kuchnię mam śliczną -taką jaką chciałam) koszt m.b. miał wynosić 600 zł(ale jak później obliczyliśmy wyniósł 800 zł).Nie mamy szafek cargo, żadna szafka nie jest z obrotową półką , żadnych przegródek w szufladach niestety ze względu na cięcie kosztów : Wiecie czasem emocje biorą górę i człowiek jak ochłonie zaczyna obliczać. Panowie zrobili wycenę ,nam kwota wydała się ok a dopiero podczas montażu na moje pytanie" ile m.b. wyszło w naszej kuchni?" właściciel firmy odparł"nie wiem" - to na jakiej podstawie zrobił nam wycenę . Sami sobie wyliczyliśmy wieczorem i troszkę się wkurzyliśmy.

  10. #10

    Domyślnie

    Witam
    Panowie zrobili wycenę ,nam kwota wydała się ok a dopiero podczas montażu na moje pytanie" ile m.b. wyszło w naszej kuchni?" właściciel firmy odparł"nie wiem" - to na jakiej podstawie zrobił nam wycenę
    Wcale mu się nie dziwię, bo liczenie za mb jest bez sensu, np. szafka 80 czy dwie 40, długość ta sama, ale jakby obie były z szufladami tandembox to się okazuje że te dwie 40 są dużo droższe niż 80, to samo blat z jednej strony mam 3m blatu 60 a z drugiej mam też 3m ale 90 i do tego narożny ze ścięciem i jego koszt jest ponad dwukrotnie wyższy niż tego 60. Tak, że jak ktoś robi kuchnię to i tak pewnie wycenia nie wg. metrów tylko wg. ilości szafek, frontów, szuflad itd. a jak inwestor chce to kwotę która mu wyszła może podziellić przez ilość metrów

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Monis
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    1.402
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    124

    Domyślnie

    Nasza kuchnia wyniesie nas 10400 (materiał + robocizna). Zabudowane 3 ściany, szyflady z hamulcami, zabudowana lodówka, zmywarka; kosze cargo i inne bajery.

  12. #12

    Domyślnie Re:

    Moja kuchnia prawdopodobnie zamknie sie w granicach 7,5 tys - większośc szuflad -zabudowy około 9 mb , z czego 2.5 mb do samego sufitu.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Monis
    Nasza kuchnia wyniesie nas 10400 (materiał + robocizna). Zabudowane 3 ściany, szyflady z hamulcami, zabudowana lodówka, zmywarka; kosze cargo i inne bajery.
    A możesz powiedzieć z jakiego materiału będą meble i podać namiar gdzie robisz te mebelki? Jeśli wolisz pisz na priv.

  14. #14

    Domyślnie

    wiesz, na dobrą sprawę to nie ma górnej granicy... możesz wybierać jak w samochodach, od tych uzywanych za 300 zł i po te robione na zamówienie za grube, okrągłe bańki. jeżeli chodzi o kuchnie, to okazuje się że ograniczeniem dla pomysłu jest zasobność portfela
    rano, wieczór, we dnie, w nocy - będę zawsze ku pomocy

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał hybris
    wiesz, na dobrą sprawę to nie ma górnej granicy... możesz wybierać jak w samochodach, od tych uzywanych za 300 zł i po te robione na zamówienie za grube, okrągłe bańki. jeżeli chodzi o kuchnie, to okazuje się że ograniczeniem dla pomysłu jest zasobność portfela
    ...zachodzę tylko w głowę: jak to jest, że jeden może zrobić 6mb mebli za 6tys., a drugi za to samo krzyknie 12tys... ?

  16. #16

    Domyślnie

    to są wartości obliczane na podstawie danej "marki" - jak z samochodami, no i oczywiście kwestia znalezienia kupca, który jest gotowy zapłacić.
    rano, wieczór, we dnie, w nocy - będę zawsze ku pomocy

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał hybris
    to są wartości obliczane na podstawie danej "marki" - jak z samochodami, no i oczywiście kwestia znalezienia kupca, który jest gotowy zapłacić.
    aha czyli albo kupujesz Fiata w cenie Mercedesa, albo na odwrót?

  18. #18

    Domyślnie

    nam za 3,5 mb z BRW wyliczyli 5042 z montazem, oswietleniem, 1*cargo, wkladem na sztućce, hamulcami do szuflad. Z tego co pytałam po znajomych u nas (na podkarpaciu) to normalna cena za meble z MDFu

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał grave
    Cytat Napisał hybris
    wiesz, na dobrą sprawę to nie ma górnej granicy... możesz wybierać jak w samochodach, od tych uzywanych za 300 zł i po te robione na zamówienie za grube, okrągłe bańki. jeżeli chodzi o kuchnie, to okazuje się że ograniczeniem dla pomysłu jest zasobność portfela
    ...zachodzę tylko w głowę: jak to jest, że jeden może zrobić 6mb mebli za 6tys., a drugi za to samo krzyknie 12tys... ?
    Więc porównanie do cen mebli do cen samochodów nie jest trafne.

    Mój przykład - oferta z BRW opiewała coś na 11 tys. zł + montaż, szczęśliwie znalazłem młodego zdolnego stolarza pod miastem, u którego za to samo (w tym montaż agd) zapłaciłem 4.5 tys zł. Mebelki są ładne i solidne.

  20. #20

    Domyślnie

    jeszcze jest taki drobiazg jak rodzaj okleiny
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony