dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 45
  1. #1

    Domyślnie OCIEPLENIE DACHU - ile za metr na gotowo - pomóżcie

    Cześć wszystkim,

    mam pytanie do tych, którzy już uporali się z ociepleniem dachu, tj. jaka cena jest do zaakceptowania.

    Mam propozycję za 33 zł/m2 sama robocizna - zdaje mi się, że to bardzo dużo???

    Może mieliście jakąś dobrą ekipę (z okolic Trójmiasta) i byście chcieli polecić ?! PLEASE.

    Pozdr.
    A.

  2. #2

    Domyślnie

    Śmiać mi się chce, tylu z Was wykańcza już dom, a wygląda na to, że nie ma jeszcze ocieplonego dachu - 0 odpowiedzi na moje pytanie...

    Pozdrawiam i życzę szybkiego ocieplenia dachu

  3. #3

    Domyślnie

    Cubus2 chętnie bym Ci odpowiedział, ale u siebie robię to sam. Co mogę co potrafię, zawijam rękawy i do dzieła. Nie wiem jakie są ceny .
    Pozdrawiam
    Aby mi się tak chciało jak mi się nie chce.

  4. #4

    Domyślnie

    Peterek, no to GRATULUJĘ że się "porwałeś" na taką poważną robotę.

    Ciekawe ile Ci to zajmie czasu? Ile masz metrów dachu? Bo ilość metrów * 33 zł masz zaoszczędzone!!! A to kupa kasy!

    Pozdr.
    Cubus2

  5. #5

    Domyślnie

    Troszku ponad 200 , nie jest to takie trudne i uważam, że zrobię to dokładniej (bo u siebie). Teorię można poznać na stronach www producentów wełen. Trochę czasu mi już zeszło, miałem przymusowe przerwy, a to hydraulicy swoje na podłogach musieli zrobić, potem wylewanie podłóg, potem tynki i w końcu mogę dokończyć izolację. Gdy potrzebuję dodatkowej pary rąk wspomagam się bratem.
    Aby mi się tak chciało jak mi się nie chce.

  6. #6

    Domyślnie

    33PLN za robociznę na gotowo, to normalna cena.
    Wchodzi w nią:
    - ułożenie wełny (zwykle w dwóch warstwach)
    - stelaż aluminiowy (najlepiej podwójny)
    - oklejenie folią paroizolacyjną
    - montaż płyt G-K (wraz ze spoinowaniem i przygotowaniem pod malowanie)

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    Lekko się pogubiłam 2 takie same posty powtarzam więc 15 /m2wełna+płyty g-k,+ 2 zł za malowanie metra powierzchni

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał joanna33
    Lekko się pogubiłam 2 takie same posty :lol: powtarzam więc 15 /m2wełna+płyty g-k,+ 2 zł za malowanie metra powierzchni
    To jak za darmo!
    Tylko jak z jakością?

  9. #9
    Guest

    Domyślnie

    Jakość niezła!Zresztą upierdliwa jestem .W efekcie ta sama ekipa robiła mi regipsy na dole -a tam było wesoło-półeczki,gzymsiki,sufity podwieszane po łukach i takie tam inne wg rysunków pani architekt,ponad to zrobili mi kominek,osadzali granit w ścianie w kuchni (tzn musieli skuć tynk,bo wymiśliłam,że kamień ma się licować ze ścianą ,a nie wystawać!),zrobili mi taras z drewna egzotycznego,kominy wymurowali z klinkieru ,acha i jeszcze płot dookoła chałupy(bez przodu ,bo będę dopiero w tym roku robić,ze względu na to ,że NBP jakoś za mało pieniązków nadrukował),malowali cały dół,nie mówiąc już o popawkach po innych "fachowcach",a co najważniejsze jak tylko mogli to innym na ręce patrzyli i mówili co jest spier....,i co trzeba poprawić.Przy nich autentycznie odpoczęłam i budowa zaczęła iśc jak u ludzi.Polecam

  10. #10

    Domyślnie

    Joanna33, to pokaż zdjęcia z tymi Twoimi "cudami" !
    Tak piszesz, że aż miło i zobaczyć by się chciało.

    Pozdr'

  11. #11
    Guest

    Domyślnie

    przepraszam,ale podczas wybierania okien mężowi cyfrówka spadła i w efekcie jeszcze żadnych zdjęc domu nie posiadam ,ale jak tylko zrobię -podrzucę

  12. #12

    Domyślnie

    33zł/m2 ocieplenia to straasznie drogo. Do tego materiał ! Ile wyniosło Was ocieplenie takiego dachu ? (ja mam ponad 200m2 do ocieplenia )
    Pozdrówka
    Rafal
    GG: 386832

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafalg
    33zł/m2 ocieplenia to straasznie drogo. Do tego materiał ! Ile wyniosło Was ocieplenie takiego dachu ? (ja mam ponad 200m2 do ocieplenia :o )
    Niestety mnie także koszty ocieplenia poddasza "mocno zaskoczyły". Poczatkowo szacowałem że całość (220m2) zniknie gdzieć w kosztach krycia dachu. Dotąd wydałem coś ok. 14.000PLN. Są to koszty wełny, podwójnego stelaża i folii paroizolacyjnej i do tego robocizna. A przeciez jeszcze płyta G-K z montażem.
    Faktem jest, że koszty mógłbym zredukować dając mniej wełny (mam 23cm Rockwool'a), pojedynczy stelaż (mam podwójny), zwykłą folię (mam Dorkena), ale to co mam gwarantuje mi spokuj sumienia i w przyszłości niskie rachunki za ogrzewanie.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał joanna33
    Jakość niezła!Zresztą upierdliwa jestem .W efekcie ta sama ekipa robiła mi regipsy na dole -a tam było wesoło-półeczki,gzymsiki,sufity podwieszane po łukach i takie tam inne wg rysunków pani architekt,ponad to zrobili mi kominek,osadzali granit w ścianie w kuchni (tzn musieli skuć tynk,bo wymiśliłam,że kamień ma się licować ze ścianą ,a nie wystawać!),zrobili mi taras z drewna egzotycznego,kominy wymurowali z klinkieru ,acha i jeszcze płot dookoła chałupy(bez przodu ,bo będę dopiero w tym roku robić,ze względu na to ,że NBP jakoś za mało pieniązków nadrukował),malowali cały dół,nie mówiąc już o popawkach po innych "fachowcach",a co najważniejsze jak tylko mogli to innym na ręce patrzyli i mówili co jest spier....,i co trzeba poprawić.Przy nich autentycznie odpoczęłam i budowa zaczęła iśc jak u ludzi.Polecam
    Mozesz dać namiary na ta ekipę?

  15. #15
    Guest

    Domyślnie

    bartar
    Namiary mogę dać ,ale z tego co wiem to w tym roku nie mają już mocy przerobowych ,u mnie nawet płotu nie dadzą rady zrobić .Jeśli jednak dalej będziesz zainteresowany ,daj znać.

  16. #16
    madmax1
    Guest
    madmax1

    Domyślnie

    Za położenie wełny + stelaż + płyta + przygotowanie do malowania biore 20 zł za m2 na Poznaniu

  17. #17

    Domyślnie

    ja póki co mam propozycję na 30PLN za robociznę (wełna x 2, folia, stelaż, gk z przygotowaniem do malowania). I nie wiem czy tanio czy drogo, ale ekipa sprawdzona..tak czy siak szukam dalej..

  18. #18

    Domyślnie

    A jaka wyjdzie cena materiałów do ocieplenia?
    Nie wiem, np na metr kwadratowy?

  19. #19

    Domyślnie Re: OCIEPLENIE DACHU - ile za metr na gotowo - pomóżcie

    Cytat Napisał cubus2
    Cześć wszystkim,

    mam pytanie do tych, którzy już uporali się z ociepleniem dachu, tj. jaka cena jest do zaakceptowania.

    Mam propozycję za 33 zł/m2 sama robocizna - zdaje mi się, że to bardzo dużo???

    Może mieliście jakąś dobrą ekipę (z okolic Trójmiasta) i byście chcieli polecić ?! PLEASE.

    Pozdr.
    A.
    Mam dobrego wykonawcę z okolic Trójmiasta, razem z wełną Rockwool robi w bardzo przyzwoitej cenie. Kontakt: Wojtek Gajerski 0 501 054 566.
    Pzdr

  20. #20

    Domyślnie

    Zrobię sam , a więc im więcej podacie -tym więcej zaoszczędzę .
    W kosztorysie mam 18 tys.! część materiałów zakupiłem [wełna +stelaż]i jak na razie wydałem 2500zł.
    Pomagałem ocieplać -tak dla nauki u kolegi - robota prosta lekka ale nieprzyjemna.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony